“Jezus 3000 lat przed Chrystusem”, str. 55-59 “Chrzest”

Tutaj można poczytać tekst, z którego korzystałem pisząc 23 część serii “Co Szatan zrobił z Biblią”:
https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2015/05/24/co-szatan-zrobil-z-biblia-cz-23-ten-jest-moj-syn-umilowany-w-ktorym-mam-upodobanie-bonus-poczatek-konca-bajki-o-chrzcie/

“Jezus 3000 lat przed Chrystusem”, str. 55-59

55 56 57 58 59

BB

Advertisements

23 thoughts on ““Jezus 3000 lat przed Chrystusem”, str. 55-59 “Chrzest”

 1. Krystian

  Podziwiam Twoje tempo “odkrywania prawdy” w dwa lata od katolika posłusznie łykającego wafelek do pseudo-żyda który zdemaskował samego Jezusa. Naprawdę godne podziwu, tylko powiedz mi jedno kiedy zamierzasz się obrzezać? Ponieważ bez tego nie możesz być izraelitą według zakonu Mojżeszowego.

  Like

  Reply
   1. pamelatusk

    Krystian, czy dobrze zrozumiałam? chcesz obrzezać swojego synka??? a co jeśli po latach będzie on na ciebie zły, że mu to zrobiłeś? to, że biblia nakazuje tak robić, to czy to znaczy, że to jest dobre…? a co na to Twoja żona , czy jest za? wiem, że intencje masz dobre, ale czy obrzezanie jest korzystne skoro stwórca stworzył chłopców z napletkiem , więc po co to poprawiać?

    Like

    Reply
    1. theredbrainbreakerkstian Post author

     Pamelo wiem że masz inną naturę niż ja, nie wiesz czy wierzyć czy nie wierzyć i w którego boga, i to widać w tym co napisałaś.
     Moi synowie będą mieli mi za złe, że są obrzezani zgodnie z Torą? Nie wierzę aby tak było, a nawet jeśli, to ich będzie to sprawa, jeśli odwrócą się od jedynego Boga Izraela. Ja muszę obrzezać siebie i cały swój dom zgodnie z Torą. Wiadomo, że nie wszystko w Biblii pochodzi od Boga, ale akurat obrzezanie pochodzi, i mam co do tego pewność, bo błazen Paweł właśnie najmocniej atakował obrzezanie. Czyli patrząc z boku: dyjabeł skowycze z bólu, jak ktoś dokonuje obrzezania i przystępuje do przymierza.
     Moja żona się zgadza i sama wie, że to konieczne, Bóg mi sprezentował bardzo mądrą żonę 🙂
     Chcesz pogadać z Bogiem o obrzezaniu i “okaleczaniu” ciała? Powodzenia. Takie podejście jest buńczuczne i jest to jawny sprzeciw wobec Bożej woli. Proponuję, abyśmy my sami stali się dla siebie bogami, i sami decydowali co się Bogu (a dla Ciebie – “bogom”) podoba…

     Like

     Reply
     1. pamelatusk

      Krystian wcale nie chcę atakować Ciebie ani Twojej Żony 🙂 no może troszeczkę :), ale wiedzcie jedno jak już kogoś obrzezacie bez pytania Go o zgodę, to tego już się nie da cofnąć :/
      a skąd wiesz, że obrzezanie to nie kolejna diabelska sztuczka?
      a czy Adam w raju był obrzezany???

      Like

      Reply
   2. theredbrainbreakerkstian Post author

    Twoje pytanie jest dosyć dziwne, jeśli czytasz mojego bloga, to sama sobie na nie odpowiesz. A zastanawiałaś się może kiedyś nad tym, czy istnienie Boga to nie jest diabelska sztuczka?

    Like

    Reply
   3. pamelatusk

    a co takiego dziwnego jest w moim pytaniu??? jeżeli to co chcesz zrobić Swojemu Synkowi jest właściwe to w czym razi Cię moje pytanie?
    widzisz Brein, ty sam chcesz się obrzezać i robisz to z własnej i nie przymuszonej woli, a Twojego Synka o zdanie nikt nie pyta!!!
    może Ci się wydaje, że jak coś robisz w imieniu biblijnego boga to wszystko to bie wolno i do tego nie wolno Cię nawet skrytykować :/ teraz to przeginasz i w niczym się nie różnisz od typowego chrześcijanina :/
    a co do istnienia boga jako diabelskiej sztuczki to coś w tym musi byc 😉

    Like

    Reply
   4. pamelatusk

    sam Brain zresztą wiesz że wszystkie tematy związane z bogiem są strasznie śliskie i grzązkie, a ty jako osoba dość charyzmatyczna(przez to przeróżne istoty o róznych intencjach mogą się tobą posługiwać) popychasz jakieś biblijne dogmaty, których skutków ubocznych nie jesteśmy w stanie poznać…
    wiem , że ja tutaj nie pasuję i jestem jak słoń w składzie porcelany 😉 ale mam nadzieję, że nie zablokujesz mnie, bo ośmielam się myśleć
    Detektyw Prawdy tak po chrześcijańsku mnie zablokował, bo skrytykowałam Jezusa, coż takie życie :/ trzeba cierpieć prześladowania ze strony chrześcijan 😉 a na końcu Ty Brain zaczniesz mnie prześladować 😉

    Like

    Reply
   5. theredbrainbreakerkstian Post author

    Twoje komentarze nie raziłyby mnie tak bardzo, gdybyś nie pisała o “biblijnym bogu” z taką pogardą. Mnie można krytykować i na to pozwalam od czasu do czasu, ale Boga Izraela nie pozwolę krytykować. Skąd się bierze u ludzi taka buńczuczność? Czym ty się różnisz od katolika co chodzi do kościółka? Nie wiem czy nie jesteś nawet gorsza bo ten biedak często jest zwyczajnie zwiedziony, a ty wiedząc tak wiele i czytając różne strony nic z tą wiedzą nie robisz. To jest arcyciekawa postawa ludzi, jakich obserwuję wiele. Uprawiasz rodzaj błazenady. NIE BOISZ SIĘ BOGA. I to mnie najbardziej w tobie wnerwia, ale i śmieszy – nie wiem co bardziej. Powinnaś się udzielać raczej na stronkach typu “racjonalista” i newageowskich. Wśród annunaki z pewnością znajdziesz dla siebie jakiegoś boga, tam masz ogromny wybór…może Zeus albo Dionizos byłby odpowiedni dla ciebie?
    A co do pana detektywa, to jest to ciekawy człowiek – jest przykładem na to że można być jednocześnie tak mądrym i tak głupim.
    Raz dałaś fajny argument o niebocentryzmie, ale poza tym to niewiele wnosisz merytorycznie, a teraz zaczęłaś otwarcie podważać obrzezanie i Boga Izraela a więc zadaję sobie pytane czy dalej moderować twoje wpisy, bo po kiego grzyba? Halo,…. tu “Brein”, dzień dobry… Chciałem powiedzieć, że ja boję się Boga Izraela a pani? Pani nie? To nic… Do widzenia…

    Like

    Reply
   6. pamelatusk

    dla mnie zeus lub annunaki to tylko druga strona biblijnego boga, który nie znosi krytyki tak jak każdy “bóg”. szkoda, że ta nasza dyskucja upada tak nisko.
    tzn wg ciebie biblijnego boga należy tylko chwalić??? to po co ta wolna wola? a ty jak hiszpański konkwiskador będziesz po biblijnemu zabijał w imię boga żeby mieć szybki dostęp do nieba.
    Brain cenię to co robisz, chociaż nie ze wszystkim się zgadzam. życzę powodzenia
    uważasz , że moje uwagi są nic nie warte, poza jednym komentarzem, że nic nie wnoszą, w takim wypadku nie będę swoimi komentarzami zaśmiecała twojej strony

    Like

    Reply
   7. pamelatusk

    jeszcze tylko dodam odnośnie obrzezania. proponuję, abyś jako dobry rodzic to ty pierwszy się obrzezał, a nie wysyłasz na pierwszy ogień chłopca.
    a jeszcze lepiej , zrób taki eksperyment. podejdź do niego i powiedz Mu co zamierzasz Mu uczynić, chociaż on nic nie rozumie, bo jest jeszcze malutki. ciekawe jaka będzie Jego reakcja???
    rodziców przez wieki nie wolno było krytykować , bo stało za nimi to durnowate przykazanie biblijne “czcij ojca swego i matkę swoją”, ale do czego ono dpoprowadziło , do ogłupienia

    Like

    Reply
    1. theredbrainbreakerkstian Post author

     No i zrobiłem wyjątek, aby wszystkim pokazać kim ty jesteś kobieto. Kim trzeba być, żeby w ten sposób pisać o przykazaniach? Trzeba być skażonym genami diabła. Innego wyjścia nie widzę. A więc z pełnym przekonaniem krzyczę do ciebie: wynocha! Nie ma tu miejsca dla takich jak ty. Niech ludzie tacy jak ty nie próbują się tu udzielać. Mam nauczkę, żeby nie moderować żadnych wpisów od takich “ludzi”. Na początku miło się gada, a potem pokazują swoje prawdziwe oblicze.

     Like

     Reply
 2. Krystian

  Gratuluję synka, i życzę mojemu imiennikowi wyjścia z pod rynny pod którą wpadłeś z deszczu. Od razu odpowiem, tak jestem Pawłowym Chrześcijaninem. I przyrzekam nie będę już spamował na Twojej stronie. Pozdrawiam.

  Like

  Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   Muszę zmienić imię, bo mnie wnerwia, Krystian oznacza Chrystusowy, ja go sobie nie wybierałem, podobnie jak religii. Podoba mi się pod tą rynną, tutaj mogę się napić wody, która gasi moje pragnienie poznania prawdziwego Boga Izraela. A co do Twojego wyznania, to nie wiem nawet czy mam współczuć i pozostawię to bez komentarza.
   I jeszcze to było fajne jak nazwałeś mnie pseudo żydem. Z Twojego komentarza bije osąd i pogarda, a jednego i drugiego zabronił Ci Twój pawłowy Jezus hipokryto, także nie pójdziesz do nieba za karę.

   Like

   Reply
 3. Krzysztof

  Krystian, ja rowniez bylem katolikiem, a takze mialem epizod z pawlowym chrzescijanstwem, ale przeczytawszy tzw. nowy testament w calosci ze zrozumieniem nie sposob nie odrzucic pawla (lub apostolow) – nie sposob pogodzic oczywistych sprzecznosci.
  Wspolczuje ci natomiast pogardliwej postawy wobec ludzi, ktorzy uczciwie poszukuja prawdy.

  Like

  Reply
 4. Krystian

  Krzysztofie, wątpię czy to ty znalazłeś te sprzeczności u Pawła czy też w całym NT zastąpiłeś po prostu katechizm KRK jedynymi słusznymi naukami internetowych GURU, w tym przypadku panu Krystianowi. Taka to już przypadłość większości ludzi, aby wyłączyć własny rozum i pozwolić komuś myśleć za nas. Ludzie pozwalają myśleć za siebie TV, księdzu itd.. Autor tej strony czyli Krystian jest dla mnie przerażającym przykładem co z człowiekiem mogą zrobić zgubne nauki Internetowych GURU jak pan Kubik i Szczytyński, sam przyznał że jego poglądy wyrosły z ich nauk i w pierwszych artykułach widać ogromny wpływ tych panów. Już od dawna podejrzewałem że Kubika prowadzi jakiś duch demoniczny, na was widać efekt kuli śniegowej, bo już całkowicie odrzuciliście Chrystusa.
  Nie pogardę ale przerażenie odczuwam widząc co wypisuje autor tej strony, a jeszcze większe kiedy widzę że inni idą za nim i przyklaskują.

  Like

  Reply
  1. Krzysztof

   Potrafie myslec za siebie, a Chrystusa nikt tu nie odrzucil, jedynie jego sfalszowana pawlowa wersje lamiaca przykazania Boze.

   Liked by 1 person

   Reply
   1. monika8000

    No właśnie. Długo głowiłam się, dlaczego ci ludzie, którzy oskarżają Braina i np. mnie o odrzucenie Chrystusa nie odnosią się, chociażby w najmniejszym ułamku swoich wypowiedzi, co do treści i dowodów tutaj przedstawionych właśnie odnośnie fałszerstwa historii życia Chrystusa. I przestałam się zastanawiać. Z tego co widzę tylko nieliczni potrafią odrzucić kłamstwa i przyjąć Prawdę. Ja kocham Boga Izraela, Jego Prawo i Prawdę, dlatego pawłowy jezus nigdy nie będzie miał u mnie żadnych szans! Własnie z miłości do Prawdziwego Jedynego Boga! Zwyczajnie brzydzę się kłamstwem!

    Liked by 1 person

    Reply
    1. theredbrainbreakerkstian Post author

     Wiesz czemu tak jest? To są czary Babilonu wielkiego – kontrola umysłów, matrix… Nie widzę innego wytłumaczenia. Ponadto, merytoryczne odniesienie się do tego co tu piszemy jest dla nich równią pochyłą do tego, aby uznali, że są w będzie. Wobec tego co robią? Albo milczą, albo atakują personalnie, albo podważają np. źródła, którymi się posługuję.
     Natomiast co do kolegi Krystiana, to jest to tutaj przypadkowy gość – to jeszcze inny typ… Trafił tutaj przypadkowo, a ponieważ bardzo kocha pawła, to przeżył małą konsternację i postanowił dać temu wyraz swoimi komentarzami. Wiele osób podobnych do niego trafia na moją stronkę i szybko z niej ucieka, on postanowił naśmiecić zanim pójdzie.

     Like

     Reply
   2. monika8000

    Dobrze napisane Brain. Ci ludzie są zwyczajnie zatwardzeni, oni kochają Pawła albo te historie z NT i boją się zmierzyć z Prawdą, dlatego odsuwaja to od siebie jak najdalej… Tylko niech sobie zadadzą takie pytania: Jakim uczuciem darzą BOGA IZRAELA? Co myślą o Jego Charakterze i Jego Prawie? Jakie mają odczucia kiedy czytają Boże Słowa przez Proroków? Kto jest ich Prawdziwym Bogiem: Bóg Stworzyciel, pawłowy jezus czy paweł?

    Like

    Reply
    1. theredbrainbreakerkstian Post author

     Oni często uważają, że Bóg Izraela zmienił się w pawłowego Jezusa lub przemówił do nas w bardziej miły sposób ustami pawłowego Jezusa. Ponadto nie przyjęli do wiadomości, że zostali oszukani blefem nowego przymierza, dlatego czytając słowa proroków sądzą, że to jest nieaktualne i ich nie dotyczą.
     Jest to kłamstwo na kłamstwie, ale ci, którzy się Boga prawdziwie boją, w końcu się przez to przebiją. Wierzę podobnie jak Ty, że część z nich potrzebuje czasu i kiedyś zrozumieją. Myślę, że obserwacja wydarzeń na świecie będzie dawała im coraz mniejsze pole manewru. Póki co, rzucają się jak ryba w wiadrze i wymyślają coraz to nowe bzdury, aby tylko nie zobaczyć tego, że są zniewoleni. Przykładem jest choćby Henio, który napisał, że Mateusz mógł cytować inne natchnione księgi, których nie mamy w naszych Bibliach…
     Do jakiego stopnia można tkwić w kłamstwie, urojeniu i tym, w co chce się wierzyć na przekór logice? Okazuje się, że można bardziej niż się spodziewałem…
     Te wszystkie postawy, o których piszemy są przejawem owej zatwardziałości.
     Czyżby to był kolejny dowód na to, że to są Izraelici – podobnie jak my wszyscy? Lud o ZATWARDZIAŁYM karku?

     Like

     Reply
 5. Krystian

  Ciekaw jestem czym chcecie zapłacić Bogu za grzechy, skoro zapłatą za grzech jest śmierć, a wy odrzuciliście tego który już zapłacił, krew cielców i baranów za was nie zapłaci.

  Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie;

  Tylko po co ja ten fragment przytaczam, na faryzeuszach nawet wskrzeszenie Łazarza nie zrobiło wrażenia.

  Like

  Reply
 6. pamelatusk

  czy to nie jest dziwne, walczy się obecnie zacieklle z chrześcijaństwem, więc można by było z chrześcijaństwem walczyć PRAWDĄ tzn taką właśnie książką “Jezus 3000 lat przed Chrystusem”, a tu cisza w światowych lewicowych mediach…???

  Like

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s