Metody działania Szatana cz.1 – najpierw powiedz prawdę, by następnie ją wyśmiać

W tej części artykułów zajmiemy się metodami działania Szatana, ponieważ ich znajomość jest konieczna do tego, aby się przed nim bronić.

Ostatnio zastanawiałem się dlaczego Szatan stworzył religię świadków Jehowy?

Ludzie jak myślą o tym co ich czeka po śmierci, przeważnie sądzą, że idą „do nieba”. Tak naucza większość religii, w zasadzie wszystkie odłamy chrześcijaństwa. Potem kiedyś tam może będzie jakieś zmartwychwstanie, ale tak do końca nie wiadomo gdzie i po co…

Ale co jakiś czas przychodzą do nas do domu ŚJ. Pokazują nam te swoje kolorowe broszurki z zadowolonymi ludźmi zrywającymi jabłka, a wokół różne zwierzęta, panująca błogość i szczęście itd. i mówią nam, że Królestwo Boże będzie na ziemi. Jak to słyszymy, to wydaje się nam to bzdurne, bo nie traktujemy ŚJ poważnie. W społeczeństwie panuje powszechne przekonanie, że ŚJ to wariaci. I większość z nas odrzuca ich nauki bez zastanowienia. ŚJ sami sobie zapracowali na taką opinię, ponieważ nie słuchają co się do nich mówi, a ludzi to denerwuje. Efekt tego jest taki, że są wyśmiewani, a ich nauki są odrzucane w całości. Jesteśmy co do nich uprzedzeni – z resztą słusznie, bo to świadkowie diabła. Nauczają diabelskich herezji, są mistrzami zatrutej wisienki na torcie. Ale czy to jest tak, że oni nie mają racji w niczym, co mówią?

Jak zapewne wiecie, Królestwo Boże będzie na ziemi i jest to jedna z najwspanialszych biblijnych prawd. A teraz zobaczmy co się dzieje dzięki ŚJ: ludzie odrzucają ich nauki w całości, a przez to odrzucają Królestwo Boże na ziemi i traktują tę naukę jako bajeczkę ŚJ. W efekcie nie znają jednego z najważniejszych biblijnych proroctw o planowanym Królestwie Boga na ziemi, a wręcz je wyśmiewają. Czy teraz widzicie dlaczego Szatan stworzył ich religię? Aby wybić nam z głowy Królestwo Boże na ziemi. ŚJ jako jedyni chodzą po domach i próbują nawracać innych, a przy okazji niszczą w nas prawdę w zalążku…

Metoda jaką tutaj zastosował Szatan polega na tym, aby najpierw człowieka z czymś zaznajomić, żeby to następnie wyśmiać…

Dokładnie tę samą metodę stosuje w innym celu. Zobaczmy co się dzieje kiedy jako małe dzieci uczymy się w przedszkolu, że Bóg stworzył świat w 6 dni. Wtedy wydaje się nam, że to prawda, bo ksiądz tak mówi… A dzieci do pewnego wieku chłoną wszystko. Ale co się dzieje potem? W szkole, w zasadzie już podstawówce dowiadujemy się jaka jest „prawda”…, czyli ewolucja, miliardy lat od wielkiego wybuchu itd. Nauka ta wpajana jest ludziom aż do dorosłości i to nie tylko w szkole. Media również pracują na to, abyśmy w to wierzyli, ostatnio w sieci jest coraz więcej przekazów podprogowych torujących to kłamstwo. A więc mamy tutaj zastosowaną tę samą metodę: najpierw Szatan mówi nam prawdę, żeby następnie wybić nam ją z głowy. Chce, abyśmy myśleli, że stworzenie świata w 6 dni to bajka. Chce, abyśmy myśleli, że Królestwo Boże na ziemi to bajka.

A więc metoda jaką stosuje w obu przypadkach: najpierw mówi człowiekowi prawdę, aby następnie ją wyśmiać i utorować kłamstwo w naszych głowach. Dlaczego tak robi? Bo nie chce, abyśmy spotkali się z prawdą jako świadomi, samodzielnie myślący ludzie, bo wtedy istnieje ryzyko, że w nią uwierzymy…

c.d.n.

BB

Advertisements

9 thoughts on “Metody działania Szatana cz.1 – najpierw powiedz prawdę, by następnie ją wyśmiać

 1. Angelika

  Zaliczyłam przygodę życiową ze ŚJ w późnych latach 90-tych , więc jak coś, to mogę odpowiedzieć na kilka pytań… 🙂
  Pozwolę sobie wspomnieć jeszcze, że w latach 70-tych, wcześniej i potem, to oni mówili o “końcu świata”. “Dziś” jak ktoś o tym wspomina, to zawsze kończy się żartami, że “tyleee już było końców świata, a zapewne jeszcze nie jeden będzie; hi hi hi”
  Ludzie w ogóle nie wiedzą, że obietnica Boża odnośnie przywrócenia “edenu” na ziemi, tudzież Królestwa Bożego, jest wciąż aktualna. Wiarę w to wyniosłam z tej religii, oraz wiarę w Boga Ojca i jego Syna (dlatego tu jestem). Głównie katolicy sępią się na nich, bo nie uznają trójcy i nie mają obrazów, choinek… itd.., itp. “a to takie piękne jest””. Nie identyfikuję się już z nimi, z wielu powodów, aczkolwiek do zbawienia mają bliżej niż Katolicy (bynajmniej w naszym kraju). Sorry jak kogoś uraziłam…

  Like

  Reply
 2. Iva

  Jestem byłym ŚJ, za jedno im jestem wdzięczna. Skutecznie wybili mi z głowy wszelkie święta, włącznie z urodzinami i imieninami, oraz spożywanie krwi np. w postaci kaszanki. Szkoda, że nie zrobili tego samego z wieprzowiną, ale ta akurat poszła w odstawkę odkąd świętuję Szabat.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Również nie obchodzę żadnych świąt odkąd typu urodziny i rocznice odkąd się zorientowałem, że papież grzesiu i cesarz juliusz – obaj potomstwo upadłych aniołów – są autorami obecnego kalendarza.

   Like

   Reply
 3. tomiczny

  Angelika ,Bóg nigdy nie miał ani syna ani kuzyna ani ciotki ani wójka !Ten mega przekręt udał się luckowi bo on wie że mamy rodziny itd.
  Poczytaj Ezechiela , …Jego Majestat …Jego Tron jak kryształ ,na kilometry NIKT nie ma dostępu do JEGO tronu a cóż dopiero go z innym dzielić na spółkę .
  Myślę że kwestia jednego jedynego tronu jest od prawiekow tak ewidentna ze gdyby później Bóg dopuścił innego na spółkę to sam by podważył Jego Prawo .
  Wiele tekstów mówi jak aniołowie zwracają się do Boga jako jedynego na Tronie oddając mu wyłączną niepodzielna część . A teraz jest tam dwóch ?
  Przeczytaj na spokojnie Obj .3 ,,21 ,,Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na MOIM tronie ,jak i ja zwyciężyłem i zasiadlem WRAZ z Ojcem moim na JEGO Tronie ,, .
  Mamy tu DWA trony czy nie ? Mamy ! Jeden ekstra jezusa a drugi Boga na spółkę z nim ! CZYLI Bóg ma JEDEN tron na spółkę z jezusem Ale jezus może ze skakać z jednego na drugi kiedy chce bo ma dwa trony .
  Pozdrawiam

  Like

  Reply
 4. Angelika

  Cyt. “Bóg nigdy nie miał ani syna ani kuzyna ani ciotki ani wójka”

  Sorki, ale mnie nie przekonałeś, chociażby z uwagi na te wersety ze ST (już darujmy se NT)
  “Otóż zdarzyło się pewnego dnia, że przybyli SYNOWIE Boży, aby się stawić przed Panem, a WŚRÓD NICH przybył i SZATAN” Hioba 1 i 2
  “A w owych czasach, również i potem, gdy SYNOWIE boży obcowali z córkami ludzkimi…” Rodz.6
  “Widziałem Pana siedzącego na swoim tronie, a cały zastęp niebieski stał PRZY NIM, po jego prawicy i po lewicy…” I Król. 22:19 mówi prorok Micheasz do króla Achaba

  Wygląda na to, ż Bóg ma więcej niż trzech synów; jego synem jest też szatan; któryś z nich jest najstarszy (pierworodny)…
  A żeby jeszcze ktoś nie powiedział, że może chodzi o ludzi, bo nazwani jesteśmy dziećmi bożymi, to kontekst opowieści z Hioba powinien rozwiać wątpliwości; w skrócie:
  Pan do szatana: Skąd przybywasz?
  Szatan: Wędrowałem po ziemi i przeszedłem ją wzdłuż i wszerz.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Synowie Boży to inne określenie na aniołów. Właśnie sobie udowodniłaś, że synowie Boży obcowali z córkami ludzkimi, czyli mamy potomstwo diabła – o tym jest księga Henocha.

   Like

   Reply
   1. Angelika

    A ja nie zaprzeczałam istnieniu potomstwa upadłych…
    Biblia dostarcza wielu dowodów.
    I nie zaprzeczam, że ks.henocha rzuca trochę “światła” (albo cienia) na pewne sprawy… Ja tylko zaprzeczam jakoby ta księga była w/w autorstwa i nie wygląda na natchnioną…
    Sam twierdzisz, że od szatana dostajemy x% prawdy + y% kłamstwa w jednym…

    Like

    Reply
    1. Brain Breaker Post author

     Księga Henocha ma błędy, być może została również zmieniona przez babilońskich redaktorów, mnie to rybka, bo po jej przeczytaniu zorientowałem się, że zawiera Słowo Boże i potrzebowałem pytać o zdanie nikogo. Wierzy ten kto chce.

     Like

     Reply
 5. tomiczny

  Angelika , masz rację ,wielokrotnie pisze ze Bóg ma wielu synów , jednak mówimy tu o pierworodnym w sensie kogoś wyjątkowego ,jedynego ,ale zbadam to dokładnie i się odezwę .Pozdrawiam Cię

  Like

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s