Nareszcie zrozumiałem… Płaska ziemia to fikcja, a prawdą jest…niebocentryzm!

Aktualizacja 08.2016:
Wiadomość do każdego kto to czyta:
Czytelniku, czytasz najbardziej popularny artykuł na moim blogu, niemal zawsze przewodzi w statystykach.
I jeszcze jedna rzecz: ogarnia mnie osłupienie, kiedy dowiaduję się ilu tutaj zagląda ludzi, którzy negują Boga Izraela. To nie dla was to pisałem, tylko dla ludzi nieco bardziej inteligentnych.


W końcu, szczerze przed sobą i przed wami, mogę się przyznać do tego, że uważam, że żyjemy w środku ziemi, a więc niebocentryzm – teoria wypromowana w Polsce przez Mariusza, jest prawdą.

Jak rozwalić teorię płaskiej ziemi nie tracąc czasu na robienie kilkudziesięcio minutowych filmików propagandowych, czy też kosztowne podróżowanie na południe w celu sfotografowania południowego bieguna nieba (które brałem realnie pod uwagę – gdyby zaistniała taka konieczność i możliwości finansowe), czy też mozolne uczenie się geodezji?

Jest na to dość prosty sposób.

Wystarczy wziąć do ręki jabłko (które ma symbolizować obrotowe niebo) i zacząć nim obracać wzdłuż pionowej osi w lewą stronę. Co się wtedy dzieje? Gdy patrzę na górny biegun, to widzę, że obraca się przeciwnie do wskazówek zegara… Natomiast, gdy patrzę na dolny biegun, to widzę, że obraca się zgodnie ze wskazówkami zegara.

Zrób sobie przerwę w czytaniu, poszukaj jabłka lub czegokolwiek o kulistym kształcie i sprawdź, czy mówię prawdę.

A teraz zapamiętaj: jeśli żyjemy wewnątrz ziemi i oglądamy obrotowe niebo, to na północy gwiazdy kręcą się wokół bieguna w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, a na południu w kierunku ODWROTNYM, czyli zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Tak to powinno być widoczne. Pytanie: czy coś takiego obserwujemy?

Ruch południowego nieba widać np. u pani Joasi:

Gdyby link nie działał, lub gdyby go nie było widać, to wpisz w google taki tekst:

PŁASKA ZIEMIA. Część 6. Długa wersja uzupełniona.

Obejrzyj od 34 do 37 minuty – tam widać te ujęcia.

A ruch północnego nieba jest np. tutaj:

A więc zgadza się i dokładnie w ten sposób widzimy na naszym niebie. ups! 🙂

Teraz tak. Przez jakiś czas brałem pod uwagę to, że południowego bieguna nie ma w rzeczywistości, tak jak to usilnie forsują zwolennicy płaskiej ziemi… Pomyślałem: nie mogę wykluczyć, że to jest nałókowa jezuicka fikcja… Byłby to niezły przekręt, ale… pomyślałem: niech będzie… może go nie ma…? I żyłem sobie w tym stanie zawieszenia przez jakiś czas, aż do dziś 🙂

DZIŚ ZROZUMIAŁEM, ŻE TO NIE MA ZNACZENIA CZY TEN BIEGUN JEST WIDOCZNY CZY NIE, BO NA NIEBOCENTRYZM SĄ INNE DOWODY, KTÓRE NAMIĘTNIE POKAZUJĄ NAM NAWET ZWOLENNICY PŁASKIEJ ZIEMI NA CZELE Z PANIĄ JEZUSNONSTOP, CZY HENRYKIEM 🙂

Chodzi o to, że nawet na filmach pani Joasi, na których pokazuje południowe niebo, pokazuje nam je zawsze w ruchu ZGODNYM ZE WSKAZÓWKAMI ZEGARA!

Przykładem jest wspomniana już przed chwilą część 6 serii o płaskiej ziemi, jeszcze raz:

(od 34 do 37 minuty)

I teraz pytanie KLUCZ skierowane wszystkich zwolenników płaskiej ziemi:

Skoro zakładacie, że w waszym modelu całe niebo obraca się wokół gwiazdy polarnej, a południowy biegun nie istnieje, to JAKIM CUDEM POŁUDNIOWE NIEBO PORUSZA SIĘ W PRZECIWNYM KIERUNKU DO NIEBA PÓŁNOCNEGO? GDYBY BYŁO TAK JAK MÓWICIE, TO CAŁE NIEBO POWINNO KRĘCIĆ SIĘ W TĘ SAMĄ STRONĘ! ALE TAK NIE JEST! WNIOSEK? W ZWIĄZKU Z TYM PŁASKA ZIEMIA TO FIKCJA. 

Jeśli mamy problem z wyobrażeniem sobie tego co tu napisałem, to weź parasol i trzymaj go nad głową, kręć nim w jedną stronę, a zobaczysz, że CAŁY PARASOL MUSI SIĘ KRĘCIĆ W JEDNĄ STRONĘ 🙂

W obliczu tego dowodu zrozumiałem, że jedyna opcja jaka pozostaje, to niebocentryzm. Nawet ziemia w kształcie półmiska odpada, bo ten argument wszystko zamiata do kosza…

Idąc dalej, zrozumiałem, że filmy które pokazałem w części o 2 biegunach nieba nie są sfabrykowane, wszystko z nimi jest dobrze. Dlaczego? Bo żyjemy wewnątrz ziemi i południowy biegun nieba musi być widoczny 🙂 A więc tym razem to jajko przyszło do kury 🙂

W połapaniu się w tym chaosie informacyjnym pomógł mi fakt, że zrozumiałem, że płaski horyzont nie jest dowodem na płaską ziemię.

Nie będę oskarżał o satanizm zwolenników płaskiej ziemi, ale miło by było z ich strony, gdyby odnieśli się do DOWODÓW logicznych, które podałem 🙂 A może się mylę? Jeśli tak, to w którym miejscu? DOWODY poproszę! Ale najpierw zróbcie proste doświadczenia z jabłkiem i parasolem 🙂 Na końcu możecie je zjeść 🙂 Parasol też 🙂

A na deser można obejrzeć film, który podesłał Ka rol.

Brain Breaker

Advertisements

119 thoughts on “Nareszcie zrozumiałem… Płaska ziemia to fikcja, a prawdą jest…niebocentryzm!

 1. Mieczysław J.

  „Czasami ludzie nie chcą słyszeć prawdy, ponieważ nie chcą aby ich iluzja została zniszczona”
  – Friedrich Nietzsche

  Like

  Reply
 2. olka

  Nie wypowiadalam sie na ten temat bo pojecia nie mialam ,.Na fizyce sciagalam na truje , zdjecia, tlumaczenia tez byly dla mnie nie do zrozumienia,.,Dopiero filmy i ten parasol noi zaczelam kapowac i przekonywac sie do niebocentryzmu.Ma dowody i historie .

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Wiesz Olka, grunt aby zrozumieć że nie chodzisz po planecie ziemi, bo to satanizm. Bóg nie będzie karał ludzi za to że nie mają wyobraźni przestrzennej – tak sądzę przynajmniej.

   Like

   Reply
 3. Bars

  Bez względu na to czy ziemia jest pląska, okrgla, kulista czy zyjemy na czy pod jej powierzchnia – to i tak nie ma zadnego znaczenia poniewaz i tak ciągle tkwimy w niewolniczym systemie ekonomicznym i energetycznym w ktorym MY jako ludzie jestesmy niewolnikami wykorzysytwanymi, eksploatowanymi, wyżymanymi i wyrzucanymi poza obieg jak juz jestesmy niepotrzebni dla tego systemu !

  Like

  Reply
  1. Szymon Pułkownik

   tzw. heliocentryzm to kult słońca
   Nie znasz wypocin tzw. kopernika, w których czcił słońce? Nie dziwi cię, że wiekopomne dzieło nie jest dostępne?

   Like

   Reply
 4. zunialek

  Ziemia jest w ruchu to gdzie jest siła odpychająca nas w stronę nieba? przykład karuzela zawsze nas wywala na zewnątrz. Drugie pytanie z jaką częstotliwoscią obraca się ziemia skoro księżyc zawsze jest ustawiony z tą samą stroną do nas bez odchyleń plus minus w przedziale milionów lat. Połączony liną? ponoć kosmos to chaos.

  Like

  Reply
  1. Robert

   Teoretycznie siłę odśrodkową równoważy grawitacja. Zastanawia mnie natomiast jak nałóka tłumaczy naszą wagę, skoro wszędzie na globie jest takie samo ciążenie a prędkość liniowa na kuli jest różna tj. na równiku kręcimy się szybciej w porównaniu do miejsc bliżej biegunów kuli ziemskiej. Na równiku powinniśmy lżejsi być ;). Księżyc stała grawitacyjna utrzymuje w tym samym punkcie. Nasz satelita ma tyyyle kraterów i co… żadne ciało obce nie zmieniło ustawień – hehe?

   Like

   Reply
   1. Brain Breaker Post author

    Fizyka tłumaczy to tak, że siła odśrodkowa jest w porównaniu z siłą grawitacji bardzo malutka, niezauważalna. Rozmawiałem o tym kiedyś z fizykiem.

    Like

    Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s