Spisek dla początkujących cz. 5: Czy jezus Baal ma nam coś do powiedzenia w sprawie postępującej depopulacji i gniewu Boga?

Nie będę tutaj wiele pisał. Aby zrozumieć co mam do przekazania trzeba przeczytać moje wpisy do 33 części serii “Co Szatan zrobił z Biblią”, a następnie tę rozmowę, która odbyła się w tym miejscu:

https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/informacje/comment-page-1/#comment-1605

Jak widać odwiedził mnie pewien czytelnik “lajtowski” i dał mi pewną radę. A jaką radę ja mam dla niego i dla wszystkich tych, co się z nim zgadzają?
Może chociaż postawcie sobie te pytania i dajcie sobie czas, a odpowiedź sama do was przyjdzie jeśli będziecie gorliwie szukać Boga.

A czy jezus ma dla nas jakąś radę? Jaką? Jezusku, dlaczego jesteśmy mordowani przez Watykan skoro podobno mamy już w plecakach twoją ofiarę za grzechy? Podobno mamy już wlewającą się łaskę od 2000 lat i odpuszczenie grzechów…

ŻE CO?! Gdzie?! Od kiedy?!

Tu są moje pytania do jezusa:

https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/informacje/comment-page-1/#comment-1607

Poczekam, może mi jezus odpowie poniżej w komentarzu… Tylko bym prosił nie pomijać żadnego z pytań panie jezusku – jeśli można…

Brain Breaker

Advertisements

58 thoughts on “Spisek dla początkujących cz. 5: Czy jezus Baal ma nam coś do powiedzenia w sprawie postępującej depopulacji i gniewu Boga?

 1. Brain Breaker Post author

  Detektyw mnie podsumował:
  “Jakie są owoce?

  Pogarda, nienawiść, drwiny.”

  Na tę okoliczność coś wam powiem. Pamiętam jeszcze jak za czasów, kiedy miałem konto na fejsie, zagadałem z autorem strony “jisraelim.com” – koleś jest “Żydem” (cokolwiek to znaczy), lepiej powiedzieć: świadomym swojego pochodzenia Izraelitą. Obserwowałem jego wpisy i on wręcz zionął nienawiścią do chrześcijan. Ja nie byłem wtedy chrześcijaninem, ale jeszcze wierzyłem w moją wizję Jezusa (w tego, co nie łamał Tory)…
  Byłem zgorszony, że ten koleś (Jozue ma na imię) tak się zachowuje wobec chrześcijan,,,
  Tymczasem dziś już rozumiem, dlaczego on tak robi… Rozumiem sytuację w jakiej są “Żydzi”.

  Żydzi według Babilonu, to są ci, którzy odrzucili Chrystusa – są nam przedstawiani jako najgorsze ścierwo ludzkości, które ponadto jest odpowiedzialne za całe zło tego świata. Takie pranie mózgu dostajemy od krk, który jak wiadomo rządzi otaczającą nas rzeczywistością.

  I właśnie ci “Żydzi” są tak traktowani przez chrześcijan… Normalnie chyba są gorsi niż islamiści… Nienawiść aż bucha od miłujących nieprzyjaciół chrześcijan… 🙂

  Ale właśnie ci “Żydzi” znając Torę są posłuszni Bogu i odrzucili Jezusa. Oni to zrobili z miłości do Boga i z posłuszeństwa jedynemu Bogu – Bogu Izraela. Oni znają Torę. Chrześcijanie wychowani na tzw. “NT” Tory nie znają.

  Jak byście się czuli na miejscu Żydów, którzy wiedzą, że Jezus nie ma umocowania w Torze, gdybyście musieli znosić nieustanne ataki takie jak np. ten:

  https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/informacje/comment-page-1/#comment-1614

  Żydzi wiedzą, że “NT” jest z punktu widzenia Tory niedopuszczalny, mało tego, widzą te tragiczne manipulacje proroctwami, na których zbudowano kult Jezusa…. Ale ich się za to atakuje, wyśmiewa, wyszydza, ośmiesza, oskarża o choroby psychiczne…

  Mam takie pytanie. jak długo można to wytrzymać, skoro 99,9% chrześcijan jest zaczarowana i nie dociera do nich tłumaczenie, a ośmiela się ich pouczać nie znając Tory? Ile takich komentarzy jak powyższy można wytrzymać zachowując przy tym względną “miłość” i szacunek do rozmówcy?

  Nie wiem ile, ale jest pewna granica, dla każdego pewnie indywidualna…
  Jozue ją dawno przekroczył i ja się mu nie dziwię. On dawał otwarcie takie posty na fejsie:
  ” jestem antychrystem, chrześcijanie, nie piszcie do mnie…”

  Kiedyś byłem tym nieco zaskoczony, ale dziś biorę jego stronę… Biorę stronę tych, co kochają Boga.
  Jozue nie wie nic o spisku, jego stronka (jisraelim.com) jest innego typu niż moja. Ale łączy nas miłość do Boga Izraela.

  I teraz powiedzcie, jak tu gadać z chrześcijanami? Nie da się. Dlatego rozumiem już, że na fejsie nie spotkałem się z próbami nawrócenia chrześcijan przez judaistów.

  Przy okazji, judaizm to także zwiedzenie, ale są też “Żydzi”, którzy wiedzą o masonach i państwie Izrael, o tym że nie ma planety ziemia i o tym całym spisku i wiedzą, że religijni przywódcy judaizmu to kabaliści, a Słowo Boga to Tora, tylko oni się nie udzielają w sieci…

  Także wracając do Detektywa i jego ekipy…
  Siedzicie w temacie spisku długo, dłużej ode mnie, ale cały czas memlecie to samo… Napisaliście nawet artykuł o Tammuzie… Ale nie ma wśród was nikogo, kto by zatrybił…
  O czym tu z resztą gadać, jak wszyscy macie pawłowe klapki na oczach…
  Między nami jest przepaść! Wy kochacie swojego boga – pawła , a ja swojego i myślę, że tak zostanie do końca czasów…
  Kto dziś nie widzi tego o czym ja piszę, a dysponuje wiedzą podobną do mojej, ten ma marne szanse aby się obudzić. Nie wiem co by się musiało stać, abyście się ocknęli… Nie mam na to pomysłu.

  Like

  Reply
  1. Szymon Pułkownik

   “O, gdybyś zechciał, o Boże, zabić bezbożnika! Niech odstąpią ode mnie mężowie krwi chciwi!
   Mówią o tobie zdradliwie, Nadużywają imienia twego.
   Czy tych, którzy cię nienawidzą, Panie, Nie mam w nienawiści I nie brzydzę się tymi, Którzy powstają przeciwko tobie?
   Nienawidzę ich całą duszą, Stali się wrogami moimi.”

   139. Psalm, czyli brak miłości do nieprzyjaciół

   Liked by 1 person

   Reply
   1. Brain Breaker Post author

    Detektyw w takich sytuacjach nie uznaje psalmów, twierdzi, że nauki Jezusa są ponad nimi… Napisał tak np. o psalmie 35… Napisał, że jest z nim problem, bo… jest niezgodny z naukami Jezusa, no i… należy słuchać Jezusa…
    Dobrze, że doszło do tej całej rozmowy, tarcie zawsze prowadzi do prawdy.

    Like

    Reply
  1. Brain Breaker Post author

   http://detektywprawdy.pl/2015/03/24/jest-problem-z-psalmem-35/

   Nie wiem, tutaj jest to co napisał:

   “Większość z nas Psalmy traktuje jako drogowskaz życiowy, często się nimi podpieramy w ciężkich chwilach. Aczkolwiek wersety wytłuszczone przeze mnie powodują dysonans między nauczaniem Jezusa, gdzie należy modlić się o swoich wrogów a złorzeczeniem im.”

   Jezus Maria! – chciałoby się ironicznie powiedzieć!

   Czyli jakby widzi, że coś nie gra…
   A tutaj nawet pokusiłem się o koment, bo już mnie rozpierało:
   http://detektywprawdy.pl/2015/03/24/jest-problem-z-psalmem-35/#comment-13521

   Detektywie może byś odpowiedział, pytanie nadal aktualne… Wyrzuciłeś pisma Dawida do kosza, bo przeczą naukom Jezusa? Pytanie retoryczne, ale niech uczą się ci, co są nowi w temacie.

   Like

   Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Nikt nie odpowiedział na Twoje pytania. Czy teraz rozumiesz dlaczego Żydzi nie chodzą z Torą po ulicach i nie nawracają ludzi?
   Wydaje mi się to takie logiczne… Przecież Bóg powiedział swoje przez proroków, kto Go kocha i nad tym myśli, wie, że niemożliwe jest pogodzenie “ST” i “NT”.
   Na blogu Piotra panuje kółko wzajemnej adoracji skupione wokół Jezusa. Na moim blogu również jest kółko, ale inny Bóg – Bóg Izraela.

   Like

   Reply
 2. Szymon Pułkownik

  Zadałem im pytanie, bo chciałem spróbować. Nigdy nie myślałem o tym, dlaczego Żydzi nie nawracają przez Torę. Odpowiedź daje Księga Daniela 12:10: “… i żaden bezbożny nie będzie miał poznania. lecz roztropni będą mieli poznanie.” Oni muszą to znać.
  Kółka są niebezpieczne, bo z nich powstają sekty.

  Liked by 1 person

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Ja nie tworzę sekty, bo nie uzurpuję sobie prawa do jedynego interpretowania Tory. Ja pozostawiam ludziom ich przestrzeń… Bóg od dawna nas zostawił samych sobie i dlatego mamy diabelski Talmud, a wszystkiego w Torze pisanej nie ma…Zwracam jedynie uwagę na to, że droga do zbawienia wiedzie poprzez Torę, a nie Jezusa. Nigdy tutaj nie znajdziesz tekstu: “wstawaj rano o 6 lewą noga i się módl przez 15 minut, a będziesz zbawiony.” Mam tylko nadzieję, że kiedyś tutaj będzie można popisać o Torze z różnych punktów widzenia, aby był materiał do przemyśleń dla każdego, kto ma potrzebę myślenia.
   Ludzie odczuwają potrzebę kontaktu z innymi ludźmi podobnymi do nich.
   Ja sam bym najchętniej przeniósł się gdzieś, gdzie są ludzie, którzy boją się Boga i znają Torę. Znając realia będzie to raczej niemożliwe, dlatego pozostaje mi mój blog. Ale nie dziwię się “Żydom”, którzy tworzą zamknięte środowiska. Nie nazwałbym ich sekciarzami. Oni kochają Boga, a wiedzą, że nie da się normalnie żyć w otoczeniu bezbożników. To nie jest sekciarstwo.

   Like

   Reply
 3. Szymon Pułkownik

  Nie miałem złej intencji. To o sektach nie było bezpośrednio do ciebie. Pisałem to z obserwacji innych stron, blogów. Z doświadczenia wiesz jak wielu skończyło. Chciałbym tak jak ty, ale będzie tylko gorzej na świecie. Najważniejsze to czynić wolę Ojca, Pana Duchów, Najwyższego.

  Mnie bardzo ciekawi fragment Księgi Henocha o Synu Człowieczym, kto to?

  “62.
  1 Pan polecił królom, wielmożom i mieszkańcom ziemi mówiąc: “Otwórzcie swe oczy i podnieście swe rogi. Czy potraficie uznać Wybranego!”
  2 Pan Duchów posadził go na tronie swej chwały. Wylano nań ducha sprawiedliwości. Słowo jego ust zabijało wszystkich grzeszników i wszyscy niegodziwcy zostali unicestwieni przed nim.
  3 W owym dniu wszyscy królowie i możnowładcy i wielmoże i ci, którzy posiadają ziemię, powstaną, żeby zobaczyć, jak on zasiada na tronie swej chwały i jak sprawiedliwie osądza się wobec niego sprawiedliwych i nikt nie wypowiada wobec niego żadnego kłamstwa.
  4 Spadnie na nich ból, jak [na] kobietę w czasie trudnego porodu, kiedy jej dziecko wychodzi na świat i doświadcza bólu rodzenia.
  5 Jedni spojrzą na drugich i przerażą się. Pospuszczają oblicza i przejmie ich ból, gdy ujrzą Syna Człowieczego siedzącego na tronie swej chwały.
  6 Potężni królowie i wszyscy panowie ziemscy będą wielbić, błogosławić i wysławiać tego, który posiada wszystkie tajemnice.
  7 Albowiem od początku Syn Człowieczy był ukryty i Najwyższy zachował go przed swą mocą mocy i objawił go [ tylko] wybranym.
  8 Społeczność świętych i wybranych rozrośnie się i wszyscy wybrani staną przed nim w owym dniu.
  9 Wszyscy potężni królowie, wielmoże i panowie ziemscy padną przed nim na twarz, pokłonią się i złożą nadzieję w tym Synu Człowieczym. Będą go błagać i prosić o łaskę.
  10 Ale sam Pan Duchów porazi ich lękiem, tak że spiesznie od Niego uciekną, oblicza ich zapłoną wstydem, a ciemność pokryje ich twarze.
  11 Pochwycą ich aniołowie kary i odpłacą za zło, które wyrządzili Jego dzieciom i Jego wybranym.
  12 Staną się widowiskiem dla Jego sprawiedliwych i wybranych. Ucie-szą się, bo spadnie na nich gniew Pana Duchów i Jego miecz nasyci się ich krwią.
  13 Sprawiedliwi i wybrani zostaną w ów dzień zbawieni i odtąd nigdy nie zobaczą oblicza grzeszników i nieprawych.
  14 Pan Duchów pozostanie nad nimi i będą ucztować z Synem Człowieczym, oddadzą mu pokłon i będą go wielbić na wieki.
  15 Sprawiedliwi i wybrani powstaną z ziemi, nie będą spuszczać oczu, ale nałożą szatę chwały.
  16 To będzie wasza szata życia od Pana Duchów. Szaty wasze nie zestarzeją się, a chwała wasza nie ustanie przed Panem Duchów.”

  Like

  Reply
 4. Monika

  Chcę umieścić mój komentarz, który Detektyw niePrawdy przed chwilą skasował na swoim blogu gdzie także zablokował mi dostep…

  Było to tak:
  Detektyw zaatakował Braina jakoby ten był pochodzenia żydowskiego. Ja się wtrąciłam pisząc, że Brain to Polak z krwi i kości. Na co Detektyw : “Tusk, Kwasniewski to także Polacy. Monika jak to sprawdziłaś czy tj Polak? sprawdziłaś czy jest obrzezany? Przecież mieszkasz w Eng a on w PL.

  I tutaj pojawił się mój skasowany szybko komentarz.

  Mój komentarz wyglądał mniej wiecej tak:
  ” Nie mów, że Ty także atakujesz obrzezanie podobnie do ap. Pawła. Tylko, że problem z tym jest taki, że to nie ja wymyśliłam obrzezanie jako Prawo Zakonu tylko Święty Bóg Izraela, który za tą miłość do Niego i Jego Prawa odpowiednio osądzi człowieka:
  “Bo, choćby twój lud, Izraelu, był tak liczny jak piasek morski, tylko resztka z niego się nawróci. Zagłada jest postanowiona zgodnie z pełnią sprawiedliwości.” Iz 10,21

  A oto gwóźdź programu: “Pan mówi: «Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem judzkim nowe przymierze. Nie jak przymierze, które zawarłem z ich przodkami, kiedy ująłem ich za rękę, by wyprowadzić z ziemi egipskiej. To moje przymierze złamali, mimo że byłem ich władcą, mówi Pan.
  Lecz takie będzie przymierze, jakie zawrę z domem Izraela po tych dniach, mówi Pan: Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu. Będę im Bogiem, oni zaś będą Mi narodem.
  I nie będą się musieli wzajemnie pouczać mówiąc jeden do drugiego: „Poznajcie Pana”. Wszyscy bowiem od najmniejszego do największego poznają Mnie, mówi Pan, ponieważ odpuszczę im występki, a o grzechach ich nie będę już wspominał.” Jer 31, 31-34

  Ten fragment dotyczy nowego przymierza, jakie Bóg zawrze z Ludem Izraela, zebranym w dniach ostatecznych, w Wielkim Dniu Bożego Gniewu, w czasie Wielkiego Ucisku. Jak można wytłumaczyć przeoczenie powrotu chrystusa oraz jego ofiary za nasze grzechy? Święty Bóg twierdzi, że to On osobiście odpuści ludziom występki a o grzechach ich już nie będzie wspominał!! A o jezusie ani słowa!!! A Królestwo Izraela, które powstanie nie będzie Królestwem głoszonym w ewangeliach. Za to treśc wskazuje, że zniszczy ono z Bożej Mocy wszystkie inne Królestwa na ziemii…

  I na potwierdzenie tego, że chrystus to falsyfikat, bo Bóg jest Jedynym Bogiem, On nie podzieli się Swoją Chwałą z nikim, i także jest Jedynym, który ma moc zbawiania człowieka i odpuszczania mu grzechów wklejam poniższe Boże Słowa:
  “Czyż nie Ja jestem Pan, a nie ma innego Boga prócz Mnie?
  Bóg sprawiedliwy i zbawiający nie istnieje poza Mną.
  22 Nawróćcie się do Mnie, by się zbawić, wszystkie krańce świata,
  bo Ja jestem Bogiem, i nikt inny! ” Iz 45, 21-22

  Like

  Reply
  1. Szymon Pułkownik

   Moniko, wiadomo jakiej odpowiedzi możemy się spodziewać: “Bóg i Syn to jedno”. Moje dwa komentarze także nie ukazały się.

   Like

   Reply
  2. Brain Breaker Post author

   Monika wydaje mi się, że chyba musiałaś napisać coś więcej, bo za samo to Piotr miałby się tak żenująco zachować? Może coś przeoczyłaś, albo może macie jakieś stare brudy… Dziwny jest ten Detektyw… Najpierw pisze na mój temat, a potem blokuje wpisy tych, którzy mają coś mądrego do powiedzenia… Nie ogarniam gościa.

   Like

   Reply
   1. Monika

    Lubiłam go kiedyś. Zawsze starałam się być w porządku co do niego. Jak tylko powstał jego blog byłam pod wrażeniem jego osoby, w sensie miłości do Boga, ale ja wtedy pewnie miałam inne spojrzenie a on tez był innym człowiekiem. Te spiski, ten Paweł i za mało poświęcania czasu na czytanie ST zepsuły go niestety. Wtedy pisał więcej o Bogu Izraela, o ST… Może on ma swoje obawy co do treści NT, jak każdy kto umie wyciagac logiczne wnioski, widzi że coś tam jest na rzeczy a takie sytuacje jak dzisiaj dodają mu jeszcze więcej wątpliwości? Dlatego mnie zblokował…

    Like

    Reply
    1. Brain Breaker Post author

     No właśnie, bo ja mu zadałem to pytanie, czy on zna proroków?? Pisze tak, jakby nie znał. Wygląda to wobec tego tak, jakby się cofał od tamtego czasu i zamykał w sobie.

     Like

     Reply
   2. Monika

    Tak.. Zauważyłam, jak powtarza jako obronę swojego stanowiska, że co to byłby za Bóg gdyby pozwolił na sfałszowanie tak wielu treści Biblii. On tak zapewne mysli, że to nie mieści się w głowie, że Bóg mógłby dać zgodę na aż tak zagłębione i rozszerzone szatańskie treści w Biblii.. Widzisz Brain, ludzie mają różne formy obrony przed Prawdą… Jednak moja kolejna przestroga dla nich jest: Skoro Bóg zabronił ofiar z ludzi i przechodzenia winy z ojca na syna to jak nagle mógłby zmienic tak swoje stanowisko i ofiarować swojego syna i rozkazać mu przejąć nasze grzechy???
    No cóż… Tylko, że to jest tylko jeden z dziesiątek mega silnych argumentów jakie zostawił nam Bóg Izraela w Swoim Liście do nas (Starym Testamencie)…

    Like

    Reply
 5. Angelika

  Witam!
  Trochę nie nadążam z lekturą wszystkich wpisów, które się dzieją tu i ówdzie, ale mam pytanie albo taką myśl…
  Jeżeli prawo (tora) nadane przez Boga jest nadal wymagane, jeżeli nie zostało zniesione i wypełnione, to na jakiej podstawie spodziewacie się wyroków uniewinniających w dniu Sądu?
  Przecież wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej; oraz nie ma sprawiedliwego, nie ma ani jednego… Tylko garstka Izraela się ostanie (może Ci co w dużym stopniu przestrzegają jeszcze prawa?) a poganie to na jakiej podstawie?
  Karą za grzech jest śmierć!

  Like

  Reply
  1. Szymon Pułkownik

   “Przecież wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej; oraz nie ma sprawiedliwego, nie ma ani jednego…”
   “Karą za grzech jest śmierć!”
   słowa Pawła

   Like

   Reply
   1. Angelika

    Aaa! Rozjaśniło to nieco sprawę…
    Zatem założenie jest takie, że wszystko co mówił Paweł jest nieprawdą? czy tylko niektóre wypowiedzi?
    Ciężko będzie zajmować stanowiska w wielu sprawach mając możliwość cytowania niewielkich fragmentów tekstu biblijnego?

    Like

    Reply
    1. Brain Breaker Post author

     Nie Angelika, wszystko nie. To byłby absurd. Pisał, że żarł się apostołami, a to z pewnością jest prawda.
     Chrześcijanie powinni raczej zacząć od lektury proroków.
     Też kiedyś chciałem pouczać “Żydów” z pozycji tego, kto się opiera na “nowym testamencie”. Taka postawa z góry skazana jest na niepowodzenie. Ja to przerabiałem, jestem ciutkę mocno dalej w procesie poznania.
     Nie gorączkuj się i daj sobie czas. Mojego bloga nie da się zrozumieć w 1 dzień.

     Like

     Reply
 6. Aleksander

  Piotr Zimbarder (detektyw prawdy) cierpi na chorobę umysłową i blokuje wszystkie komentarze niezgodne z jego racją. Dlaczego nie dopuszcza się ludzi do dyskusji i blokuje wolność słowa… Napisałem, że Szatan i Jezus są złymi bytami i obaj walczą o wpływy. Mam nadzieję, że na tym blogu wolność słowa będzie niezagrożona.

  Like

  Reply
   1. Brain Breaker Post author

    Po drugie Aleksandrze… Jakiś Ty wolny? Powiedz jak to zrobiłeś, że Monsanto nie dosięga Twojego żołądka? Żyjesz pod innym niebem? Nad Twoją głową nie latają z chemtrails?
    A może wierzysz w nałókę… kolejną religię Watykanu, chyba najbardziej idiotyczną…
    Może myślisz, że stąpasz po planecie ziemia…? Taa…

    Like

    Reply
 7. Angelika

  Cyt. BB “Nie gorączkuj się i daj sobie czas. Mojego bloga nie da się zrozumieć w 1 dzień”
  Jestem bardzo, ale to bardzo spokojna, zapewniam! Taki Angel dzisiaj ze mnie… 🙂
  Czekam na pełnię księżyca… się rozkręcę… 🙂
  Drugie zdanie – zgadzam się!

  Like

  Reply
 8. Adam Slodowy

  W temacie Jezusa Chrystusa nie wiem, czy wiecie, ale jest to podobno jedyne imię, które skutecznie blokuje zakusy niejakich zielonych spod znaku UFO, aby objąć kontrolę nad danym osobnikiem. Tak przynajmniej twierdzą niektórzy badacze tegoż zjawiska, a zajmują się nimi już parenaście lat. Źródło: Jonathan Gray – zdaje się Forbidden Secret. Wiem, że trochę nie na temat, ale ciekaw jestem interpretacji czytelników bloga.
  Pozdrawiam

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Gdyby ktoś nie rozumiał, to wyjaśnię, bo zagląda tu dużo przypadkowych osób:
   Jak wiadomo, owi zieloni to nikt inny jak upadłe anioły.
   Ano tak, ciekawe co owi zieloni przybysze powiedzieliby na wzywanie imienia Boga Izraela.
   Można by zapytać także, dlaczego opętani ludzie przywożeni do księży egzorcystów są uwalniani od demonów…?
   To jest z tej samej beczki…
   Moje osobiste zdanie jest takie, że to trick diabła. To Paweł pisał, że przez imieniem Jezus zegnie się każde kolano. A dopiero co w którymś wpisie wspominałem, że to przed imieniem Boga Izraela będą się zginać owe kolana.
   Jak dla mnie jest to teatr jednego aktora: diabła.

   Like

   Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Nie jest to pytanie na ten etap mojego poznania. Nie badałem ST pod tym kątem. Jest to o wiele trudniejszy temat niż to co ja zrobiłem z NT, wymaga ogromnej wiedzy i nie tylko, ale i pomocy Boga zapewne. Nie wiem na ile jest możliwe zweryfikowanie ST. Życie pokaże.
   Fundament dla mnie stanowi pięcioksiąg, i prorocy.

   Like

   Reply
 9. Brain Breaker Post author

  Tak przeglądam tę rozmowę u Detektywa i widzę, że nie ma mojej ważnej odpowiedzi na pytanie, które zadał

  http://detektywprawdy.pl/2015/08/25/dokad-prowadzi-odrzucanie-ksiag-nt/#comment-21868
  ——————————————————————————————————-
  Arraivald

  26 sierpnia 2015 at 14:49

  Brain Breaker, zerknij na 53 rozdział księgi Izajasza. Nie zastanawiało Cię nigdy o kim tutaj mowa?

  „Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni.
  Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich.”
  – Izajasza 53:5-6

  „Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie.”
  – Izajasza 53:11

  Skoro zbawienie jest według ciebie w zakonie, to dlaczego ta osoba zostaje ukarana dla naszego zbawienia i nosi nasze winy?

  Gdyby przez zakon moglibyśmy zostać zbawieni to nie było by tutaj mowy o takiej osobie. Na kogo czekasz w takim razie?

  Ten opis pasuje tylko do Jezusa, już przyszedł 2000 lat temu i zapłacił za nasze grzechy.
  ————————————————————————————————-

  Szkoda, że odpowiedzi na tak trafne pytania nie znajdują moderacji u Detektywa…
  Arraivald,
  Szkoda, że nie podałeś wersetu 9, tam w różnych przekładach masz o tym, że ów człowiek nie popełnił nieprawości.
  Czym jest nieprawość według Izajasza? Łamaniem Tory.
  A Jezus łamał Torę? Tak. Wobec tego to proroctwo nie może być o Jezusie którego znamy z ewangelii, bo on tam robił co chciał.
  Polecam część 9 serii “Co Szatan zrobił z Biblią”.

  Jest kilka opcji rozwiązania tego problemu, ale ani jedna opcja nie pasuje do chrześcijańskiej postaci jezusa z nowego testamentu.

  Pytasz na kogo czekam? Na Pomazańca Króla… Jak on przyjdzie zgodnie z zapowiedziami proroków, to na ziemia zapanuje pokój. I nie będzie to się mogło odbyć podczas NWO, bo są jeszcze inne warunki, które muszą zostać spełnione, aby te proroctwo się wypełniło.

  Poza docelowym pokojem na całej ziemi, ma być wśród nas – ludzi – pełne poznanie Boga. Mamy wypełniać Torę zapisaną w naszych sercach. TORĘ, a nie bzdury nowego testamentu, tak? Bo to jest taka pewna mała różnica. Nowy testament prowadzi do NWO i New Age.
  https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2015/04/18/co-szatan-zrobil-z-biblia-cz-19-kazanie-na-gorze-to-prosta-droga-do-new-world-order/
  Mają być przywrócone ofiary w świątyni. I co najważniejsze, Boży lud ma być na nowo sprowadzony do ziemi obiecanej. Myślisz, że iluminaci dążą właśnie do tego i wszystko się wydarzy podczas NWO? Od kiedy illuminaci z Watykanem chcą wypełniać Torę??!

  Ludzie opierający się na słowach proroków nigdy nie nabiorą się na teatr diabła przygotowywany nam w postaci NWO.

  Like

  Reply
 10. Szymon Pułkownik

  “Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie, gdyż utrwali ją
  i oprze na prawie i sprawiedliwości, odtąd aż na wieki. Dokona tego żarliwość Pana Zastępów.”

  “,… odtąd aż na wieki.”

  Like

  Reply
   1. Monika

    Dziękuję. Zauważcie jak dużo Bóg zostawił nam wskazówek w Swoim Liście do nas. Trzeba kochać GO z całych sił i szukać i badać Jego Słowa w ST i wtedy jakże inne, i cudowne zarazem obrazy nam się klaruję o Naszym Stworzycielu i Jego Planach i Proroctwach… Zatyka dech w piersiach…

    Liked by 1 person

    Reply
   2. Monika

    Oj, Krystian, dla mnie Ty jestes szczególnie błogosławiony i nagrodzony od Prawdziwego Boga – Świętego Boga Izraela. bo sposób, w jaki piszesz o kłamstwach szatana, rzeczy jakie masz odwagę głosić, kłamstwa jakie masz ‘czelność’ obnażać, i co najważniejsze robisz to na podstawie SLÓW BOGA I JEGO ZAKONU! nooo.. EUREKA ! chwalę dzień , kiedy weszłam na Twoją stronę… Chwalę ten dzień, bo czuję , że mój Bóg, którego tak mocno pragnę, szukam i wielbię dał mi się poznać… Bo Ty właśnie miałeś odwagę zadać pytania, porównać do Proroków i zrobić to z naprawdę miłością do Boga (skąd to wiem?) Owoce czuję na sobie! Jesteś Prawdziwym Czlowiekiem Bożym! Brain! Ty się boisz Boga Izraela!!! Ja też!!! Dziękuję Boże za Braina!!! WIielbię Cię Boże z całego mojego serca, duszy i ze wszystkich sił! Zlituj się nade mną i daj mi Ciebie błogosławić i chwalić, bo właśnie tak chciałabym okazać Tobie swoja wdzięczność…

    Like

    Reply
    1. Brain Breaker Post author

     Monika, również czuję do Ciebie sentyment, masz odwagę pisać takie rzeczy… Wiesz, że za takie pisanie wkrótce będzie obowiązywała kara “wpier.olu” od pawłowych chrześcijan, którzy już szykują kije bejsbolowe?
     Jesteśmy do siebie bardzo podobni.
     Byłaś jedną z pierwszych osób, które doceniły moją pracę. Masz w sobie tego samego Ducha Bożego i wiedz, że pomogłaś mi w bardzo wielu etapach mojej pracy. To co tutaj piszemy jest także Twoją zasługą.

     Like

     Reply
 11. Szymon Pułkownik

  “Błogosławiony mąż, który wytrwa w próbie, bo gdy wytrzyma próbę, weźmie wieniec żywota, obiecany przez Boga tym, którzy go miłują.
  Niechaj nikt, gdy wystawiony jest na pokusę, nie mówi: Przez Boga jestem kuszony; Bóg bowiem nie jest podatny na pokusy do złego ani sam nikogo nie kusi.
  Lecz każdy bywa kuszony przez własne pożądliwości, które go pociągają i nęcą;
  Potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć.”

  List Jakuba, 1, 12

  Porównaj z “Ojcze Nasz”

  bluźnierstwo wobec Boga, kpina; Czciciele diabła pragną obarczyć winą Boga Izraela za to,
  że kusi ich szatan

  Ile ludzi dziennie powtarza to kłamstwo. Nawet nie wiedzą jakie bluźnierstwo wygadują.

  Liked by 1 person

  Reply
 12. Irena

  {\rtf1\ansi\ansicpg1252

  Krystian ,napisałam byś nie czuł się samotny w tym poznawaniu Boga.
  On nas wszystkich pozbiera,i zobaczymy Go takim jaki jest i poznamy całą prawde
  O naszym Stworzycielu, bo to nam obiecał.
  Trzymajmy sie, nie dajmy się zastraszyc nikomu,
  Jer.32; 37-40
  Izajasz 44; 24-26

  Liked by 1 person

  Reply
   1. Szymon Pułkownik

    Katowali mnie fluoryzacją w podstawówce. Bardzo często to miałem, okropny smak. Niecierpieliśmy tego. Trzeba jeszcze wystrzegać się złych past do zębów.

    Like

    Reply
     1. Szymon Pułkownik

      Dzięki. Wczoraj właśnie czytałem prosty przepis na innej stronie. Można też kupić przez neta, ale po co jak można zrobić.

      Like

      Reply
 13. Szymon Pułkownik

  Bliźni, zobaczcie co znalazłem: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni

  Dowód na mord Izraelitów, czyli najprawdopodobniej Słowian, bo Izraelici muszą być dzisiaj. O tym planie celowo nawet się nie wspomina. Nie pamiętam, żeby mi jezuici podczas zniewolenia rozumu przekazali chociażby słowo o tej zbrodni.

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/ODESSA_(organizacja)
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Operacja_Paperclip

  Like

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s