Satanista Paweł z Tarsu cz.2

Jako drugą część artykułu o Pawle zamieszczam smsową rozmowę miedzy mną (Brain Breaker) a moim przyjacielem, który życzy sobie, żeby pozostać anonimowym. Nazwiemy go Anonim Waldek. Nasze sylwetki na dzień odbycia rozmowy:

(Brain Breaker BB) – jeszcze półtora roku temu nic nie wiedzący katolik, który traktował (AW) jako swojego pomocnika w dojściu do prawdy, bo to (AW) dał mi świadectwo o tym, że kościół katolicki błądzi. Obecnie po odrzuceniu Pawła człowiek który dąży do wypełniania zakonu w całości (oprócz składania ofiar ze zwierząt i innych niemożliwych do wypełnienia przepisów w dzisiejszych czasach) i połączenia tego z naukami Isusa. Dostrzegam także diabelskie przekręty w ewangeliach i na podstawie całościowego, krytycznego patrzenia na Biblię. Stąd wziął się mój pierwszy sms – patrz początek rozmowy.

(Anonim Waldek AW) – kilkanaście lat temu opuścił krk i poszedł do zboru chrześcijańskiego, który po krótkim czasie także opuścił jak zobaczył jego braki w logice nauczania

OBAJ wiemy o tym że:

–         księga Henocha jest Słowem Bożym potwierdzającym dzieci diabła – ludzi stworzonych przy współudziale Szatana, tam gdzie piszemy dzieci, synowie diabła mamy na myśli konkretnie to plemię żmijowe: potomków Kaina tzw. kąkol z przypowieści o kąkolu i pszenicy

–         Biblia jest sprzeczna, ale nie przeszkadza nam to w poszukiwaniu prawdy, a wręcz jeszcze bardziej nas motywuje

–         Watykan to Babilon Wielki, ostatnie cesarstwo (rzymskie) przed nastaniem na ziemi królestwa bożego pod panowaniem Isusa

–         Obaj wiemy naprawdę BARDZO DUŻO O OSZUSTWIE TEGO ŚWIATA W BARDZO WIELU DZIEDZINACH

Ponadto obaj mamy szacunek wobec prawdziwych Żydów, a sami wiemy, że możemy być Izraelitami, bo są oni rozproszeni po całym świecie i nie znają swojego pochodzenia od Jakuba.

W rozmowie poruszamy wiele wątków pobocznych, z którymi również warto się zapoznać, dlatego ich nie usuwałem.

To co nas różni to postawa wobec Pawła: ja (BB) uważam, że on był satanistą i unieważnił zakon mojżeszowy, a (AW) jest zdania, że owszem coś jest z nim nie tak, ale nie tak wiele i zasadniczo to nie jego wina i ogólnie broni go i to nie prawda, że unieważnił zakon.

Wywiązała się między nami taka dyskusja, którą postanowiłem przepisać z telefonu komórkowego. Rozmawialiśmy smsami. Używamy skrótu krk zamiast pisać kościół rzymsko katolicki, często także ST i NT zamiast Stary i Nowy Testament

 

BB: Wiesz po co przedstawiono Isusa w ewangeliach jako takiego który łamał prawo lub lawirował? Żeby było uzasadnienie dlaczego Żydzi go zabili. Tymczasem gdzie jest prawda? On nie złamał prawa, tylko są to dopiski synów diabła. A zabili Go nie Żydzi, tylko właśnie oni. Ponadto drugi cel był taki, żeby stworzyć iluzję, że On przyszedł zawrzeć nowe przymierze. Skoro nowe przymierze, to mógł pozmieniać prawo… Dosłownie kłamstwo na kłamstwie goni kłamstwo

 AW: Isus nigdzie nie zmienił prawa.

BB: No jak nie? Człowieku! Rozwód, ukamienowanie cudzołożnicy, picie Jego krwi, miłość do nieprzyjaciół, anulował oko za oko. Zrywanie kłosów w Sabat. Odpuszczanie grzechu przez ludzi. Masa tego jest!

 AW: Tam gdzie rzekomo Isus łamał szabat albo coś innego to łamał faryzejską torę ustną, wymyślone przepisy faryzeuszy, te, które akurat były absurdalne.

 BB: Nie jestem tego taki pewien!

 BB: Skoro jest tak jak mówisz, to dlaczego Żydzi po przeczytaniu ewangelii mają ogromny problem, żeby Go zaakceptować jako mesjasza?

 AW: Bo Tora ustna i ich przepisy były dla nich święte

 BB: To co ja wypisałem to nie jest tylko tora ustna, a raczej większość to tora pisana

BB: Bóg kazał izraelitom zabijać dzieci Szatana czyli kananejczyjków. A Isus mówi: nie sprzeciwiajcie się złemu i jeszcze im służcie i się za nich módlcie. Czy Isus był Synem Boga, skoro mówił takie rzeczy?

 AW: Ja się teraz głowię jak to było z fałszywym tzw. judaizmem. Dużo namieszał Herod. A w ogóle ci idumejczycy siłą zostali obrzezani i zrobiono z nich sztucznie judejczyków. Ten bałagan zaczął się 100 lat przed Chrystusem.

 BB: To by było zgodne z tym, że niektórzy się pod Żydów podszywają

 BB: Albo nie sądźcie abyście nie byli sądzeni. To jest diabelstwo pawłowe. Tzn. np. nie zwracaj komuś uwagi jak je szynkę. To jest droga do unieważnienia 9 przykazania i umożliwia ekspansję zła

 AW: Z tym osądzaniem i upominaniem to potrzeba wyczucia. Nie masz być nadgorliwy i zbyt szybki w osądzaniu i potępianiu zwłaszcza gdy nie znasz człowieka i wszystkich faktów.

 BB: To jest unieważnienie sądu mojżeszowego. Oni mieli sądzić! Masakra

 AW: Paweł akurat nauczał żeby jedni drugich napominali

 BB: 🙂 🙂 🙂 nie mogę już z tego. Czy nie widzisz że raz mówi tak a raz tak? Mówi, że masz napominać zgodnie z jego teologią a nie Boga. Ja Cię proszę. Nieprawdopodobne jak głęboko Ci zaszczepili go w tym zborze. Ja jestem za górami i za lasami, a Ty się dopiero pakujesz i nie wiadomo czy wyjdziesz

 BB: Zajmujesz się nie tym co trzeba. Zamiast wziąć pawła na warsztat to go odstawiłeś bo to zbyt straszne? Czasem mam wrażenie, że boisz się go odrzucić tak samo jak katolicy królową niebios.

 BB: Według niego to mam napominać tak: jak widzę że Zenek zwraca uwagę Frankowi, że ten je świnie, to mam upomnieć Zenka, że ten nie postępuje zgodnie z miłością

 AW: Jak czytałem Twoje wypracowanie na temat listu pawła to tak dziecinne to było dla mnie że ciężko było mi czytać to i polemizować bo musiałbym napisać drugie tyle co Ty i udawadniać, że słońce świeci na niebie. Czytasz ojców kościoła i swoje źródła które Ci pasują do Twojej układanki. Nie zostawiłem pawła i nie ucieka od tych tematów tylko uciekam od rozmawiania o tym w kółko z Tobą bo każdy gada swoje i nic z tego nie wynika. Dla mnie to wziąłeś kosę i jedziesz… wszystko kosisz jak leci.

BB: Nie sądźcie unieważnia prawo Mojżesza – tu nie ma litości tylko widać gołą prawdę.

AW: Mamy dążyć do miłości i pokoju, łatwo popełnić błędy w osądzaniu kogoś bo nie zawsze wszystko jest białe lub czarne. To tak jakby ktoś osądził Cię za obłudnego grzesznika, kłamcę itp. bo głosisz zakon, a fakty są takie, że długo Twój szabat źle przestrzegałeś, sam nie jesteś obrzezany ani syna nie obrzezałeś itd. itp. TAKIE SĄ FAKTY. Wg suchej litery prawa jesteś potępionym grzesznikiem. Ale ale, Ty się zaczniesz bronić bo to, bo tamto. No i możesz mieć racje bo Ty wiesz najlepiej czym się kierowałeś i dlaczego tak to wszystko wygląda ale ktoś kto tego nie wie i widzi tylko wierzchołek góry lodowej mógłby Cię osądzić i potępić pochopnie

 BB: Jest co najmniej jedna różnica między mną a Pawłem: Nasze owoce są zupełnie inne. On założył babilon rzymski po odejściu Isusa, a ja jestem jeszcze w drodze do zakonu. Ja mówię: jestem grzesznikiem bo łamię zakon i chcę się z tego bagna wydostać do czego nieustannie zmierzam, a ten baran mówi: nie martwcie się zakonem bo wystarczy wiara w Isusa. I to jeszcze w Jezusa pawłowego, bo to od jego stronnictwa dostaliśmy ewangelie, w której Isus łamie zakon.

 BB: Kiedyś napisałeś o Pawle takie wspaniałe zdanie: jakby brać wszystko co on napisał dosłownie, to prawie same herezje. I tu jest pies pogrzebany. Napisz coś w rodzaju pawłowej kabały żeby biedni ludzie wiedzieli jak mają go czytać. Zrób z tego naukę tajemną dostępną tylko dla wybrańców. Powiadasz, że dziecinny jest ten mój tekst o liście do Rzymian? Tu wychodzi Twoje szukanie mądrości u rabinów, którzy mają wyprane mózgi przez samego Pawła. Wszyscy go memłają, a z tego nic nie wynika, tylko oddala to ludzi od prawdy.

 BB: Nie umiesz podstawowej rzeczy: oceny po owocach. Paweł własnoręcznie pisał swoje listy, a Isus nie pisał ewangelii i nie miał do nich wglądu.

 AW: Ci którzy nie wnikają głębiej to czytają powierzchownie i interpretują pozornie logicznie. Ciekawe że tacy mesjanistyczni Żydzi głoszą ważność zakonu w oparciu o pawła nauki…

BB: To jest ta sama zasada co kiedyś. Tworzą swoje tajemne nauki i robią z siebie nie wiadomo jakich uczonych w piśmie. Zgrywają wielkich nauczycieli, mówią: zobacz jaką mamy brodę marny człowieku, który nie masz zielonego pojęcia o Bogu. Nie dorastasz nam do pięt w naszym zrozumieniu. Czym to się różni od nauk faryzeuszy, których potępił Isus?

 AW: Paweł nie mówił pewnych rzeczy tylko często Ty mu to wkładasz w usta na podstawie jakiegoś jednego zdania

 BB: Tak masz rację. Bo wszystko się zmienia jak odkrywasz, że był satanistą. Wtedy wątpliwości znikają i nagle WSZYSTKO staje się jasne.

 AW: Paweł do Ciebie by powiedział, że zbawienie jest z wiary bo motasz się z legalizmem zakonu a do zielonoświątkowca powiedziałby że zakon utwierdzamy

BB: Czyli do mnie powiedziałby co innego a do zielonoświątkowca co innego. Bardzo ciekawe. Ja mówię każdemu to samo bez względu na osobę bo mam 9 przykazanie a Bóg i Jego prawo są jednakowe dla wszystkich ludzi.

 AW: Kładł nacisk na coś innego bo każdy inny błąd popełniał a jedno z drugim się nie wykluczało. Ty teraz nie wiesz czy jesteś zbawiony bo widzisz swoje braki w zakonie. Za rok będziesz nosił już frędzle u szat, ale Twoje poznanie wzrośnie i będziesz przeżywał, że frędzle które masz są złego koloru albo coś tam innego. Może się okazać, że ciągle kulejesz w zakonie. Zapędzasz się w ślepą uliczkę że nie będziesz zbawiony i taki Paweł musi Ci gadać że będziesz zbawiony wiarą bo sam zakon Cię jak widać nie zbawi.

BB: Mamy wyprane mózgi przez Watykan w kwestii tego co robić, żeby być zbawionym. Powoli się z tego oczyszczam. Nie potrzebuję tego głąba żeby mi gadał te swoje diabelskie brednie. Grzech jest przestępstwem zakonu i za moje przestępstwa umarł Isus. Czy czegoś więcej potrzeba? Jakiejś fantastycznej teologii Pawła? Wystarczy mi, że nad głową latają mi samoloty, żeby mnie otruć [mowa o smugach chemicznych – chemtrails], a Bóg mówi mi, że to za to, że ludzie odstąpili od zakonu.

 BB: Zachowujesz się jakbyśmy żyli w jego czasach i nie byłyby widoczne jego owoce a więc unieważnienie zakonu. Zrobił to w mistrzowski sposób. On nie mówił, że zbawienie jest z wiary pod warunkiem przestrzegania zakonu, tylko że z samej wiary. Taka DROBNA MAŁO ZNACZĄCA RÓŻNICA.

 AW: Jak by wyglądała Twoja rozmowa z jakąś osobą od Żydów mesjanistycznych? Pokazujesz werset Pawła i mówisz: patrz to herezja, poznaje to po owocach. A tamten Ci na to odpowiada, że ten werset rozumie odwrotnie niż Ty i dzięki temu te wszystkie „heretyckie” wersety Pawła umacniają go w przekonaniu, że zakon obowiązuje nadal i on go dlatego przestrzega. Jak widać nauka Pawła wydała u niego dobry owoc! A do tego by Ci powiedział że Ty widzisz w tych naukach herezje bo masz błędne zrozumienie tekstu dokładnie tak jak katolicy czy zielonoświątkowcy na swoją zgubę przekręcają prawdy

BB: Piotr był PROSTYM rybakiem i rzekomo napisał, że aby zrozumieć listy Pawła trzeba być dobrze wykształconym… To jest to co Ty praktykujesz. Myślisz, że Bóg tworzy takie tajemne nauki dostępne tylko dla dobrze wykształconych wybrańców w których Ty widzisz autorytet?

 BB: To bym się go zapytał jak to możliwe? Skoro to takie proste i logiczne, to dlaczego WIĘKSZOŚĆ LUDZI UWAŻAJĄCYCH SIĘ ZA WIERZĄCYCH TEGO W TEN SPOSÓB NIE ROZUMIE I MAJĄ ZAKON W DUPIE? Oni wszyscy z pewnością nie są tak mądrzy jak Żydzi mesjanistyczni – jak to nawet Piotr napisał w rzekomym swoim liście.

 BB: Pytanie 2 do takiego Żyda bym zadał takie: co on wie o oszustwie tego świata, bo pewnie we wszystkich dziedzinach można coś znaleźć. Tu by wyszło szydło z worka. Ponadto trzecie pytanie: czy może mi wytłumaczyć jak doszło do powstania babilonu rzymskiego (krk) po odejściu Isusa? Kto był pionierem w tym przedsięwzięciu?

 BB: Pytanie 4: czy wie o tym, że zakon będzie przywrócony w państwie Boga na ziemi i czy tak naucza. Pytanie 5: czy wie, że to za odstąpienie od zakonu latają nad jego głową samoloty z toksynami prosto od Monstanto?

 AW: Nie wiem skąd Twoja pogarda do takich mesjanistycznych Żydów…

BB: To nie jest pogarda tylko odpowiedź na Twoje pytanie co bym mu powiedział.

 BB: Pytanie 6: czy wie, że prawo Mojżesza jest dla wszystkich ludzi i czy tak naucza? Czy raczej robi z siebie wielkiego rabina – wybrańca Boga?

 BB: Pytanie 7: czy wie, że diabeł namieszał w Biblii, a księga Henocha mówi o tym wprost? Pytanie 8: czy naucza księgi Henocha i wie o potomstwie diabła?

 AW: Zastanawiasz się jak to możliwe że większość odczytuje Pawła tak jak odczytuje. Dla Ciebie to oznacza, że większość która odczytuje Pawła tak jak Ty z pewnością się nie myli, ale przecież ta większość wierzy też w Maryje itp. Większość nie zawsze ma racje. Żaden argument.

BB: Cechą wspólną wszystkich tych o których piszesz a więc począwszy od katolika a skończywszy na rabinie mesjanistycznym jest to, że nie zdają sobie sprawy ze skali diabelskiego oszustwa, którego ofiarą padła także Biblia.

AW: Niewiedza polega na tym, że się nie wie o swoim niewiedzeniu. Każdy czegoś innego nie wie. Żyd mesjanistyczny to dla mnie człowiek który będzie zbawiony o ile faktycznie jest szczery. On nie wie o opryskach w atmosferze, a Ty o czym innym. Zadaj mu pytania to może on się coś nowego dowie i Ty może też.

BB: Myślisz, że te herezje tego barana Pawła w czasach apostołów były rozumiane tak jak dziś mówią nam Żydzi mesjanistyczni? Jeśli tak, to skąd wziął się konflikt pomiędzy nim a prawdziwymi apostołami? Dlaczego o nauce prawdziwych apostołów nic nie wiemy? Był ich aż 12. A dzieje apostolskie od połowy są dziejami Pawła, a o pozostałych ANI SŁOWA. Ktoś chce zrobić ze mnie idiotę? Wiadomo jak to było. Krk z Pawłem na czele położyli łapę naprawdę [tutaj proszę mi wybaczyć nieprecyzyjne sformułowanie myśli, były to tylko smsy, a więc prostuję: chodziło mi o to, że wiele listów które figurują jakoby zostały napisane przez Piotra czy Jana zawiera wyraźnie pawłowe herezje, tylko część wydaje się być w miarę wiarygodna, ale żaden od początku do końca, a objętościowo wygląda to tak, że ogromna większość to listy Pawła – to jemu nadano największy autorytet, skoro jego nauki zajmują najwięcej miejsca spośród wszystkich apostołów – tutaj od razu prostuję: Paweł nie był apostołem! Tak samo w dziejach apostolskich może jeszcze gdzie niegdzie się wspomina o kimś innym oprócz Pawła, ale najczęściej to są osoby z jego stronnictwa]

 BB: Dzieje apostolskie powinny być 12 razy dłuższe żeby mogły oddać prawdę, bo powinna być historia każdego z apostołów. A tak, to one powinny się nazywać „dzieje Pawła”. Bo w istocie są narzędziem legalizacji jego listów. Trzeba być totalnym naiwniakiem, żeby nie stawiać takich pytań.

 AW: Ci Żydzi mesjanistyczni trochę wiedzą o błędach w naszych przekładach tam gdzie paweł neguje stare przymierze okazuje się, że mamy złe tłumaczenie i paweł mówił trochę inaczej. W ogóle nie występuje w pewnych zdaniach słowo przymierze a paweł mówi tam o starym kapłaństwie. Słowo przymierze nie występuje w oryginale, zostało dopisane i zmienił się kontekst wypowiedzi pawła. Ty o tym nie wiesz i masz kolejny „dowód”, że Paweł źle naucza.

 BB: Jednym słowem większość ludzi błądzi, bo nie zna greckiego i judeo-aramejskiego i nie ma dostępu do prawdziwych przekładów. Kolejna szatańska doktryna kultu dla wtajemniczonych

BB: To ci sami Żydzi [którzy wskazują te błędy w naszych tłumaczeniach] mówią też, że podział Biblii na Stary i Nowy Testament to diabelskie oszustwo?

BB: To też by było pięknie przemyślane przez diabła. Biblie dla Żydów stworzyć trochę mniej rażącą, aby od razu się nie zorientowali kim był Paweł… Natomiast w przekładach dla gojów (nie-żydów) otwarcie napisać o co chodziło i nawet z czasem podopisywać coraz większe bzdury

 BB: Diabeł każdemu dał inną Biblię, a cel miał być jeden: unieważnienie zakonu!

 BB: Nie neguję wartości Żydów mesjanistycznych pod warunkiem, że oni nie są pod wpływem kabalistycznego judaizmu. Na pewno więcej wiedzą o prawie ode mnie, bo mój tata mnie prawa nie nauczył. Natomiast oni dostali podświadomie wplatane nauki kabalistyczne. Żeby to odcedzić, trzeba by znać talmud i kabałę

 BB: A np. Żydzi judaizmu modlą się przed kamieniami. Czy to nie jest bałwochwalstwo? Byłbym bardzo ostrożny przed tym nawet jeśli ściana płaczu to faktyczna pozostałość po świątyni

 BB: Rozmowa z Żydem mesjańskim byłaby na pewno wartościowa, ale jak on by zaczął legalizować Pawła, to bym go wyprowadził z błędu

 BB: Tak jak katolicy dostają pranie mózgów tak samo i Żydzi. Ty byłeś katolikiem i wyszedłeś z kościoła, poszedłeś do tego pawłowego zboru myśląc, że wychodzisz z Babilonu, a tymczasem nadal w nim byłeś. Zbory pawłowe to pułapka dla myślących chrześcijan. To samo jest u Żydów. Judaiści nie uznają Isusa, a jak co po niektóry jednak uwierzy, to staje się Żydem mesjanistycznym i szuka wspólnoty takich jak on. Cechą wspólną takich nawróconych Żydów i chrześcijan pawłowych jest to, że oni myślą, że już znaleźli prawdę, a tak naprawdę dalej są pod wpływem diabła, bo nie wiedzą, że Biblia jest zmanipulowana przez diabła, czego dowodem nr jeden jest satanista Paweł i Łukasz

 BB: Także diabeł przygotował nam wiele pułapek na drodze dojścia do prawdy

 AW: Osobiście uważam że nie zawsze spisek jest powodem złego tłumaczenia np. czasem w tyciąclatce masz pewne wyrazy w nawiasach co oznacza że oryginalnie nie ma tych słów ale żeby czytelnik miał bardziej gramatyczny tekst, to słowo dopisano. To są zwykłe problemy związane z tłumaczeniem na inny język. Ale czasem zdanie można różnie tłumaczyć i to słowo w nawiasie tylko wprowadza w błąd. W przekładzie warszawskim ( tym co my mamy ) ktoś dopisał jakieś słowo, ale niestety nie wziął go w nawias. Tak właśnie krok po kroku wypaczono nasze Biblie. O specjalnym preparowaniu tekstu nie ma co wspominać bo to już totalna masakra.

BB: Kolejne pytanie do takiego Żyda mesjanistycznego byłoby takie: czy on wie, że 10 pokoleń izraela zaginęło i ci ludzie żyją na całym świecie nie znając swojego pochodzenia? Czy może naucza, że izraelici to tylko ci którzy dziś podają się za Żydów? Po tych pytaniach by wyszło szydło z worka.

 BB: To co? Reasumując, może chcesz powiedzieć, że pozostaje mi całe życie uczyć się greckiego i judeo-aramejskiego, i czytać oryginały, bo inaczej nie będę zbawiony? ABSURD

 BB: Jeśli herezje Pawła w czasach apostołów były rozumiane tak jak dziś mówią Żydzi mesjańscy czyli nie było żadnych wątpliwości, to jakim cudem doszło do powstania chrześcijaństwa jako religii odrębnej od zakonu? Dlaczego nie kazano wszystkim tj. Żydom i nie-Żydom obrzeski, przystąpienia do zakonu i wiary w Isusa? Przecież to jest koronny dowód na to, że ci Żydzi nie wiedzą o czym mówią

 BB: To kto był takim strasznym przestępcą, że wziął listy biednego Pawła ofiary losu i zmanipulował je tak, że stworzył chrześcijaństwo?

 BB: Jak ojcowie kościoła powołują się na swojego założyciela, to na kogo się powołują? Na Pawła. Na nikogo innego. Już tyle znalazłem na to dowodów, że nie ma co z tym dyskutować. W związku z tym jak możesz nie dostrzegać tego, że to on stworzył chrześcijaństwo, które przepoczwarzyło się w katolicyzm – najohydniejszą religię świata?

 BB: Jak poszukasz informacji w jakichkolwiek źródłach o tym kto stworzył chrześcijaństwo, to wszędzie trafisz na Pawła. Wiesz o tym doskonale. To uważasz, że chrześcijaństwo to jedyna prawdziwa religia?

 BB: Kogo pomnik stoi przed plebanią w mojej parafii? Pawła. Oni wcale tego nie ukrywają. Ale ludzie mają tak wyprane mózgi przez nich samych, że tego nie widzą.

AW: Tak tak, krk powołuje się na pawła, że teologicznie zbudował ich kościół, ich kościół powstał tez na opoce Piotrze a w ogóle to Jezus jest ich panem i zbawicielem, krk też prowadzi duch św. Powoływać się może każdy na kogo chce tylko ciekawe czy Paweł i reszta by się przyznali do nich

BB: Najchętniej to by chyba stworzyli obraz Isusa głoszącego nauki Pawła, ale wtedy to nikt by tego nie kupił, dlatego musieli zrobić to stopniowo.

 BB: Wczoraj gadałem z siostrą [katoliczką] i powiedziała, że jej nauki Pawła doskonale pasują do nauk Isusa i nie widzi żadnych problemów. Kolejny owoc – dowód koronny w sprawie

 BB: Jak uważasz, że Paweł by się do nich nie przyznał [ do krk ], to jak doszło do powstania chrześcijaństwa? Kto zmanipulował listy Pawła? Niewidzialny duch święty?

 AW: Naukę pawła w 80 albo 90% nikt nie zmanipulował tylko każdy interpretuje ją po swojemu co ułatwia mu marny i biedny przekład oraz brak znajomości zwyczajów i rozumienia tory w 1 wieku

 BB: Tak masz rację że nikt nie zmanipulował, no to mam takie pytanie: jak oni [Żydzi w czasach Isusa] rozumieli 9 przykazanie? Żeby nie kłamać i mówić zgodnie z prawem bożym i dawać prawdziwe świadectwo? Dlaczego dopuszcza się w ogóle takie pawłowe brednie jak zezwolenie jedzenia mięsa ofiarowanego bałwanom? Przecież to jest niezgodne z 9 przykazaniem. Zgodnie z 9 przykazaniem mówienie takich rzeczy to grzech. Ponadto czy nie bierzesz pod uwagę, że zwyczaje w tamtych czasach i zrozumienie tory było w jakimś stopniu kontrolowane przez Sanhedryn złożony głównie z dzieci diabła?

 AW: Zanim powstało chrześcijaństwo to już był tzw judaizm wypaczony i masa bzdurnych nauk. Faryzeizm zdominował eseńczyków, zelotów, saduceuszy i innych. Jak powstawały zbory mesjanistyczne to ludzie już też się motali bo tora ustna była od wieków zakorzeniona i trzeba było mądrości żeby odrzucić to co złe. A poganie to w ogóle byli zakręceni

BB: No właśnie, sam to wiesz, to zrób z tego użytek

 BB: I taki jeden z nich nagle miał doznać objawienia i poprawiać nauki Isusa? To się w ogóle nie trzyma kupy

 BB: To rolą Isusa było odkręcenie tego satanizmu tymczasem zostało to skutecznie zamaskowane. Od Pawła się zaczęło.

 BB: Bo ludzie myślą, że Isus przyszedł założyć nową religię i nowe przymierze. A prawda jest taka, że On miał nawrócić ludzi do zakonu i dać ofiarę za ich odstąpienie od zakonu, a nowe przymierze dopiero będzie

 AW: Przyszedł jeden Paweł i miał dostęp do wszystkich ewangelii i wymazał z nich połowę nauk Isusa dodając połowę swoich. Zamknął też usta wszystkim apostołom i kilku tysiącom ludzi aby nikt nie słyszał prawdziwych nauk. Nie przeceniasz Pawła? Nawet w Qumran nie ma żadnych zwojów z innymi naukami Isusa

BB: Nie, on dał tylko początek temu diabelstwu. Nie zrozum mnie źle. Do soboru w Nicei w 325 roku istniały różne biblie i zapewne wśród nich były takie, które zawierały prawdziwe nauki Isusa. Ale Konstantyn ujednolicił Biblię, bo chciał kontrolować całe cesarstwo, a rozumiał, że władza polityczna nic nie zdziała bez władzy religijnej. Podobno w dostarczeniu Biblii Konstantynowi brało udział….UFO!

 BB: Diabeł zawsze będzie wspierał swoich wyznawców i dawał im władzę i dlatego zwyciężyła teologia pawłowa.

BB: Walka z prawdą trwa od zawsze a w czasach Pawła dostosowała się do zaistniałych okoliczności. Każdy kto nauczał przystąpienia do zakonu był heretykiem i już wtedy wojna między bandą Pawła a prawdziwymi apostołami trwała w najlepsze, czego dowodem są jego listy.

 BB: A ten łajdak Konstantyn na soborze w Nicei o Żydach pod zakonem wypowiadał się jak o największych bandytach. Wszyscy ojcowie kościoła zrobili z Żydów morderców Isusa którzy nie dość, że Go zabili, to jeszcze nie zrozumieli Jego nauk

 AW: Więc gdy zakazano święcenia szabatu itd. itp. to tych mesjanistycznych Żydów (resztkę) starano się wybić i wytępić. Żeby utwierdzić ten plan jako słuszny, musieli wrzucić ich do jednego worka ze zwykłymi Żydami, którzy byli wrogami Isusa. Myślisz że tacy nasi rodzice wielce odróżniliby Żyda judaistę od Żyda mesjanistycznego? Żyd to Żyd, bogate ścierwo

 BB: Tak dokładnie było i tak trwa to do dziś. Krk stoi za nienawiścią do Żydów. Rozumiesz dlaczego Hitler chciał ich wszystkich wymordować? Bo oni starali się jako tako przestrzegać prawa. Hitler był dzieckiem diabła i sługą Watykanu podobnie jak i Stalin

 BB: Wśród Żydów należałoby stworzyć taki podział: 1) Na tych faktycznych, którzy są świadomi swojego pochodzenia i tych nieświadomych 2) na dzieci diabła które podają się za Żydów [i teraz należy zrozumieć, że ci 2) kontrolowali i kontrolują tych 1) ]. Paweł należy według mnie do grupy 2). Wśród tych z pierwszej grupy, są tacy którzy dali się omamić i nie przyjęli Isusa oraz ci, którzy Go przyjęli tj. ci, którzy zachowują torę i wierzą ofiarę Isusa – oni są największymi wrogami diabła spośród ludzi. Oni w czasach Isusa znaleźli się w największym potrzasku.

Oczywiście do tego dochodzi fakt, że Żydzi to nie cały biblijny Izrael, ale jakaś jego mniejsza część.

BB: Niedługo ja będę takim jednym z nich i też będę największym wrogiem krk.

 BB: Z kolei matka cesarza Konstantyna zniszczyła Jerozolimę tzn przebudowała ją tak, że archeolodzy mieli spore trudności z ustaleniem co gdzie było. Czemu to zrobiła? Może była z rodu Kaina tak jak i jej syn? Wychodzą teraz na jaw ich uczynki. To teraz pomódlmy się nich, żeby Bóg ich ocalił od kary. Mamy przecież się modlić za naszych nieprzyjaciół. Proponuje różańcem

 BB: Myślisz, że Żydzi w komorach gazowych mieli się modlić za Hitlera?

 BB: Obraz Isusa został tak wypaczony, że to jest nie do uwierzenia

 BB: Bóg mówi przez proroków, że w końcu da dzieciom bożym miecz, żeby się pomścili na dzieciach diabła. Jest to niewątpliwie zgodne z naukami IsusaJ SZOK Totalna sprzeczność.

 BB: Mówiłem Ci kiedyś, że matka Aleksandra Wielkiego była czarownicą i twierdziła, że on jest synem boga? [tzn. demon miał z nią seks?] Potem jak podbijał Egipt to kapłani egipscy wzięli go do swojej wyroczni na całą noc i po tych swoich rytuałach stwierdzili, że „on jest synem boga”[czyt. demona]. Ciekawe prawda? Jego nauczycielem był Arystoteles. Wielki myśliciel tak bardzo zachwalany przez Babilon. Mamy jego dzieła doskonale zachowane i wiemy dokładnie czego nauczał. I wiesz co? Był wielki problem aby to samo uczynić z dziełami 12 apostołów, aby je zachować dla potomności. [mamy jakieś szczątki kilku listów Jana i listu Piotra, Objawienie św. Jana to dzieło podyktowane przez samego Isusa, a więc nie o takie nauki mi chodzi] Było to arcytrudne. Z resztą, to oni założyli kościół katolicki tylko biedaki nie mieli szczęścia co Arystoteles i ich dzieła zaginęły.

BB: Dlaczego Babilon rzymski nie dopuścił do zachowania dzieł 12 apostołów skoro oni wszyscy JEDNOGŁOŚNIE nauczali, że Isus założył kościół i te wszystkie ciekawe rytuały jak jedzenie Jego ciała i picie krwi. Przecież mieliby aż 12 świadków, którzy przebywali z Isusem i to byłaby dla nich wielka chwała, bo byłoby to solidnym dowodem prawdziwości ich nauk. Ale niestety nie udało im się zachować tych dzieł. Nie dali rady… Dobrze, że chociaż zachowali dzieje apostolskie Łukasza i listy Pawła… CHWAŁA BOGU ZA TO! Skundleni sataniści!

AW: Namieszane z biblia to było ostro ale nie wierze, że zaraz ogrom listów i ewangelii zostało zniszczone i nie zostało po nich ani śladu. Te listy apostolskie były przekazywane sobie do czytania od zboru do zboru. Dużo głoszono tylko ustnie, a do tego w 1 wieku synagogi funkcjonowały tak jak zawsze i tam tora była czytana i wałkowana. Prawo nie było czymś nowym, żeby apostołowie musieli pisać nie wiadomo jakie listy z naukami. Ich główna robota polegała na głoszeniu że zapowiedziany mesjasz już był, umarł jako ofiara, zmartwychwstał itd. Tego światła bożej prawdy żaden krk nie zdołał schować przed światem. Zniszczyć lub poprzekręcać to mógł jedynie małą cząstkę, które brak może być jedynie jakimś utrudnieniem dla nas, ale nie zdoła nas pokonać. Inaczej to by Szatan wygrał z Chrystusem i zniweczył dzieło boże.

BB: To wytłumacz mi jakim cudem nie mamy żadnych dzieł apostołów? Po prostu ich nie ma. Tak trudno było je zachować? Dlaczego ich nie mamy? Gdyby tam były informacje korzystne dla diabła, czyli krk, to zaraz by to wynieśli na piedestały i zrobili z tego kult świętych pism apostolskich. Czy Ty naprawdę jesteś aż taki naiwny? Do tej pory uważałem Cię za nadmiernie ostrożnego, ale że momentami jesteś naiwny. Masz taką wpojoną naukę jak mi kiedyś mówiłeś tzn. aby unikać mówienia o kimś złych rzeczy. To musieli Ci wbić do głowy w tym zborze. To jest efekt fałszywego (rzekomego) nauczania Isusa: nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Widać dokąd to prowadzi. Boisz się nazwać rzeczy po imieniu tam, gdzie widać to jak na dłoni. W tej sytuacji nie mam wątpliwości, że nauka „nie sądźcie pochodzi od diabła”, bo widzę jej owoce. Mojżesz kazał sądzić i sam sądził według prawa bożego.

BB: Jak to właściwie jest? Bóg kazał sądzić i gorliwie napominać innych, aby ich grzech nie obciążał nas. Takie postępowanie prowadziłoby do rozprzestrzeniania się bożego prawa. Na to Isus mówi: Nie sądźcie! A gdzieś w innym miejscu mówi: Jak grzeszy Twój brat, to napomnij go. Paweł z kolei według Ciebie kazał również napominać. Ja z kolei widzę, że kazał napominać według własnego diabelskiego zamysłu a nie według bożego prawa. Ile takich sprzeczności jest tyle, że szok! Widzisz dlaczego jest tyle odłamów chrześcijaństwa? A Szatan się z tych wszystkich chrześcijan rży jak koń! To co, może założę swój odłam chrześcijaństwa i stanę się guru?:) Wówczas powiem: tylko u mnie macie zbawienie 🙂

 AW: Masz w Nowym Testamencie listy apostołów, nie tylko Paweł tam jest.

BB: To, że są w „NT” listy apostołów to fakt, ale ile w porównaniu do Pawła? Po drugie one niektóre są tak mało wiarygodne, że śmiać się chce. Chrystus olał swoich apostołów i potem wszystko objawił Pawłowi i dlatego to tak wygląda jak wygląda. Mówię nie tylko o listach ale także o historiach ich życia w dziejach apostolskich.

 AW: A po co Ci listy i nauki apostołów? Przecież masz Torę i cały zakon. Skoro Chrystus nic nowego nie wniósł i tak jak mówisz, że przyszedł nawracać do zakonu to po co nam Nowy Testament? Po co Ci inne ewangelie albo te, które mamy? Wszystko masz w Starym Testamencie i to Ci wystarczy zwłaszcza, że przyjąłeś ofiarę mesjasza. Chrystus i apostołowie przecież nie stworzyli żadnego nowego zakonu, mieli głosić poganom i Żydom mesjasza. Ty już to usłyszałeś.

BB: Wiesz po co mi te nauki prawdziwych apostołów? Bo jak tego nie mam, a mam pawłowe diablelstwa, to ktoś robi ze mnie idiotę. Myślisz, że Isus nie powiedział niczego wartościowego godnego odnotowania dla przyszłych pokoleń? Powiedział, tylko między te nauki wpleciono diabelskie kłamstwa. Tam gdzie NT nie zaprzecza ST jest OK. Ale dokładnie jeszcze tego nie przerobiłem, bo wolę oglądać złotopolskich, pić piwko i żreć kaszankę

AW: Czyli gdybyś chciał głosić komuś gdzieś ewangelię to wystarczy, że dasz komuś sam Stary Testament i dodasz do tego info, że mesjasz już był i jeszcze będzie. Zakon + przyjęcie ofiary mesjasza. Kropka, koniec.

BB: Nie jest prawdą, że wystarczy sam ST. Popadasz w bezradną skrajność.

 AW: Nowy Testament jest potrzebny, przecież ja tylko pojechałem jakby Twoim torem myślenia.

BB: No to pojechałeś zbyt daleko. To tak jakbym powiedział, że listy Pawła i dzieje są niepotrzebne. A wtedy pozbawiłbym się informacji czego dokonał Szatan i jak to zrobił. A to można wykorzystać przeciwko niemu, żeby dojść do prawdy.

 BB: Isus był największym prorokiem, a Ty mówisz, że wystarczy sam ST. Prawda jest taka, że do prawdziwych nauk Isusa trzeba się dokopać, a odrzucić te diabelskie.

 AW: Pawłowi uwierzyło wielu pogan, którzy już od dawna przestrzegali prawo tak jak Żydzi. Nie jest tak tylko jak mówiłeś kiedyś, że poganie nie mieli wiedzy i nie znali prawa, więc Pawłowi łatwo było ich omotać i dlatego zostawił Żydów a zwiastował ewangelię tylko poganom.

BB: Nie wiem skąd to wziąłeś, ale nawet jeśli to prawda to były przypadki sporadyczne. Może również udało mu się nielicznych Żydów pod zakonem omotać, ale to też znikomy procent. Większość ludzi w tamtych czasach była niepiśmienna. Czyżby Isus nie potrzebował pisarzy, tylko posłańców (patrząc na apostołów). Wygląda na to, że tak.

 BB: Nawet w pawłowych dziejach apostolskich Łukasz napisał, że z Żydami raczej mu nie szłoJ, więc chodził do pogan

 AW: Paweł miał dla Żydów dwie wady: głosił Chrystusa i nie chciał z pogan zrobić na siłę od razu Żydów z całą tradycją, która była zbędna a do tego dochodził temat obrzezania pogan

 BB: Żydzi jak usłyszeli jego nauki to chcieli go zatłuc lub wygnać. Jak czyta to katolik, to sobie myśli: aha, bo Żydzi nie wierzyli w mesjasza skoro nawet sami go zabili. A nie bierze pod uwagę tego, że ci Żydzi mogli wierzyć w mesjasza tylko nie zgadzali się z naukami Pawła

AW: Dzieje 17:4 jest ciekawy.

Dzieje 17:1-4:

 1.A gdy przeszli Amfipolis i Apolonie, przybyli do Tesaloniki, gdzie była synagoga żydowska.

2. Paweł zaś, według zwyczaju swego, poszedł do nich i przez trzy sabaty rozprawiał z nimi na podstawie Pism,

3. wywodząc i wykazując, ze Chrystus musiał cierpieć i zmartwychwstać. Tym Chrystusem, mówił, jest Jezus, którego ja wam głoszę.

4. I dali się niektórzy z nich przekonać i przyłączyli się do Pawła i Sylasa, również wielka liczba spośród pobożnych Greków i niemało znamienitych niewiast.

 BB: Jeżeli chodzi o te dzieje 17:1-4, to skąd wiesz czy to chodzi o Żydów, którzy posłuchali Pawła, czy o pogan pod zakonem? To jest niejasne. Ponadto co dla Pawła i Łukasza znaczy pobożny Grek?Pobożny czyli przestrzegający zakonu? Czy pobożny, bo posłuszny Pawłowi? To jest znowu niejasne. To jest tak napisane, żeby zyskać jak najwięcej wyznawców, nie widzisz tego? Teraz twierdzisz, że tam, gdzie Paweł mówi, że zakon nie obowiązuje MA NA MYŚLI TORĘ USTNĄ KTÓRĄ TAKŻE ISUS POTĘPIŁ. To powiedz mi, gdzie to jest napisane w tych jego listach? Błądzisz i lawirujesz, żeby tylko go bronić. Wymyślasz co on mógł myśleć, aby tylko go nie oskarżyć.

 AW: Nie, dzieje 17 to nie miał być jakiś dowód na coś, tylko ogólnie ciekawy. Wracamy znowu do początku. Takie określenia jak bogobojny, sprawiedliwy, prozelita dziś są niezrozumiałe, a to ciekawy temat, to są właśnie ówczesne określenia na pogan nawracających się i przestrzegających zakon całkowicie albo częściowo

BB: Paweł w liście do galatów 5:4, że ci co się obrzezali wypadli z łąski CZYLI NIE BĘDĄ ZBAWIENI. Ty twierdzisz, że on tylko krytykował Torę ustną. A więc co, to Tora ustna nakazywała obrzezanie? NIE! PISANA! Ten baran mówi, że jak się obrzezam to nie będę zbawiony. Bóg mówi dokładnie co innego. Czego Ci więcej potrzeba, żeby przejrzeć na oczy?

 BB: Bóg mówi jasno: Nie-izraelici mieli przestrzegać prawa tak jak Izraelici i te wszystkie bzdury z częściowym przestrzeganiem prawa to wymysł diabła. Albo przestrzegasz, albo nie. Krótka piłka. Skąd to się w ogóle wzięło, że jedni się obrzezywali, a inni nie? Izajasz 56 i nie mam żadnych pytań w temacie!

 AW: A Chrystus nie potępił Tory ustnej jako takiej i całej. Wytykał zwyczajnie wiele błędnych nauk. Interpretacja prawa i przykazań to coś samoistnie koniecznego. Są przykazania, które musisz zinterpretować, aby przestrzegać, a w Torze pisanej tego nie ma. Pisze np. że masz za coś tam dać odszkodowanie i narzuca się proste pytanie: jakie? Ile zapłacić minimum, żeby to uznać jako odszkodowanie? Ty nie masz na to odpowiedzi, bo nie pisze. A w Torze ustnej jest to powiedziane. To nie jest takie proste i jednoznaczne jak byś chciał.

 BB: Ja wiem i obaj to wiemy, że Isus coś potępił, tylko do końca nie wiadomo co, bo tego nie mamy dokładnie napisane. Nazwałem to umownie Tora ustna. Ale Ty twierdzisz, że Paweł miał dokładnie to samo na myśli co Isus, ale na to nie masz dowodów, tylko są to Twoje wymysły, bo w jego listach nie ma o tym ANI SŁOWA. On jak pisał o zakonie, to pisał o całym zakonie.

 AW: Składanie ofiar albo obmywanie to też Tora ustna. Nie obrzezałeś się, bo Ci logika podpowiada, że Bóg Cię nie potępia teraz za brak legalistycznego obrzezania może? Nie wiem. Ważne jest też podejście. Galacjanie rozumieli obrzezanie jako warunek zbawienia.

 BB: Składanie ofiar to Tora ustna? To o czym jest pół Mojżesza jak nie o składaniu ofiar? I ci Galacjanie dobrze to rozumieli, bo tak właśnie jest. Według mnie nieobrzezani nie mają co liczyć na zbawienie. A ja się nie obrzezam dopóki nie zacznę jak należy obchodzić Szabatu, nie wymienię garderoby i nie nauczę się prawa. Obym tego dożył. Dla mnie obrzezka jest na końcu.

 AW: Pisał o całym zakonie? Czyli nie kradnij, nie zabijaj też unieważnił bo to też zakon. Możesz zabijać bo zbawiony będziesz z wiary, a nie przez uczynki.

 BB: A gdzie wprowadził rozróżnienie między np. 10 przykazaniami i całą resztą? Pozostawił tyle możliwości do interpretacji, że głowa mała. Mam Ci przypominać co mi odpowiedziałeś kiedyś, jak Cię spytałem czy należy przestrzegać 10 przykazań? NIBY TAK. Jest to fantastyczny owoc nauk Pawła.

BB: JESTEM TOTALNYM IDIOTĄ, BO NIE ROZUMIEM JAKIM CUDEM ISTNIAŁA PRZESZKODA, ABY NAUCZAŁ WIARY W CHRYSTUSA I PRZESTRZEGANIA ZAKONU JEDNOCZEŚNIE. On nie zarzucał Galacjanom, że nie uwierzyli w Chrystusa, ale że się obrzezali. Gdyby nauczał ich tak jak Ty twierdzisz, to jaki byłby wtedy dla niego problem, że dowiedział się, że się obrzezali? Rusz głową, bo już mnie to po prostu męczy. Nie mogę się nadziwić, jakie spustoszenie zrobił Szatan w umysłach ludzi

 AW: WIĘC MOŻE TERAZ JESTEŚ BOGOBOJNYM POLAKIEM A PO OBRZEZANIU PROZELITĄ SPRAWIEDLIWOŚCI albo wiary bo już sam nie pamiętam tych nazw. Ale to takie mocne uproszczenie. Temat jest ciągle do badania.

BB: Nie wiem i nie interesuje mnie to jak kto mnie nazywa. Mogę być nawet kaczorem donaldem, ważne, że czuję się dzieckiem Bożym i zamierzam się obrzezać, bo wiem, że tego chce ode mnie Bóg i Isus, abym mógł zostać zbawiony.

AW: To chrześcijanie zrobili rozróżnienie na 10 przykazań i na pozostałe, Żydzi nauczali 613 przykazań, a pojęcie Nowy i Stary Testament wprowadził podobno Meliton z Sardes w latach 160-190.

BB: No to sam zawiesiłeś tym argumentem Pawłowi szubienice bo to oznacza, że co on miał na myśli mówiąc ZAKON?

 AW: Mówiłem o Galacjanach ale jeszcze miałem na myśli inny list jakiś, a obrzezanie to tak do galacjan było głównie. Próbował im może tłumaczyć tak jak ja Tobie teraz , żebyś nie podchodził do obrzezania tak urzędowo, bo to nie skalpel obrzezywacza Cię zbawi

BB: Taki Paweł gdyby nauczał tak jak Ty usilnie twierdzisz, na wieść o tym, że zamierzam się obrzezać, powinien mi powiedzieć: „SUPER! Tylko pamiętaj, tylko pamiętaj, żeby wierzyć w Isusa i wiedzieć, że możesz być zbawiony tylko dzięki Jego ofierze, bo jesteś i będziesz przestępcą zakonu.” Tymczasem co mówi ten łajdak w liście do Galacjan? ŻE WYPADŁEM Z ŁASKI! Jakby mi tak powiedział, to bym chciał z nim zrobić to samo co Żydzi, którzy słuchali tych bzdur! Czyli na sąd z nim i na ukamienowanie!

 AW: Jeśli uważasz, że chwila odcięcia napletka zdecyduje o Twoim zbawieniu to w tym sensie Chrystus Ci nie pomoże bo pomieszałeś wartości. Paweł nie odrzucał obrzezania jako takiego, ale odrzucał je w przypadku pogan jako konieczność do zbawienia. To pewne.

BB: Teraz to widać, że wymyślisz każde karkołomne wytłumaczenie aby tylko go bronić. Tam gdzie Ci coś nie pasi, to mówisz, że to było tylko do Galatów. I do tego mówisz, że oni upatrywali zbawienie w samym obrzezaniu i mieli złe podejście. A gdzie to jest napisane? To są Twoje domysły i nie masz na to dowodów. W tamtych czasach obrzezka była równoznaczna z przestrzeganiem prawa i jak ktoś się obrzezywał to oznaczało, że będzie przestrzegał zakonu. Skąd Ty bierzesz te swoje cudowne interpretacje? Zaraz staniesz na jednym palcu od ręki, żeby tylko bronić Pawła.

 BB: Co do prozelitów i nieprozelitów, to Bóg nigdzie nie wprowadza takiego podziału czy nazwenictwa. W Izajaszu 56 nie ma o nich ANI SŁOWA. Co to oznacza? Że to wymysł dzieci diabła podszywających się za Żydów, żeby utrzymać ludzi w fałszywym przekonaniu, że oni są jakimś wyjątkowym narodem wybranym i tylko dla nich Bóg dał prawo.

 AW: Ale w tym jest cały myk, że byli wtedy i obrzezani prozelici i nie obrzezani, którym nikt nie odmawiał zbawienia

BB: A kto wtedy ustalał warunki zbawienia? Bo z mojej wiedzy wynika, że nasienie diabła podszywające się za Żydów. Ja opieram się tylko na Bogu, bo On jest od ustalania zasad, a Żydzi widać cały czas mieli i mają kłopoty ze zrozumieniem tak podstawowych prawd. Chyba, że mowa o dzieciach diabła – wtedy wiadomo skąd ten problem.

 AW: No ogólnie temat prozelitów jest ciekawy i nie do końca jasny. Faktem jest, że 1 wieku to było coś powszechnego i znanego.

 BB: Czyli list do galatów był tylko do galatów. Jak się obrzezam, to nie muszę się przejmować Pawłem, że napisał, że wypadnę z łaski (czyt. nie będę zbawiony)… TWORZYSZ PAWŁOWĄ KABAŁĘ I CAŁKIEM DOBRZE CI TO WYCHODZI

 AW: Ogólnie przesłanie jest takie żebyś pamiętał, że nie będziesz zbawiony dopóki idealnie nie wypełnisz prawa. A jak Ty masz obawy czy starczy Ci życia na nauczenie się prawa, to szanse na zbawienie z tym podejściem masz zerowe. Więc ci galacjanie i inni mieli pojąć, że zbawienie jest z wiary, a nie z uczynków. Często ten problem nazywają legalizmem prawa.

 AW: Czemu się czepiasz słów, że tylko do galatów Paweł mówił tak o obrzezaniu? Zaraz będziesz pytał się o nazwiska. Galacjanie przedstawili pewien typ ludzi o takim zrozumieniu. Ja nie muszę na siłę usprawiedliwiać Pawła. Głównie to Ciebie dręczy ten temat.

BB: CO? Ja mam go dawno przerobionego. Już dawno się zorientowałem, że był satanistą, tylko dyskusja się zawsze zaczyna jak piszesz coś, co ja uznaję za pawłową bzdurę. I tak będziemy w kółko. To raczej Ty masz problemy z nim, bo moje argumenty są miażdżące i w większości przypadków nie jesteś w stanie ich zbić, ale nie przyznasz, że mam rację, tylko nadal sobie to próbujesz wytłumaczyć szukając mądrości u rabinów i Bóg wie kogo

 AW: To co dla Ciebie jest miazgą dla mnie jest sztucznym tłokiem argumentów jak mówił Kubik. To nie chodzi o to, że doszukałeś się 15 „dowodów” i czytasz wszystkie na siłę, żeby zobaczyć jeszcze więcej.

BB: Gdzieś u każdego dochodzi do punktu przegięcia tzn. przynajmniej u mnie tak było. Były argumenty dla mnie tak oczywiste, że nie potrafiłem przejść obok nich obojętnie i wtedy człowiek już zaczyna inaczej patrzeć na jego listy i wszędzie widzi o co tak naprawdę mu chodziło. I wtedy tworzy się ten sztuczny tłok, o którym Ty mówisz, bo dostrzega się nawet rzeczy z początku wydające się za błahe

Brain Breaker

Advertisements

12 thoughts on “Satanista Paweł z Tarsu cz.2

 1. nieistotny

  na poczatku 2 cytaty z Ciebie “Według mnie nieobrzezani nie mają co liczyć na zbawienie. A ja się nie obrzezam dopóki nie zacznę jak należy obchodzić Szabatu, nie wymienię garderoby i nie nauczę się prawa. Obym tego dożył. Dla mnie obrzezka jest na końcu”

  “Obecnie po odrzuceniu Pawła człowiek który dąży do wypełniania zakonu w całości (oprócz składania ofiar ze zwierząt i innych niemożliwych do wypełnienia przepisów w dzisiejszych czasach) i połączenia tego z naukami Isusa”

  zgadzam sie z toba w 99%. Czyli porozmawiajmy o tym 1%. Wedlug ciebie nieobrzezani nie maja co liczyc na zbawienie.Co z tego wynika , ano przynajmniej tyle że przykladowo zaden czlowiek ktory zyl w okresie dominacjii krk az do momentu w ktorym ktos zaczal glosic ze nieobrzezani nie maja szansy na zbawienie (czyli przyjmijmy sobie lata 325 do 2014) nie dostapil zbawienia(czy tez nie bedzie zbawiony na sadzie czy cus …) oprocz oczywiscie nielicznych umownie mowiac zydow ktorzy jednak brzezanie praktykowali.

  Druga rzecz: mozna by tez rownie dobrze stwierdzic ze na przyklad nikt kto nie bedzie skladal wonnych ofiar dla Boga nie ma co liczyc na zbawienie, stosuje tu chyba wystarczajaco czysta logike ktorej jestes tak chyba jak ja fanem. Dla mnie na przyklad niemozliwym do wypelnienia przepisem moze byc obrzezanie, powiem Ci ze latwiejsze dla mnie byloby skolowac jakas owce i ja zlozyc w ofierze(nie zebym mowil metaforycznie:) niz uciac sobie fragment ani nie wiem jak duzy ani jak to zrobic itd.
  Napisales tez cos w stylu ze poswiecanie sie nauce hebrajskiego i aramejskiego itp i czytanie oryginalnych pism zeby odkryc prawde to jest absurd. Czy studiowanie biblii i tzw apokryfow i odrzucanie jej szatanskich czesci koniec koncow poznanie prawdy o prawie Mojzeszowym i na koncu wypelnianie go co do joty wliczajac uciecie napletka slowem praca rownie ciezka jak studiowanie starozytnych jezykow czy slowo absurd pasuje tez do tego?

  Moze jeszcze o praktykowaniu szabatu, wydaje mi sie ze po pierwsze robic dzien poswiecony dla przykladnego zycia, postu itp dzien dla Boga swietny pomysl tak czy inaczej. A co do weryfikacjii tego pomyslu to na wlasnej skorze odczujesz pozytywne skutki takiej praktyki lub ich brak,,,mysle na biezaco z pisaniem takze wybacz jakbym sie zapedzil,,, ale wlasnie mi przyszlo na mysl ze nie zweryfikowales tej praktyki na wlasnej skorze tak ze mozna by rzec ze spekulujesz ze na razie nie do konca wiesz o czym piszesz,, dobra musze to wszystko dobrze przemyslec ,,, a i tak na koniec ogolnie jestes wysmienity

  Like

  Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   Co do obrzezania jako warunku koniecznego do zbawienia… Widzę, że ten problem nurtuje wielu z was, mnie także. Czy aby nie jest tak, że Bóg wymaga od nas więcej niż od poprzednich pokoleń, bo oni nie mieli dostępu do informacji takiego jak my? Na szczęście nie jestem Bogiem i nie muszę definiować warunków zbawienia dla wszystkich pokoleń, a to co piszę, to moje subiektywne zdanie wynikające z mojego poznania. Akurat na tamten moment kiedy to pisałem było ono takie a nie inne, ale zaznaczyłem wielokrotnie, że to może się zmienić z czasem prawda? Popatrzmy na stronę Heńka. Ile on musiałby włożyć pracy w to, żeby oczyścić swoją stronę z Pawła i Łukasza… Jego strona jest doskonałym przykładem na to, że poznanie wzrasta i zmusza to nas do weryfikacji swojego punktu widzenia…

   Napisałeś: “na przykład nikt kto nie będzie składał wonnych ofiar dla Boga nie ma co liczyć na zbawienie”

   Nie zgadzam się z tym, bo Isus dał doskonałą ofiarę i stał się prawdziwym barankiem paschalnym. Nie mamy nawet jak składać ofiar, bo nie ma świątyni.

   Tak napisałem, że “poświęcanie się nauce hebrajskiego i aramejskiego itp i czytanie oryginalnych pism żeby odkryć prawdę to jest absurd”. Wiesz dlaczego tak myślę? Bo Bóg dał każdemu Biblię w jego ojczystym języku i na podstawie każdej Biblii można odrzucić Pawła i iść po jego śladach. Choć fajnie jest korzystać z pracy ludzi, którzy badali manuskrypty, ale to nie jest zadanie dla każdego z nas. Każdy ma swoją cegiełkę do wmurowania…
   Praca którą ja wykonuję, to jest coś co może zrobić każdy i nie musi znać greckiego i aramejskiego – o to mi chodziło.

   Jeśli widzisz trudność w obrzezaniu, to pomyśl co musiał czuć Abraham, jak musiał obrzezać siebie i wszystkich mężczyzn zaraz po tym, jak usłyszał ten nakaz od Boga, a nie miał skalpela 🙂 Nie wchodźmy może w temat tak głęboko, żeby nie gorszyć pań 😀

   Co do Sabatu, to zweryfikowałem to co piszę na własnej skórze.

   Aha i dzięki za podpowiedź jak rozpoznać dzieci diabła, będę badał temat…
   pzdr

   Like

   Reply
 2. Al

  BTW Niemal niechcący trafiłem na te stronę a ze mam sporo do (nazwijmy rzecz po imieniu) Pawlizmu (bo z naukami Jezusa to nie ma wiele wspólnego) a dokładniej Szawlizmu. Łatwo mu było głosić cokolwiek bo Szawel był obywatelem rzymskim i jemu najwyżej groził areszt domowy. Poza tym pomimo, ze wielokrotnie sam siebie nazywa apostołem to nim nie był. Apostołów było 12 i nie ma wśród nich Szawla. Sprawa jego nawrócenia tez jest wątpliwa:

  W Nowym Testamencie znajdują się trzy różne opisy tego wydarzenia. W Dz 9,3-7 ludzie, którzy mu towarzyszyli, słyszeli głos, lecz nikogo nie widzieli. W Dz 22,9 Paweł opowiadał, że jego towarzysze nie słyszeli głosu rozmawiającego z Pawłem, za to widzieli światło. Komentatorzy biblijni tłumaczą, że towarzysze Pawła słyszeli głos, ale nie słyszeli artykułowanej mowy. Kolejny opis tego wydarzenia zapisany w Dz 26,13-18 podał Paweł, relacjonując zdarzenie przed Herodem Agryppą II, królem żydowskim.

  Innymi słowy gdyby założyć ze został wysłany jako szpieg (wiem pachnie teoriami spiskowymi) i z czasem poczuł ze jako faryzeusz w tej sekcie może się stać postacią nr 2 bo nr 1 jest męczennikiem i tak i tak. Odwrócenie zasad “prawa czapkowego” w stosunku do Judaizmu (Kor 1- kto ma mieć zakryte głowy w świątyni ) tez pokazuje ze nie był twórczy. Podróżowanie zaś po świecie za nie swoje pieniądze.. (aż taki bogaty nie był) to nie jest powód do dumy.

  Bardzo skrótowo ale jeśli się zastanowić i odrzucić z obecnego “chrześcijaństwa” szawlowe wtręty to nauka Jezusa (nawet ta rodem z apokryfów) ma sile. Przypomnę tez ze trzy z czterech ewangelii zostały napisane pod jego dyktando.

  Al H

  Like

  Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   A masz jakieś dowody na to, że 3 z 4 ewangelii zostały napisane pod dyktando Pawła? Chętnie się z nimi zapoznam (ja sam to widzę po ich treści, ale interesują mnie wszystkie hipotezy). Ja widzę jego machinacje we wszystkich 4 ewangeliach. Pierwszy etap po odrzuceniu Pawła to jest fascynacja, że już teraz będzie z górki. Drugi etap to odrzucenie Łukasza – przychodzi to równie łatwo. Natomiast trzeci etap to odrzucenie tych nauk Mesjasza, które godzą w Torę, a więc zostały spisane pod dyktando Pawła (lub kogokolwiek z jego następców). I ten trzeci etap jest najtrudniejszy. Ja jestem już w trakcie tego 3 etapu. Dlatego nie zgodzę się z Tobą, że po odrzuceniu Pawła nauki Mesjasza mają siłę, podpierając się nawet apokryfami, byłbym daleki od tego stwierdzenia. Chyba, że nie czytałem tych apokryfów o których mówisz. Ewangelie to mieszanka prawdy i kłamstwa w różnych proporcjach.

   Liked by 1 person

   Reply
 3. Angelika

  Nie przetrwałam do końca…niestety…
  Dla śmiechu powiem, ze moje inicjały to AW.
  I chciałam zapytać: jak to? wolisz oglądać Złotopolskich i jeść kaszankę???
  Przecie kaszanka z krwią jest…

  Like

  Reply
 4. mariouszek

  Jak czytam tę rozmowe to rzuca mi sie w oczy kilka spraw. Anonim jest rozsadniejszym człowiekiem i spokojniejszym posiada tez wieksza mądrość. Ale za to ty miotasz sie z nienawisci. Nie pomyślałeś nigdy, że twoja nienawiść do Zła i Szatana jest właśnie tym czego on oczekuje od Ciebie. Szatan nie chce być kochany Szatan chce być nienawidzony w tym jego siła i w taki sposób stajesz sie jego narzedziem. Nie jest prawda ze co innego glosil Mojzesz a co innego Jezus to wynika ze nie rozumiesz Biblii nawet jesli japrzeczytałes nie wiadomo ile razy. To jest nieprawda Jezus glosi to samo co glosili wszyscy starotestamentowi prorocy. Owszem ze Paweł mieszał i dzieki temu udało sie mu ciebie zwiesc, dales sie wkrecic Złemu w tak łatwy sposob mysląc ze slużysz Bogu wielu już tak zmylił. Poza tym twoja wiedza historyczna tez jeszcze musi zostać uzupelniona. Wspominasz o Hitlerze ale czy wiesz kto mu dał pieniadze na wojne obozy i mordowanie m.in. żydów? Właśnie żydzi! A czemu Watykan to popierał? Ponieważ tam też rządza syjonistyczni żydzi wyznajacy Lucyfera. Jeszcze wiele prawd do odkrycia przed toba ale najpierw znajdz w sobie pokore.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Może odniosę się tylko do tego:
   ” Nie jest prawda ze co innego glosil Mojzesz a co innego Jezus to wynika ze nie rozumiesz Biblii nawet jesli japrzeczytałes nie wiadomo ile razy. To jest nieprawda Jezus glosi to samo co glosili wszyscy starotestamentowi prorocy.”

   Wybacz, ale ty chyba nie wiesz kim ja jestem. Mało tego, nie znasz Tory. To wielki wstyd, wypisywać takie bzdury, kłamstwa. Ty raczej chciałbyś aby tak było, ale mam smutną dla ciebie wiadomość: TAK NIE JEST. Coś wiesz, tzn. wiesz o syjonizmie i Watykanie, ale dalej jesteś pod kontrolą tych, których tak piętnujesz.
   Może weź najpierw przeczytaj Torę, Tanach i porównaj z “NT”, a dopiero potem się wypowiadaj. Jestem zażenowany i zalecam doczytanie – dokształcenie.

   Like

   Reply
 5. mariouszek

  To w takim razie może gnostycka sekta miała racje twierdząc że Jezus jest wcieleniem Szatana? A jaką Torę czytaleś? Bo są dwie wersje. I jeszcze jedno nikogo nie piętnuje, piszę tylko jak jest. Dlaczego uważasz że piętnuje Żydów? Ja nie dyskutuje z Bogiem ja po prostu kocham jego stworzenie wszelkie. Nie mam nic do syjonistów, po prostu błądzą i tylko o tym informuje. Podaj mi konkretne przykłady w których ST nie zgadza się z NT wtedy moze bedzie łatwiej o tym mówić.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Jezus tak konkretnie jest synem Lucyfera, jednym z wielu.
   Podam link, choć wiem, że jeśli nie przeczytasz wcześniejszych artykułów to i tak nic nie zrozumiesz:
   https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2015/11/16/co-szatan-zrobil-z-biblia-cz-36-jezus-chrystus-jest-synem-lucyfera/

   A ja mam bardzo dużo do syjonistów, bo to potomstwo diabła, które morduje mnie i moją rodzinę przez gmo, szczepionki, system “opieki” zdrowotnej czyli konwencjonalne leczenie i “leki” czytaj trucizny a przy tym okłamuje. Jesteśmy okłamywani przez nich w tak wielu dziedzinach, a ty piszesz, że nic do nich nie masz…

   Nie rób sobie ze mnie żartów, tutaj nie będę dyskutował o sprzecznościach między NT a ST. Pół mojego bloga tego dotyczy. Jak masz w sobie gorliwość szukania prawdy, to znajdziesz wszystko.

   Like

   Reply
 6. mariouszek

  Niestety w swoim blogu powołujesz sie na fakty np odnośnie religii babilońskiej a następnie zestawiasz to z Biblią odszukując podobieństwa. Do tego momentu masz racje, ale błądzisz w trakcie interpretowania tego. Dochodzisz do wniosków do których syjoniści chcieliby żebyś dochodził. Juz ci pisałem że twoja nienawiść prowadzi na manowce. Co z tego że mają w garsci cały świat, szczepionki, jedzenie i kulture. To nie istotne. Ten kto jest w Bogu tego Zły nie dotyka, że tak nawiąże do 2 listu janowego. Jesli jestes w Bogu nie masz czego się obawiać, ale to nie oznacza że masz nienawidzić to co jest złe. Nigdzie tak nie jest napisane. Trzeba odnależć w sobie pokore. Nienawiść cie gubi. Możesz posiąść cała wiedze ale nadal nie będziesz znał Boga. Rozumiem twój lęk o twoje zbawienie, ale nie masz czego sie obawiać ponieważ Pan Twój jest przy Tobie musisz tylko otworzyć sie na niego. Pamiętam że we wczesnym średniowieczu odbywała sie wielka polemika na temat Jezusa jako wcielenie Szatana wiele lat póżniej kościół palił tych co wspominali o tym, co bardzo chcieli zakryć wyznawcy judaizmu (notabene nie odpowiedziałeś jaką Tore czytałeś czy wiesz że od ponad 2 tysiecy lat żydzi przekłamują i fałszują Torę a po Jezusie wymyślili świętszą księgę od świętej czyli szatanistyczny Talmud. Być może nie wiesz, że właśnie syjonistom o to chodzi żebyś wierzył w ich zakłamania, nie rozumiem też czemu tak źle patrzysz na duchowe czytanie Biblii bo kojarzy Ci sie to z Pawłem z Tarsu? To nie od niego pochodzi.). W tej polemice pojawiło sie tysiące koncepcji o jednej z nich wspominał Mistrz Eckhart który dostał przez to ekskomunikie. Stwierdzono że Bóg jest Panem Wszechrzeczy,że stworzył dobro i zło i jedno i drugie należy do niego. Teraz pomyśl dlaczego żydom inie tylko im zależało na tym żeby ukryć fakt wszechmocy Boga i stworzyć pozorny konflikt pomiedzy dobrem i zlem. To chyba oczywiste kto lubi zamęt i jak bardzo ludzie są łasi na ziemskie bogactwa. Nawet jesli Szatan i Jezus to to samo to co z tego? Tak więc życzę owocnych poszukiwań i nie trzeba czytać żeby wiedzieć.

  Like

  Reply
 7. Brain Breaker Post author

  Cytat
  “Nawet jesli Szatan i Jezus to to samo to co z tego?”

  Wszystkie twoje komentarze zostaną skasowane, bo ludzie o tym poziomie inteligencji tylko zaśmiecają mojego bloga.

  Like

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s