Blef nowego przymierza cz.3 – bardzo ważny artykuł

Przed nami bardzo ważny do omówienia materiał, kluczowy element układanki, który bardzo dobitnie udowadnia postawioną przeze mnie tezę, że obecnie nie mamy nowego przymierza tak jak nam się wmawia.

Mam takie pytanie otwarte do wszystkich. Co lepiej robić? Badać czy w Watykanie mieszkają demony? Zajmować się tematem zaginionej Jerozolimy? Szukać sensacji? A może lepiej skupić się na Słowie Bożym? Ja wychodzę z tego ostatniego założenia. I ta droga pozwoliła mi dojść do fantastycznych wniosków, które zamierzam wam przedstawić w tym artykule.

Cała rzecz opiera się o moją ukochaną księgę Henocha. Kto ją bada? Dlaczego tak mało ludzi ją bada? Czy tam są bajeczki o królewnie śnieżce i 7 krasnoludkach, że tak łatwo ją odstawiliście na półkę? Nie rozumiem skąd to się bierze. Oczywiście tutaj chylę czoła przed tymi, którzy z niej korzystają, bo wiem, że i tacy są. Ja również do nich należę i zapraszam do współpracy wszystkich, którzy chcą zajmować się księgą Henocha zamiast sensacyjkami.

Na koniec tego artykułu, umieszczę dla was dla ułatwienia interesujący nas fragment. Ale zanim do tego dojdziemy, wysłuchajcie co mam do powiedzenia.

Tam pod koniec księgi jest taka fantastyczna historia – symboliczna opowieść obejmująca całą historię świata, od stworzenia, aż do ustanowienia wiecznej sprawiedliwości i Królestwa Bożego. Z tej historii można wysnuć bardzo dużo interesujących wniosków, które pozwalają nam błyskawicznie odcedzić prawdę od kłamstwa w najważniejszych tematach.

Wiecie, jak natrafiłem na trop blefu nowego przymierza, to oczywiście sprawdziłem co na to wszystko mówi księga Henocha – to było dla mnie bardzo logiczne, że tak należy zrobić. I szukałem w niej śladów zawarcia nowego przymierza między Bogiem a ludźmi w momencie śmierci Chrystusa. I wiecie co? NIGDZIE W KSIĘDZE HENOCHA NIE ZNAJDZIECIE POTWIERDZENIA TRWAJĄCEGO OBECNIE NOWEGO PRZYMIERZA. Po prostu aż to się rzuca w oczy. Zastanawia mnie fakt, dlaczego do tej pory nikt na to nie wpadł aby pójść tą drogą? Bóg opisuje nam historię w sposób taki, który nie pozostawia żadnych złudzeń, a jedyny moment zwrotny dotyczy innego okresu historii niż czasy Isusa. Wiecie jak to sprawdzić? Poszukajcie we wskazanych przeze mnie kluczowych rozdziałach Henocha miejsca, w którym Chrystus ustanawia z nami nowe przymierze. Gdyby faktycznie zostało zawarte, byłoby to coś tak ważnego, że w tej księdze z pewnością powinno to zostać odnotowane. W końcu to dlatego mamy Biblię podzieloną na pół, ST i NT. Tymczasem cisza. Totalna cisza, a nawet więcej, bo co mamy zamiast tego?

Cały punkt ciężkości przesunięty jest na inne wydarzenie historyczne. Na moment wypędzenia judejczyków i izraelitów z ziemi obiecanej. Od tego momentu Bóg zmienił reguły gry z nami. To jest punkt zwrotny w całej opisywanej historii. Co się wtedy stało? Bóg wydał ludzi w ręce pewnych „pasterzy” którzy mieli ludzi paść i słuchać poleceń Boga. Przypominacie sobie jak Bóg mówił o Nabuchodonozorze, że jest Jego sługą? Chodziło o to, że Bóg jego rękami ukarał izraelitów. I tak trwa to do tej pory, ci którzy nami rządzą, rządzą nami dlatego, że Bóg zrezygnował z bycia naszym królem – tak jak w czasach dawnego Izraela. Wtedy to Bóg nieustannie ingerował w proces dziejowy i wysyłał swoich proroków i ukazywał się ludziom. Ukazywał swoją moc. To wszystko się niestety dla nas skończyło, z momentem wygnania narodu wybranego z ziemi obiecanej. Wszystko to jest niesłychanie kompatybilne z proroctwami z pięcioksięgu mojżeszowego, co pokaże wkrótce w innych artykułach. Wróćmy do księgi Henocha i do pasterzy, którzy przejęli od Boga przewodnictwo nad ludźmi.

Co dalej zrobili Ci pasterze? Czytamy, że zaczęli zabijać więcej owiec (ludzi – izraelitów według mojego zrozumienia), niż Bóg im nakazał. To jest kluczowe, żeby to uchwycić: więcej niż Bóg nakazał. A ostatni pasterze przed ustanowieniem Królestwa Bożego na ziemi pozabijają najwięcej niewinnych ludzi spośród wszystkich. Czy widzicie, że dokładnie to obserwujemy na świecie? Nazywa się to programem redukcji populacji ludzi realizowanym przez tajne stowarzyszenia wyznawców Szatana, a ich wszystkie powiązania prowadzą do Watykanu. O tym będzie osobny artykuł, albo nawet dział.

Kiedy Bóg z chwilą wypędzenia narodu wybranego zmienił zasady gry, powiedział o tym bardzo dobitnie. W księdze Henocha poświęcił na to sporo miejsca patrząc na tę całą historię, która tam jest przedstawiona i dlatego to jest momentem zwrotnym w historii. Dokładnie o tym samym opowiada księga Daniela. Tutaj jednym z najwspanialszych dowodów na prawdziwość stawianej przeze mnie tezy jest to, że w takim ujęciu księga Henocha staje się kompatybilna z księgą Daniela. I to mi się bardzo podoba. Jestem przekonany co do tego, że jest to słuszny kierunek badania Biblii.

Księga Daniela potwierdza nam, że moment zwrotny w dziejach, to jest moment wygnania narodu wybranego z ziemi obiecanej i rozproszenie go po całym świecie. W tym momencie dostaliśmy poprzez Daniela taki przekaz od Boga: na ziemi będą rządzić 4 imperia: babilońskie, perskie, greckie i rzymskie (czyli dzisiejszy Watykan, który jest kontynuacją cesarstwa rzymskiego). Po tych wydarzeniach, a więc w trakcie trwania imperium rzymskiego, na ziemię ponownie przyjdzie Chrystus, aby ustanowić na ziemi Państwo Boga, przepowiedziane przez wszystkich proroków.

Daniel 2:44

44. Za dni tych królów Bóg niebios stworzy

królestwo, które na wieki nie będzie

zniszczone, a królestwo to nie przejdzie na

inny lud; zniszczy i usunie wszystkie owe

królestwa, lecz samo ostoi się na wieki

 

Tutaj mamy proroctwo Daniela dotyczące wyczekiwanego przez nas Królestwa Bożego na ziemi.

I właśnie tego obecnie oczekujemy, ale jeszcze parę rzeczy musi się wydarzyć, aby do tego doszło, np. III wojna światowa i wielki ucisk (New World Order) oraz pierwsze ZMARTWYCHWSTANIE, KTÓREGO DOTĄD NIE BYŁO.

Co Daniel nam mówi w tym zwrotnym punkcie dziejów (mówię o okresie ok. 500 lat p.n.e. – niestety jestem zmuszony stosować watykański sposób liczenia lat) o tym co ma się stać? Ostatnie królestwo (rzymskie) będzie usiłowało zmienić czasy i zakon (rękoma Pawła i jego następców), co staram się wszystkim pokazać na moim blogu. Wszystkie sprzeczności w ewangeliach wskazujące na to, że Isus łamał prawo, są efektem tego, że Watykan usiłuje zmienić prawo, bo wmawia nam, że Isus je zmienił. To jest właśnie to, o czym Daniel prorokował. Ewangelie dostaliśmy od Babilonu, a więc nazywajmy je ewangeliami babilońskimi, bo są pełne kłamstw, które również będę chciał demaskować. Fałszywy apostoł Paweł był prekursorem religii babilońskiej po odejściu Isusa do nieba. I to on i jego banda dali nam ewangelie i cały NT. To jest przyczyna całego obłędu ludzkości. Ale praprzyczyna leży w nas samych, bo to nasi przodkowie odrzucili Boga. To co obserwujemy obecnie na świecie dzieje się tylko i wyłącznie z przyczyny tego, że ludzie odrzucili Boże Prawo. Dlatego ja tak usilnie namawiam, do jego przestrzegania. Za odstąpienie od Bożego Prawa spotyka ludzkość to co widzimy. A będę to opisywał dokładnie wkrótce, bo pewnie nie wszyscy mają taką wiedzę w temacie jak ja.

Kiedy będziecie czytać wskazane przeze mnie rozdziały księgi Henocha, to zauważycie, że trochę trudno jest jednoznacznie zidentyfikować moment, w którym przychodzi Isus (może sam moment nie, ale to co się dzieje potem). I to jest właśnie praca do wykonania dla nas – poszukujących prawdy. Koncentracja na księdze Henocha, księdze Daniela, Apokalipsie i całej Biblii. To jest ogrom pracy do wykonania, ja chciałbym pokazać kierunek, a sam nie dam rady zrobić wszystkiego, potrzebuję pomocy.

ALE JAKI KLUCZOWY WNIOSEK SIĘ SAMOISTNIE NASUWA PO PRZECZYTANIU WSKAZANYCH ROZDZIAŁÓW KSIĘGI HENOCHA?

W CZASACH ISUSA NIE MA ŚLADU ZAWARCIA Z NAMI NOWEGO PRZYMIERZA !

Jaki stąd wniosek?

Księga Henocha potwierdza postawioną przeze mnie tezę, że satanista Paweł wyprał nam mózgi twierdzeniem, jakoby nowe przymierze zostało już z nami zawarte.

A jeszcze piękniejsze jest to, że potwierdza to również księga Daniela.

Czy czegoś więcej nam potrzeba, aby zobaczyć, że moja teza ma bardzo silne umocowanie w Słowie Bożym? Ale nie wyprzedzajmy faktów, sami przeczytajcie…

Teraz zamieszczam wam wskazany przeze mnie fragment księgi Henocha. Jest on długi, ale żebyście nie musieli długo szukać, to go wklejam. Poszukajcie sobie miejsc o których piszę, myślę, że nie będziecie mieli z tym problemów, bo znacie Biblię i rozpoznacie o czym jest mowa w danej chwili. Ja jestem w stanie wszystko ładnie zinterpretować do pewnego momentu (dalej to jest łamigłówka – ogrom pracy do wykonania), ale i tak nie ma to znaczenia, bo to co wiem na dziś wystarczy, żeby całkowicie potwierdzić moją tezę tego artykułu. Trwające obecnie nowe przymierze to fikcja literacka satanisty Pawła.

 

Księga Henocha, rozdziały 85-90.

85.
1 Potem miałem inny sen. Opowiem ci to wszystko, co mi się śniło, mój synu.
2 Henoch zabrał głos i powiedział do swego syna Matuzalema: Do ciebie mówię, mój synu. Posłuchaj moich słów i nakłoń swego ucha na senne widzenia twojego ojca.
3 Zanim poślubiłem twoją matkę Ednę, ujrzałem widzenie na moim łożu. Oto wyszedł z ziemi byk i był ten byk cały biały. Potem wyszła jałówka, a z tej jałówki wyszły dwa cielaki, woły, jeden z nich był czarny, a drugi czerwony.
4 Czarny cielak zaatakował czerwonego i ścigał go na ziemi i odtąd nie mogłem zobaczyć czerwonego cielaka.
5 Lecz czarny cielak urósł i poszła z nim jałówka. Zobaczyłem, że wyszło z niej wiele cielaków. Były one takie same jak ona i poszły za nią.
6 Pierwsza krowa opuściła pierwszego byka w poszukiwaniu czerwonego cielaka, ale go nie znalazła. Gorzko z tego powodu płakała i ciągle go szukała.
7 Zobaczyłem, jak ten pierwszy byk podszedł do niej i uspokoił ją, tak że odtąd już nie płakała.
8 Potem urodziła innego białego cielaka i jeszcze potem urodziła wiele czarnych cielaków i krów.
9 W moim śnie ujrzałem, jak biały cielec rósł i stawał się dużym białym bykiem. Pochodziło od niego wiele białych cielaków, które były takie jak on.
10 One zaczęły rodzić wiele białych cielaków, które były podobne jeden do drugiego.
86.
1 Znowu śpiąc skierowałem moje oczy i ujrzałem niebo. I oto spadła z nieba gwiazda. Urosła, jadła i pasła się wśród cielaków.
2 Potem zobaczyłem duże, czarne byki. Każdy z nich zmienił swe stajnie, swoje pastwiska i swoje jałówki i zaczął użalać się jeden nad drugim.
3 Spojrzałem jeszcze raz na widzenie i spojrzałem na niebo. Zobaczyłem wiele spadających i zrzucanych z nieba gwiazd na tę pierwszą gwiazdę, pomiędzy jałówki i byki. Stały one pośrodku nich pasąc się razem z nimi.
4 Przyjrzałem się im i zobaczyłem, że wszystkie [gwiazdy] wysunęły swe wstydliwe członki, tak jak to robią konie, i zaczęły spółkować z jałowicami. Te zaś zacieliły się i wszystkie stały się cielne. Zrodziły słonie, wielbłądy i osły.
5 Wszystkie byki przestraszyły się ich i bali się ich, a te zaczęły gryźć i kąsać swoimi zębami i bóść swymi rogami.
6 W ten sposób zaczęły pożerać te byki, a wszyscy mieszkańcy ziemi zaczęli drżeć, dygotać i przed nimi uciekać.
87.
1 Ponownie zobaczyłem, jak jeden drugiego bódł i kąsał, a ziemia zaczęła krzyczeć.
2 Znowu podniosłem moje oczy ku niebu i ujrzałem wizję. Oto przybyły z nieba istoty podobne do białych ludzi. Czterech wyszło z tego miejsca oraz trzej [inni] z nimi.
3 Ci trzej, którzy wyszli jako ostatni, pochwycili mnie za rękę, podnieśli mnie z pokolenia ziemskiego i zanieśli na wysokie miejsce. Pokazali mi wieżę wysoką nad ziemią, wobec której wszystkie pagórki były małe.
4 Powiedziano mi: “Pozostań tutaj, aż zobaczysz wszystko, co ma się stać ze słoniami, wielbłądami, osłami, gwiazdami i wszystkimi bytami”.
88.
1 Ujrzałem jednego z tych czterech, którzy wyszli pierwsi, jak wziął pierwszą gwiazdę, która spadła z nieba, i związał ją za ręce i nogi i wrzucił do przepaści, a przepaść ta była wąska, głęboka, straszna i ciemna.
2 Jeden z nich wyjął swój miecz i dał [go ] słoniom, wielbłądom i osłom. Zaczęli ze sobą walczyć, a cała ziemia z ich powodu zadrżała.
3 I gdy tak się przyglądałem memu widzeniu, oto jeden z tych czterech, którzy zstąpili z nieba, rzucił kamienie z wysokości nieba, zebrał i pochwycił wszystkie wielkie gwiazdy, których wstydliwe członki [były] jak wstydliwe członki koni, związał ich wszystkich za ręce i nogi i wrzucił do czeluści ziemi.

89.
1 I jeden z tych czterech podszedł do białych byków i [jednemu z nich] wyjawił tajemnicę: urodził się bykiem, ale stał się człowiekiem. Wybudował dla siebie wielki statek i zamieszkał w nim. Razem z nim zamieszkały w tej łodzi trzy krowy. Łódź ta została za nimi zamknięta.
2 Znowu podniosłem moje oczy ku niebu i ujrzałem wysoki dach, a na nim siedem upustów, z których wylewała się obficie woda do zagrody.
3 Spojrzałem ponownie i oto w podłodze tej wielkiej zagrody otworzyły się źródła i woda zaczęła kipieć i podnosić się ponad podłogę. Patrzyłem na zagrodę, aż cała jej podłoga pokryła się wodą.
4 Zapanowały na niej woda, ciemność i mgła. Popatrzyłem na poziom wody. Woda podniosła się ponad zagrodę i zaczęła się wylewać poza tę zagrodę i pozostała na ziemi.
5 Wszystkie byki tego ogrodzenia zgromadzono razem i ujrzałem, jak zanurzyły się, zostały wchłonięte i potopione w tej wodzie.
6 Statek natomiast pływał powodzie, lecz wszystkie byki, słonie, wielbłądy i osły razem ze wszystkimi zwierzętami poszły na samo dno, tak że ich już nie widziałem. Nie potrafili się wydobyć, lecz pogrążyli się i utonęli w głębinie.
7 Znów miałem widzenie, w którym zobaczyłem, że usunięto z wysokiego dachu upusty, czeluści ziemi wyrównały się i otwarły się głębie.
8 Woda zaczęła do nich spływać, aż ukazała się ziemia i statek osiadł na ziemi. Ciemność odeszła i pokazało się światło.
9 Wtedy biały byk, który stał się człowiekiem, wyszedł ze statku, a razem z nim trzy byki. Jeden z trzech byków był biały tak, jak ten byk, drugi z nich [był] czerwony jak krew, a trzeci [był] czarny. Biały byk odszedł od nich.
10 Zaczęli płodzić dzikie zwierzęta i ptaki, tak że wyrosły z nich różnego rodzaju lwy, tygrysy, wilki, psy, hieny, dziki, lisy, borsuki, świnie, sokoły, sępy, kanie, orły i kruki. Lecz wśród nich narodził się biały byk.
11 Zaczęli się wzajemnie kąsać. Lecz ten biały byk, który urodził się wśród nich, zrodził dzikiego osła oraz razem z nim białego byka i dzikie osły rozmnożyły się.
12 Lecz ten byk, który urodził się z niego, zrodził czarnego dzika i białego baranka. Czarny dzik zrodził wiele dzików, a baranek zrodził dwanaście baranków.
13 I kiedy tych dwanaście baranków dorosło, przekazały jednego ze swej liczby osłom, a te osły z kolei przekazały tego barana wilkom. Baran ten wychował się wśród wilków.
14 I Pan wziął jedenaście baranów, aby z nim zamieszkały i pasły się z nim wśród wilków i rozmnożyły się i stały się licznym stadem owiec.
15 Wtedy wilki zaczęły im dokuczać i uciskać je, aż zaczęły odbierać im młode i wrzucać do rzeki z dużą wodą. Lecz te owce z powodu swoich młodych zaczęły wołać i skarżyć się do swego Pana.
16 Baran, który został uratowany od wilków, uciekł i schronił się wśród dzikich osłów. Widziałem, jak owce skarżyły się, płakały i błagały swego Pana ze wszystkich swoich sił, aż Pan owiec zstąpił na wołanie owiec z wysokiej komnaty, przyszedł do nich i na nie wejrzał.
17 Przywołał barana, który uciekł od wilków, i powiedział mu o wilkach. [Kazał mu] je napomnieć, aby nie niepokoiły owiec.
18 Baran zgodnie z poleceniem Pana poszedł do wilków, a razem z nim poszedł również drugi baran. Obaj weszli na zgromadzenie wilków, przemówili do nich i upomnieli, by odtąd nie niepokoiły owiec.
19 I potem zobaczyłem, że wilki jeszcze gwałtowniej srożyły się na owce, a one wołały.
20 Wówczas Pan przyszedł do owiec i zaczął karać wilki. Wilki zaczęły się skarżyć, ale owce milczały i już nie krzyczały.
21 Patrzyłem, aż owce uciekły od wilków. Wtedy, gdy wilki zaczęły ścigać owce z całą swoją mocą, oczy wilków oślepły.
22 Pan owiec wyszedł z nimi jako przewodnik, a wszystkie owce poszły za nim. Oblicze jego [było ] chwalebne, a wygląd jego straszny i wspaniały.
23 Lecz wilki zaczęły ścigać owce, aż te napotkały obszar wody.
24 Ale obszar wody rozstąpił się i wody utworzyły po jednej i po drugiej stronie [ mur] . Ich Pan, który ich prowadził, stanął pomiędzy nimi i wilkami.
25 Wilki nie widząc jeszcze owiec weszły do środka obszaru wody. Wilki goniły owce i wbiegły za nimi do tego obszaru wody.
26 Kiedy zobaczyły Pana owiec, zaczęły uciekać przed nim. Ale wtedy obszar wody zlał się znowu razem i nagle przyjął swój naturalny kształt. Woda nadpłynęła i podniosła się, aż przykryła wszystkie wilki.
27 Widziałem, że wszystkie wilki, które ścigały owce, potopiły się i zginęły.
28 Owce jednak uratowały się z tej wody i udały się na pustynię, gdzie nie było ani wody, ani trawy. Wówczas zaczęły otwierać swoje oczy i patrzeć. Zobaczyłem Pana owiec, który je pasł, poił wodą i karmił trawą, oraz tego barana, który szedł i prowadził je.
29 Baran ten udał się na szczyt wysokiej góry i Pan owiec ponownie posłał go do nich.
30 Potem zobaczyłem Pana owiec stojącego przed nimi. Jego widok [był] straszny i majestatyczny i wszystkie te owce, gdy to ujrzały, przelękły się go.
31 Każda z nich bała się i drżała przed nim. I wołały do tego barana, który był z nimi i stał pośrodku nich: “Nie możemy stać przed naszym Panem i na niego patrzeć”.
32 Baran, który je prowadził znowu udał się na szczyt góry. Owce natomiast zaczęły ślepnąć i od-chodzić od drogi, którą im pokazał, ale ów baran tego nie wiedział.
33 Pan owiec strasznie się na nie rozgniewał. Dowiedział się o tym baran i zstąpił ze szczytu góry, przyszedł do owiec i zobaczył, że większość z nich oślepła i odeszła od jego drogi.
34 Gdy go zobaczyły, przeraziły się, zadrżały przed nim i chciały wrócić do swej zagrody.
35 Lecz ten baran wziął ze sobą parę owiec i poszedł do tych owiec, które odeszły. Następnie zaczął je zabijać. Owce zlękły się go. Baran ten przyprowadził z powrotem owce, które się oddaliły i powróciły wróciły do swoich zagród.
36 Zobaczyłem w tym widzeniu, że ów baran stał się człowiekiem i zbudował dom dla Pana owiec i wprowadził do tego domu wszystkie owce.
37 Zobaczyłem, że ów baran, który spotkał się z baranem prowadzącym inne owce, zasnął. Zobaczyłem, że wszystkie dorosłe owce poumierały, a na ich miejsce powstawały ( owce) młode. Dotarły one do pastwiska i zbliżyły się do brzegu rzeki.
38 Baran, który je prowadził i który stał się człowiekiem, odszedł od nich i zasnął. Wszystkie owce szukały go i bardzo gorzko za nim płakały.
39 Zobaczyłem, że przestały płakać za tym baranem i przekroczyły wody tej rzeki. W miejsce tych, którzy je prowadzili, a teraz zasnęli, powstały dwa (nowe) barany, jako przewodnicy.
40 Ujrzałem, że owce dotarły do miejsca z żyzną i przyjazną ziemią na zachód od Jordanu i zobaczyłem, że owce te były syte, ów dom stał pomiędzy nimi w tej rozkosznej ziemi.
41 Raz ich oczy były otwarte, raz zaślepione, aż inny baran powstał i pokierował nimi i sprowadził wszystkie na powrót, a oczy ich zostały otwarte.
42 Psy, lisy i dziki zaczęły pożerać owce, aż Pan owiec wzbudził pośród nich barana, który je poprowadził.
43 Baran ten zaczął bóść te psy, lisy i dziki, aż je wszystkie pozabijał.
44 Wówczas oczy tego barana zostały otwarte i zaczął on bóść owce, nie zważał na swoją cześć, deptał je i zachowywał się niestosownie.
45 Pan owiec posłał pewnego barana do innego barana i ustanowił go przewodnikiem stada owiec w miejsce tamtego barana, który wyrzekł się swej chwały.
46 Przyszedł do niego, porozmawiał z nim i podniósł go do [rangi] przewodnika stada, ustanowił go księciem i wodzem owiec. Przez cały ten czas psy uciskały owce.
47 Pierwszy baran prześladował tego drugiego barana, a ten drugi baran powstał i uciekł przed nim. Zobaczyłem, że psy doprowadziły do upadku pierw-szego barana.
48 Wówczas ów drugi baran podniósł się i poprowadził owce, a baran ten zrodził wiele owiec i zasnął. Mały baranek stał się baranem w jego miejsce i stał się księ-ciem i wodzem tych owiec.
49 Owce te wzrastały i powiększały się. Ale wszystkie psy, lisy i dziki bały się i uciekły przed nim, a ten baran bódł i pozabijał wszystkie zwierzęta i zwie-rzęta te już nie miały przewagi nad owcami i już ich nie porywały.
50 Dom ten stał się wielki i przestronny dla tych owiec, a owce wybudowały wysoką i wielką wieżę na tym miejscu dla Pana owiec. Dom był niski, ale wieża wyniosła i wysoka. Pan owiec stanął na tej wieży a one zastawiły mu pełny stół.
51 Ponownie zobaczyłem, jak owce odchodziły, wędrowały różnymi drogami i porzuciły swój dom. Pan owiec powołał niektóre z owiec i posłał je do owiec, ale owce zaczęły je zabijać.
52 Ale jedna z nich została zachowana i nie została zabita. Wyrwała się i zaczęła krzyczeć na owce. Te chciały ją zabić. Lecz Pan owiec uratował ją z rąk tych owiec, wyniósł ją do góry i postawił tam, gdzie się znajdowałem.
53 Posłał do stada wiele innych owiec do tych owiec, żeby je napomniały i żeby się nad sobą użaliły.
54 Potem zobaczyłem, że porzuciły dom Pana owiec, odstąpiły od jego wieży, a oczy ich oślepły. Zobaczyłem, że Pan owiec dopuścił do wielkiego przelewu krwi wśród owiec na ich pastwiskach do tego stopnia, że same te owce doprowadziły do masakry i opuściły to miejsce.
55 Wydał je w ręce lwów, tygrysów, wilków, hien, w ręce lisów i wszyst-kich zwierząt. Te dzikie zwierzęta zaczęły rozszarpywać owce na kawałki.
56 Zobaczyłem, że opuścił swą wieżę i dom, a je wszystkie oddał w ręce lwów i w ręce wszystkich zwierząt, aby je rozrywały na kawałki i pożerały.
57 Zacząłem z całych sił wołać i wzywać Pana owiec. Przedłożyłem mu sytuację owiec pożeranych przez dzikie zwierzęta.
58 Lecz on milczał, patrzył i cieszył się, że je pożerano, ścierano i usuwano. Wydaje je wszystkim zwierzętom na pokarm.
59 Powołał siedemdziesięciu pasterzy i powierzył im owce, aby je paśli. Powiedział do pasterzy i do ich towarzyszy: “Każdy z was odtąd ma paść owce i czynić wszystko, cokolwiek wam polecę.
60 Przekażę [je] wam dokładnie policzone i którą wskażę, że ma być zabita, zabijecie ją”. I przekazał im te owce.
61 Zawołał drugiego i powiedział doń: “Stój i patrz uważnie na to wszystko, co pasterze robią z owcami, gdyż oni zniszczą spośród nich więcej, niż nakazałem.
62 Zapisz wszelkie nadużycie i zabójstwo spowodowane przez pasterzy, ile ich zabiją z mojego rozkazu, a ile zabiją z własnej woli. Zapisz, który z pasterzy którą zabił.
63 Przeczytaj mi, ile dokładnie oni zabili z ich własnej woli, a ile z mojego rozkazu, aby to było świadectwem dla mnie przeciwko nim, abym mógł poznać wszystkie czyny pasterzy i kiedy będę ich oceniał, abym mógł zobaczyć, co zrobili i czy byli wierni mojemu rozkazowi, czy nie.
64 Nie muszę jednak o tym wiedzieć i nie musisz ich o tym informować ani ich karcić, tylko spisz dokładnie, co każdy z nich z osobna dokonał, kogo pasterze zabili, i przedstaw mi to wszystko”.
65 Patrzyłem tak długo, aż ci pasterze kolejno trudnili się wypasaniem (owiec). Zaczęli oni zabijać i niszczyć więcej, niż im nakazano i wydali oni te owce na łup lwów.
66 Lwy i tygrysy rozszarpały i pożerały większość tych owiec, a dziki dopełniły z nimi reszty. Podpalili wieżę i zniszczyli dom.
67 Bardzo się zasmuciłem z powodu wieży i zniszczenia domu owiec. Potem nie mogłem już dojrzeć, czy te owce powróciły do owego domu.
68 Pasterze i ich towarzysze wydali te owce na pożarcie wszystkim dzikim zwierzętom. Każdy z nich w odpowiednim czasie otrzymał ich określoną liczbę i przy każdym z nich z osobna zapisano w księdze, ile ich zabił(…)
69 Każdy z nich zabił i zniszczył więcej, niż mu nakazano. Zacząłem więc płakać i bardzo rozpaczać i lamentować z powodu tych owiec.
70 Tak samo widziałem w widzeniu, jak ten, który trzymał księgę, zapisywał każdego dnia owcę, która ginęła z rąk tych pasterzy, i zaniósł całą księgę Panu owiec, przedstawił mu ją i pokazał, co każdy z nich uczynił, ile każdy z nich zabił (owiec ) i ile każdy z nich przeznaczył na zabicie.
71 Przeczytano księgę w obecności Pana owiec, a on wziął księgę do swoich rąk, przeczytał ją, zapieczętował i odłożył.
72 Następnie zobaczyłem, jak stali na pastwisku przez dwanaście godzin i oto trzy z tych owiec powróciły, przybyły, weszły i zaczęły odbudowywać wszystko, co się z tego domu rozpadło. Lecz dziki przeszkadzały im, tak że nie były w stanie odbudować cokolwiek.
73 Następnie zaczęły znowu budować jak przedtem i wzniosły tę wieżę i nadano jej nazwę wysokiej wieży. I ponownie zastawiły stół przed wieżą, lecz wszystek chleb położony na nim był splamiony i nieczysty.
74 W owym czasie oczy tych owiec były ślepe, tak że nie mogły widzieć, podobnie jak i ich pasterze. Nie widziały. Zostały one przeznaczone pasterzom na zagładę. Ci zaczęli deptać owce swoimi stopami i je pożerać.
75 Jednak Pan owiec milczał, aż wszystkie owce rozproszyły się poza granice i połączyły się z dziką zwierzyną, a (pasterze) nie wyrwali ich ze szponów dzikich zwierząt.
76 Ten zaś, który zapisywał (to wszystko) w księdze podniósł ją, pokazał i odczytał w obecności Pana owiec. Wstawiał się za nimi i modlił się za nich pokazując to wszystko, co uczynili pasterze, i świadcząc przed nim przeciwko wszystkim pasterzom.
77 Wziął księgę, postawił ją przed nim i odszedł.

90.
1 I przyglądałem się temu aż do momentu, kiedy trzydziestu pięciu pasterzy pasterzowało w ten sposób i wszyscy na podobieństwo swoich poprzedników dokończyli swego czasu pasterzowania. Inni przejęli ich władzę, by pasterzować w oznaczonym czasie, każdy pasterz według swojej kolejności.
2 Następnie zobaczyłem w widzeniu wszystkie nadlatujące ptaki nieba: orły, sępy, kanie, kruki. Orły przewodziły wszystkim ptakom, a one zaczęły pożerać owce, wydziobywać im oczy i pożerać ich ciało.
3 Owce krzyczały i narzekały w moim śnie z powodu tego pasterza, który pasł owce.
4 Zobaczyłem, że owce zostały pożarte przez psy, orły, kanie nie pozostawiające na nich ni mięsa, ni skóry, ni ścięgna, tylko same kości. Kości ich padły na ziemię, a liczba owiec zmalała.
5 Patrzyłem aż do momentu, kiedy dwudziestu trzech pasterzy pasło [owce] . Wypełnili oni, każdy w swojej kolejności, pięćdziesiąt osiem okresów.
6 Z białych owiec urodziły się jagnięta, zaczęły otwierać swe oczy, widzieć i wołać do baranów.
7 Lecz (te ) je prześladowały. Nie słuchały ich głosu. Przeciwnie. Ich głuchota i ślepota jeszcze bar-dziej się wzmogły.
8 Zobaczyłem, w widzeniu, jak kruki zaatakowały jagnięta. Wzięły jedno z jagniąt, a barany rozszarpały i pożarły.
9 Zobaczyłem, że jagniętom wyrosły rogi, ale kruki zrzuciły z nich te rogi. Zobaczyłem jak na jednym z tych baranów urósł wielki róg i jak otworzyły się im oczy.
10 Wejrzał na nich i otworzyły im się oczy. Przywołał barany. Ujrzały go barany i wszystkie zbiegły się do niego. Pomimo to wszystkie orły, sępy, kruki i kanie nadal rozrywały owce na kawałki, zlatywały na nie i pożerały. Owce milczały, ale barany narzekały i krzyczały.
12 Kruki walczyły i toczyły bój z baranem. Chciały zerwać mu róg, ale nie dały mu rady.
13 Widziałem, jak przyszli pasterze, orły, sępy i kanie i nawoływały kruków, aby zmiażdżyły róg barana. I toczyły z nim bój i walczyły i on walczył z nimi i wołał, żeby jego pomoc mogła przyjść do niego.
14 Zobaczyłem, jak przyszedł ten, który spisał imiona pasterzy i przyniósł [je] przed Pana owiec i wspomógł tego barana, wybawił go i pokazał mu wszystko.
15 Zobaczyłem, jak rozgniewany Pan owiec przyszedł do nich i wszyscy, którzy go ujrzeli, zbiegli.
16 Wszystkie orły, sępy, kruki i kanie zgromadziły się zabierając ze sobą wszystkie dzikie owce. Zebrali się razem, aby wspólnymi siłami zmiażdżyć róg barana.
17 Spojrzałem na tego człowieka, który trzymał księgę i z rozkazu Pana otworzył księgę zabójstw popełnionych przez ostatnich dwunastu pasterzy i pokazał Panu owiec, że zabili oni więcej owiec, niż ich poprzednicy.
18 Zobaczyłem, jak Pan owiec podszedł do nich, wziął do ręki laskę gniewu i uderzył nią o ziemię. Ziemia się rozstąpiła i wszystkie zwierzęta oraz ptaki nieba odstąpiły od owiec, pogrążyły się w ziemi, ta nad nimi zamknęła się.
19 Zobaczyłem, jak dano owcom wielki miecz i owce wyruszyły przeciwko wszystkim dzikim zwierzętom, żeby je pozabijać, a wszystkie zwierzęta i ptaki nieba uciekły przed nimi.
20 Widziałem, jak ustawiono na miłej ziemi tron i zasiadł na nim Pan owiec. Wzięto wszystkie zapieczętowane księgi i otworzono przed Panem owiec.
21 Pan przywołał tych pierwszych białych ludzi i rozkazał [im] postawić przed nim pierwszą gwiazdę, tę, która poprzedzała gwiazdy mające członki podobne do (członków) koni. I postawili je przed nim.
22 (Pan) powiedział do człowieka, który w jego obecności pisał i który był jednym z siedmiu białych (ludzi) mówiąc: “Weź tych siedemdziesięciu pasterzy, którym powierzyłem owce i którzy samowolnie wzięli i zabili więcej (owiec), niż im nakazałem”.
23 I zobaczyłem ich wszystkich związanych i postawionych przed nim.
24 Najpierw odbył się sąd nad gwiazdami. Zostały one osądzone i uznane za winne. (Aniołowie) zaprowadzili je na miejsce kaźni i wrzucili do otchłani pełnej płonącego ognia i ognistych kolumn.
25 Osądzono też siedemdziesięciu pasterzy i uznano winnymi. Oni również zostali wrzuceni do otchłani ognia.
26 Jednocześnie zobaczyłem, jak otwarto pośrodku ziemi podobną (do tamtej), otchłań również pełną ognia. Doprowadzono tam ślepe owce. Wszystkie zostały osądzone, uznane za winne i również wrzucone na spalenie do otchłani ognia. Ta otchłań była od południowej strony domu.
27 Widziałem palące się barany, nawet ich kości się paliły.
28 Powstałem, żeby popatrzeć, aż ogień ogarnął stary dom. Wyniesiono wszystkie kolumny. Wszystkie belki i ozdoby tego domu zostały ogarnięte przez (ogień). Odbudowano go i postawiono na miejscu na południowej (stronie) ziemi.
29 Zobaczyłem, jak Pan owiec wziął nowy dom, większy i wyższy niż ten pierwszy, i postawił go na miejscu pierwszego, który został spalony. Wszystkie jego kolumny były nowe, ozdoby jego były nowe i większe niż w tym pierwszym, starym, który został usunięty. I Pan owiec był w pośrodku niego.
30 Zobaczyłem wszystkie zachowane chowane owce, a wszystkie zwierzęta ziemi i wszystkie ptaki niebios padały i składały hołd owcom i błagały je i słuchały każdego ich rozkazu.
31 Następnie ci trzej ubrani na biało – ci, którzy przedtem unieśli mnie – ujęli mnie za rękę i podczas gdy ręka tego anioła mnie trzymała, unieśli mnie i zanim rozpoczął się sąd, postawili pośrodku tych owiec.
32 Owce te były całe białe, ich wełna gęsta i czysta.
33 Ci wszyscy, którzy zginęli i rozproszyli się, wszystkie dzikie zwierzęta i wszystkie ptaki niebieskie zebrały się razem w tym domu i Pan owiec radował się bardzo, ponieważ wszyscy byli dobrzy i powrócili do jego domu.
34 Zobaczyłem, że złożono miecz dany baranom. Zaniesiono go do domu i opieczętowano w obecności Pana. Zwołano do tego domu wszystkie owce, tak że dom ten nie mógł ich pomieścić.
35 Wszystkim otwarły się oczy, tak że widzieli dobrze i nie było wśród nich ślepych.
36 Widziałem, że dom ten był wielki, szeroki i wypełniony po brzegi.
37 Widziałem, jak narodził się biały byk. J ego rogi były wielkie i wszystkie dzikie zwierzęta, wszystkie ptaki niebieskie bały się go i nieustannie zanosiły do niego prośby.
38 Zobaczyłem, że wszystkie ich rodzaje odmieniły się i stały się białymi bykami. Pierwszy z nich był Słowem i to Słowo stało się wielkim zwierzęciem o wielkich, czarnych rogach. Pan owiec ucieszył się z jego powodu i z powodu wszystkich byków.
39 Zasnąłem pośrodku nich, obudziłem się i zobaczyłem wszystko.
40 I to jest widzenie, które widziałem wtedy, gdy spałem. Obudziłem się i błogosławiłem Pana sprawiedliwości i Jemu oddałem chwałę.
41 Jednakże potem gorzko płakałem i nie ustawały Izy moje, bo nie mogłem tego znieść. Gdy na to patrzyłem, (moje łzy) spadały na to wszystko, co widziałem, albowiem to wszystko nastanie i spełni się. Ukazano mi wszystkie czyny ludzi z każdej epoki.
42 Tej nocy przypomniałem sobie mój pierwszy sen i z tego powodu płakałem i byłem zaniepokojony, ponieważ miałem to widzenie.

Czy teraz rozumiecie? Mam nadzieję, że nie macie kłopotu z identyfikacją opisanych przeze mnie momentów…

Widzicie, że Bóg patrzy na historię w sposób inny od tego, jaki nam się wmawia od dziecka?

Brain Breaker

Advertisements

10 thoughts on “Blef nowego przymierza cz.3 – bardzo ważny artykuł

 1. Mała Mi

  Mnie uderzył w ks. Henocha pewien fragment odsłaniajacy nam dlaczego zło się tak panoszy! Gołym okiem widać, że ludzie sa zainfekowani marazmem i znieczulica na szukanie Boga i jakie sa tego skutki! Stali się letni! Obudźmy się: szukajmy Boga z całych sił, ubłagajmy Go by wrócił do nas! Niech zaprowadzi Porzadek i Sprawiedliwość!
  Tutaj moje spostrzeżenie zostało opisane http://zbawieni.com/showthread.php?tid=417&pid=2490#pid2490

  Like

  Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   Zgadzam się z Tobą. Bardzo dobrze rozumiesz księgę Henocha. Myślę, że musimy pokazywać działalność Szatana, ale mam wątpliwości co do tego, czy możemy przyśpieszyć przyjście Isusa i utworzenie na ziemi Państwa Bożego. Wszystko ma swój czas i każdy musi po prostu zrobić to, co do niego należy. Resztę zostawmy Bogu, który przewyższa nas swoją mądrością. Myślisz, że możemy mieć jakikolwiek wpływ na moment, w którym to się wszystko skończy? Myślę, że Bóg pieczętuje obecnie swoich wybranych, zanim pozwoli aniołom zniszczyć ziemię. W jaki sposób? Nie wiem. Ponadto, myślę, że jesteśmy już świadkami plag opisancyh w apokalipsie, wystarczy spojrzeć na niebo i smugi chemiczne rozpylane przez Monsanto.

   Like

   Reply
   1. Mała Mi

    “Myślisz, że możemy mieć jakikolwiek wpływ na moment, w którym to się wszystko skończy? ”

    Myślę, że to bardzo ważne, by wybielać Imię Boże, by ludzie poznali Prawdę, co się stało i nie mówili przeciwko Bogu widząc działanie szatana! Wierzę, że jakby odpowiednia ilość osób przejrzała na oczy to Bóg by chciał szybciej rozpocząć swoje działanie.

    Like

    Reply
 2. Monika8000

  Rozdział 86
  3 Spojrzałem jeszcze raz na widzenie i spojrzałem na niebo. Zobaczyłem wiele spadających i zrzucanych z nieba gwiazd na tę pierwszą gwiazdę, pomiędzy jałówki i byki. Stały one pośrodku nich pasąc się razem z nimi.
  4 Przyjrzałem się im i zobaczyłem, że wszystkie [byki] wysunęły swe wstydliwe członki, tak jak to robią konie, i zaczęły spółkować z jałowicami. Te zaś zacieliły się i wszystkie stały się cielne. Zrodziły słonie, wielbłądy i osły.

  Powinno być 4 Przyjrzałem się im i zobaczyłem, że wszystkie [gwiazdy] wysunęły swe wstydliwe członki… nie [byki].

  Chodzi o skażenie gatunków przez seks upadłych z kobietami oraz powstanie hybryd, gigantów…

  Like

  Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   Bardzo słusznie Moniko, już poprawiam, pamiętajmy, że to tłumaczenie człowieka, który mógł się pomylić, a ponadto z pewnością wszystkiego nie rozumiał tak jak my, bo był…księdzem.

   Like

   Reply
 3. tomiczny

  Krystian zwróć uwagę na Zach ,12 ,,10 , jest tam kilka określeń na Tego Kogoś z 1 wieku .
  ,,będą patrzeć na Tego którego przebili ,,, inne przekłady mówią ,,przeborowali ,przebodli , co wskazuje na rodzaj śmierci ( nie ma mowy o ukrzyżowaniu)
  Najstarsza moja biblia mówi ,,i będą NA MNIE patrzeć którego przebodli !? ( mówi Ten co Go przebodli?)
  BT mówi ( o jedynaku pierworodnym ) , a wiemy z ew.ze miał wielu braci .
  Zachariasz jest Mega ,może zrób jakieś miejsce ekstra dla tych ,, malych proroków ,,
  Zach .pisze w 10 ,,11 o zdarzeniu ,,w dzień Pański ,,( ponownie rozstąpi się może Egipskie i wyschnie Nil .
  Jest tam też 8 ciekawych wizji ,ósma jest zagmatwana (kierunki wozów z koniami piszą różne biblię różnie ,(czarne konie islam ?)
  Zach .10 ,,10 …nie starczy dla nich miejsca …(powrót rozproszonych Słowian ?)
  Zach .14 ,,21 kończy ST Świętem Szalasow , …w dniu owym już nie będzie tam handlarza w Domu Pana Zastępów .!
  Zach .powinien być ostatnią księgą ST ,

  Like

  Reply
 4. tomiczny

  No tak ,przecież już to czytałem ,lecz zapomniałem o tym arcie nr,15 ,jest mega ciekawy .
  W całym tym przekręcie ten ktoś co to sfałszowal podał ,,niechcacy ,, kilka Jego cech tj.mi.
  JEDYNAK oraz PIERWORODNY , a jesus nie był jedynakiem bo miał kilku braci ,czyli odpada jako Ten !
  Opis z Izajasza 53 mówi o Nim jako o kimś wzgardzonym ,brzydkim z wyglądu ,wręcz ,,przygarbionym ,, i tu tak bym to widział DOSŁOWNIE ,niewykluczone ze był On dlatego niezauważony ,miał jakąś ważną MISJĘ którą wykonał i powrócił do nieba .
  Dał całej tej dramaturgii mógł to być jeden z tych dwóch innych na krzyżu ,lecz naturalnie niekoniecznie Ten WYSŁANY przez Boga umarł na krzyżu .

  Like

  Reply
 5. tomiczny

  Wiesz Krystian ,analizując septuaginte i jej ,,pochodzenie ,,to włos się na głowie jeży i trzeba się cieszyć że coś w ogóle nam zostawili z tej Prawdy

  Like

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s