Jesz świnie? Nie zostaniesz zbawiony?

Postanowiłem napisać w końcu coś na temat oczywistej oczywistości, a więc o zakazie spożywania nieczystych pokarmów, który oczywiście obowiązuje wszystkich ludzi również i dzisiaj…

Bardzo wielu pawłowych chrześcijan i naturalnie 100% chrześcijan czystego wyznania babilońskiego – katolików uważa, że Mesjasz zniósł zakaz spożywania nieczystych pokarmów. Muszę postarać się odtworzyć mój stan umysłu sprzed odkrycia blefu nowego przymierza (gdybym o tym wiedział w tamtym momencie, to momentalnie bym uznał, że nie mogę jeść nieczystych pokarmów!), bo temat nieczystych pokarmów analizowałem dość wcześnie, było to zagadnienie, które szczególnie mnie zaciekawiło z uwagi na moje zainteresowanie zdrowym odżywianiem. Jak zorientowałem się, że diabeł chce mnie zamordować śmieciowym jedzeniem, to się wystraszyłem i to bardzo. Robiłem kilka eksperymentów z dietą, które wiele mnie nauczyły, a potem stwierdziłem w pewnym momencie, że muszę spytać Boga o to co wolno jeść, bo to On mnie stworzył i wie, co jest dla mnie najlepsze… Tak przy okazji, samo odkrycie tego, że zostałem stworzony przez Boga i nie miałem pradziadka małpki było dla mnie zderzeniem z pociągiem, ale nie o tym będę pisać w tym miejscu… Wspominam o tym, bo to miało wpływ na moje spojrzenie na dietę i Boże zalecenia z nią związane… Dodam jeszcze, że doszedłem do tego wniosku metodą patrzenia diabłu na ręce – co ponownie utwierdza mnie w przekonaniu, że jest ona szalenie ważna i trzeba się nauczyć ją stosować.

Punktem wyjścia stał się dla mnie ten oto werset Izajasza:

Iz 66:17 Ci, którzy się oświecają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku, ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą – mówi Pan.

Nie miałem wątpliwości, że te słowa dotyczą czasu, kiedy Bóg przyjdzie sądzić ziemię i był to dla mnie trudny orzech do zgryzienia, bo jeszcze wtedy nie wiedziałem o blefie nowego przymierza, a tzw. NT znosi ten zakaz, o czym się przekonacie.

Właściwie to ten temat należałoby rozpatrywać w kilku wariantach w zależności od tego, czy zdajemy sobie sprawę z blefu nowego przymierza i satanizmu Pawła czy też nie, bo owa świadomość zmienia sposób patrzenia na owe zagadnienie.

W tamtym czasie, powiedziałem o moich wątpliwościach mojemu kumplowi, a on mi na to pięknie zacytował Pawła i list do Rzymian

Rz 14:14. Wiem i jestem przekonany w Panu Jezusie, że nie ma niczego, co by samo w
sobie było nieczyste; nieczyste jest jedynie dla tego, kto je za nieczyste uważa.
15. Jeżeli zaś z powodu pokarmu trapi się twój brat, to już nie postępujesz zgodnie z
miłością; nie zatracaj przez swój pokarm tego, za którego Chrystus umarł.

Ale ja już wtedy byłem świadomy satanizmu Pawła, a więc wyprowadziłem go z błędu. Był to dla mnie kolejny owoc Pawła, a po owocach mam oceniać…

Potem opowiedziałem o tym samym przyjacielowi – temu samemu, z którym rozprawiałem o Pawle w 2 części serii. On z kolei tłumaczył, że użyty przez Pawła wyraz “nieczyste” jest źle przetłumaczone i w języku greckim tam zostało użyte inne słowo. W efekcie Paweł wcale nie pozwolił jeść nieczystych pokarmów. Absurd tego twierdzenia wydał mi się oczywisty, a to tłumaczenie mój przyjaciel zapożyczył zapewne od rabinów mesjańskich, którzy piorą w kółko to samo gówno w tej samej wodzie i nie mogą wyprać, bo są ślepi i nie wiedzą kim był Paweł. To jest przykład na to jak powstaje żydowska kabała do tzw. “nowego testamentu” o której już nie raz pisałem.

Wracając do pokarmów nieczystych… W tzw. “NT” diabeł dał zatwardziałym chrześcijanom wiele furtek, którymi mogą uciec od przestrzegania tego nakazu. Podobno nawet sam Mesjasz zniósł ten nakaz 🙂 Bardzo wiele ludzi tak twierdzi i wszystko popiera się mitem nowego przymierza.

Kiedyś powiedziałem siostrze o tym, że nie wolno jeść nieczystych pokarmów, a ona mi na to, że nie mam racji, bo…. Mesjasz powiedział, że mamy spożywać to, co nam podadzą do stołu… 🙂 Niezłe prawda? Jak myślicie, kto to napisał? Łukasz.

Łk 10:8. A jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, spożywajcie to, co wam podadzą.

W tym arcie udowodniłem, że Mesjasz nie wypowiedział nawet nigdy tych słów, tylko są one dopiskiem Łukasza.

W pewnym momencie odezwał się do mnie mój przyjaciel i powiedział, że jeden werset nie daje mu spokoju w temacie jedzenia nieczystych pokarmów:

Mk 7:18. I rzekł im: Tak wiec i wy jesteście niepojętni? Nie rozumiecie, ze wszystko, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może go kalać. 19. Bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka, i  wychodzi na zewnątrz, oczyszczając wszystkie pokarmy.

Zainteresowane osoby powinny sobie przeczytać rozdział od początku, żeby złapać kontekst.

Co jest ciekawe, u Mateusza ten fragment wygląda tak:

Mat 15:17. Czy nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, idzie do żołądka i na zewnątrz się wydala?

Nie ma tu ani słowa o oczyszczeniu wszystkich pokarmów 🙂

Teraz mamy bardzo ciekawy problem, ponieważ jak nam wiadomo (przynajmniej mi wiadomo), Ew. Marka dała podstawę do napisania Ew. Mateusza. Autor Ew. Mateusza miał do dyspozycji Ew. Marka, bo w Ew. Mateusza znajduje się niemal cała Ew. Marka. W związku z tym, jeśli spojrzymy na omawiane przeze mnie fragmenty, to widać, że w czasach kiedy autor Ew. Mateusza pisał swoje dzieło, to w Ew. Marka nie posiadała jeszcze owego dopisku “oczyszczając wszystkie pokarmy”. Czy autor Ew. Mateusza mógłby udawać, że nie widzi owego “oczyszczając wszystkie pokarmy”? Nie uwierzę w to, byłoby to absurdalne.

Co jest jeszcze ciekawe, zatwardziali chrześcijanie, np. z KADS, twierdzą, że tym oto stwierdzeniem Mesjasz wcale nie zezwolił na jedzenie nieczystych pokarmów, a w całej tej sytuacji chodziło jedynie o jedzenie nieumytymi rękoma 🙂 Czyli mamy tutaj ciąg dalszy kabały do tzw. “NT” pisanej przez pawłowych chrześcijan. Jak można być tak naiwnym i mieć do tego stopnia zabetonowany mózg, aby nie widzieć, że ów tekst ewidentnie został dopisany przez kogoś komu zależało na tym, aby ludzie myśleli, że Mesjasz pozwolił jeść wszystko? Był to zapewne ktoś z bandy Pawła. Jeśli wiemy już o blefie nowego przymierza i satanizmie Pawła, to nietrudno to skojarzyć. Możemy tutaj się zarzekać, że babcia ma wąsy i odkręcać to na różne sposoby, ale jeśli spojrzymy na OWOCE tej nauki, to one są dramatyczne, bo to na ten werset powołują się wszyscy ci, co zajadają się świnkami. Cytują Rzymian 14:14, a potem właśnie Marka 17:19. W zasadzie, to można zauważyć, że Rzymian 14:14 jest OK i nie ma nic nieczystego, przecież podobno Mesjasz powiedział to samo w Marka 17:19… Wszystko pięknie, ale jak to pogodzić z Izajasza 66:17 i zapowiadanym potępieniem świnio jadów?

Kiedyś rozmawiałem na ten temat z przyjacielem i powiedział, że on nie może pojąć dlaczego Bóg miałby się gniewać na kogoś, kto je szynkę… Utkwiło mi to w pamięci, bo jest to dla mnie właśnie owoc pawłowych nauk powplatanych również w Ewangelie. Nie znamy Boga. Mamy w głowach jakieś tam urojenie Boga. Każdy swoje. Tutaj mamy prawdziwego Boga:

Iz 66:17 Ci, którzy się oświecają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku, ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą – mówi Pan.

Ów satanistyczny dopisek w Marka 17:19 został on dopisany później, nawet już po powstaniu dziejów apostolskich Łukasza. Dowód? Gdyby tak nie było, to jakim cudem Łukasz by napisał tak:

Dzieje 10:14. Piotr zaś rzekł: Przenigdy, Panie, bo jeszcze nigdy nie jadłem nic skalanego i nieczystego.

Tutaj Łukasz podał nam informację, że Piotr nigdy nie jadł nic nieczystego… To oznacza, że kiedy pisał swoje “dzieje apostolskie”, ów dopisek w Ew. Marka jeszcze nie istniał. Gdyby Mesjasz pozwolił jeść nieczyste pokarmy, to Piotr by o tym wiedział i nie byłby taki zdziwiony mając owe widzenie, które podobno dostał – opisane w dziejach 10 rozdziale. (piszę podobno, bo nie można ufać dziejom, skoro ich autorem jest satanista).

Inaczej: podobno Mesjasz pozwolił apostołom jeść nieczyste pokarmy… To będąc na miejscu Piotra nie posmakowałbyś jak smakuje schabowy, skoro nie jadłeś go całe życie?

Ale nawet pomijając to i zakładając, że to jest prawda i Piotr faktycznie miał takie widzenie, to Łukasz dał nam prosty dowód na to, że Piotr do końca życia nie jadł nieczystych pokarmów. Skoro tak, to ja pytam: w takim razie Piotr spał, kiedy Mesjasz pozwalał na jedzenie nieczystych pokarmów w Ewangelii Marka, a także w satanistycznej Ewangelii Łukasza? To jest droga do tego, aby zastanowić się nad kwestią jedzenia nieczystych pokarmów – ta myśl nie dawała mi spokoju i dzięki temu zrozumiałem, że w tym temacie jest namieszane. Efekt był taki, że zorientowałem się, że nie wolno nam jeść nic nieczystego. Nie chodzi tylko o świnie. Również o inne zwierzątka np. króliki, owoce morza, także owady (!) oraz mięso niewiadomego pochodzenia. Aby mięso nadawało się do spożycia, musi pochodzić od zwierzęcia, które miało upuszczoną krew. Nie wolno nam jeść nic z krwią ! (Za to wolno nam pić krew naszego Zbawiciela – do czego podobno sam Mesjasz zachęcał w Ew. Jana – kolejna pawłowa bzdura, czy może jednak ogromna biblijna przenośnia z cyklu, babcia ma wąsy? A może to wino ma symbolizować jedynie ową krew – tak jak twierdzi Henio, któremu nie przeszkadza to, że jest to również zwyczaj masonów 33 stopnia? A może wymyślmy sobie coś innego i niech to będzie dla nas symbolem jedzenia wieprza…? – to jest dokładnie to samo, a więc proponuję np. spożywać tłuszcz kokosowy jako pamiątka satanistycznego zwyczaju spożywania wieprzowego smalcu).

Szczególnie jedzenie sklepowych ryb jest ryzykowne, bo one mogły zdechnąć przez uduszenie, a wtedy ich mięso jest z krwią. Wobec tego nie jem prawie wcale ryb, chyba że własnoręcznie zabite. Kłania się temat koszerności jedzenia… Nic się nigdy pod tym względem nie zmieniło. Wielką tragedią ludzi jest to, że jedzą nieczyste pokarmy i w ten sposób nie tylko szkodzą swojemu zdrowiu i skracają swoje życie, ale przede wszystkim czynią obrzydliwość, której Bóg nie znosi. Nie potrzebujemy świątyni i obecności Boga na ziemi do tego, aby te przepisy stosować i tutaj okazuje się kto jest bezbożnikiem, a kto potrafi okazać Bogu posłuszeństwo.

Wyj 15:26. i rzekł: Jeżeli pilnie słuchać będziesz głosu Pana, Boga twego, i czynić będziesz
to, co prawe w oczach jego, i jeżeli zważać będziesz na przykazania jego, i strzec będziesz
wszystkich przepisów jego, to żadną chorobą, którą dotknąłem Egipt, nie dotknę ciebie, bom Ja, Pan, twój lekarz.

Ludzie chorują i krótko żyją, bo nie słuchają Boga. Jedząc nieczyste pokarmy powodujemy, że nasze ciała nie działają tak ja je zaprogramował nasz Stwórca. Jeśli Bóg jest Twoim Stworzycielem, to On wie najlepiej co możesz jeść, a co nie… To jest proste, tylko ludzie nie wiedzą o tym, że Bóg ich stworzył. Myślą, że mają dziadka szympansa.

Uczulam was, że wszelkie dodatki do żywności mogą być robione z nieczystych pokarmów np. robaków albo owoców morza i musimy na to zwracać uwagę. Dziś prawie nikt nie zwraca na to uwagi, a wszelkie substancje typu E-coś tam dodawane do żywności powinny nas zainteresować również pod tym kątem. Nie wspomnę o wieprzowej żelatynie… Dodaje się ją np. do serków “Danio” – samo zdrowie, zawiera nie tylko żelatynę, ale także barwnik robiony z robaków – koszenilę! I oczywiście jest to taki “przypadeczek”. Jest to oczywisty dowód na to, że dzieci diabła, które stoją za ową satanistyczną firmą Danone, która realizuje program depopulacji, DOSKONALE wiedzą czego dodać do żywności, aby zamordować ludzi i uniemożliwić im zbawienie. To jest właśnie kwintesencja diabelskiego planu: diabeł chce nas zamordować i uniemożliwić nam zbawienie, na które możemy zapracować tylko w naszym ziemskim życiu – tu i teraz. Tak sobie myślę, że to nie jest przypadek, że jesteśmy zasypywani mięsem wieprzowym (i jego pochodnymi) reklamowanym przez sieci hipermarketów na bilbordach. Kiedyś robiłem takie małe badanie i wyszło mi, że jak już reklamują coś, to najczęściej jest to mięso wieprzowe. Wiemy, że diabeł zadecydował o kształcie dzisiejszego świata i sposobie życia ludzi, a więc nie jest przypadkowe to, co obserwujemy. Tylu ludzi zajada się nieczystymi pokarmami, a nie wiedzą, że to im uniemożliwia zbawienie… To jest dokładnie to, o czym mówił Mesjasz do faryzeuszy:

Mat 23:13. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, ze zamykacie Królestwo
Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.

Już nie raz udowodniłem, że ówcześni faryzeusze przepoczwarzyli się w Watykan, a pierwszą taką hybrydą był Paweł – faryzeusz – katolik. Tak więc Babilon dziś nam robi to samo, co faryzeusze dzieciom Bożym w czasach Mesjasza. Tak nam wyprali mózgi, że tracimy szansę na zbawienie. Dla Boga nie ma znaczenia to, że my nie wiemy o tym, że mamy wyprane mózgi – tak wynika z Izajasza 66:17. Nasza głupota nie jest wobec Boga naszym adwokatem. Tym bardziej, że potrafimy czytać, a Biblię mamy dziś pod ręką, a za jej czytanie nie jesteśmy paleni na stosie – tak jak dawniej. Mało tego, mamy dostęp do wszelakiej informacji, a żadne pokolenie przed nami takiego dostępu nie miało. I tutaj wypełnia się proroctwo Daniela:

Dn 12:10. Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą
postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania. lecz roztropni będą mieli poznanie.

Tak więc jako podsumowanie można napisać, że Biblia (tradycyjnie) daje nam niestety furtkę do ominięcia Bożego Prawa w tym zakresie, ale roztropni znajdą w niej prawdę mimo tylu matactw diabła. To jest próba, na którą zostaliśmy wystawieni przez samego Boga za nasze nieposłuszeństwo.

Nie chcę tutaj omawiać zakazu jedzenia nieczystych pokarmów zawartego w Torze, bo to każdy może sobie znaleźć sam i nie ma z tym problemu, szkoda mi na to miejsca i czasu.

Brain Breaker

P.S. Na obiad dziś robię ogromne schabowe z maciory utuczonej paszami od Monsanto, a przedtem będzie czarnina!

83 thoughts on “Jesz świnie? Nie zostaniesz zbawiony?

 1. strzeleckiprawda

  Sam nie spożywam nieczystych pokarmów przynajmniej od 3 miesięcy i widzę poprawę mojego zdrowia. Niestety w Europie dominuje chodowla wieprza, co przekłąda się na sklepowych półkach. Często ok. 80% stoiska to wieprzowina, która jest najtańsza. Rzadko jadam mięso i czuję, że tyle mi wystarczy. Nie widzę potrzeby codziennego obżerania się smażonymi, tłustymi i co najgorsze nieczystymi kotletami. Ale weganizm i wszelkie inne jego odgałęzienia z wyjątkiem witarianizmu również nie są dla mnie. Zainteresowałem się surową dietą stosunkowo niedawno i myślę, że to nawet ciekawe zagadnienie. Planuję z nią eksperyment, oczywiście nie popadając w skarajności nie wyrzucę z diety produktów odzwierzęcych, co gdyż taką miłość do zwierząt uważam za głupstwo. Miłośników zwierząt, ruch LGBT, ateistów, New Age i wielu innych stawiam obok siebie jako służących interesom Szatana świadomie bądź nie.

  Like

  Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   Bardzo się z Tobą zgadzam 🙂 Co do diety jako takiej, to zauważyłem, że są różni ludzie i każdy ma swoje zapotrzebowanie na odpowiedniego rodzaju pokarm. Ja akurat nie jem mięsa (lub sporadycznie małe ilości) i jakoś mi to służy. Ale też nie uważam, że jest to priorytetem, aby wykluczyć mięso z diety, ponieważ jak wiemy, Bóg wymagał od ludzi spożycie mięsa – mieli zjadać ofiary składane Bogu w świątyni, a więc nie popadajmy w skrajność jak większość zakręconych żywieniowo oszołomów produkujących się w sieci, którzy to Boga mają gdzieś, a piszą jakby pozjadali wszystkie rozumy.
   Co do mięsa, to w dzisiejszym świecie szczególnie ciężko o zdrowe mięso i dlatego mięsożercy zginą pierwsi – tak ogólnie mówiąc.

   Like

   Reply
 2. Piotr

  Ja cały czas spożywam świnie, choć wiem, że do najzdrowszych nie należą. Są jednak zdrowsze od współczysnych zbóż glutenowych, które niszczą ludzi. Jeżeli chodzi o powyższy artykuł, to zwracam jednak uwagę na fragment Mat 15:11
  “Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym”.
  To nie jest Paweł, to nie jest Łukasz, tylko apostoł Jezusa. Pewne zasady zakonu zostały zniesione w NT i do takich uważam należy również kwestia jedzenia.

  Like

  Reply
   1. Piotr

    Bóg ma prawo ustalać to co chce i kiedy chce. Dlaczego Jezus nie pozolił ukamienować cudzołożnicy zgodnie z zakonem Mojżeszowym? Czy złamał ten zakon, czy może go zmienił?

    Like

    Reply
    1. theredbrainbreakerkstian Post author

     Piotrze przepraszam, że się wtrącę, ogólnie to super, że piszesz to, co myślisz. Natomiast tutaj na moim blogu udzieliłem odpowiedzi na niektóre pytania które stawiasz i uważam, że powinieneś poczytać, bo np. sytuacja z nierządnicą według mnie w ogóle nie miała miejsca. Opisałem to tutaj: https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2014/09/06/co-szatan-zrobil-z-biblia-cz-10-pawlowa-basn-o-jezusie-i-cudzoloznicy-w-ewangelii-jana/
     Możesz się z tym nie zgodzić, każdy ma prawo do swojego zdania. Myślę, że fajnie, że tu zajrzałeś, ale masz trochę do poczytania, a na dyskusję zawsze znajdzie się czas.

     Like

     Reply
   2. Romek

    Bóg jest Bogiem zasad i prawości, zarazem jest doskonały. I nigdy się nie zmienia bo jak się ma zmienić doskonałość, ja to tak widzę. A nasze wyznania chrześcijańskie widza go takim jakim by one chciały aby on był.

    Like

    Reply
   3. Piotr

    Mogą być rózne stany doskonałości. A może szatan namieszał też w Starym Testamencie i Jezus to naprawił w Nowym Testamencie. Chyba nie braliście pod uwagę takiej mozliwości. Jeżeli zakładamy, że mogły być zmienione fragmenty NT, to tak samo mogłobyć ze ST.

    Like

    Reply
   4. theredbrainbreakerkstian Post author

    Postawiłeś bardzo ciekawy problem… A może nie bierzemy pod uwagę, że Szatan namieszał w tzw. ST…?
    Otóż ja biorę, co już nie raz podkreślałem. Ale dlaczego tam, gdzie widzę sprzeczności między naukami pawłowego Jezusa, a Torą, wybieram Torę? Znowu wracamy do tego samego. Wszystko zaczyna się od satanizmu Pawła, który to bardzo maczał palce w treści tzw. NT i wspólnie ze swoją bandą współplemieńców (dzieci diabła) sfałszowali nam obraz nie tylko Mesjasza, ale i samego Boga. Mamy także proroctwo Daniela 7:25, które nam wskazuje, że to właśnie Watykan zmieni zakon i czasy. Protoplastą Watykanu był Paweł. Ogólnie nie chcę tutaj powielać tych samych informacji, które podaję w moich artach. Wystarczy się wczytać. Poczytaj sobie psalm 69 i proroctwa Izajasza o Mesjaszu i wybierz, w którego wierzysz, czy w tego z tzw. ST czy tego z tzw. NT – bo to 2 różne postacie jak się okazuje. Nie wiesz którego wybrać? Wybór zależy od tego, czy uważasz Pawła za apostoła, czy za satanistę.

    Like

    Reply
   5. Piotr

    Wszystko co robi Bóg jest doskonałe, np. czwartego dnia na Ziemi były płazy i ptactwo i to było doskonałe, ale piątego dnia były już inne zwierzęta i to też było doskonałe a szóstego dnia był już człowiek i to też była doskonałość ale inna.

    Like

    Reply
    1. theredbrainbreakerkstian Post author

     W takim razie doskonałe są także proroctwa – słowa, które Bóg wypowiedział przez proroków, świadczące o dalszym obowiązywaniu zakonu i o tym, że Mesjasz tego zakonu nie przekroczy. Problem jest taki, że w Biblii nie wszystko jest doskonałe, bo nie wszystko pochodzi od Boga.

     Like

     Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   Przyznam szczerze, że z mojego punktu widzenia, to co piszesz i robisz, to masakra… Zboża owszem są zmodyfikowane genetycznie i opryskiwane różnymi toksynami, ale ja takich zbóż nie jadam. Jadam głównie orkisz, który nie został zmieniony i jest uprawiany przez ekologów. A uczulenie i nietolerancja glutenu biorą się tylko i wyłącznie z tych powodów, o których piszę. Diabeł popsuł nam zboża tak jak większość produktów spożywczych. Co do samych zbóż, to zrozumienie tego tematu zawdzięczam Tobie, bo to od Ciebie dostałem ten oto fantastyczny artykuł do przeczytania:
   http://nowadebata.pl/2011/10/13/buszujacy-w-pszenicy/
   Wcześniej zajadałem się ekopszenicą, co było ogromnym błędem. Dziś już nie ma ekopszenicy. Pszenica to trucizna.

   Idąc dalej, jeśli uważasz, że tymi oto słowami:
   Mat 15:11
   “Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym”.
   Mesjasz pozwolił jeść świnie, to jest to dla mnie jakiś absurd. Opcje są dwie: albo jest to dopisane, albo źle to rozumiesz. Etap bezgranicznego zapatrzenia w Mesjasza mam już za sobą, odkąd zorientowałem się ile kłamstw znajduje się w Ewangeliach. A tok mojego rozumowania przedstawiłem logicznie i precyzyjnie na blogu, można się ze mną zgodzić lub nie, ale punktem wyjścia do wszystkiego JAK ZWYKLE jest satanizm Pawła. Gdzieś wcześniej napisałem, że jestem otwarty na sugestie z waszej strony, ale nikt nie zdoła mnie przekonać do tego, że Paweł był OK. To już jakby mam pozamiatane i pozamykane na 3 spusty i w ogóle nie ma takiej opcji na to, abym się z tego wycofał. Zbyt długo ten temat drążyłem i zbyt duże poznanie dostałem po odrzuceniu Pawła i pójściu jego śladami, aby znaleźć prawdę.

   Like

   Reply
  2. Kamil

   Chodziło tutaj jednak o to że uczniowie jedli brudnymi rękami i chodziło Tu o łamanie zwyczaju wśród żydów a nie ma Tu mowy o pokarmach nieczystych w świetle prawa Bożego.

   Like

   Reply
   1. theredbrainbreakerkstian Post author

    Ja takiego przepisu nie znam. Z tego co mi wiadomo, to podobno Mesjasz obalał faryzejskie obyczaje, a oni mieli taki zwyczaj, że się obmywali przed posiłkami i tutaj jakby to widzimy. Jestem w stanie w to uwierzyć, ale widać, że ktoś z tej historii zrobił użytek i dopisał ów satanizm u Marka. Pomyślał sobie: “gdzie by tu najlepiej zalegalizować spożywanie nieczystych pokarmów” i znalazł akurat to miejsce i dopisał słynne “oczyszczając wszystkie pokarmy”.
    Piotrze, co do Twojego pojmowania zagadnienia Prawa i jego adresatów, to pozostaje mi się jedynie za Ciebie modlić, skoro moje argumenty do Ciebie nie przemawiają. Ja nad tym myślałem kilka miesięcy zanim to zrozumiałem, a w międzyczasie intensywnie czytałem Biblię oraz inne teksty, które pomagały mi ją zrozumieć. Jak sobie przypomnę mur kłamstw, przez który musiałem się przebić, to robi mi się słabo. Ale po to założyłem tego bloga, aby inni mieli łatwiej niż ja.

    Like

    Reply
 3. Piotr

  Jak w takim razie rozumiesz ten fragment:
  Mat 19:7 Odparli Mu: Czemu więc Mojżesz polecił dać jej list rozwodowy i odprawić ją?
  Mat 19:8 Odpowiedział im: Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony, lecz od początku tak nie było.
  Czy w tym względzie Jezus skorygował prawo Mojżeszowe, które zezwalało na rozwody? Czy piszesz o tym gdzieś na blogu? Jezus twierdzi w tym miejscu, że prawo Mojżeszowe nie było doskonałe.

  Like

  Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   Nie, o tym jeszcze nie pisałem, bo zbieram materiał dowodowy i ogólnie jest to dość żmudny temat. Natomiast jeśli założymy, że Mesjasz mógł w ewangeliach poprawiać Torę, czyli wskazywać na tę “prawdziwą Torę” niewypaczoną przez faryzeuszy, i ten oto fragment o rozwodzie jest właśnie tego przykładem, to jest to zupełnie nielogiczne, ponieważ Mesjasz tutaj jakby zanegował samego Mojżesza, a nie faryzeuszy…
   Gdyby było tak jak piszesz, to powinien powiedzieć jasno: Mojżesz nadał wam takie prawo, że nie można się rozwodzić, a wy faryzeusze je wypaczyliście i wymyśliliście swoje prawo pozwalające na rozwód. Nic takiego nie czytamy, w wypowiedzi Mesjasza nie ma ani śladu tego rodzaju rozumowania, a aż by się tutaj prosiło…
   Za to co mamy? Mesjasz nam PODWAŻA PRAWO MOJŻESZA! W obliczu zgromadzonego materiału dowodowego twierdzę, że to jest satanizm, a nie prawdziwe słowa Mesjasza.
   On nie mógł nic zmienić, nie mógł robić co zechce, o Nim mamy wyraźne proroctwa, które wyraźnie wskazują na to, że Mesjasz bezbłędnie wypełniał prawo nadane przez Mojżesza. Żydzi to wiedzą i dlatego tutaj w tym miejscu twierdzą, że Mesjasz nie zmienił Tory. Czynią wielokrotnie tego rodzaju gimnastyki, aby tylko nie wyszło na jaw, że Mesjasz zmienił Torę… Według mnie jest to działanie z góry skazane na porażkę – to jest niemożliwe do udowodnienia.
   Omawialiśmy już wielokrotnie kazanie na górze, które jest skonstruowane tak, że Mesjasz mówi, że był jakiś tam przepis, A ON NAM POWIADA TAK…
   I tutaj mamy to samo. Mamy przepis Mojżesza, a MESJASZ NAM POWIADA CO INNEGO. Tego rodzaju machloje są dla mnie jawnym satanizmem. Ktoś zrobił nam z Mesjasza przestępcę zakonu i tym kimś jest sam Babilon Wielki – Watykan i wszyscy jego słudzy począwszy od Pawła. Chcecie wierzyć w pawłowego Jezusa, to wierzcie, ale Tora każe nam odrzucić każdego proroka, który nauczałby niezgodnie z prawem Mojżesza. Wobec tego, że nie chcę odrzucać Mesjasza, bo myślę, że On był, a znajduję dowody na sfałszowanie Jego nauk, to twierdzę trzeba być bardzo ostrożnym wobec ewangelii.

   Wracając jeszcze do tematu Mesjasza i nierządnicy. Piszesz, że Żydzi często kamienowali tylko kobietę… Hm, jeśli masz rację (bo ja tego nie wiem), to jest to bardzo ciekawe… Bo z tego by wynikało, że oni notorycznie łamali Prawo, bo powinni według Tory kamienować także mężczyznę. W tej sytuacji, gdyby usiłowali tego dokonać przy Mesjaszu (który przypominam wszystkim był bez grzechu = nie przekroczył żadnego przepisu Prawa), którego misją było odcedzenie faryzejskich (diabelskich) nauk i zwyczajów od prawdziwej Tory, to czyż nie miałby ku temu lepszej okazji niż owa fikcyjna – wymyślona i dopisana w Ew. Jana? Przecież tam powinny się posypać słowa potępiające faryzeuszy za to, że nie przestrzegają Tory, a do tego jeszcze chcą Jego jednocześnie wystawić na próbę. Czy dostrzegamy absurd tej sytuacji i to, że faryzeusze nigdy nie zrobiliby czegoś takiego, bo by siebie wystawili na pośmiewisko? Ta sytuacja jest tak idiotyczna, że szok, ale ludzie nie znają Tory i tego nie widzą. A są wychowaniu na pawłowym miłosiernym Jezusie i uwielbiają się ekscytować owym fragmentem po to, aby dać sobie nadzieję na to, że mogą grzeszyć, a Mesjasz im wybaczy tak jak tej nierządnicy. Owszem. Bóg wybacza, ale stawia warunki. A znajdują się one w Torze.

   Like

   Reply
   1. Piotr

    Ja nie widzę powodów, żeby uznać Pawła za satanistę. Dyskutowaliśmy już na ten temat pół roku i rok temu i z mojej strony nic się nie zmieniło. Czy uznajesz zatem całe Prawo Mojżeszowe? Czy realizujesz je bez wyjątku, czy są jakieś punkty od których odstępujesz? Zauważ, że wszystkie nakazy Prawa Mojżeszowego odnoszą się zawsze do synów Izraelskich.

    Like

    Reply
  2. Bogdan

   Sprawa z możliwością oddalenia żony jest, moim zdaniem, dosyć prosta.
   Po pierwsze Mojżesz dał możliwość oddalenia kobiety, jeżeli mąż odkrył w niej coś odrażającego. Odkrył, czyli wcześniej o tym nie wiedział. W wielu miejscach Tory są opisy świadczące o tym, że dla Izraelitów odrażające było cudzołóstwo. Czyli można było oddalić kobietę, która dopuściła się tego grzechu i zataiła to przed mężem.
   U Proroków są zapisy piętnujące „niewierność żonie swojej młodości”, co może sugerować zakaz oddalania żony, która się razem z nami zestarzała, dla młodszej.
   Podsumowując, wydaje się, że można było oddalić żonę z powodu cudzołóstwa, nie z powodu przemijającej urody czy, powiedzmy, zrzędzenia. 
Pytanie, czy cudzołóstwo odnosiło się i do zdrady męża, i do zdrady Boga?, co wydaje się wielce prawdopodobne.

   W relacji NT jest masło maślane. Podaje się rzekome błędy w przekazie Mojżesza, a potem podaje się wykładnie zgodną z najbardziej prawdopodobną, moim zdaniem, wykładnią Tory.
   ….a ja wam powiadam, każdy, kto oddali swoją żonę, z wyjątkiem przyczyny cudzołóstwa, popełnia cudzołóstwo …..etc. Dokładnie taka jest najbardziej prawdopodobna, wg. mnie, wykładnia Prawa w Torze i Prorokach.
   Innymi słowy, wytworzona jest rzekoma sprzeczność, do której później tworzy się pozorne wyjaśnienie. Tylko po co ta sugestia, że Mojżesz dostał zły przekaz? 🙂

   Jest to oczywiście moje rozumienie.
   Jak wielokrotnie powtarzałem, nie jestem guru i mogę się mylić 🙂
   Jeżeli macie inne zdanie, dajcie przykład, proszę.

   Pozdrawiam,
   Bogdan

   Like

   Reply
   1. Piotr

    Czymś odrażającym na pewno nie mogło być cudzołóstwo, bo za cudzołóstwo była śmierć. Ale z perspektywy czasu nie widzę sprzeczności w nauczaniu Jezusa i Mojżesza. Odrażające rzeczy, to poważne wykroczenia przeciwko małżeństwu, które obecnie powodują brak ważności małżeństwa. Z kolei w tłumaczeniu: “….a ja wam powiadam, każdy, kto oddali swoją żonę, z wyjątkiem przyczyny cudzołóstwa, popełnia cudzołóstwo …..” jest błąd w tłumaczeniu, bo wyjątkiem nie jest cudzołóstwo tylko nierząd inaczej wszeteczeństwo.

    Like

    Reply
    1. Bogdan

     Piotrze,
     ciężko mi się wypowiadać o błędach w tłumaczeniu NT. Nie bardzo mnie to zagadnienie interesuje.
     Natomiast o ST chętnie podyskutuję 🙂
     Nie przesądzam oczywiście, że mam rację. To jest moje rozumienie i mogę się mylić.
     Piszesz: „Czymś odrażającym na pewno nie mogło być cudzołóstwo, bo za cudzołóstwo była śmierć.”
     Śmierć była jeżeli znalazło się 2 lub 3 świadków. Jeżeli się nie znalazło, to nie była.
     Widzisz, Torę trzeba czytać dokładnie, nie “po łebkach”.

     Wielokrotnie widzimy w Torze dopisek, że coś jest odrażające, obrzydliwe, etc., kiedy jest mowa o niedozwolonym akcie seksualnym lub nierządzie, w sensie oddawania czci obcym bogom.
     To samo mówi Mojżesz, kiedy odnosi się do możliwości oddalenia żony. Przykładowe cytaty poniżej. Na podstawie internetowej Biblii Warszawskiej.

     Do jakiego wersetu, w kontekście możliwości oddalenia żony, się odnosimy:
     Pow.Prawo 24:1
     Jeżeli ktoś pojmie kobietę za żonę, a potem zdarzy się, że ona nie znajdzie upodobania w jego oczach, gdyż on odkrył w niej coś odrażającego, to wypisze jej list rozwodowy, wręczy jej go i odprawi ją ze swego domu.

     Wersety mówiące o tym, co powinno być obrzydliwe dla Izraelity:

     III Mojżeszowa 18:22
     Nie będziesz cieleśnie obcował z mężczyzną jak z kobietą. Jest to obrzydliwością.
     18:23
     Nie będziesz obcował z żadnym zwierzęciem, bo przez to stałbyś się nieczysty. Także kobieta nie będzie się kładła pod zwierzę, aby się z nim parzyć. Jest to ohyda.

     Pow.Prawa 7:26 oraz
     13:14
     Wyszli mężowie niegodziwi spośród ciebie i zwodzili mieszkańców swego miasta, powiadając: Chodźmy i służmy innym bogom, których nie znacie,
     13:15
     To gdy wyśledzisz, zbadasz i dowiesz się dokładnie, a okaże się prawdą i rzeczą pewną, że taką obrzydliwość uczyniono pośród ciebie,……

     23:19
     Nie będziesz wnosił do skarbca świątyni Wiekuistego, Boga twego, zapłaty nierządnicy ani ceny psa na podstawie jakiegokolwiek ślubu, gdyż obie są obrzydliwością dla Wiekuistego, Boga twego.

     Wydaje się więc, że jest ono używane właśnie wtedy, kiedy chodzi o nierząd, bądź to fizyczny, bądź duchowy.

     Następnym zagadnieniem jest to, że nie widzisz sprzeczności pomiędzy nauczaniem Mojżesza i Jezusa z NT.
     Jedyne, co mogę Ci doradzić, to przeczytaj Torę, proszę, a te sprzeczności z pewnością zobaczysz.
     Żeby nie wymieniać wszystkich, podam jeden przykład.
     Bóg w Torze nakazuje przysięgać. Przysięgi mają duże znaczenie, m.in. w kontekście wykonywania Prawa.
     Zobacz teraz, co Jezus z NT mówi o tym zagadnieniu.
     Mat 5:33
     Słyszeliście także, że powiedziano przodkom: Nie będziesz fałszywie przysięgał, ale dotrzymasz Panu przysiąg swoich.
     5:34
     A Ja wam powiadam, abyście w ogóle nie przysięgali ……………
     5:37
     Niechaj więc mowa wasza będzie: Tak – tak, nie – nie, bo co ponadto jest, to jest od złego.

     Widzisz Piotrze. Masz problem. Bo nie dość, że twój Jezus naucza sprzecznych z Torą rzeczy, to jeszcze mówi o Bogu, że jest tym złym. Bo to Bóg nakazał w Torze przysięgać, a twój Jezus mówi, że to pochodzi od złego.
     Nadal nie widzisz sprzeczności pomiędzy Mojżeszem a Jezusem z NT?

     Cieszę się, że moi bracia, aplikujący do Izraela, je widzą 🙂
     Bogdan

     Like

     Reply
     1. Piotr

      Bogdanie,
      Sprawa cudzołóstwa jest jednoznaczna i jest to śmierć:
      (22) Jeśli się znajdzie człowieka śpiącego z kobietą zamężną, oboje umrą: mężczyzna śpiący z kobietą i ta kobieta. Usuniesz zło z Izraela. (23) Jeśli dziewica została zaślubiona mężowi, a spotkał ją inny jakiś mężczyzna w mieście i spał z nią, (24) oboje wyprowadzicie do bramy miasta i kamienować ich będziecie, aż umrą: młodą kobietę za to, że nie krzyczała będąc w mieście, a tego mężczyznę za to, że zadał gwałt żonie bliźniego. Usuniesz zło spośród siebie. (5.Mojż.22)
      Jest tu powiedziane “jeśli się znajdzie”, ale nie ma mowy kto znajdzie. Zapewne potrzebny był jakiś dowód, żeby nie mordować niewinnych kobiet. Może to byli świadkowie, trudno to oceniać.
      Piszesz, że coś obrzydliwego to “wydaje się więc, że jest ono używane właśnie wtedy, kiedy chodzi o nierząd, bądź to fizyczny, bądź duchowy”.
      Przecież Jezus nie powiedział nic ponad to, wspomniał właśnie o nierządzie jako możliwej przyczynie oddalenia żony, czyli nie ma tu żadnej sprzeczności:
      A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę – chyba w wypadku nierządu – a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo. (Mat 19, 9:10)

      Like

      Reply
      1. Bogdan

       Piotrze,
       Tora wymaga świadectwa 2 lub 3 świadków, w kontekście wydawania sądu za każde przestępstwo zagrożone karą śmierci. Jest to zapisane w innej części Pisma.

       Uwierz mi, ciężko jest zrozumieć Torę, jeśli się czyta ją „po łebkach”.
       Wydaje mi się, że jesteś osobą, która naprawdę jest zainteresowana tematem. Proszę Ciebie zatem, zacznij czytać Torę.
       Jeden, czy dwa razy nie wystarczy. Wtedy wiesz, że gdzieś dzwonią, ale dokładnie gdzie, to już niestety nie bardzo.
       Trudność w interpretacji ST polega, nie na tym, że język jest niezrozumiały. Ale na tym, że trzeba łączyć fakty występujące w różnych częściach Pism. Zatem synteza faktów jest koniecznością.
       Ja musiałem przeczytać Torę kilkadziesiąt razy, od deski do deski, żeby zacząć łączyć fakty. Zapewne są ludzie bardziej rozgarnięci ode mnie 🙂

       Jeżeli chodzi o nierząd, to masz rację, sprzeczności nie ma. Właśnie o tym pisałem: ”wytworzona jest rzekoma sprzeczność, do której później tworzy się pozorne wyjaśnienie.”
       Sprzeczności są w wielu innych miejscach – podałem jeden z przykładów, w którym Jezus zakazując przysięgania sugeruje, że przysięgi pochodzą od złego. Z Tory wiemy, że przysięgi pochodzą od Boga. Czy zatem Jezus z NT pochodzi od tego samego Boga, który rozmawiał z Mojżeszem? Nie sądzę.

       Bogdan

       Like

       Reply
 4. theredbrainbreakerkstian Post author

  Pół roku temu nie było mojego bloga, a ja byłem na innym etapie, a wydaje mi się, że otwarty człowiek powinien wziąć moje argumenty pod uwagę oceniając Pawła. Zrobisz co zechcesz. Nie uznaję całego Prawa Mojżeszowego, bo nie ma świątyni i państwa Boga na ziemi, ale wkrótce to się zmieni (spodziewamy się utworzenia Państwa Boga na ziemi po powrocie Mesjasza). Naszym zadaniem nie jest dopatrywać się tego, co nie da się zrobić według Prawa, tylko tego, co się da. Tym się przejawia nasza pokora wobec Boga, jeśli jesteśmy świadomi, że to za odstąpienie od zakonu zostaliśmy wydani w ręce diabła. Co do tego, że Prawo jest tylko dla synów izraelskich, to mylisz się, wyjaśniłem to w tutaj:
  https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2014/08/26/blef-nowego-przymierza-cz-4-co-mamy-robic-skoro-nie-mamy-jeszcze-nowego-przymierza-synteza-mysli/

  Ponadto sam możesz być izraelitą tak jak i ja, co również wielokrotnie podkreślam na blogu…

  Like

  Reply
 5. Edyta

  jeżeli Bóg jest doskonały i dał doskonałe prawo,które nie uległo zmianie to my nie mamy prawa wybierać sobie tego co da się zrobić albo odrzucić to czego nieda sie zrobić bo kim my jesteśmy.Więc albo uznajemy prawo w całości i je wypełniamy albo wypełniamy to co nam pasuje bo do reszty możemy stwierdzić że nie da sie tego zrobić.Czy Mojżesz polemizował z Bogiem,czy stwierdził choć raz że czegoś nie może wykonać a napewno mieli również trudności w wykonywaniu pewnych praw.Jeżeli uważasz że prawo Boże jest doskonałe i obowiązuje do dziś to wydaje mi sie że niemasz prawa go korygować i wybierać co możesz sobie spełnić a czego nie dasz rady.Ale to tylko moje skromne zdanie i mogę sie mylić

  Like

  Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   Edyto, po pierwsze, chciałem się publicznie wycofać z tego, że posądziłem Cię o bycie Darkiem. Miałaś pecha, że zaczęłaś się tu udzielać jednocześnie z nim. Mam nadzieję, że rozumiesz, że mogłem tak sądzić… Przepraszam.

   Przechodząc do tego co napisałaś, to odpowiedz mi na pytanie:
   Jeśli Prawo obowiązuje w całości, albo wcale, to jakim cudem ten Jezus którego mamy w Ewangeliach tej zasady nie respektował? On nadawał swoje prawo…
   Ponadto, dlaczego chrześcijanie wmawiają sobie, że ich obowiązuje tylko 10 przykazań? Skąd oni to w ogóle wzięli? Oni w to wierzą, bo tak im wygodnie, jest to takie miłe… Po co się zmagać z całym prawem, skoro to jest niepotrzebne?
   Zgodnie z Twoim twierdzeniem, jeśli obecnie nie mamy świątyni, to Prawo powinno nie obowiązywać WCALE!
   To są tak oczywiste absurdy, że głowa boli.
   Powinnaś wiedzieć, że do tego, abyśmy mogli wypełniać prawo w 100% potrzeba nam świątyni i obecności Boga na ziemi i Jego państwa.
   Natomiast fakt, że nie mamy tego na chwilę obecną nie przekreśla tego, że naszym zadaniem jest szukać całego Prawa Mojżeszowego i starać się je wypełniać w maksymalnym stopniu.

   Dla mnie oczywiste jest to, że Prawo obowiązuje w pewnej części. Ja nie będę się bawił w określanie warunków zbawienia i definiowanie tych przepisów, które mają je zapewnić. Niech każdy to sobie rozsądzi sam. Choć pewnie kiedyś na moim blogu odbędzie się szczegółowa dyskusja na ten temat. Ale będzie to tylko dyskusja, z której każdy sam zrobi własny użytek.

   Artykuł o jedzeniu świń napisałem, bo SAM BÓG o tym powiedział. Także ja tutaj nie wychodzę przed szereg, tylko cytuję samego Boga.
   Natomiast powinno to nam dać do myślenia. Przynajmniej mi dało. Komu jest dobrze w swoim światku, tego na siłę się z niego nie wyciągnie. Tutaj ujawnia się nasza pobożność, bojaźń, którą mamy, albo nie. Jeśli nie boimy się Boga, to równie dobrze możemy wyrzucić Biblię do kosza.
   Tak więc Twój komentarz jest przejawem pewnego buntu i życzę Ci, aby to był u Ciebie tylko pewien etap poznania, który się jak najszybciej skończy.

   Co ciekawe, Bóg definiując warunki zbawienia np. w 18 rozdziale Ezechiela nie wymienił żadnych przepisów, których nie da się obecnie stosować, jeśli się mylę, to mnie poprawcie. Wygląda na to, że Bóg przewidział tę sytuację, w której obecnie się znajdujemy, czyli brak świątyni i państwa Bożego na ziemi oraz dokonana ofiara Mesjasza.

   Like

   Reply
 6. Romek

  Cytuję;
  Wygląda na to, że Bóg przewidział tę sytuację, w której obecnie się znajdujemy, czyli brak świątyni i państwa Bożego na ziemi oraz dokonana ofiara Mesjasza.

  Ja myślę że Bóg nie tylko przewidział tę sytuację, ale od początku wiedział jaki będzie miała finał. Tak zastanawiając się nad całością naszych dyskusji dochodzę do następujących wniosków;
  Bóg jest doskonały, wszechwiedzący i wszystko przewidujący, ma idealny charakter którego staramy się tutaj odkrywać i dociekać. Dał nam idealne prawo abyśmy mogli funkcjonować,

  Szatan robi wszystko aby nam utrudnić i nie pozwolić odkryć prawdziwego oblicza Boga, oraz prawa które jest dla nas przewidziane przez Boga, robi to między innymi przez religię, ale nie tylko.(przemysł, medycyna,żywność, praktycznie każda dziedzina życia)

  Istotą naszego człowieczeństwa jest wolna wola ale nie tylko naszego, ale także i istot niebiańskich, bo przecież szatan zanim stał się buntownikiem był dzieckiem Bożym

  stawiam taka tezę iż nasze zbawienie zależy od nas samych i naszej wolnej woli, ponieważ w tej wolności możemy poszukiwać prawdziwego charakteru Boga i prawdziwego prawa które nas obowiązuje jak to tu robimy, albo możemy w ogóle się tym nie interesować, bądź możemy zaufać jednej z fałszywych religii bądź ideologii.

  Bóg i jego prawo dla nas są niepodważalne, problem w tym iż nie znamy właściwie Boga oraz jego prawa albo go nie rozumiemy właściwie, jednak ani prawo ani Bóg się niezmienni jeśli ja nie osiągnę zbawienia, czyli logicznie myśląc to Bóg w swej bezkresnej miłości do swojego stworzenia daje mu wolność wyboru czy chce walczyć o zbawienie czy mogę z niego zrezygnować świadomie lub nieświadomie.

  To co tutaj się dziej jest próba i konkretnym działaniem zmierzającym do odkrycia prawdziwego charakteru Boga oraz jego prawa, bez odgórnych założeń fałszywych religii które umiejętnie mieszają prawdę z fałszem i podają wszystko jako słowo Boga.

  Like

  Reply
 7. Edyta

  na początku dziękuję za przeprosiny,również przepraszam za mój wcześniejszy ton komentarzy. Tak Bóg jest doskonały i doskonale wiedział w jakich czasach będziemy żyli.Wiedział doskonale że jedzenie bedzie w całości nie zdrowe,że nie będziemy wiedzieli nawet jaki jest dokładnie dzień a nawet i miesiąc dlatego uważam że Jezus nie zmieniał prawa,wypełnił je swą śmiercią.Bóg przez Jezusa podał zasady jakimi mamy się kierować w życiu w późniejszych czasach po śmierci Jezusa aż do końca.Jeżeli tak nie jest nie widzę również przeszkód żeby kamieniować ludzi którzy na to zasługują wedłóg prawa Bożego bo cóż z tego że nas zamkną w więzieniu za to bądź w psychiatryku my mamy wypełniać prawo Boże i słuchać Boga a nie ludzi.mamy nie bać się więzienia czy ludzi tylko Boga

  Like

  Reply
 8. Edyta

  Romku piszesz że nie znamy prawdziwego charakteru Boga i prawdziwego prawa Bożego i mamy go szukać.Proszę wytłumacz mi gdzie zamierzasz tego prawa szukać i jak je znajdziesz to skąd będziesz wiedział że ono jest właśnie tym prawdziwym Prawem Bożym

  Like

  Reply
  1. Romek

   Romku piszesz że nie znamy prawdziwego charakteru Boga i prawdziwego prawa Bożego i mamy go szukać

   Wiesz chyba napisałem to zbyt ogólnie, mając na myśli nasze społeczeństwo katolickie.

   Proszę wytłumacz mi gdzie zamierzasz tego prawa szukać i jak je znajdziesz to skąd będziesz wiedział że ono jest właśnie tym prawdziwym Prawem Bożym

   Zgadzam się z wami iż w Ez; 18 zawiera zasady które powinniśmy przestrzegać. Prawo to znajduje się w Torze, może nie tyle go szukać co zastanawiać się czy je właściwie rozumiem i stosuje.
   Jeśli chodzi o to skąd będę wiedział iż to jest właściwe prawo to stad że jest ono spójne i nie zaprzecza sobie i znajduje się w Piśmie Świętym, a nie w późniejszych pismach mesjańskich między innymi pismach tz. apostoła Pawła, który to bardzo sprytnie stara się to prawo zdezaktualizować. Poza tym cały czas czytam Pismo Święte i się nad nim zastanawiam, a także czytam różnego rodzaju fora jak te które dają dużo do myślenia i pomagają w systematyce zagadnień.

   Like

   Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   Masz rację.

   Ez 18:21. Lecz gdy bezbożny odwróci się od wszystkich swoich grzechów, które popełnił,
   i będzie przestrzegał wszystkich moich przykazań, i będzie wykonywał prawo i sprawiedliwość, na pewno będzie żył, nie umrze.

   Ale zobacz, że tam gdzie Bóg konkretnie wymienia poszczególne przepisy, nie wymienia ani jednego, którego obecnie nie udałoby się stosować.

   Odbieram te słowa tak, że wolą Boga jest to, abyśmy mogli przestrzegać całego Prawa, ale przecież Bóg wie, że obecnie to jest niemożliwe. A naszym zadaniem jest to, żeby się połapać, że to nasza wina.

   Co do tego, że według Ciebie Bóg przez Jezusa określił zasady, którymi mamy się kierować potem, to jest ogromny problem z tym twierdzeniem, bo pawłowy Jezus w kazaniu na górze zmienia prawo tak, że się zapędza i uchyla nawet 10 przykazanie. Nie uwierzę w tego typu historie przyprawione pawłowym mitem nowego przymierza. Wałkowaliśmy to już długo, jeśli ktoś chce w to wierzyć, bardzo proszę, ale beze mnie.

   Co do kamienowania, to najpierw musielibyśmy się zorientować za co należy kamienować i spojrzeć na świat wokół nas. Wtedy możemy gadać dalej. Zgadzam się z Tobą, że więzienia nie ma co się bać. Natomiast zastanawiam się jak pogodzić przepisy o kamienowaniu z tym, że do tego potrzebna jest wspólnota wierzących ludzi, przestrzegających Tory.
   Te wszystkie trudne spadły na nas z naszej winy, warto być tego świadomym. Bóg przewidział tłumienie zła w zarodku i z tego powodu nadał prawo kamienowania. Dziś zło zalewa cały świat. Chyba nasi przodkowie za mało kamienowali!

   Like

   Reply
 9. Edyta

  Z Twojej wypowiedzi wynika,że prawo dane przez Boga jest nie doskonałe na nasze czasy (nie możliwe do wykonania) w całości w naszych czasach.Jezus poniósł śmierć aby to prawo w całości wypełnić a my mamy uwierzyć,zrozumieć że jest to naszą winą. Więc jaki sens ma wypełnianie części prawa skoro prawo aby było należycie wypełnione musi być spełnione w całości i właśnie tak wypełnił to prawo Jezus.Jego ofiara była i jest doskonała a Bóg dał nam wytyczne jak powinniśmy postępować po śmierci Jezusa.A pozatym jak my stworzenia możemy sobie ustalić co ja mogę wypełnić a czego nie mogę bo w moim mniemaniu nieda się tego zrobić.My mamy zaufać Bogu a z nim nie ma rzeczy niemożliwych,więc nie powinniśmy sie zamartwiać,że nieda sie czegoś zrobić tylko to robić.Czyż nie przez to Izraelici zostali ukarani na pustyni,że zamartwiali sie(uwarzali,że nieda się tego zrobić)jak mają pokonać takiego wroga tak mocny lud mieszkający w tej ziemi,którą obiecał im Bóg?

  Like

  Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   Edyto
   Mam taką propozycję, w związku z tym, że mamy problem z kamienowaniem, to uznajmy, że prawo straciło moc z chwilą śmierci Mesjasza, który (podobno jak twierdzisz) je wypełnił.
   Niestety ale z Twoich wypowiedzi bije pawłowy satanizm, z którego ja się oczyściłem. Zachodzę w głowę czego tutaj szukają ludzie, którzy nadal uważają Pawła za apostoła… Przecież w necie jest tyle stronek, na których możecie dać wyraz poparcia dla tego satanisty… Po co mi zawracacie głowę? Pewnie zastanawiasz się czemu tak ostro piszę… Ano dlatego, że to właśnie satanizm Pawła pozwala uchwycić problem Prawa w odpowiednim świetle. Piszesz, że Mesjasz to prawo wypełnił za nas? To po co w takim razie Paweł TAK ZACIEKLE to Prawo atakował i sprytnie uchylał? Czyżby w jego czasach to nie było takie oczywiste – jak czytamy w liście do Galatów? Dla mnie oczywiste jest to, że skoro diabeł rękoma Pawła unieważnił zakon, to oznacza, że on nadal obowiązuje. I jeśli nie wiem co zrobić z kamienowaniem, to nie idę w tę stronę, w którą Ty poszłaś – w stronę pawłowego Jezusa… W Biblii możesz znaleźć poparcie wszelakich tez, ale ich spektrum się zawęża po uchwyceniu satanizmu Pawła.
   W liście do Galatów aż słychać diabelski kwik skierowany przeciwko najczystszej prawdzie, a więc kiedy Galacjanie się obrzezali, to diabeł nie mógł już tego znieść i Paweł napisał, że wypadli z łaski.
   Bardzo serdecznie proszę, że jeśli ktoś pragnie tutaj wypisywać pawłowe herezje, to naprawdę proszę tego zaprzestać, bo niepotrzebnie zawracamy sobie głowę.

   Like

   Reply
 10. theredbrainbreakerkstian Post author

  😀 😀 😀 😀 😀 hahahahahahahahahahahahahahahah Buehehehe!
  Moi drodzy, Cyryl się wypowiedział w temacie 🙂
  http://www.zbawieniecom.fora.pl/rozwazania-biblijne,23/jesz-swinie-nie-zostaniesz-zbawiony-czy-aby-na-pewno,2842.html#33466
  Cyrylu, dostarczasz mi takiej rozrywki, jak nikt!
  Twój brak zrozumienia i poznania przekracza moje wyobrażenia.
  Już nie mam siły polemizować merytorycznie, starzeję się 🙂
  Życzę smacznego, tylko nie zapomnij dobrze rozbić schabowych 🙂 lubisz takie dobrze rozbite czy może mniej? Ja wiem, że świnki są uzależniająco smaczne… Są tak pyszne…
  Jest to bezbożność jakiej jeszcze nie widziałem. Koleś niby wie tak dużo, a tak mało rozumie… Czuje się jakbym gadał z przedszkolakiem.
  Mam dla Ciebie Cyrylu taką radę: Bóg nie da Ci poznania, jak będziesz dalej brnął w te satanistyczne pogańskie zwyczaje.

  Oj chyba to nie ładnie tak się wyśmiewać z kogoś kto błądzi… No cóż, może to i racja, ale czasem mam taką potrzebę wylania swojego śmiechu. Z czego mam się śmiać, skoro kabarety i kawały już dawno przestały mnie bawić, a dodatkowo, mozolne tłumaczenie w ogóle nie działa w Twoim przypadku? Pozostaje śmiech! Nie obraź się stareńki 🙂
  Dobra, starczy…

  Albo nie 🙂
  Tak na marginesie… Ile to ja już słyszałem interpretacji owego Izajasza 66:17…
  Że to dopiero kiedyś będzie nie wiadomo kiedy, albo, że już było, albo, że nas nie dotyczy, tylko Izraelitów, ale takiej jak Twoja to jeszcze nie słyszałem 🙂 ! Że to tylko dla Izraelitów i to w dodatku tych, co już kiedyś żyli 🙂 Normalnie mamy nowy eksponat do muzeum matrixa.
  Dodam, że w zasadzie, to wydaje mi się, że to proroctwo dotyczy tylko indian – tych co już wyginęli po zdobyciu dzikiego zachodu, także nie ma co sobie nim zawracać głowy 🙂

  Like

  Reply
  1. strzeleckiprawda

   Po raz kolejny Cyryl pogrąża się i stacza. Powoływnie się tu na przymierze z Noem jest żałosne.

   “Zobaczcie wynika z tego, że ludzie mogą jeść wieprzowinę. Owszem Izraelici nie mogą. Ale czy obecnie wiadomo kto jest Izraelitą???? ”

   A czy za Noego istnieli Izraelici? Przecież rodzina Noego jako jedyna przetrwała potop i jest protoplastą całej dzisiejszej ludzkości. Poza tym jest napisane, że Noe wziął po 7 par zwierząt czystych i 2 pary nieczystych, co czyni argumentację Cyryla chybioną. Smacznego 🙂

   Like

   Reply
 11. Edyta

  a poza tym uważam że Bóg jest doskonały i daje doskonałe prawo. Czasy się zmieniły ale Bóg się nie zmienił.Jego doskonałość i sprawiedliwość właśnie polega na tym,że daje wytyczne,prawo,które w całości jest doskonałe w określonych czasach. W ten sposób ukazuje również swoje miłosierdzie.Nie twierdze,że mamy tylko wierzyć bo łaską jesteśmy zbawieni. Oczywiście Bóg okazał wielką łaskę dla nas,gdyby tak niebyło to niebyło by Jezusa.Lecz wiara w to że wypełnianie jescze niecałego zakonu Mojżeszowego da nam zbawienie bo wypełnialiśmy to co jest dla nas niby do zrobienia a co do reszty stwierdziliśmy,że nie da się tego wykonać jest pewnym rodzajem pychy.Czy doskonały Bóg dałby nam prawo niedoskonałe,którego nieda się wykonać w całości.NIE!Doskonałość prawa polega na tym,że w całości jest ono do zrealizowania mimo trudności.A człowiek wierzący w Boga i zbawczą śmierć Jezusa nie poprzestanie tylko na wierze będzie dążył do tego aby wypełniać to co Bóg nakazał przez swojego syna,który oddał życie przejawiając miłość do ludzi.są momenty gdzie prawo jest zaostrzone oraztak jakby uchylone.Bo jak my tak grzeszni odkupieni krwią(męczeńską śmiercią Jezusa)moglibyśmy chociażby kogoś ukamieniować wiedząc,że Jezus oddał życie nie tylko za nasz grzech ale również tej osoby,aby też miała czas się nawrócić.

  Like

  Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   Po prostu się z Tobą nie zgadzam. Jeśli czytasz mojego bloga, to wiesz dlaczego…
   A Mesjasz oddał życie za to, że grzeszymy, bo nie wypełniamy Prawa, a więc nie kamienujemy grzeszników. Tego jakoś nikt nie zauważa, bo mamy wyprane mózgi. Kto ma ten ma…

   Like

   Reply
 12. Edyta

  czyli uznajesz całe prawo Boże ale uważasz,że w całości go nie musisz wykonywać bo za to czego nieda sie wykonać Jezus oddał życie?

  Like

  Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   No prawie, bo z jedną różnicą:
   nie “nie muszę” tylko w całości NIE MOGĘ go wykonać, co jest oczywiste. Są przepisy, których nie da się wykonać, bo do nich potrzebne jest państwo Boga i wspólnota ludzi zachowujących Torę.

   Like

   Reply
  1. Romek

   Uznając Pawła za apostoła i wierząc jego listom masz rację, my jednak tutaj doszliśmy już logicznie do poznania iż Paweł to satanista, zatem ten link jest bezwartościowy.

   Like

   Reply
   1. Piotr

    Z tego co się zdążyłem zorientować, to uznajecie Pawła za satanistę, ponieważ uchyla prawo. Tylko, że prawo od zawsze obowiązywało tylko Izraelitów i cudzoziemców z nimi przebywających, więc słusznie Paweł nie wymaga przestrzegania prawa od innych nacji.

    Like

    Reply
  1. Edyta

   zdaje się,że mamy już kilku apostołów, Paweł,Romek,Krystian itd.,którzy uchylają DOSKONAŁE NIEMOŻLIWE DO WYKONANIA W CAŁOŚCI PRAWO BOŻE.W taki sposób to każdy może ustawić Biblię pod siebie i stać się jednym z apostołów.

   Like

   Reply
   1. theredbrainbreakerkstian Post author

    Kochana Edytko, tzn. agencie Darku lub agencie o innym imieniu będącym na usługach diabła.
    Nieświadomie wystawiłem cię na próbę, ale ja naprawdę uwierzyłem, że nie jesteś agentem. Jak się okazało, dobrze zrobiłem, bo poczułaś się pewnie i swobodnie i pokazałaś swoją naturę.
    Tymczasem tym oto komentarzem chyba nieświadomie odsłoniłaś kurtynę, za którą widać jak siedzisz na sraczu i czytasz Biblię, a następnie wyrywasz kartki i podcierasz sobie tyłek.
    Mam dosyć zmagania się z agentami, tutaj na moim blogu ma być spokój, aby można było zebrać myśli. Ponadto ja nie chcę mieć nic wspólnego z dziećmi diabła, naprawdę nie mam przyjemności w prowadzenia z wami dyskusji.
    Odkąd ponownie dopuściłem cię tutaj i oczyściłem z podejrzeń, zaczęłaś powoli robić to samo. Tak powolutku, ale teraz to już nie mogłaś wytrzymać i jakby ci się omskło.
    Twoją cechą charakterystyczną jest to, że nic nie wnosisz. Nikomu nie pomogłaś. Stawiasz tylko pytania, których celem jest podważenie tego co tutaj robię wspólnie z osobami, które mają podobne poglądy. Niby nie uznajesz Pawła, ale nie widać tego w twoich komentarzach.
    Nie odpowiedziałaś na ŻADNE Z WAŻNYCH PYTAŃ, które tobie postawiłem. Udajesz, że nie umiesz czytać? Zamiast tego klepiesz swoje. Jak to nie pomogło, bo przegrałaś na argumenty, to stwierdziłaś, że zaczniesz oczerniać moją osobę, a także Romka. Już nic gorszego nie mogłaś napisać niż to, że postawiłaś mnie w jednym szeregu z Pawłem. Czy myślisz, że jestem aż tak głupi, że nie zauważę tego co robisz? Pchasz nas w stronę pawłowego Jezusa – tyle zdążyłem się zorientować poza tym, że RZEKOMO odrzuciłaś Pawła. Napisałaś (eś!), że odrzucasz Pawła tylko po to, aby zyskać na wiarygodności w moich oczach. Stary myk agentury. Zyskać wiarygodność, a potem sukcesywnie siać ferment, aby zawrócić w głowach osobom z mniejszą wiedzą i poznaniem. Dla satanistów najbardziej charakterystyczną cechą jest to, że na myśl o prawie mojżeszowym dostajecie drgawek – tak samo jak wasz brat Paweł.
    Założyć swojego fikcyjnego maila i udawać kogoś kim się nie jest, to bardzo prosta sprawa. A ja oceniam po owocach. Wykazałaś się bezbożnością, ale i bezmyślnością sądząc, że będę to tutaj tolerował.
    Byłaś w rozmowach wszędzie tam, gdzie można było coś napsuć… To takie symptomatyczne…
    Myślałem, czy nie usunąć wszystkich twoich komentarzy, ale niech to będzie lekcja dla Czytelników dwojakiego rodzaju:
    – jeśli ktoś jest agentem, to WARA MI STĄD – SPADAJCIE NA DRZEWO, bo wasz smród jest wyczuwalny dla mnie z daleka
    – jeśli ktoś nie jest agentem, a zamierza pisać w podobnym tonie jak Edyta, to lepiej aby zamilkł i poszukał sobie pawłowych stron, na których będzie mógł do woli trzymać palec dupie diabłu

    Żegnaj kimkolwiek jesteś, a jak założysz sobie następne konto, tym razem Judytę to i tak cię rozpoznam, więc nie próbuj tego!

    Like

    Reply
 13. Edyta

  List św. Jakuba 2.10 “Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie sie winnym wszystktkiego. 11. Bo Ten który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział też: Nie zabijaj; jeżeli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą zakonu.” Czy nie natym właśnie polega doskonałość prawa,że polega na całym jego wykonywaniu. Według twojego rozumowania to każdy może sobie wybrać z prawa to co chce a resztę odrzucić bo NIE MA MOŻLIWOŚCI tego spełnić. Ty powiesz np. że nie jesz wieprzowiny ale nikogo nieukamieniujesz a pani,która ma trójke dzieci i je to co jej przyniesie mąż bo nie ma innego wyjścia to zje również i wieprzowine a ukamieniować by mogła kogoś za grzech. To jest bez sensu i każdy mógłby sobie wybierać co może zrobić a czego nie da rady.

  Like

  Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   Ten komentarz agent Edyta dała przed jej zablokowaniem, a więc niech pozostanie, bo przy okazji wyszedł niezły absurd. Nie ma żadnego człowieka, oprócz Mesjasza, który byłby bez grzechu, więc idąc tym tokiem rozumowania, to tylko Mesjasz zasłuży na zbawienie. Być może kiedyś się pochylę nad tym fragmentem, bo jakbym gdzieś to już widział u Pawła. Na pozostałe wymiociny diabła nie będę już odpowiadał, bo szkoda mi czasu.

   Like

   Reply
 14. Rafal

  Nie wiem czy można dodać komentarz jako niezalogowany użytkownik – przyznam że czytam wiele blogów ale prawie nigdy się nie udzielam. Zastanawiają mnie 2 rzeczy i zapytam. Łatwość osądów i zaliczanie kogoś do agentury czy tam hasbary czy czego tam jeszcze poraża na KAŻDYM z tych blogów – nie osądzam tego bo nie od tego jestem – ale łatwość z jaką wydajecie osąd tylko w tej materii – pokazuje że kamieniowalibyście wszystkich wg własnego widzimisię – gdyby tego prawa kazano przestrzegać dosłownie – tylko czy późniejszy żal – gdyby okazało się że popełniliśmy pomyłkę – pozwoli na pójście do nieba? I drugie (w zasadzie to wg mnie powinno być pierwsze a na pewno ważniejsze) Czy mesjasz kogoś ukamieniował? Czy wymazano to z biblii? Jeżeli jednak nie – to czy dlatego że nie spotykał aż takich grzeszników? Czyż nie było by to koronnym dowodem którego prawa i w jaki sposób przestrzegać trzeba? Poza tym moje przemyślenie obecnej sytuacji na przykładzie Hioba – skoro Bóg pozwolił szatanowi poddać Hioba próbie – ale zabronił mu Hioba zabijać – czyż nie ma Bóg władzy aby zabronić szatanowi mieszania w Biblii?

  Like

  Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   Rafale
   Wypowiedzi “Edyty” widnieją pod wieloma postami, jak ktoś bardzo pragnie, to może sobie to prześledzić. Nie będę się tutaj spowiadał z tego co robię. Powiem tylko, że jeśli ktoś czyta moje teksty, ale się z nimi nie zgadza, a nie potrafi obalić stawianych przeze mnie tez w sposób logiczny popierając to Słowem Bożym, to taki ktoś powinien ugryźć się w język i zastanowić się zanim coś napisze, chyba, że chce o coś zapytać w miłym tonie. Gdybym miał łatwość w osądzaniu np. “Edyty” – tak jak mi to zarzucasz, to po pierwszych kilku “jej” komentarzach bym ją zablokował. Tymczasem byłem tolerancyjny długo. Zbyt długo jak się okazało.
   Nie wiem jakie masz poznanie, ale jeśli piszesz, że idziemy do jakiegoś nieba, to pachnie mi to babilońskimi naleciałościami matrixa, w którym zostaliśmy wychowani. Nie idziemy po śmierci do żadnego nieba, ludzie którzy tutaj zaglądają powinni to już wiedzieć, bo to są takie podstawy…

   https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/category/krolestwo-boze-na-ziemi/

   O Mesjaszu wiemy niewiele, a tego typu informacje zostały skutecznie zatajone. A to akurat bardzo skrupulatnie zostało dopilnowane. Skąd mam wiedzieć, czy Mesjasz kogoś kamienował? Nie dowiemy się tego już. Wiem tylko, że jeśli kamienował, to przenigdy nie zostałoby to wspomniane, bo babilońska pawłowa cenzura zrobiła swoje.

   Jeśli masz wątpliwości co do tego, że Biblia jest w części fałszerstwem, to co ja mogę dla Ciebie więcej zrobić, niż to co robię na tym blogu? Twój argument jest niedorzeczny. To jest gdybanie. Poczytaj księgę Henocha i Daniela 7:25.

   Pozdrawiam i życzę zbawienia, czyli wskrzeszenia do życia wiecznego tutaj na ziemi, a nie pawłowej wędrówki do nieba, którą wymyślono tylko po to, aby ukryć Boży plan przywrócenia ładu na ziemi.

   Like

   Reply
 15. Rafal

  Wiem że nie idziemy do nieba – ot tak mi sie napisało z mowy potocznej. Też wierzę w królestwo Boże na ziemi -jak pisałem wcześniejszego posta 3 razy zmieniałem to jedno zdanie bo nie mogłem jakoś inaczej wyrazić sensu wypowiedzi – i nawet w końcu cudzysłów skasowałem 😉 – ale fakt wyszło i tak nieco niezręcznie. (Może dlatego że wcześniej czytałem artykuł o pochwyceniu na innym blogu) i tak jakoś mnie to “niebo” zostało w głowie 😉

  Dziękuję za odpowiedź i za życzenia. Będę nadal śledził bloga z nadzieją że w naszych poszukiwaniach nie zbłądzimy. Trapi mnie jeszcze kilka pytań – może będę miał okazję je zadać jak będzie ku temu lepsza okazja. Pozdrawiam i również życzę zbawienia.

  Like

  Reply
 16. Paweł

  Ostatnio mam takie myśli żeby wyrzucić już całkowicie mięso z diety , tylko czy w tym mogę je zastąpić np. soją i ciecierzycą (nie wiem tylko czy nie są jeszcze bardziej zatrute niż mięso) chcę to zrobić właśnie ze względu na to żeby nie spożywać krwi , bo twierdzisz że kupując np. fileta z kurczaka , bądz wędliny z kurczaka jest tam krew pomimo tego że jej tam nie widać ?

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Widziałem jak się zabija kurczaki przemysłowo – odcina się głowę kiedy wiszą za nogi, krew wypływa. Ale kurczaki są karmione syfem gmo tak jak większość mięsa dostępnego w .sklepie, do tego dochodzą antybiotyki i nastrzykiwanie mięsa. Jest to syf w czystej postaci.
   Soi się boję na kilometr, bo jako pierwsza została zmodyfikowana, ponadto czytałem przy okazji poznawania terapii Gersona, że soja w ogóle nie powinna być spożywana, bo nawet niemodyfikowana pogarsza stan zdrowia. To by tłumaczyło dlaczego Monsanto od początku wzięło się za soję.
   Ja jem tylko mięso, które wiem jak zostało zabite. Dopuszczam ucinanie głowy, bo wtedy krew także wypływa. Nie jestem ślepo zapatrzony w rabinów kabalistycznego judaizmu.

   Wszyscy mamy różne organizmy, jeśli pracujesz fizycznie, możesz potrzebować więcej mięsa, ale można je zastąpić tłustym eko nabiałem. Polecam mleko kozie, krowie mleko zsiadłe i przetwory. Mi to wystarcza i nie potrzebuję mięsa.
   Ale każdy jest inny i należy samemu wypróbować czy dana dieta nam służy. Ja mam swoje eksperymenty za sobą, wiem, że na samych warzywach nie ujadę, więc jem nabiał.
   Natomiast nie ma potrzeby zastępowania mięsa soją czy ciecierzycą, zupełnie nie tędy droga – mówię z własnego doświadczenia. Też tak myślałem na początku i pierwszego dnia kiedy odstawiłem mięso, ugotowałem sobie papu z fasoli i grochu, myśląc, że jeśli tego nie zrobię, to umrę w ciągu miesiąca 🙂

   Znam ludzi, którzy są weganami i pracują fizycznie, wyglądają bardzo dobrze.

   A więc wniosek: każdy z nas jest inny.

   Like

   Reply
 17. Paweł

  No tak , właśnie dlatego nie chcę jeść mięsa bo te które jest w sklepach jest nie wiadomego pochodzenia , i nie wiem jak zostało zabite , co do soi to też tak myślałem lecz nie miałem pewności , jeśli chodzi o nabiał to tu jest u mnie problem , gdyż mam nietolerancje laktozy i chyba nawet kazeiny , więc nie spożywam nabiału , z mleko kozie chyba mogę , ale jest ciężko dostępne.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Próbowałeś eko zsiadłe krowie? Laktozy nie zawiera, a kazeiny nie mam pojęcia. Jest to najlepsza forma spożywania krowiego mleka dla dorosłych. Bakterie zasiedlają jelita odbudowują florę.

   Like

   Reply
  2. Piotr

   Mleko kozie jest obecnie bardzo łatwo dostępne na różnych targach ze zdrowym jedzeniem, nawet w wielu sklepach spożywczych, np. Piotr i Paweł. Jednak jak ktoś nie toleruje mleka krowiego, to prawdopodobnie nie toleruje też koziego. Gluten i nabiał to dwie największe trucizny dla ludzi mających problemy z jelitami.

   Like

   Reply
 18. obiektywny

  uwaga na wino!
  jestem załamany jak ludziom sie już w głowach pop***liło…
  Być może osoby studiujące Torę od dawna już to wiedzą ale ja dowiedziałem się o tym niedawno. Śmieszny temat – są wina wegańskie. Większość win mimo iż produkowanych z winogron nie jest wegańska. Ponury żart.
  “Jak się okazuje w procesie produkcji wina używa się oprócz owoców, drożdży i pożywki również różne substancje pochodzenia zwierzęcego i nieorganicznego.
  Środki klarujące, których śladowe ilości znajdują się w winie to: żelatyna, kolagen rybi, jajka, kazeina z mleka a także poza Unią Europejską jakiś czas temu krew wołowa, która została zakazana w związku z rozprzestrzenianiem się BSE”.
  Oczywiście dla chrześcijan wpierniczających galaretki wieprzowe to nie problem…
  Wino to mój ulubiony alkohol, 40% sporadycznie i nie lubię za bardzo, piwa nie mogę, a wino bardzo lubię pić. Eh.. w tym świecie to nawet lampki do kolacji nie można spokojnie wypić.
  Wybór win koszernych i wegańskich oczywiście dramat, idziesz do kogoś, stawia wino na stół i “dupa zbita” trzeba odmawiać.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   A więc to o to chodzi… Myślałem, że do produkcji koszernych win używa się po prostu surowca bez robaków, których jak wiemy w owocach nie brakuje.
   A tu nie… Dodaje się “specjalne dodatki”.

   Na szczęście bardzo rzadko pijam wino. A teraz wiem, że zwykłego po prostu mi pić nie wolno. Dzięki.

   Like

   Reply
  2. Piotr

   Okazuje się, że trzeba uważać na wiele produktów, wino to jedno z wielu. Na przykład żelki owocowe, czy nawet tabletki z tranem mają w sobie żelatynę.

   Like

   Reply
    1. Piotr

     Nie wiem czy wszystkie ale chyba większość tabletek w osłonce ma żelatynę, to kolejny powód, żeby nie jeść żadnych tabletek i suplementów.

     Like

     Reply
   1. Szymon Pułkownik

    No i pamiętajmy o tzw. owocach morza. Czytałem, że zawierają także mnóstwo szkodliwych substancji, np. metali, bo działają jak oczyszczalnie, odkurzacze morza.

    Like

    Reply
 19. Mateusz

  Interesujący wykład rosyjskiego uczonego na temat wina i nie tylko.Warto obejrzeć jego wszystkie wykłady na temat alkoholu i oddziaływania na korę mózgową człowieka.

  Like

  Reply
 20. Alois

  W koszerności, chodziło tylko i wyłącznie o zachowanie zdrowia. Bóg- chciał mieć zdrowych ludzi ! Świnina była zakazana, ponieważ przenośiła – trychinozę (włosnica) ! Owce i kozy, nie przenoszą jej !
  Pewien porzadny i prawy człowiek, jadł co popadło ….. inny, kawał skur…la, jadał zawsze koszernie, z zachowaniem czystości. W koncu obaj zmarli … Który był bliższy Bogu Ojcu ?

  Like

  Reply
  1. Grzegorz

   Żaden,nikt nie powinien jeść zwierząt.W ks.rodzaju Stwórca pouczył co mają jeść ludzie.Prawo Stwórcy jest wieczne i niezmienne jak On sam.Kto zmienia prawo ten jest diabłem i szatanem.
   Pierwsze prawo było prawdziwe reszta to mieszanka prawdy z kłamstwem aby zalegalizować to jako prawo doskonałe od Stwórcy.Czasy i okoliczności się zmieniają ale prawo pozostaje niezmienne a jeśli się zmienia litera prawa znaczy,że ingeruje wąż pradawny arcymistrz kłamstwa.

   Like

   Reply
   1. Brain Breaker Post author

    Nie jest prawdą to, że Bóg nie zmienił prawa od stworzenia świata. Poczytaj sobie chociażby apokalipsę tygodni z ks. Henocha.
    Bóg musiał reagować na to co się dzieje na ziemi. Upadłe zaingerowały, a Bóg zareagował.
    Prezentujesz kuriozalny pogląd.

    Like

    Reply
    1. Grzegorz

     Mam taki pogląd na autora biblii.
     Nie napisali jej żydzi tylko grekorzymianie po to aby za całe zło obarczyć tym żydów.
     Przecież tak na prawdę nad światem panuje system rzymski.Klechy i sędziowie noszą rzymską togę.Prawo jest systemu rzymskiego a nie żydowskiego oko za oko.Rzymianie mówili tak:dla wroga nie miej litości a dla tych co chcą wspópracować oszczędź i zrób z niego niewolnika.
     Czyżby biblijne wybaczanie za zło nie przemawia rzymskim językiem?Na świecie jest zło bo podmieniono prawo z biblijnego na rzymskie.

     Like

     Reply
 21. Alois

  Ok … ale odpowiedzcie, na moje pytanie .
  Pewien porzadny i prawy człowiek, jadł co popadło ….. inny, kawał skur…la, jadał zawsze koszernie, z zachowaniem czystości. W koncu obaj zmarli … Który był bliższy Bogu Ojcu ?

  Like

  Reply
  1. obiektwyny

   Żaden? Obaj nie wypełniali Zakonu. Tak to rozumiem. Pytanie typu kto jest lepszy buddysta czy muzułmanin. Żaden.
   Jeden był jak to nazwałeś “kawał skur…la” czyli miałeś pewnie na myśli że gwałcił, rabował i mordował, a drugi nie powstrzymał się od jedzenia świń, czyli zgodnie z Ks Izajasza również zostanie skazany przez Boga na śmierć.
   Ja kiedyś myślałem że powstrzymanie sie od nieczystych pokarmów to tak w sumie fajnie że się nie je ale nie jest to mus, ale jak sie czyta Biblię i widzi jak niektóre tematy są dosadnie opisane to rozterki się rozpływają w oka mgnieniu i człowiek zmienia myślenie 🙂

   Like

   Reply
 22. Grzegorz

  Czyli sugerujesz,że Stwórca zmienia prawa w zależności od sytuacji jaką upadli wykreują.Czyli taka gra w szachy.Teraz czekamy na ruch”Boga”
  To co jest opisane w biblii i ks.Henocha jest jak polityka w otaczającej nas rzeczywistości.Ktoś udaje sprawiedliwego i ktoś wykreowany przez kogoś udaje demony.A my ludzie bierzemy w tym teatrzyku swój udział i wierzymy że fikcja to prawda.
  Nie podoba mi się to.Ktoś podszywa się pod Stwórcę i w dodatku robi to nieudolnie.
  Mamy odpowiedni przykład w ks.Henocha kiedy dzieje się zło na Ziemi Bóg o niczym nie wie dopóki nie zamelduje mu tego anioł.Czyli “bóg”jest obecny ale nie przytomny.Gdyby nie posiadał aniołów nie byłoby reakcji.Hulaj dusza nie ma boga.
  Biblia jest tak pokrętnie napisana że można wszystko nią udowodnić jak i zaprzeczyć.A Henoch jest takim przykładem i np.można dowieść że Ziemia jest płaskim okręgiem.
  Niech nikt nie bierze na serio tego co napisałem bo to tylko sugestia czy aby już w ks.rodzaju ktoś podmienił prawo.

  Like

  Reply
  1. ALOIS

   Grzegorz … też od pewnego juz czasu, uważam tak jak napisałes – “”Ktoś podszywa się pod Stwórcę i w dodatku robi to nieudolnie.””” lub ten fragment : “”Biblia jest tak pokrętnie napisana że można wszystko nią udowodnić jak i zaprzeczyć.! Dobrze piszesz czas sie obudzić, bo Szatan załatwi nas, bez wazeliny !
   To tak, jak zmienianie oryginalnych imion! Cholewa, na imie mam – ALOJZY , którego nie lubie , jednak – ALOIS , podoba mi sie. Szymon to Szimon, Dionizy to Dionisos itd. Nasi polonisci ,humaniści, od wieków, wszystko potrafią spie…lić ! Ciekawe ile kosztuje, zmiana imienia … ta końcówka ” jzy ” jest okropna 😦 . Wybaczcie, że zanudziłem !

   Like

   Reply
 23. Bogdan

  Zauważyliście, że zawsze powtarza się podobny schemat negowania wizerunku Boga opartego na Torze i Prorokach.
  1. osoby podają się za niezależnie myślące i zatroskane. Używają jednak argumentu stworzonego do tego celu przez katolickich duchownych. Argumentu, że niby Tora jest niespójna i nie ma co na nią zwracać uwagi 🙂
  2. często również próbują zamieniać role, tzn. Bóg niekoniecznie jest tym dobrym. Tym dobrym może być przecież „wąż”.

  Argumenty o rzekomych niespójnościach Tory są argumentami krk. Przeczytajcie tylko katolickie komentarze do ST, które sugerują rzekome niezgodności, w miejscach, w których żadnych niezgodności nie ma, a wszystko można łatwo wytłumaczyć. 
Ale przecież przyszedł jezusek i wszystko wyjaśnił (czytaj pozmieniał), więc po co tą, rzekomo niespójną, rozmową Mojżesza z Bogiem w ogóle zawracać sobie głowę?

  Argument o niespójności Tory nie ma żadnego umocowania w faktach. Jest jednak wielokrotnie powtarzany, zgodnie z zasadą „powtarzane kłamstwo urasta z czasem do rangi prawdy”.
  Tora jest wyjątkowo spójna, jeżeli chodzi o zachowywanie Prawa i wizję rzeczywistości. Jeżeli Bóg zakazuje jedzenia mięsa wieprzowego Mojżeszowi, to powtarza dokładnie to samo w księgach Proroków pisanych wiele lat późnij. I nie ma tutaj różnic pomiędzy źródłami ST, np. Septuagintą czy Biblią Hebrajską. Gdzie tu niespójność?

  To, że mogło dojść do zamiany słowa „Wiekuisty”, no słowo „Pan”, czy słowa „niech tak się stanie” na słowo „amen” niczego nie zmienia w kwestii zachowywania Prawa, czy obrazu rzeczywistości.

  Bogdan

  Like

  Reply
 24. Bogdan

  Miałem trochę czasu i przeczytałem komentarze, których, przyznaję, wcześniej nie czytałem, skupiając się na samych tylko wpisach BB.
  I jest coś, co mnie uderzyło w rozumieniu zachowywania Prawa.
  Pisałem, w jednym z komentarzy już o tym, że my często rozumiemy Prawo Boga trochę jak nasze przepisy prawne, a powinnismy rozumieć je jako prawo bardziej w rozumieniu fizycznym, jak np. prawo ciążenia. To wyjaśniałoby dlaczego grzechy ciążą nie tylko nad tym, kto je popełnia, ale również nad jego potomstwem do 3-go, czy 4-go pokolenia.
  Ale jest jeszcze coś.
  Mianowicie to, że przyjmujemy często, że są przepisy Tory, których nie wypełniamy, bo nie możemy w dzisiejszych czasach. Dajemy tym samym argument przeciwnikom, jakoby sami wybiórczo traktujemy Prawo, wybierając sobie przepisy do stosowania. Były to komentarze Edyty i Pawła bodajże.
  Moim zdaniem jest to błędne myślenie.
  My przestrzegamy wszystkie przepisy Tory – tzn. staramy się, jak możemy.
  Na pewno nie robimy tego wybiórczo.
  Nie wiem, czy rozumiecie, o co mi chodzi?
  Dam przykład.
  Czy przejeżdżając przez skrzyżowanie na czerwonym świetle przestrzegam prawo o ruchu drogowym? 
Oczywiście, że tak. Prawo to zezwala mi na taki przejazd, wtedy, kiedy pali się zielona strzałka.

  Czy ja przestrzegam przepisów dotyczących składania ofiar ze zwierząt?
  Oczywiście, że przestrzegam.
  Przepisy te, oprócz reguł dotyczących np. rodzajów ofiar, zawierają również zapis, że nie możemy składać Bogu ofiar ze zwierząt na każdym miejscu, które upatrzy sobie nasze oko, a tylko na miejscu, które wskaże nam Bóg. Innymi słowy przepisy zakazują mi teraz składania ofiar, bo Bóg zakazał mi składania ich w miejscu, gdzie obecnie żyję.
  Czy Izraelici na wygnaniu w Babilonie przestrzegali przepisów o składaniu ofiar?
  Oczywiście, że tak. Mieli zakaz składania ofiar na tym miejscu, w którym żyli, i tego nakazu przestrzegali.

  Ktoś zapytał mnie kiedyś, dlaczego nie przestrzegam nakazu kamieniowania przestępców. Sugestia, że ja tego nakazu nie przestrzegam jest błędnym rozumieniem przepisów. Ja tego nakaz przestrzegam. Sedno tkwi w tym, co nakazywały te przepisy?
  Te przepisy, w pierwszym rzędzie, zakazują samosądu. Jeżeli Izraelita wiedział, że ktoś jest przestępcą zasługującym na śmierć, to nie mógł sobie wziąć kamienia i rozwalić nim jego głowy. Nie mógł też wziąć swoich kumpli, żeby mu w tym pomogli. Musiał on pójść do miejsca, w którym urzędował sędzia, czyli kapłan pełniący ten urząd, i musiał zdać mu relacje. Sędzia musiał wszystko dokładnie zbadać, i jeżeli znalazł dwóch lub trzech świadków, potwierdzających złamanie prawa, wymierzał winnemu sprawiedliwość.
  My przepisy o kamieniowaniu najgorszych przestępców wypełniamy. Przede wszystkim nie wymierzamy samosądu. Jeżeli będę znał miejsce, w którym urzęduje kapłan, z pokolenia Lewiego, który pełni ten urząd, to sam mam już kilka takich „postaci”, z którymi do niego na pewno pójdę.
  Teraz byłoby to ciężkie. My nie wiemy, gdzie jest prawowity Izrael, a co dopiero, kto pochodzi z pokolenia Lewiego 🙂

  Nie wiem, czy się ze mną zgadzacie? Ale moim zdaniem, tak, jak zmieniliśmy obraz Boga, jako dobrego wójka, który mieliśmy wpajany od dziecka, tak musimy zmienić obraz Prawa.
  Po pierwsze traktować Prawo bardziej jak przepisy fizyczne.
  Po drugie, nie możemy dać sobie wmówić, że wybiórczo traktujemy Prawo.
  Właśnie to, że go przestrzegamy uniemożliwia nam składanie ofiar ze zwierząt w centrum stolicy, czy kamieniowanie przestępców za rogiem ulicy.

  Nie znaczy to, że nie możemy mieć wątpliwości, co do wykładni Prawa. Mam wiele pytań, np. co do tego, czy zakaz mieszania przędz w ubraniach odnosi się tylko do zakazu mieszania przędzy pochodzenia zwierzęcego z roślinną? – takie jest moje rozumienie obecnie. I co z włóknami sztucznymi?, których w momencie spisywania Prawa nie było.

  Bogdan

  Like

  Reply
  1. Grzegorz

   Super artykuł Bogdanie.Potwierdziłeś to co mnie od dawna zastanawiało.
   Teraz zrozumiałem.
   Z tym,że kamienować nie wolno tych co nie są izraelitami.Jak można karać tych co nie znają prawa Tory.Izraelitą jest tylko ten co przestrzega Tory i jest obrzezany.Tak to rozumiem.

   Like

   Reply
 25. Joanna

  Witajcie!
  Wybaczcie z góry za wpis niezgodny z tematem, ale muszę się “wygadać” na tematy duchowe, a będąc otoczona z każdej strony przez chrześcijan nie mam specjalnie z kim o tym porozmawiać.

  Już kiedyś udzielałam się tu na forum (tylko przez krótką chwilę), i nie pamiętam czy miałam wtedy podobne dylematy, ale teraz znów o nich myślę i w miarę jak te “cudowne” kolorowe “święta bożego narodzenia” trwają (a ja jestem fanką horrorów i wszelkich filmów grozy), tym bardziej te myśli nie dają mi spokoju. Chodzi o nawrócenia w Krk i egzorcyzmy. Nawrócenia spektakularne, typu “od przestępcy do świętego” . Ludzie zmieniają swoje życie z dnia na dzień i nigdy już do grzechów z “poprzedniego życia” nie wracają. Najgorsi przestępcy stają się dobrymi ojcami i przykładnymi obywatelami, ludzie mówią o tym jak ich nałogi opuszczają, jak stają się lepsi itd. I teraz nie chodzi mi o to, że zastanawiam się, czy nie ma w tym prawdy. Oni zawsze później żyją z różańcem w ręku, więc prawdy tam być nie może. Ale zastanawiam się, czy nie jest to jakieś totalne masowe złudzenie i zwiedzenie. Taki mega inteligentny trik Szatana (inteligentny bo większość ludzkości daje się nabrać). Jeśli tak, co czy jest to możliwe, że Jezus miał już za życia i teraz ma jeszcze większą moc nad demonami i w jego imię odchodzą od ludzi (lub pozornie odchodzą)? Tylko dlaczego ci “nawróceni” stają się lepsi? Czy to jest jakaś walka o ich dusze? Dostają to czego pragnęli, demony ich pozornie opuszczają, ale równocześnie oddają im swoją duszę? Jakie macie zdanie na ten temat? Ja zawsze gdzieś w sercu bałam się, że Jezus był właśnie tym koniem trojańskim. Ludzie wpuszczają go do serca, nie mając pojęcia że tracą w tym samym momencie swoje dusze. Jak to sobie tłumaczyć?
  Pozdrawiam wszystkich!

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Joanno podpisałbym się pod niemal każdym twoim twierdzeniem. Doszedłem do identycznych wniosków w pewnym momencie i opisałem to na blogu.
   A jak wytłumaczyć np. to, że ludzie w kontaktach z aniołami poprzez różne formy, np. medytacje odczuwają ich obecność i ich dobroć…? Tłumaczą sobie… Skoro moje życie zmienia się na lepsze, a czuję od nich dobroć, to oznacza że to są dobre istoty… i wszystko jest OK.

   Pewnie nie jedna czarownica powiedziałaby o swoich aniołach że są dobre…
   Teraz wystarczy sobie przypomnieć główne motto NWO, które przekazuje Marysia podczas objawień: będzie to epoka MIŁOŚCI… Miłość i dobroć to także główna wędka którą łowi New Age.
   Jest to śliski temat… i pułapka dla… naiwnych.

   Like

   Reply
   1. Joanna

    Kiedy teraz przyglądam się chrześcijaństwu to napawa mnie ono przerażeniem. Dzięki Najwyższemu za to czym mnie obdarował. Niech nas wszystkich ma w opiece. Pozdrawiam serdecznie !

    Like

    Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s