Przygody z jezusem Baalem na przykładzie komentarza jednego z czytelników.

Ten koment mnie rozwalił:

https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/informacje/comment-page-1/#comment-1640

Dlaczego? Bo dotyka bardzo ważnego tematu. Czytelnik o nicku Darthcnk strzelił w sedno.

Jezus mu pomaga, a to oznacza, że trzeba wierzyć w Jezusa. Nie potrafi tego przeskoczyć. Ja potrafię.

Mam znajomych, którzy są katolikami, chodzą na cotygodniowe kółko biblijne do swojego proboszcza. Opowiadali mi, że byli we wspólnocie katolickiej i byli świadkami uzdrowień. Nie pamiętam teraz czy one miały pochodzić o Jezusa czy jego mamusi, ale to nie ma tutaj znaczenia. Ważne jest to, że owe przygody utwierdziły ich w tym, że dobrze robią będąc katolikami.

Widzieli cuda. A cuda… pochodzą jedynie od b..oga… NO WŁAŚNIE! OD KOGO?? CZY TYLKO OD BOGA IZRAELA? Czy od tego drugiego boga także?

Mamusia boga – jezusa także uzdrawia ludzi w miejscach swoich objawień.

Darthcnk – a w mamusię jezusa wierzysz? W końcu jakbyś pooglądał sobie relacje z uzdrowień pod jej figurkami, to zgodnie z logiką Twojego rozumowania, powinieneś to uznać jako cud…i zmówić różaniec.

Przykłady “cudów” można mnożyć. W Egipcie kapłani diabła czarowali na oczach Mojżesza. Skąd oni mieli tę moc ? To są takie tematy dla początkujących.

Czy te wszystkie starożytne religie Babilonu (rozsiane w różnej postaci po całym świecie) adorują nie istniejącego boga? Ależ skąd, jest to kult diabła. A on jak wiemy istnieje naprawdę. Ponadto ma taki zwyczaj, że oszukuje ludzi swoimi “cudami”, których dokonuje podczas czarów.
Mało to razy prorocy wspominają nam, że Babilon używa czarów?
Po co Bóg miałby zakazywać czarów w Torze, gdyby one faktycznie nie miały mocy działania.

Bardziej aktualny przykład czarów podesłał mi jeden z czytelników, niestety nie jestem w stanie odnaleźć tego filmu. Było to o pewnym murzynie, który jeździł wypasioną limuzyną po jednym z większych amerykańskich miast i uzdrawiał przypadkowych ludzi z ulicy w imię Jezusa… Ludzie byli w szoku, że on ich faktycznie uzdrawia. Co on miał do powiedzenia na tent temat? Mówił krótko: “to moc ewangelii!”

A więc teraz ja zadaję pytanie: kto stał za tymi cudami?
Czy my ludzie – jesteśmy naprawdę tak naiwni, że wszelkie uzdrowienia traktujemy jako dary od Boga? Nie doceniamy diabła i jego mocy.

Z tym tematem wiążą się dary ducha świętego, które mają swoje pochodzenie demoniczne, co opisałem tutaj:

https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2015/05/02/satanista-pawel-z-tarsu-cz-11-1-list-do-koryntian-pochodzenie-darow-ducha-swietego-ujawnione-bardzo-wazny-artykul/

Z kolei w dawnych czasach ludzie chodzili na wzgórza praktykować kult Dionizosa, a tam także byli świadkami czarów:

https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2015/06/05/co-szatan-zrobil-z-biblia-cz-24-bachantki-eurypidesa-a-biblia-bardzo-wazny-artykul/

Potem mieli przynajmniej argument, aby nadal praktykować ten diabelski kult.

Szatan od dawna stosuje te same sztuczki, a my dajemy się na nie nabierać. To są tylko przykłady.

Mamy tu czary Babilonu, czy nie mamy?

Izajasz 47:(1) Zstąp i usiądź w prochu, panno, córko babilońska! Usiądź na ziemi, a nie na tronie, córko chaldejska, gdyż już nie będą cię nazywali milutką i pieszczotką. (2) Weź się do żaren i miel mąkę, odkryj swoją zasłonę, podnieś suknię, obnaż łydki, brnij przez płynące wody, (3) niech twoja nagość będzie odkryta i twoja hańba widoczna! Pomszczę się i nikogo nie będę oszczędzał – (4) tak mówi nasz Odkupiciel – jego imię Pan Zastępów, Święty Izraelski. (5) Usiądź w milczeniu i wejdź do ciemności, córko chaldejska, gdyż już nie będą cię nazywali panią królestw! (6) Gdy gniewałem się na mój lud, pozwoliłem znieważyć swoje dziedzictwo i wydałem ich w twoją moc, lecz ty nie okazałaś im litości, nawet starców obciążyłaś swoim bardzo ciężkim jarzmem. (7) I powiedziałaś: Na wieki będę i zawsze pozostanę panią. Nie brałaś tego do serca i nie pamiętałaś o tym, jak się to skończy. (8) Lecz teraz słuchaj tego, rozkosznico, która tak bezpieczna się czujesz i która mówisz w swoim sercu: Ja jestem i nie ma żadnej innej, nie pozostanę wdową i nie doznam bezdzietności! (9) Spadną na ciebie te dwa nieszczęścia, znienacka w jednym dniu: bezdzietność i wdowieństwo spadną na ciebie w całej pełni mimo wielu twoich czarów, mimo bardzo licznych twoich zaklęć. (10) A tak czułaś się bezpieczna w swej złości, mówiłaś: Nikt mnie nie widzi. Twoja mądrość i twoja wiedza skłoniły cię do odstępstwa, tak że myślałaś sobie: Ja jestem i nie ma żadnej innej. (11) Lecz przyjdzie na ciebie nieszczęście, od którego nie będziesz umiała się odżegnać, i spadnie na ciebie klęska, której nie potrafisz odwrócić, i niespodzianie zaskoczy cię zagłada, której nie przeczuwasz. (12) Wystąp ze swoimi zaklęciami i z licznymi swoimi czarami, którymi gorliwie się zajmowałaś od swojej młodości, może potrafisz pomóc, może wzbudzisz postrach. (13) Utrudziłaś się mnóstwem swoich zamysłów. Niech wystąpią i niech ci pomogą badacze firmamentu niebieskiego, oglądacze gwiazd, którzy co miesiąc ogłaszają, co ma cię spotkać. (14) Patrzcie, są oni jak ściernie, które pochłania ogień, nie potrafią uratować swojego życia z płomieni – to nie jest żar węgli do ogrzewania ani ognisko, by dokoła niego siedzieć. (15) Tak będzie u ciebie z twoimi czarownikami, z którymi się zadawałaś od młodości swojej: każdy zatacza się w swoją stronę, tobie zaś nikt nie pomoże.  

Macie swoje przygody z Jezusem? Z tym Jezusem?

https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2015/08/20/co-szatan-zrobil-z-biblia-cz-33-czyli-co-babilon-zrobil-z-nami-ludzmi/

Ja tego absolutnie nie lekceważę. Ja wiem, że jezus przychodzi do człowieka, tak jak przyszedł do siostry Faustyny i Rafała Kudrańskiego z bloga panjezusjedynadroga.pl

Ten to dopiero odjechał… Odwiedził go ten sam Jezus co siostrę Faustynę. Może jemu także kazał wymalować swój obraz?!

Brain Breaker

Advertisements

93 thoughts on “Przygody z jezusem Baalem na przykładzie komentarza jednego z czytelników.

 1. Brain Breaker Post author

  W ogóle co ja chrzanię, piszę:
  “Z kolei w dawnych czasach ludzie chodzili na wzgórza praktykować kult Dionizosa, a tam także byli świadkami czarów”
  A w dzisiejszych czasach, to co mamy??
  A dziś to mało jest kościołów pobudowanych na wzgórzach na miejscach dawnych świątyń pogańskich, w których zapewne także składano ofiary z ludzi, w tym małych dzieci?
  Biblia jak wiemy nam zakazuje kultu na wzgórzach.
  Myślimy, że nasze czasy się różnią od tamtych ciemnych wieków, i są bardziej cywilizowane… tymczasem jesteśmy w błędzie.
  A Dionizos to kim jest, jak nie Jezusem? Dopiero co wyczytałem w książce pana Dreschnera “I znowu zapiał kur”, że do średniowiecza przedstawiano jeszcze Jezusa jako krzew winny – człowieka, z którego wyrastają winorośle. Te grafiki na tych kościołeczkach zachowały się do dziś – pisze pan Dreschner.
  Tak więc mamy to samo co dawniej, tylko ubrane w odpowiednią formę, dostosowaną do obecnych dziejów ziemi – kończącej się ziemi diabła. Wkrótce zacznie się nowa ziemia – Bóg do nas wróci, a my będziemy mieszkać w Jego pobliżu.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Dzięki Szymon, czy to nie piękne? Cudowne! Ach ci wspaniali artyści, takie ogromne talenta…! Dobrze, że Babilon miał kasę, żeby opłacić te dzieła. Dzięki nim (pawłowym Babilończykom) talenta tych artystów się nie zmarnowały, a my przynajmniej możemy zerknąć na tę wspaniałą “sztukę”

   Like

   Reply
  2. Girion

   Weź nie pokazuj tych “dzieł” sztuki, bo się niedobrze robi. Aureolka – słońce za głowami apostołów. Jakieś, kurka, tajemnicze znaki palcami… Ludu :/

   Like

   Reply
 2. Szymon Pułkownik

  Wygląda jak kobieta bo taki ma być, “miłosierny”,róbta, co chceta, bo i tak będziesz zbawiony, bo przecież nie robisz nic złego, nie jesteś mordercą, złodziejem. Za co miałbyś iść do piekła?
  Właśnie obraz działa tak na takwielu jak magia, czary, bo automatycznie utrwalają się
  w pamięci. Jak ta wciskana reklama jakiegoś diabelskiej słodkiej rzeczy, “że wyraża więcej niż tysiąc słów”.

  Like

  Reply
 3. Girion

  Czy Jezus nie czynił cudów? Czy apostoł Piotr nie wyganiał demonów w imieniu Jezusa?

  “Bardziej aktualny przykład czarów podesłał mi jeden z czytelników, niestety nie jestem w stanie odnaleźć tego filmu. Było to o pewnym murzynie, który jeździł wypasioną limuzyną po jednym z większych amerykańskich miast i uzdrawiał przypadkowych ludzi z ulicy w imię Jezusa… Ludzie byli w szoku, że on ich faktycznie uzdrawia. Co on miał do powiedzenia na tent temat? Mówił krótko: “to moc ewangelii!””

  Osoba, która chce uzdrawiać w imieniu Jezusa musi być pokorna i wykazywać owoce wiary, tj. uczynki, m.in. brak pychy. Dopiero potem może dostać “pozwolenie” na uzdrawianie. Tutaj tego prawdopodobnie nie było, więc to uzdrowienie było od szatana…

  ” byli świadkami uzdrowień. Nie pamiętam teraz czy one miały pochodzić o Jezusa czy jego mamusi, ale to nie ma tutaj znaczenia. Ważne jest to, że owe przygody utwierdziły ich w tym, że dobrze robią będąc katolikami.”
  No i właśnie tak. Szatan dokonał cudu, by utwierdzić w katolickiej/babilońskiej wierze, tak samo Maryja utwierdziła ich, by odmawiać różaniec.

  Natomiast nie widzę nic złego w prawdziwym uzdrowieniu w imieniu Jezusa. Zwłaszcza, że przyjmuje się go jako Mesjasza zapowiedzianego w ST i nie odrzuca się całego NT…

  Wierzysz w Apokalipsę? Wiesz, że Jezus będzie królował, bo Bóg Ojciec mu to umożliwił?

  Like

  Reply
 4. Darthcnk

  Wierzę w to co jest napisane w Starym i Nowym Testamencie. Modlę się do Boga Ojca tak jak nauczył Jezus. Matka boska to wymysł kościoła katolickiego. Cała ta tradycja to jedno wielkie pogaństwo więc NIE, nie modlę się do matki Jezusa.

  Nie rozumiem dlaczego w dalszym ciągu łączysz Jezusa z tradycjami kościoła katolickiego.

  To co się objawia ludziom jako matka boska to jest jakaś zjawa, albo zwykła, dobrze zaplanowana ściema.

  Proszę mnie więcej nie kojarzyć z katolikami i ich pogańskim kultem.

  A to w jaki sposób Jezus mi pomógł to musiałbym Ci opowiedzieć, bo to nie są jakieś pierdoły typu bolała mnie nóżka czy tam główka, zmówiłem paciorek i mi przeszło.

  W skrócie, miałem myśli ‘S’. i już nie mam 🙂 więc raczej szatan mnie od tego nie odwiódł.

  Like

  Reply
 5. thewordwatcher

  Miotasz się, człowiecze… miotasz. Nic w tym złego, ale masz wpływ na wielu twoich czytelników i popełniasz podstawowy błąd. Twoje obecne zdanie jest jedynym prawidłowym, i każdy jest zobowiązany to zaakceptować. Nie masz takiego autorytetu i ja także takiego autorytetu nie posiadam.

  Ale ty uważasz, że zawsze, nawet wtedy, kiedy się mylisz, że posiadasz ultymatywną Prawdę.

  Uważam, że poważnie się mylisz. Ale w wielu kwestiach zgadzam się z tobą. Pozwól, że ci wyjaśnię jak ja to widzę. Z Isusa zrobiono kult Boga. Nigdy On nie pozwalał na traktowanie siebie jako Boga. Zawsze mówił, ze Ojciec jest większy od Niego. Jeżeli zrobiono kult, to AUTENTYCZNA postać jest jak najbardziej ważna.

  Historyczność Isusa nie budzi żadnych wątpliwości.

  To, że istnieją pewne drobne skażenia w Ewangeliach Jana i Mateusza, to nie neguje niezwykłej pozycji Chrystusa, ale… ST jest wykładnią WSZYSTKIEGO oraz esencją wybawienia Ludu Bożego z niewoli nasienia węża.

  Nie mam wątpliwości, co do twojej odwagi wyrażania swojej opinii bez żadnych zahamowań.

  Jest oczywiste, że świat szatana dąży do zniszczenia Isusa i Watykan jest mistrzem w tej dziedzinie.

  Gdyby Chrystus był demonem, nie mielibyśmy tej dyskusji.

  W NT istnieje dla mnie Mateusz, Jan i Objawienie.

  Jesteśmy zbawieni z uczynków a nie z wiary.

  Ubliżanie Isusowi nie neguje zbawienia czyli jeszcze nie zabrnąłeś za daleko.

  Zastanów się nieco na zimno, poproś Boga o zrozumienie, z pokorną modlitwą a je uzyskasz.

  Nie osądzam ciebie i ty nie masz prawa osądzania mnie.

  Pomimo wielu odmiennych opinii pozostańmy braćmi, czyli bliźnimi według Prawa ST.

  Chrystus wypełnił je w 100%. Teraz kolej na nas…

  pzdr serdecznie w Panu…

  PS. Cokolwiek napiszesz. miej na uwadze wpływ, jaki wywierasz na innych. Nie bądź ich SZEFEM.

  Bądź ich SŁUGĄ!!!

  Chcąc byś wielkim, uniż się nieco!

  Like

  Reply
  1. Guy

   Żeby głosić takie herezje, że się odrzuca CAŁY NT to trzeba mieć naprawdę, naprawdę solidny materiał dowodowy.

   Zgadzam się z thewordwatcher, że nie powinno się rzucać słów na wiatr, jak w Twoim przypadku Brain Breaker. Aby naprawdę odrzucić Jezusa musiałbyś zebrać nie kilka, nie dziesiątki, a SETKI solidnych, skrupulatnie przygotowanych dowodów w tej sprawie. Bo TO NIE JEST BŁACHA SPRAWA na co się zdecydowałeś.

   Może lepiej ustanowić INDEKS DOWODÓW, a następnie je na forum między sobą konfrontować i po kolei eliminować lub potwierdzać.

   Zastanów się nad pojęciami ODWAGA, a BRAWURA, aby innych ludzi tutaj nie pociągać przez swoją nierozwagę na zatracenie.

   Na Pawła zostało dużo dowodów już zebranych, może warto iść tą drogą. Nie czyń ze swojej wiary histerii, bo dziś chcesz wyznawać Torę, a jutro może znowu jakieś apokryfy, a ludzie Cię czytają, niektórzy może i wierzą w to co piszesz. Lepiej zbierz solidny materiał dowodowy przeciwko Jezusowi i nam go przedstaw, a my to ocenimy.

   Like

   Reply
   1. Brain Breaker Post author

    No nie, to żeś mnie teraz zabił Guy…
    A co ja robię do tej pory? O czym są moje wpisy? Mało dowodów podałem? Chyba mnie zaraz szlag trafi. Z tego co piszesz wynika, że albo ludzie są jak beton, albo po prostu nie czytają tego co piszę.
    Potrafisz poodkręcać te dowody, które podałem do tej pory? A są do dowody największego kalibru, bo doszedłem do nich na podstawie proroków.
    Książki Pujola, Dreschnera i wielu innych, którzy podważyli kult Jezusa nie byłyby nic warte, gdyby ów kult znajdował umocowanie w prorokach.
    Tymczasem tak nie jest.
    Czy zadałeś sobie trud, aby przeczytać moje artykuły – choćby te najważniejsze: o Pawle i “Co Szatan zrobił z Biblią”?
    Normalnie załamka.
    Człowiek się normalnie spala intelektualnie, walczy z samym sobą, aby pokonać strach, wyrzucić z siebie to wszystko co dostałem w podświadomości od Watykanu. Kosztuje mnie to mnóstwo energii psychicznej.
    A potem ktoś przychodzi (Guy) i pisze, że nie mam dowodów?
    Najpierw odnieś się do wszystkiego tego, co napisałem, a potem możemy gadać dalej. Nie przekonuje cię to co pokazałem? Nie widzisz tych żenujących manipulacji proroctwami?
    Kim trzeba być, aby umieć spojrzeć chłodnym okiem, logicznie, na te argumenty? Wychodzi na to, że to jakiś dar od Boga chyba.
    Ja nie jestem pierwszą osobą, która podważyła Jezusa, ale pierwszą, która odważyła się to zrobić w taki sposób…
    Długo zwlekałem z tą decyzją i nie była ona pochopna. Układałem sobie w głowie krok po kroku te informacje, które udało mi się zdobyć i nad tym myślałem.
    Nie możesz mi zarzucać nic z tych rzeczy o których napisałeś.
    Jeśli chcesz mi powiedzieć, że to dla ciebie za mało dowodów, to przyjmuję to na klatę, ale jeśli ty jesteś człowiekiem bogobojnym i nie zaczarowanym przez krk, to kolejnych dowodów poszukasz sobie sam, lub poczekasz na rozwój sytuacji.
    A na dzień dzisiejszy pisanie takich komentarzy jak dałeś, jest ciutek nie na miejscu.
    Może nie pokazałem tyle dowodów ile byś sobie życzył, ale pokazałem te najważniejsze: brak umocowania osoby Jezusa u proroków ORAZ satanizm pawła i wynikający z tego BLEF NOWEGO PRZYMIERZA. Czy trzeba czegoś więcej?

    “Lepiej zbierz solidny materiał dowodowy przeciwko Jezusowi i nam go przedstaw, a my to ocenimy.”

    Rozwaliłeś mnie. Proszę tyle razy, aby ktoś poodkręcał to, co do tej pory pokazałem… i nie ma śmiałka.
    Są jedynie próby podważenia wiarygodności autorów książek, którymi się posługiwałem – to wszystko. Nikt nie jest w stanie pokazać, że mylę się co do pokazanych przeze mnie chrześcijańskich manipulacji tekstami proroków. Jeśli ktoś taki jest, to czemu do tej pory jest cisza??

    Like

    Reply
  2. nieprawdy-pana-henryka

   THEWORDWATCHER NAPISAŁ:
   “Miotasz się, człowiecze… miotasz. Nic w tym złego, ale masz wpływ na wielu twoich czytelników i popełniasz podstawowy błąd. Twoje obecne zdanie jest jedynym prawidłowym, i każdy jest zobowiązany to zaakceptować. Nie masz takiego autorytetu i ja także takiego autorytetu nie posiadam.

   Ale ty uważasz, że zawsze, nawet wtedy, kiedy się mylisz, że posiadasz ultymatywną Prawdę.”

   MOJA ODPOWIEDŹ:
   Przyganiał kocioł garnkowi. Wiedz, Panie Henryku, że to Ty wszytko to zapoczątkowałeś, że
   w tych obrazach masz swój udział. To Ty pierwszy zacząłeś podważać, zacząłeś zasiewać
   nieuzasadnioną wątpliwość. I oto teraz zbierasz, co żeś zasiał. Takie żniwo zbiera Twoje podejście do Biblii.

   Przyciągnąłeś do siebie red-octobera wraz z jego wklęsłą ziemią. Ludzi odsądzałeś od czci i wiary, ludzi, którzy na Twoim forum nie wierzyli we wklęsłą ziemię, po czym … sam powiedziałeś, że wklęsła ziemia to bzdura. Ale kiedy to powiedziałeś? Wtedy, gdy red-october zaczął podważać Kazanie Na Górze. Wyrzuciłeś go, a przecież ten red-october robił to, co Ty robiłeś przez większą część swojej działalności – podważałeś. Podważałeś Słowo Boże. Gdy go wyrzuciłeś, to nie wypadało już wierzyć we wklęsłą ziemię więc trzeba było się ewakuować z tej teorii. Gdzie się ewakuowałeś? Nie na geocentryzm, bo znów nie wypadało, tylko na płaską ziemię. Na płaską ziemię – pomimo tego, że wyrzuciłeś bezpardonowo osobę, która właśnie w tą płaską ziemię wierzyła – o nicku brogowica, która błagała Cię, byś jej nie wyrzucał.

   Czy Ty kiedykolwiek powiedziałeś: “strasznie, strasznie się myliłem, przepraszam te wszystkie
   osoby, które nie wierzyły we wklęsłą ziemię, a ja tak je potraktowałem” ?

   Nie, gdzie tam. Pan Henryk w niczym nikomu nie dokuczył, czyściutki i niewinny. Jesteś tylko
   koniunkturalistą. “Wyrzuciłem reda, to i wklęsłości muszę się pozbyć”. Ciekawe, czy
   wkrótce nie stanie się tak, że zrezygnujesz z tego imienia Isus, bo przecież to też red-october
   “odkrył”, nie Ty. Czyżbyś zapomniał?

   Nie wiem, czy Ty, Panie Henryku, masz żonę. Jeśli masz, to dziwię się, że Ta kobieta nie
   ma żadnego wpływu na Ciebie, że nie “ściągnie Cię z tych chmur, gdzie głowę teraz trzymasz”.

   THEWORDWATCHER NAPISAŁ:
   “Uważam, że poważnie się mylisz. Ale w wielu kwestiach zgadzam się z tobą. Pozwól, że ci wyjaśnię jak ja to widzę. Z Isusa zrobiono kult Boga. Nigdy On nie pozwalał na traktowanie siebie jako Boga. Zawsze mówił, ze Ojciec jest większy od Niego. Jeżeli zrobiono kult, to AUTENTYCZNA postać jest jak najbardziej ważna.”

   MOJA ODPOWIEDŹ:
   Oczywiście, że BB się myli, podważając teraz cały NT. Ale to Ty to podważanie zapoczątkowałeś.
   To Ty pociągnąłeś za sobą bezpośrednio red-octobera i pośrednio BB. Oni kontynuują to, co Ty
   zapoczątkowałeś. BB nie ukrywa, że Ty miałeś na niego wielki wpływ.

   THEWORDWATCHER NAPISAŁ:
   “To, że istnieją pewne drobne skażenia w Ewangeliach Jana i Mateusza, to nie neguje niezwykłej pozycji Chrystusa, ale… ST jest wykładnią WSZYSTKIEGO oraz esencją wybawienia Ludu Bożego z niewoli nasienia węża.”

   MOJA ODPOWIEDŹ:

   O, zaczyna się. Czyli Łukasza zła, Marka też zła, Jana i Mateusza tylko dobre, ale też nie do końca? Pięknie. To gdzie te prawdziwe ewangelie, jeszcze ich nie poprawiłeś w swojej Biblii Mesjańskiej? Skoro nie potrafisz poprawić, to jaką czelność masz mówić, że coś jest błędne i skażone. Skoro wiesz, że jest skażone, to powinieneś też wiedzieć, jak poprawić. Ale Ty nie wiesz, bo się nie da poprawić, bo PISMO jest takie, jakie miało być. JEST PRAWDZIWE CAŁE i JEST SŁOWEM BOŻYM.

   THEWORDWATCHER NAPISAŁ:
   “Nie mam wątpliwości, co do twojej odwagi wyrażania swojej opinii bez żadnych zahamowań.”

   MOJA ODPOWIEDŹ:
   Bardziej “odważnego” od Ciebie, nie spotkałem. Jesteś taki odważny, że nie masz nawet odwagi przeprosić za swoje błędy.

   THEWORDWATCHER NAPISAŁ:
   “W NT istnieje dla mnie Mateusz, Jan i Objawienie.”

   MOJA ODPOWIEDŹ:
   A kimże Ty jesteś, aby ktoś miał według Twojego mniemania wybierać Słowo Boże?
   Że dla Ciebie istnieje? Jak byś miał cokolwiek w sobie pokory, to nawet byś takiego językowego zwrotu nie użył.

   THEWORDWATCHER NAPISAŁ:
   “Jesteśmy zbawieni z uczynków a nie z wiary.”

   MOJA ODPOWIEDŹ:
   Nadal nic nie rozumiesz. Chwalisz się na swoich stronach, że Biblię przeczytałeś ileś-set razy.
   Choćbyś nawet parę tysięcy razy przeczytał, to nic to nie da – jeśli tak będziesz czytał, jak do tej pory. Trzeba czytać sercem, czego Ci życzę, i szczerze Ci życzę. Przeczytaj ile razy Chrystus Jezus mówił o wierze:
   “Idź, twoja wiara cię uzdrowiła” – nie uczynki, tylko wiara. TO WIARA POWODUJE, ŻE UCZYNKI STAJĄ SIĘ PRAWDZIWYMI UCZYNKAMI. Czy to tak trudno zrozumieć?

   THEWORDWATCHER NAPISAŁ:
   “PS. Cokolwiek napiszesz. miej na uwadze wpływ, jaki wywierasz na innych. Nie bądź ich SZEFEM.

   Bądź ich SŁUGĄ!!!

   Chcąc byś wielkim, uniż się nieco!”

   MOJA ODPOWIEDŹ:
   A Ty? Czy Ty nie jesteś szefem? Czy Twoje traktowanie ludzi nie przejawia zachowania szefa,
   i to nazbyt ostrego w osądach? Czy Ty jesteś sługą? Czy Ty się uniżasz?

   Dobrze by było, abyś wszelkie swoje rady najpierw zastosował do siebie.

   Jesteś nieświadomym ZWODZICIELEM, Henryku. Piszę nieświadomym, bo nie oskarżam Cię o celowe działanie. Prawdopodobnie pragniesz “własnej chwały” i ona przesłania Ci wszystko.
   Zapamiętaj, że to, co robią teraz red-october i BB to jest dokładnie to samo, co Ty zapoczątkowałeś. “Uczniowie przerośli mistrza”.

   Upamiętaj się. Bo masz niesamowity wpływ na wielu, na wielu więcej niż BB.

   Piszę w takiej formie nie dlatego, by Ci dokuczyć, tylko by ukazać, co Ty zrobiłeś. Bo Ty teraz
   krytykujesz BB, a sam podobne rzeczy robiłeś i nadal to czynisz – podważasz.

   Ty i red-october wyszliście z organizacji. Tam zajmowaliście wyższe stanowiska. Dopóki organizacja Was trzymała w ryzach, nie mogliście sobie na takie rzeczy pozwolić. Wyszliście z organizacji tzw. jedynozbawczej i jedyno-prawdziwej. Ale organizacja z Was nie wyszła i nadal chcecie Wy tylko być prawdziwi i mieć rację we wszystkim, nawet w tym, o czym nie macie zielonego pojęcia. To Wam przesłania wszystko i to powoduje, że podważacie Słowo Boże.

   Życzę wszystkiego dobrego,
   a przede wszystkim zejścia z tej złej drogi.

   Pozdrawiam

   Liked by 1 person

   Reply
   1. Brain Breaker Post author

    @nieprawdy pana henryka – kimkolwiek jesteś
    Twój wpis dotyczy bardziej osoby Henryka niż mojej, ale pozwolę sobie się wtrącić.
    Po pierwsze nie rozumiem czemu nie podajesz swojego nicka z forum Henryka – jest to ogromnie dziwaczne. ( o ile dobrze zrozumiałem… lub jakiegokolwiek innego, po którym można by się pokapować kim jesteś)
    Piszesz:
    “Oczywiście, że BB się myli, podważając teraz cały NT.”
    Chciałem tylko przytoczyć coś, co kiedyś napisała na moim blogu Zaczekana na temat osób, które zetknęły się z tematem satanizmu Pawła.
    Napisała, że jak ktoś myśli sam i boi się Boga, to rozsądza te sprawy sam ze sobą i z Bogiem, modli się. Błaga Boga o pomoc. I ona nie musiała czytać argumentów Henryka czy kogokolwiek innego, aby przekonać się co do satanizmu Pawła. Ona zawdzięcza Henrykowi jedynie tę myśl… aby Pawła pod tym kątem zweryfikować.
    Ona sama doszła do tego, że Paweł był satanistą.
    I ja tutaj ją popieram w 100%. To jest ultymatywna prawda 🙂 Właśnie to 🙂
    Ludziom BOGOBOJNYM wystarczy tylko sprzedać myśl: “Paweł – satanista”, a resztę zrobią sami we własnym zakresie, a po kilku miesiącach przyjdą z podziękowaniem za to, że takową myśl dostali…
    Nie wiem kim ty jesteś. Nie wiem nic o tobie. Ale jesteś w temacie spisku od dawna – jak wynika z twojego wpisu.
    Takie osoby jak ty, jeżeli do tej pory nie zorientowały się co do istoty rzeczy i dalej wierzą w pawłowe listy, bardzo mnie gorszą. Jakby z upływem czasu coraz trudniej będzie wam się pokapować… Tyle już zostało ujawnione… Trzeba być niezłym betonem (przepraszam za określenie, ale jest ono bardzo adekwatne), aby dalej siedzieć w piaskownicy pod tytułem “100% natchnienie pisma”.
    To tyle z mojej strony.

    Like

    Reply
  3. Brain Breaker Post author

   Henryku,
   Pierwsze słowa już mnie rozwaliły…
   “Miotasz się, człowiecze… miotasz.”

   Dopiero co napisałem o tobie:
   https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2015/08/22/izajasz-1021-resztka-nawroci-sie-resztka-jakuba-do-boga-mocarza/comment-page-1/#comment-1609

   Motanie się nie poparte dowodami zarzucam ci od dawna:
   https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2015/03/31/kilka-slow-do-henryka-koniec-marca-2015/

   Ty natomiast wchodzisz tu i piszesz, że to ja się miotam… 🙂
   Bawi mnie to, ale tak szczerze. Jednocześnie smuci. Dlaczego?
   Bo gdzieś tam czuję sentyment wobec ciebie, bo ty sprzedałeś mi ideę satanizmu Pawła.

   “Ale ty uważasz, że zawsze, nawet wtedy, kiedy się mylisz, że posiadasz ultymatywną Prawdę.”
   Jestem człowiekiem o silnym charakterze, ale nigdzie nie piszę, że posiadam ultymatywną prawdę. Taką prawdę posiada tylko Bóg.

   Wypowiedziałeś swój punkt widzenia i dobrze. Nie mam ochoty tak szczegółowo się do niego odnosić. Nie widzę jakoś takiej potrzeby. Najpierw pomyślałem sobie “o, no to teraz krok po kroku mu odpowiem”, a jak zacząłem pisać i przypomniałem sobie, jak to już nie raz się spalałem, po czym po tobie to spływało, to mi się odechciało.
   Wystarczy choćby przejrzeć naszą rozmowę na temat didache:

   https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2014/10/26/co-sie-stalo-z-henkiem-czyzby-didache-okazalo-sie-henkowa-jerozolima-w-turcji/
   Nie chodzi mi o to, że się ze mną nie zgodziłeś, ale ten brak logiki, który bucha z twoich komentarzy.
   Wobec tego mądrzejszy o tamte doświadczenia odpuszczam. Niech każdy sobie to sam oceni.
   Mogę powiedzieć tylko, że nie czuję do ciebie negatywnych uczuć, robisz małe postępy w kierunku zrozumienia tego, że Tora cię obowiązuje tak samo jak wszystkich ludzi na świecie. Zobaczymy ile ci to jeszcze zajmie i czy w ogóle kiedykolwiek to zrozumiesz idąc swoim tokiem myślenia.

   Like

   Reply
 6. Guy

  Brain Breaker – ok, jeśli uważasz że mało osób chce to ja spróbuję skonfrontować z Tobą owe dowody, które podajesz, choć uważam, że jest ich “ciutkę” za mało jeżeli chodzi o postać Jezusa Chrystusa. Kiedy będę mógł to będę cytat po cytacie konfrontował owe argumenty, zobaczymy co z tego wyjdzie.

  Liked by 1 person

  Reply
  1. Guy

   Po pierwsze wypełniło się mnóstwo proroctw ST co do Mesjasza – Jezusa. Ci prorocy, na których się powołujesz dokładnie to przewidzieli ( m. in. Izajasz, Jeremiasz) odsyłam do Biblii, łatwiej znaleźć w Google. Nie możemy podważyć pewnego synkretyzmu religijnego w ewangeliach Łukasza, Marka u Pawła, ale znakomicie udało się zachować mimo wszystko ewangeliom, obecnie mamy pewność autentyczności owych ksiąg, bo były skrupulatnie przepisywane i rozpowszechniane (bardziej niż apokryfy) u wczesnych chrześcijan. Naukowcy twierdzą, że przepisane ewangelie wykazują zgodność ze sobą w 99,95% co jest ewenementem i prawdziwym “palcem Bożym”. Nie mamy pewności, czy księgi Pawła, Łukasza i Marka uznawać za natchnione, co do reszty nie ma wątpliwości. Co do modlitwy ślepca “ojcze nasz” nie mam pewności czy jest autentyczna, a nawet jeśli jest to jest zgodna z wizją Boga ze ST. A jeśli chodzi o rytułał chrztu, podobnie jak ostatnia wieczerza to tylko symbol, kultury się bądź co bądź wzajemnie przenikały. Jezus także używał wiele porównań czy to przypowieści związanych z kontekstem kulturowym. Zdaje mi się także, że i Bóg Izraela ( Bóg Ojciec do facto) też starał się dostosować do kontekstu kulturowego, ale tutaj trzeba sięgnąć po odpowiednie cytaty. Jak na teraz ode mnie tyle.

   Like

   Reply
   1. Brain Breaker Post author

    Ok, żeby nie rozdrabniać tematu, jeśli mam odpowiedzieć na cały ten komentarz, to podaj mi chociaż jedno proroctwo z Izajasza, Jeremiasza, które jest o Jezusie.

    Like

    Reply
 7. Pingback: Eksperyment: pozbywam się całego Nowego Testamentu, zostawiam same pisma Jana | Uderz w fałsz!

 8. Darthcnk

  Brain zadam Ci parę pytań. Czy szatan mógł mnie odwieść od myśli samobójczych? Czy szatan wpłynął na mnie abym zaniechał chociażby używania wulgaryzmów, masturbacji czy gniewu na bliźnich? Czy szatanowi zależy na tym, abym wspomagał ubogich?

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Darthcnk,
   Dobre pytania dajesz…
   Wiesz, może na początek powiem ci, że ja kiedyś też dużo grzeszyłem będąc katolikiem, różnica między nami jest na pewno taka, że nie miałem myśli samobójczych.
   Jak zrozumiałem, że Bóg istnieje naprawdę i że jestem oszukiwany w wielu rzeczach, to sięgnąłem po Biblię i również byłem na etapie chrześcijaństwa… Byłem na etapie wczytywania się w nauki Jezusa, zdarzało mi się płakać ze wzruszenia czytając pełną miłości “ewangelię Jana”. Starałem się miłować wszystkich wokół siebie najbardziej jak umiem – tak jak ten Jezus, w którego wierzyłem. Zacząłem oczywiście czytanie Biblii od “NT”. W miarę upływu czasu i poznawania nowych informacji oraz przede wszystkim lektury “ST”, coś mi jednak zaczynało nie grać. Ale zanim napiszę co było dalej, to zobacz:
   Czy moje życie nie zmieniło się na lepsze? Stałem się innym człowiekiem. Będąc katolikiem także miałem problemy z masturbacją, także nadużywałem wulgaryzmów i także gniewałem się na bliźnich.
   W zasadzie to każda moja spowiedź zawierała owe 2 pierwsze grzechy. Mógłbym to nagrać na dyktafon i jedynie chodzić do księdza i mu puszczać raz w miesiącu i prosić o odpuszczenie grzechów.
   Więc widzisz, że z pewnością moje życie zmieniło się “na lepsze” po zaufaniu Chrystusowi prawda?
   Ale to nie jest takie proste. PONIEWAŻ:
   Definiowanie tego, co dobre a co złe, należy POZOSTAWIĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE BOGU, ABSOLUTNIE NIKT INNY NIE MA DO TEGO JAKIEGOKOLWIEK PRAWA. Ta myśl nie dawała mi jeszcze spokoju jak byłem w katolandzie. Nie umiałem sobie z tym poradzić, bo wiadomo, że krk wchodzi tutaj jawnie w kompetencje Boga.
   Co było dalej?
   Będąc na etapie słuchania Chrystusa, starałem się brać jego nauki na poważnie i je wprowadzać w życie.
   Człowiek, który ocenia to z boku, może powiedzieć: moje życie stało się lepsze…
   Ale chwila, moment. CO MA NA TEN TEMAT DO POWIEDZENIA BÓG? Czy według Boga moje życie stało się lepsze odkąd przestałem być katolikiem, a zacząłem być biblijnym chrześcijaninem?
   No powiem Ci, że to można różnie interpretować.
   Tutaj jest przydatna wiedza o tym, że to Szatan stworzył wszystkie religie i dla niego tak naprawdę nie ma znaczenia która religię wyznajesz, bo wszystkie ostatecznie zjednoczą się w ekumenizmie – czystym lucyferianizmie.
   Zobacz: każda jedna religia oferuje człowiekowi nieco prawdy, ale popycha go w inne kłamstwa. To jest taka klasyczna diabelska sztuczka. Ujawnia człowiekowi trochę prawdy tylko po to, aby utrzymywać człowieka w przekonaniu, że posunął się do przodu w poznaniu i zrozumieniu Boga i świata…
   Tymczasem trick diabła polega na tym, że taki człowiek i tak stoi w miejscu, a JEDYNIE MU SIĘ WYDAJE, że poszedł do przodu.
   Ile można odszukać świadectw ludzi, którzy zawiedli się religiami… Skakali z kwiatka na kwiatek… Bardzo wielu z nich straciło wiarę z tego powodu. Jest to bardzo wyniszczające dla ludzkiej psychiki, bo dzieci Boże mają z natury zaszczepioną potrzebę adorowania swojego Stwórcy.
   Ale wracając do tematu… Twierdzisz, że Jezus ci pomógł bo zabrał od ciebie te grzechy… To teraz spójrz na siebie i zobacz, czy ty aby na pewno nie jesteś przykładem takiego człowieka, o którym piszę.
   Piszesz, że starasz się nie gniewać na innych…
   To mam taką radę… Zerknij sobie np. w psalmy… Zerknij sobie np. w Izajasza 66. Czy tam jest Bóg, który się gniewa?? Jak Dawid pojmował miłość wobec bliźnich? Kim był jego bliźni?
   Bliźnimi byli ci, co bali się Boga i wypełniali Torę… Jak to się ma do nauk Jezusa i kazania na górze? Skąd masz pewność, że twoja postawa jest tą właściwą?

   Za postacią Jezusa kryje się faktycznie sam szatan, ponieważ owoce wyznawców Jezusa są z punktu widzenia Tory KATASTROFALNE.
   Ludziom się wydaje, że robią dobrze, a tymczasem toną w bagnie…

   Szatan uzdrawia ludzi, dokonuje przeróżnych cudów… W ten sposób udaje mu się podtrzymywać kult Jezusa utrzymując ludzi w błogim stanie nieświadomości.

   Nawrócenie i odrzucenie od siebie grzechu może (i powinno!) się dokonać aktem naszej woli – podporządkowania się Bogu, a nie poprzez wołanie do Jezusa o pomoc!

   Ezechiel 18:30. Dlatego każdego według jego postępowania będę sądził, domu izraelski – mówi Wszechmocny Pan. Nawróćcie się i odwróćcie od wszystkich waszych przestępstw, aby się wam nie stały pobudką do grzechu! 31. Odrzućcie od siebie wszystkie swoje przestępstwa, które popełniliście przeciwko mnie, i stwórzcie sobie nowe serce i nowego ducha! Dlaczego macie umierać, domu izraelski? 32. Gdyż nie mam upodobania w śmierci śmiertelnika, mówi Wszechmocny Pan. Nawróćcie się więc, a żyć będziecie!

   Mamy tego dokonać siłą naszej woli, z MIŁOŚCI DO BOGA. Gdzie tu masz Jezusa?
   Boga znajdziesz, jak będziesz Go szukał w ten sposób:

   Pwt Prawa 4:27. I rozproszy was Pan między ludami, a pozostaniecie tylko nieliczną garstką wśród narodów, do których was Pan zaprowadzi. 28. A tam będziecie służyli bogom będącym dziełem rąk ludzkich z drzewa i kamienia, którzy nie widzą i nie słyszą, nie jedzą i nie wąchają. 29. I będziecie tam szukać Pana, swego Boga. Znajdziesz go, jeżeli będziesz go szukał całym swoim sercem i całą swoją duszą. 30. Gdy znajdziesz się w niedoli i spotka cię to wszystko u kresu dni, nawrócisz się do Pana, swego Boga, i będziesz słuchał jego głosu, 31. gdyż Pan, twój Bóg, jest Bogiem miłosiernym, nie opuści cię ani cię nie zniszczy i nie zapomni o przymierzu z ojcami twoimi, które im zaprzysiągł.

   A Jezus jest pułapką, ostatnią pułapką zastawioną na nas przez diabła na drodze poznania prawdziwego Boga Izraela.

   Like

   Reply
   1. Darthcnk

    Czyli szatan mnie uchronił przed śmiercią i teraz posługuje się mną abym szerzył herezje ( głosił ewangelie)?
    To powiem Ci, że trochę mu nie idzie, bo nikt mnie nie chce słuchać.

    I przestań łączyć Jezusa z NT z Jezuskiem Katolickim, bo w dalszym ciągu widzę że to robisz i dlatego wychodzą Ci takie pokrętne teorie!

    Roger and over…. kszszszszt.

    Like

    Reply
    1. Brain Breaker Post author

     A ten no… naszego uroczego papieża polaka to kto uchronił przed śmiercią jak dostał kulkę od Ali Akczy?
     Maryjka, duch święty, Jezus? A może Bóg Izraela…
     A może to nie był żaden cud??

     A jeśli był, to wiadomo kto stał za tym cudem.

     Człowiek się naprodukuje, ale co tam… Nie czytaj proroków skoro Jezus uchronił cię od samobójstwa. Siedź sobie dalej w swoim “nowym klozecie temstamencie”
     LICZĄ SIĘ NASZE LUDZKIE PRZYGODY I DOMNIEMANIA. LICZY SIĘ WSZYSTKO POZA TORĄ.

     Like

     Reply
 9. Darthcnk

  Zapomnialem o najważniejszym! Wezwałem na pomoc Jezusa jako ateista. Bo pomimo wychowania w katolickiej rodzinie przez ostatnie 15 lat wierzylem w wielki wybuch, ewolucję i inne fantastyczne ‘teorie naukowe’. Żylem w świecie bez Boga, w świecie wykreowanym przez szatana.
  Moglem tam pozostać…
  Dalej to już chyba sam zuważysz, że w moim przypadku Twoja teoria leży.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Kurka naprawdę masz talent… jednym wpisem obaliłeś wszystkie moje artykuły i pokazałeś, że Biblia jest w 100% natchnionym Słowem Bożym. Bóg ci zapłać dobry człowieku…
   Może byś w takim razie położył na mnie ręce…?

   Oczywiście ironizuję…

   Ludzie często wzywają Jezusa, a on im pomaga. Mój kumpel miał to samo. Jak zaczął myśleć, to się zorientował, że to pułapka.

   Jeszcze inna pani koleżanka z fejsbuka opowiadała mi o swoich snach z Jezusem, które odbywały się w…katolickiej świątyni…

   To mi trochę przypomina sytuację ateisty, który się nawraca przed śmiercią i woła księdza i się spowiada. Myśli, że tym aktem skruchy zmaże swoje wszystkie grzechy, a tymczasem to diabeł za pomocą tego księdza przychodzi po jego duszę.

   Żeby poznać Boga trzeba się napracować, to nie jest takie proste, że przychodzi do ciebie Jezus i już…

   Like

   Reply
   1. Monika

    Dokładnie. Dlaczego Bóg powiedział, że jak ktos będzie Go szukał z calego serca, ze wszystkich sił i z całej duszy ten dopiero Go znajdzie! To dlaczego teraz wystarczy wezwać Jezusa i Bóg nagle jest już przy człowieku? Jedno przeczy drugiemu. Pomyślcie, co to dla szatana i jego demonów granie tego całego teatru z uzdrowieniami i nawróceniami w imieniu Jezus? Przecież owocem tego jest, że “nawrócony i uzdrowiony” dziekuje jezusowi, modli się do jezusa, umacnia kult jezusowy! Przeciez to jest największe zwiedzenie szatana, oddalić ludzi od wielbienia Boga Stworzyciela, od czytania i zgłebiania Proroctw ze ST, od poznawania Boga i szukania Go ze wszystkich sił!! Nie rozumiecie tego?

    Macie przyklad jana od boga, który leczy ze wszystkich chorób (jakże cudowne są owoce jego pracy, czyż nie?) i te uzdrowienia są właśnie od demonów http://natemat.pl/70481,jan-od-boga-polacy-jezdza-do-brazylijczyka-ktory-uzdrawia-wkladajac-do-nosa-nozyczki-i-rozcinajac-skore

    Like

    Reply
   2. Darthcnk

    Ja nie wiem ziomek czego Ty tu nie kminisz. Ludzie bez Boga z automatu narażeni są na działania szatana. Sokoro żyłem bez Boga to dlaczego tak nie zostało? Przecież to najlepszy materiał na grzesznika – człowiek który w nic nie wierzy prócz pierdół pseudo naukowców.
    To po cholerę szatan przyłazi do ateisty i wciska mu czytanie Pisma Świętego.

    Człowieku, ja po tym co mi się przydarzyło chciałem pójść do kościoła katolickiego i zostać na nowo katolikiem. Ale pomyślałem, że może zacznę od źródła czyli Biblii. Skoro KRK jest szatański to dlaczego ten w/g Ciebie Jezus/Szatan nie zaprowadził mnie do swojej świątyni?

    I powtórzę znowu, nie widzę sensu w Twoich teoriach, albo po prostu szatan to baba i nie potrafi się zdecydować w jaki sposób mnie udupić.

    Poza tym jak ateista jarały mnie symbole satanistyczne, a raczej bawiły bo nie wierzyłem w ich moc. Plakaty, koszulki i inne nośniki szatańskich symboli.

    Like

    Reply
   3. Brain Breaker Post author

    Jak ktoś wzywa Jezusa, to on nie marnuje takiej okazji i przychodzi do człowieka 🙂

    Zauważ Monika, że ludzie zawładnięci przez kult Jezusa mają jedną wspólną cechę:
    Pokazujesz im pisma proroków, a oni nic! Nawet okiem nie mrugają. Ich oczy są skierowane tylko na Jezusa.
    Poznałem taką jedną kobietę na fejsie. Ona to normalnie biła rekordy pod tym względem i też miała bliskie doświadczenia z Jezusem… Miała dar leczenia przez nakładanie rąk…

    Jak jej pokazywałem teksty proroków, tłumaczyłem jak dziecku np. kwestię przymierza, to ona zawsze swoje:
    “A Jezus”?

    I potem zawsze jej uwaga koncentrowała się na Jezusie i na przygodach, które z nim miała.

    Jezus to, Jezus tamto, Jezus tu, Jezus tam…
    Hipnoza…
    Kult Jezusa po mistrzowsku przesłonił ludziom prawdziwego Boga.
    Ten kult jest z resztą bardzo atrakcyjny, w końcu to Jezus wypełnił za wszystkich prawo i nie trzeba sobie nim zawracać gitary…
    Jezus nas pięknie kusi swoim przesłaniem… “Ja umarłem za ciebie, więc teraz mnie słuchaj…”
    Do tego uzdrawia, daje nam naprawdę cudowną miłość. Większość woli Jezusa niż tego surowego okrutnego Boga mordercę z “ST”. Jezus jest taki ludzki, taki nasz… kochany, cudowny. Bóg natomiast jest tym czarnym charakterem, który w końcu zmądrzał i dał ludziom Jezusa…
    Eh!

    Like

    Reply
   4. Brain Breaker Post author

    Darthcnk
    Ta moja znajoma też była na dnie i poprosiła o pomoc Jezusa… Opowiadała mi jak to było… Jezus przyszedł i pomógł… tak jak i tobie…

    Tutaj nieźle napisałeś:

    “To po cholerę szatan przyłazi do ateisty i wciska mu czytanie Pisma Świętego.
    Człowieku, ja po tym co mi się przydarzyło chciałem pójść do kościoła katolickiego i zostać na nowo katolikiem. Ale pomyślałem, że może zacznę od źródła czyli Biblii. Skoro KRK jest szatański to dlaczego ten w/g Ciebie Jezus/Szatan nie zaprowadził mnie do swojej świątyni?”

    Z punktu widzenia Tory ateizm to najgłupsza watykańska religia jaka istnieje. Wydaje ci się, że przestałeś być ateistą i coś się zmieniło w twoim życiu na lepsze… Jako ateista byłeś satanistą – biernym.
    Może tyle, że zacząłeś czytać Biblię – to na pewno się zmieniło na lepsze.
    Jednak z mojego punktu widzenia siedzisz cały czas w tej samej pralce, a tym, że sięgnąłeś po Biblię dopiero się przybliżyłeś do wyjścia z tej pralki…

    Wiesz, że z punktu widzenia dyjabła nie ma znaczenia czy jesteś ateistą czy wyznajesz którąkolwiek z jego religii? To jest jedno i to samo gówno, tłumaczyłem to już przedtem, ale jak widać nie załapałeś.

    W każdym razie dzięki za rozmowę, może inni się czegoś z niej nauczą.

    Like

    Reply
   5. Brain Breaker Post author

    Darthcnk
    Powiem ci jeszcze jedną rzecz.
    Miałem kiedyś dobrą znajomą, która opowiadała mi historię swojego życia. Miała w domu koszmar, straciła tatę w dzieciństwie. W domu źle się działo. To tak w skrócie.
    Jako mała dziewczynka zaczęła się wtedy bawić we wróżenie z kart. Wtedy przyszedł do niej jakiś duch, a ona myślała, że to tatuś. Ma do dziś problemy z duchami… nawiedzają ją, a ma powiedzmy ze 25 lat…

    Mówię ci to, bo chcę ci uświadomić, że kiedy ludzie są w skrajnych dołkach życiowych, są BARDZO narażeni na działanie demonów.

    Jedni w takich sytuacjach robię jakieś głupie rzeczy i dostają się w ręce demonów, a drudzy wołają do Jezusa, tymczasem nie wiedzą kogo tak naprawdę wzywają…

    Kiedy ja się nawracałem, to jakoś miałem w sobie taką ostrożność wobec osoby Jezusa. Zawsze podświadomie myślałem bardziej o Bogu niż o Jezusie. Owszem był taki czas, że modliłem się przez Jezusa do Boga, ale nigdy (lub bardzo rzadko) nie modliłem się do Jezusa z pominięciem Boga. Dziś już rozumiem, że to była dobra decyzja, choć tak naprawdę nawet nie wiem, czy to była moja decyzja czy raczej palec Boży, który nade mną czuwał.

    Like

    Reply
   6. Darthcnk

    Noooo ja też nie modlę się do Jezusa. Modlę się do Boga przez Jezusa.

    I mam jeszcze jedno pytania. Skoro prorocy przepowiadają Zbawiciela, to Ty w czekasz na niego? I czy kierujesz się zasadą oko za oko? Bo takowa obowiązywała w ‘czasach ST’.

    Like

    Reply
  1. Monika

   Pierwszy zalinkowany art to “Ewidencja na to, ze Jezus Chrystus jest Mesjaszem”.
   Zostało tam podanych 29 proroctw ze Starego Testamentu, które miałyby sie wypełnić na życiu i osobie Jezusa Chrystusa. Podziele je na 3 części, żeby łatwiej było sie do nich odnieść.

   “Wypełnione Proroctwa.
   Wymienione proroctwa odnośnie Jezusa Chrystusa zostały umieszczone w ST w przedziale czasowym 1700- 400 lat pne. Zostały one wypełnione setki lat później – podczas życia Jezusa na ziemi. Przy każdym z tych proroctw podano w nawiasach odnośnik do odnalezienia go w Piśmie (ST) oraz jego wypełnienie (w NT).”

   1. Będzie narodzony z Dziewicy (Izajasza 7:14 – Mat 1:18).
   Izaj 7:14 Dlatego Pan sam da wam znak:
   Oto Panna pocznie i porodzi Syna,
   i nazwie Go imieniem Emmanuel

   2. Będzie pochodził z plemienia Judy (Rodz 49:10 – Łuk 3:23, 33).
   Rdz 49:10 Nie zostanie odjęte berło od Judy
   ani laska pasterska spośród kolan jego,
   aż przyjdzie ten, do którego ono należy,
   i zdobędzie posłuch u narodów!

   3. Będzie pochodził z rodu króla Dawida (Jer 23:5 – Łuk 3:23,310.
   Jer 23:5 Oto nadejdą dni – wyrocznia Pana –
   kiedy wzbudzę Dawidowi Odrośl sprawiedliwą.
   Będzie panował jako król, postępując roztropnie,
   i będzie wykonywał prawo i sprawiedliwość na ziemi.

   4. Narodzi się w Betlejem (Micheasza 5:2 – Mat2:1).
   1 Ale ty, Betlejemie Efrata, najmniejszy z okręgów judzkich, z ciebie mi wyjdzie ten, który będzie władcą Izraela. Początki jego od prawieku, od dni zamierzchłych.
   2 Dlatego wyda ich aż do czasu, gdy ta, która ma porodzić, porodzi. Potem reszta jego braci wróci do synów Izraela.
   3 Będzie stał mocno i będzie pasł w mocy Pana, w chwale imienia Pana, swojego Boga. Wtedy będą mieszkać w spokoju, gdyż jego moc będzie sięgać aż po krańce ziemi.
   4 I On będzie pokojem. Gdy Asyryjczycy wpadną do naszego kraju i wkroczą do naszych pałaców, wtedy wystawimy przeciwko nim siedmiu pasterzy i ośmiu książąt z ludu.
   5 Ci ogołocą kraj asyryjski mieczem i kraj Nimroda dobytą bronią. Tak wyratują nas od Asyryjczyków, gdy ci wtargną do naszej ziemi i będą stąpać w naszych granicach.
   6 Potem będzie resztka Jakuba wśród wielu ludów jak rosa, która pochodzi od Pana, jak obfite deszcze na zieleń, która nie czeka na ludzi ani nie pokłada nadziei w synach ludzkich.
   7 I będzie resztka Jakuba między narodami, wśród wielu ludów, jak lew między zwierzętami leśnymi, jak szczenię lwie wśród stad owiec; gdy wtargnie, to zdepcze i rozszarpie, i nikt się nie uratuje.
   8 Gdy podniesiesz rękę na swoich wrogów, wszyscy twoi nieprzyjaciele będą wytępieni.
   9 W owym dniu, mówi Pan, wytępię twoje konie spośród ciebie i zniszczę twoje rydwany.
   10 I zburzę miasta twojej ziemi, i zwalę wszystkie twoje twierdze,
   11 I wytrącę czary z twojej ręki, nie będzie także u ciebie wróżbitów.
   12 I zniszczę twoje bałwany i twoje posągi spośród ciebie. I nie będziesz się już kłaniał dziełu rąk twoich.
   13 I powyrywam twoje święte drzewa spośród ciebie i zniszczę twoje miasta.
   14 I tak w zapalczywym gniewie wywrę zemstę na narodach, które nie były posłuszne.

   5. Będzie prorokiem (Pwt 18:18-19 – Mat 21:11)
   Pwt 18:18 Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty. Włożę moje słowa w jego usta i będzie mówił do nich wszystko, co mu rozkażę.
   Pwt 18:19 Jeśli więc kto nie usłucha moich słów, które on mówić będzie w moim imieniu, to Ja będę tego dochodził na nim.

   6. Będzie nauczał poprzez przypowieści (Ps 78:2 – Mat 13:34).
   Do przypowieści otworzę me usta,
   wyjawię tajemnice zamierzchłego wieku.
   Przyp z Biblii Tysiaclecia: Psalmista zamierza wydobyć pouczające wnioski z przejawów opieki Bożej nad biegiem historii narodu. Mt 13,35 odnosi ten wiersz do nauczania Chrystusa Pana w przypowieściach.

   7. Wysłany będzie przed nim Posłaniec (Iz40:3 & Mal 3:1 – Mat3:1-2).
   Iż 40 1-3 “Pocieszcie, pocieszcie mój lud!” – mówi wasz Bóg.
   2 “Przemawiajcie do serca Jeruzalem
   i wołajcie do niego,
   że czas jego służby się skończył,
   że nieprawość jego odpokutowana,
   bo odebrało z ręki Pana karę w dwójnasób
   za wszystkie swe grzechy”,
   3 Głos się rozlega: “Drogę dla Pana
   przygotujcie na pustyni,
   wyrównajcie na pustkowiu
   gościniec naszemu Bogu!
   Mal 3 1-4 «Oto Ja wyślę anioła mego, aby przygotował drogę przede Mną, a potem nagle przybędzie do swej świątyni Pan, którego wy oczekujecie, i Anioł Przymierza, którego pragniecie.
   Oto nadejdzie, mówi Pan Zastępów. Ale kto przetrwa dzień Jego nadejścia i kto się ostoi, gdy się ukaże? Albowiem On jest jak ogień złotnika i jak ług farbiarzy. Usiądzie więc, jakby miał przetapiać i oczyszczać srebro, i oczyści synów Lewiego, i przecedzi ich jak złoto i srebro, a wtedy będą składać Panu ofiary sprawiedliwe. Wtedy będzie miła Panu ofiara Judy i Jeruzalem jak za dawnych dni i lat starożytnych».

   8. Wjedzie do Jerozolimy na źrebaku (Zach9:9 – Łuk 19:35-37)
   Zach 9,9 Raduj się wielce Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem! Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny – jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oslicy!

   9. Zostanie zdradzony przez przyjaciela (Ps 41,9 – Mat 26:47-51).
   Ps 41, 5-10. Mówię: “O Panie, zmiłuj się nade mną;
   uzdrów mnie, bo zgrzeszyłem przeciw Tobie!”
   6 Nieprzyjaciele moi mówią o mnie złośliwie:
   “Kiedyż on umrze i zginie jego imię?”
   7 A jeśli przychodzi któryś odwiedzić, mówi puste słowa,
   w sercu swym złość gromadzi,
   a skoro wyjdzie za drzwi, wypowiada ją.
   8 Szepcą przeciw mnie wszyscy, co mnie nienawidzą
   i obmyślają moją zgubę:
   9 “Zaraza złośliwa nim zawładnęła”
   i “Już nie wstanie ten, co się położył”.
   10 Nawet mój przyjaciel, któremu ufałem
   i który chleb mój jadł, podniósł na mnie piętę.

   10. Będzie sprzedany za 30 srebrników (Zach11:12 – Mat26:15).
   Zach 11:12 Potem zwróciłem się do nich: Jeżeli to uznacie za słuszne, dajcie mi zapłatę, a jeżeli nie – zostawcie ją sobie! I odważyli mi trzydzieści srebrników.

   Like

   Reply
   1. Monika

    A więc jeszcze raz wkleiłam te punkty i odniosłam sie do nich w sposób jak ja to rozumiem, a na końcu (przy 10 punkcie) odkryłam coś niesamowitego:

    1. Będzie narodzony z Dziewicy (Izajasza 7:14 – Mat 1:18).
    Izaj 7:14 Dlatego Pan sam da wam znak:
    Oto Panna pocznie i porodzi Syna,
    i nazwie Go imieniem Emmanuel

    *Zostało to dokładnie wyjaśnione tutaj: https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2015/01/31/co-szatan-zrobil-z-biblia-cz-16-oto-panna-pocznie-i-porodzi-syna-i-nadadza-mu-imie-immanuel/

    2. Będzie pochodził z plemienia Judy (Rodz 49:10 – Łuk 3:23, 33).
    Rdz 49:10 Nie zostanie odjęte berło od Judy
    ani laska pasterska spośród kolan jego,
    aż przyjdzie ten, do którego ono należy,
    i zdobędzie posłuch u narodów!

    *2. Według ewangelii Jezus nie był biologicznym synem Józefa, a o pochodzeniu Maryi nic nie wiemy.

    3. Będzie pochodził z rodu króla Dawida (Jer 23:5 – Łuk 3:23,310.
    Jer 23:5 Oto nadejdą dni – wyrocznia Pana –
    kiedy wzbudzę Dawidowi Odrośl sprawiedliwą.
    Będzie panował jako król, postępując roztropnie,
    i będzie wykonywał prawo i sprawiedliwość na ziemi.

    *Fragment ten dotyczy sprowadzenia Izraela z powrotem do Ziemii Obiecanej przy końcu dni…

    4. Narodzi się w Betlejem (Micheasza 5:2 – Mat2:1).
    1 Ale ty, Betlejemie Efrata, najmniejszy z okręgów judzkich, z ciebie mi wyjdzie ten, który będzie władcą Izraela. Początki jego od prawieku, od dni zamierzchłych.
    2 Dlatego wyda ich aż do czasu, gdy ta, która ma porodzić, porodzi. Potem reszta jego braci wróci do synów Izraela.
    3 Będzie stał mocno i będzie pasł w mocy Pana, w chwale imienia Pana, swojego Boga. Wtedy będą mieszkać w spokoju, gdyż jego moc będzie sięgać aż po krańce ziemi.
    4 I On będzie pokojem. Gdy Asyryjczycy wpadną do naszego kraju i wkroczą do naszych pałaców, wtedy wystawimy przeciwko nim siedmiu pasterzy i ośmiu książąt z ludu.
    5 Ci ogołocą kraj asyryjski mieczem i kraj Nimroda dobytą bronią. Tak wyratują nas od Asyryjczyków, gdy ci wtargną do naszej ziemi i będą stąpać w naszych granicach.
    6 Potem będzie resztka Jakuba wśród wielu ludów jak rosa, która pochodzi od Pana, jak obfite deszcze na zieleń, która nie czeka na ludzi ani nie pokłada nadziei w synach ludzkich.
    7 I będzie resztka Jakuba między narodami, wśród wielu ludów, jak lew między zwierzętami leśnymi, jak szczenię lwie wśród stad owiec; gdy wtargnie, to zdepcze i rozszarpie, i nikt się nie uratuje.
    8 Gdy podniesiesz rękę na swoich wrogów, wszyscy twoi nieprzyjaciele będą wytępieni.
    9 W owym dniu, mówi Pan, wytępię twoje konie spośród ciebie i zniszczę twoje rydwany.
    10 I zburzę miasta twojej ziemi, i zwalę wszystkie twoje twierdze,
    11 I wytrącę czary z twojej ręki, nie będzie także u ciebie wróżbitów.
    12 I zniszczę twoje bałwany i twoje posągi spośród ciebie. I nie będziesz się już kłaniał dziełu rąk twoich.
    13 I powyrywam twoje święte drzewa spośród ciebie i zniszczę twoje miasta.
    14 I tak w zapalczywym gniewie wywrę zemstę na narodach, które nie były posłuszne.

    * Fragment ten odnosi się do Władcy, którego Bóg namaści do przewodzenia nowopowstałemu Narodowi Izraelskiemu przy końcu dni.

    5. Będzie prorokiem (Pwt 18:18-19 – Mat 21:11)
    Pwt 18:18 Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty. Włożę moje słowa w jego usta i będzie mówił do nich wszystko, co mu rozkażę.
    Pwt 18:19 Jeśli więc kto nie usłucha moich słów, które on mówić będzie w moim imieniu, to Ja będę tego dochodził na nim.

    *Dotyczy to proroków, którzy przemawiali w Imieniu Boga w czasach dawnego Izraela, ale dlaczego miałoby sie tyczyc Jezusa? Przy okazji wspomnę, że myslę że Jezus istniał i był po prostu takim prorokiem…

    6. Będzie nauczał poprzez przypowieści (Ps 78:2 – Mat 13:34).
    Ps 78:2 Do przypowieści otworzę me usta,
    wyjawię tajemnice zamierzchłego wieku.
    Przyp z Biblii Tysiaclecia: Psalmista zamierza wydobyć pouczające wnioski z przejawów opieki Bożej nad biegiem historii narodu. Mt 13,35 odnosi ten wiersz do nauczania Chrystusa Pana w przypowieściach.

    * To się odnosi do nauk Bożych, stosowanych przez natchnionych przez Boga do nauczania Jego Prawa i Mądrości

    7. Wysłany będzie przed nim Posłaniec (Iz40:3 & Mal 3:1 – Mat3:1-2).
    Iz 40 1-3 “Pocieszcie, pocieszcie mój lud!” – mówi wasz Bóg.
    2 “Przemawiajcie do serca Jeruzalem
    i wołajcie do niego,
    że czas jego służby się skończył,
    że nieprawość jego odpokutowana,
    bo odebrało z ręki Pana karę w dwójnasób
    za wszystkie swe grzechy”,
    3 Głos się rozlega: “Drogę dla Pana
    przygotujcie na pustyni,
    wyrównajcie na pustkowiu
    gościniec naszemu Bogu!
    Mal 3 1-4 «Oto Ja wyślę anioła mego, aby przygotował drogę przede Mną, a potem nagle przybędzie do swej świątyni Pan, którego wy oczekujecie, i Anioł Przymierza, którego pragniecie.
    Oto nadejdzie, mówi Pan Zastępów. Ale kto przetrwa dzień Jego nadejścia i kto się ostoi, gdy się ukaże? Albowiem On jest jak ogień złotnika i jak ług farbiarzy. Usiądzie więc, jakby miał przetapiać i oczyszczać srebro, i oczyści synów Lewiego, i przecedzi ich jak złoto i srebro, a wtedy będą składać Panu ofiary sprawiedliwe. Wtedy będzie miła Panu ofiara Judy i Jeruzalem jak za dawnych dni i lat starożytnych».

    * Ja nie widzę tutaj wogóle związku z Jezusem z ewangelii, za to wszystko coraz piekniej układa się do pełniejszego obrazu proroctw dni ostatecznych i powstania Królestwa Bożego z resztek Izraela przy panowaniu nad nim Dawida (lub jego potomka)

    8. Wjedzie do Jerozolimy na źrebaku (Zach9:9 – Łuk 19:35-37)
    Zach 9,9 Raduj się wielce Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem! Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny – jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oslicy!

    *Matactwo tego proroctwa omówione zostało szerzej w moim komentarzu pod tym wpisem: https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2015/01/31/co-szatan-zrobil-z-biblia-cz-16-oto-panna-pocznie-i-porodzi-syna-i-nadadza-mu-imie-immanuel/

    9. Zostanie zdradzony przez przyjaciela (Ps 41,9 – Mat 26:47-51).
    Ps 41, 5-10. Mówię: “O Panie, zmiłuj się nade mną;
    uzdrów mnie, bo zgrzeszyłem przeciw Tobie!”
    6 Nieprzyjaciele moi mówią o mnie złośliwie:
    “Kiedyż on umrze i zginie jego imię?”
    7 A jeśli przychodzi któryś odwiedzić, mówi puste słowa,
    w sercu swym złość gromadzi,
    a skoro wyjdzie za drzwi, wypowiada ją.
    8 Szepcą przeciw mnie wszyscy, co mnie nienawidzą
    i obmyślają moją zgubę:
    9 “Zaraza złośliwa nim zawładnęła”
    i “Już nie wstanie ten, co się położył”.
    10 Nawet mój przyjaciel, któremu ufałem
    i który chleb mój jadł, podniósł na mnie piętę.

    * Bardzo naciągane. Pierwszy błąd, jaki sie rzuca w oczy przy kojarzeniu tego fragmenu z Mesjaszem – Jezusem jest informacja o jego zgrzeszeniu przeciwko Bogu…

    10. Będzie sprzedany za 30 srebrników (Zach11:12 – Mat26:15).
    Zach 11:12 Potem zwróciłem się do nich: Jeżeli to uznacie za słuszne, dajcie mi zapłatę, a jeżeli nie – zostawcie ją sobie! I odważyli mi trzydzieści srebrników.

    * Rozdział ten dotyczy rozrachunku Boga z pasterzami, którzy mieli paść jego owce, rozrachunku w dniach ostatecznych…

    Tak teraz czytam Zachariasza 10-14 i jestem w szoku, są tam kolejne niesamowite szczegóły dotyczące powołania Armii Boga przy końcu dni, powstania Królestwa Bożego, oddawania czci i chwały Jednynemu Naszemu Bogowi Izraela… Przeczytajcie sami…

    Like

    Reply
  2. Monika

   Kiedy wziąść pod rozwagę i analizę te wszystkie teksty, ewangelie, Listy Pawła, nasze badania nad prawdziwością Jezusa dochodzę do takiego przekonania, że Jezus … naprawdę istniał! Tylko, że na podstawie przeprowadzonego porównania wszystkiego ze Słowem Bozym zawartym w ST nie mógł być synem Boga, nie był ofiarowanym za nasze życie i grzechy tylko był prorokiem, oddanym Bogu głoszącym Torę i Prawdziwego Boga, a szatan efektywnie zrobił z tego użytek na własnym polu. Stworzył na jego osobie nowego boga, pod którym sie podszył i zbiera uwielbienie i chwałę od rzeszy chrześcijan. Ale Bóg przepowiedział, że przy końcu dni każdy pozna Jego Prawdziwe Imię…

   Like

   Reply
 10. Guy

  Z kolei tutaj dosyć obszerny i szczegółowy wywód historyczny nt. autentyczności Jezusa Chrystusa (krytyka). ((Niepewna autentyczność podanych referencji.)) W skrócie – można sobie wyrobić opinie na podstawie tego co przytoczyłem.

  Like

  Reply
   1. Brain Breaker Post author

    Spokojnie Guy, zasypujesz mnie linkami, a ja zaraz mogę zrobić to samo. Ja chciałem abyś napisał coś od siebie zamiast linkować. To nie sztuka likować i to jeszcze po angielsku, kiedy mało kto zna na tyle biegle angielski, aby to swobodnie przeczytać biorąc pod uwagę obszerność tych tekstów. Także przystopuj. Ja pytałem CIEBIE, a nie internet.

    Like

    Reply
 11. Monika

  Ja znam angielski, przeczytam i odniosę się, jednak szkoda, że Polak nie linkuje po polsku, nie mówiąc juz o tym, że nie pisze sam od siebie…

  Like

  Reply
 12. Monika

  W sumie najlepiej będzie przetłumaczyć, wtedy mądrzy ludzie będą mieli mozliwość się także podzielić swoja wiedzą.

  Like

  Reply
 13. Szymon

  koronny dowód:

  “Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.
  W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
  A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.”

  Ewangelia Mateusza

  “Każdy bowiem; kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie.”

  Paweł do Rzymian

  Smutne, że uznający Pawła za apostoła, Piotr i czytelnicy jego bloga tego nie widzą,
  ale widocznie tak musi być.

  Like

  Reply
 14. Szymon

  Badam pisma, żeby poznać Prawdę. Trzeba wszytko sprawdzać, a nie być wpatrzonym jak
  w obrazek, rzymski obrazek diabła.

  Nie wiem nawet czy jest sens pokazywać te moje ostatnie komentarze u Piotra.

  Like

  Reply
 15. Szymon

  Spójrz, że my według nich “jesteśmy niewielką grupą, którą zwiodłeś.”, czyli idąc tym tropem zostawił głowę, urwał resztę.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Tak Szymon, zauważyliśmy. Ten wyraz pojawia się nagle w NT nie wiadomo skąd. Ale mało tego. W NT pojawiają się także określenia takie jak “biskup, diakon…”. U kogo? Pytanie retoryczne… u pawła.
   Za to Daniel 7:25 przepowiedział co się stanie: Watykan będzie usiłował zmienić czasy i zakon. Czym mógłby się w tym celu posłużyć jak nie sfałszowaną Biblią?

   Like

   Reply
 16. Szymon

  “I będziecie tam szukać Pana, swego Boga. Znajdziesz go, jeżeli będziesz go szukał całym swoim sercem i całą swoją duszą.”

  Pragnę poznać Boga przez Jego Słowa lub przez Proroków. Ten fragment odbieram
  jako własna, żmudna praca.

  “Gdy znajdziesz się w niedoli i spotka cię to wszystko u kresu dni, nawrócisz się do Pana, swego Boga, i będziesz słuchał jego głosu,”

  kresu dni, czyli Ostateczne Czasy

  “Gdyż Pan, twój Bóg, jest Bogiem miłosiernym, nie opuści cię ani cię nie zniszczy i nie zapomni o przymierzu z ojcami twoimi, które im zaprzysiągł.”

  Przymierze u kresu tych dni

  Księga Powtórzonego Prawa 4, 29-31

  Chrześcijanie cały czas głoszą potrzebę “ewangelizacji”, która wbrew ich nazwie nie opiera się bezpośrednio na Jezusie Chrystusie, ale na Pawle. Nie przestrzegają słów, które są przypisywane Jezusowi:

  “Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie pereł swoich przed wieprze, by ich snadź nie podeptały nogami swymi i obróciwszy się, nie rozszarpały was.”

  Mateusza 7,6

  Czyli, że nie każdemu powinno się głosić biblię, bo i tak nic sobie z tego nie zrobią.

  Daniel mówi o siedemdziesięciu tygodniach, a król Dawid żył niby od 1040 do 970.

  Pozdrawiam w Bogu Izraela ludzi dobrej woli

  Liked by 1 person

  Reply
 17. Szymon

  Jorge Mario Bergoglio powiedział że Przykazania Boże i obyczaje nie czynią nas dobrymi chrześcijanami. Nie dosyć,że po raz enty bluźnił przeciwko Bogu i Przykazaniom Stwórcy,
  to jeszcze zrównał je z ludzkimi zwyczajami. A to wszytko dziś, czyli w dzień kultu słońca.

  wyborcza, ale
  http://wyborcza.pl/1,75477,18646767,papiez-franciszek-chwali-w-liscie-ksiazke-dla-dzieci-przedstawiajaca.html

  Krew mnie zalewa. Ludzie mają oczy, a nie widzą.

  inna sprawa

  Rolnicy są głupi do potęgi. Wiem,ze o tym pisałeś, ale chodzi mi o ofiarę plonów diabłu,
  czyli tak zwane dożynki, kult diabła pod wcześniejszą przykrywką Ozyrysa, Saturna, Demeter. Odprawiają wtedy mszę
  z białą magią i dziękują diabłu za plony. Jak są słabe to też dziękują. Czy nikt z nich nie pomyśli,ze to nie błogosławieństwo, tylko przekleństwo w szczególności za kult maryji?
  No, ale mamona musi im się zgadzać, to co, że prawie wszystko na lichwę. Dziś słyszałem
  jak burmistrz Raszkowa, niedaleko mojego miasta dziękował “opatrzności” za plony podczas wywiadu dla lokalnej telewizji kablowej umoczonej w wszelkie oszustwa w sprawie dzisiejszej ofiary szatanowi.

  Liked by 1 person

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Rolników wyjątkowo nie trawię, oni są tak zdurniali…, a paradoks polega na tym, że myślą, że uprawiają ziemię z błogosławieństwem Boga, tymczasem Szatan ich wykorzystuje do programu depopulacji. Nienawidzę dożynek i tej całej babilońskiej otoczki.

   Mnie też krew zalewa. Kiedyś np. miałem taką rozmowę z moją mamą:
   Ja: Madonna jest satanistką.
   Mama: To nie prawda, bo papież przyjął ją na audiencję.

   I co wtedy zrobisz jak usłyszysz taką wypowiedź swojej zaczarowanej mamy?
   Jest dokładnie tak jak piszesz: ludzie mają oczy, a nie widzą.

   Like

   Reply
 18. Roman

  To jest przykre, i boli bardzo człowieka jak najbliższe Ci osoby, nie rozumieją Twojego toku myślenia, który de facto jest bardzo prosty, klarowny i logiczny.
  Przeczytajcie i przeanalizujcie jeśli się mylę to piszcie bez ogródek bo zależy mi tylko na prawdzie.
  Bóg Stworzyciel jest doskonały i nigdy się nie myli, nie musi niczego po sobie poprawiać.
  Dał nam Prawo w Torze które jest takie jak On (chyba że kwestionujemy że to nie od Boga prawo).
  NT ma wiele kwestii które podważają Torę to logiczne jest że wprowadza nas w błąd. Tym bardziej że Bóg to przewidział i przepowiedział w księdze Daniela.
  Uznając Torę i ST oraz działalność niszczycielską Lucyfera na ludzkość to wszystko układa się w logiczną całość. Jest to układanka z 1000 puzzli mamy już ułożone 700 puzzli, teraz zostało nam najtrudniejsze 300 puzzli z widokiem zlewającej się wody i mamy wielki problem aby dokończyć układankę, ale czy to świadczy że puzzle są nie takie no nie tylko my mamy problem z ich dopasowaniem. I tak samo jest z Prawem Boga to nie ono ma mankamenty ale myśmy jako ludzkość już tak daleko odeszli od Boga (oczywiście super udział bierze w tym zbuntowany Lucyfer z swoimi demonami) że proste wnioski są trudne do zaakceptowania, a pokrętne tłumaczenia z których ostatecznie nic nie wynika są w cenie (mam tu na myśli wszystkie co do jednej religie świata). Ponieważ Bóg nigdzie nic nie mówi o religii, a daje na prawo według którego mamy żyć i czerpać Jego błogosławieństwa, jeśli nie chcemy to ok ale czekają nas przekleństwa. I powiedzcie czy to nie jest logiczne i proste.

  Like

  Reply
 19. Szymon

  “Bo Ty nie jesteś Bogiem, któremu miła nieprawość, złego nie przyjmiesz do siebie w gościnę. Nieprawi nie ostoją się przed Tobą. Nienawidzisz wszystkich złoczyńców, zsyłasz zgubę na wszystkich, co mówią kłamliwie. Mężem krwawym i podstępnym brzydzi się Pan”

  Psalm 5, 6-7

  “Pan bada sprawiedliwego i występnego, nie cierpi Jego dusza tego, kto kocha nieprawość”

  Psalm 11, 5

  “Jednakowo Bogu są nienawistni i grzesznik, i jego grzech”

  Ks. Mądrości 14, 9

  “Bo Pan się brzydzi przewrotnym, a z wiernymi obcuje przyjaźnie. Przekleństwo Pana na domu bezbożnych, On błogosławi mieszkanie prawych”

  Księga Przysłów 3, 32 -33

  Like

  Reply
 20. Szymon Pułkownik

  “Czy to nie oni zniesławiają zacne dobre imię, które zostało nad wami wezwane?
  Jeśli jednak wypełniacie zgodnie z Pismem królewskie przykazanie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego, dobrze czynicie.
  Lecz jeśli czynicie różnicę między osobami, popełniacie grzech i jesteście uznani przez zakon za przestępców.
  Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego.
  Bo Ten, który powiedział : Nie cudzołóż, powiedział też: Nie zabijaj; jeżeli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą zakonu.
  Tak mówcie i czyńcie, jak ci, którzy mają być sądzeni przez zakon wolności.
  Nad tym, który nie okazał miłosierdzia, odbywa się sąd bez miłosierdzia, miłosierdzie góruje nad sądem.
  Cóż to pomoże, bracia moi, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, a nie ma uczynków? Czy wiara może go zbawić?
  Jeśli brat albo siostra nie mają się w Co przyodziać i brakuje im powszedniego chleba,
  A ktoś z was powiedziałby im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i nasyćcie, a nie dalibyście im tego, czego ciało potrzebuje, cóż to pomoże?
  Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie.
  Lecz powie ktoś: Ty masz wiarę, a ja mam uczynki; pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, a ja ci pokażę wiarę z uczynków moich.
  Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą.
  Chcesz przeto poznać, nędzny człowieku, że wiara bez uczynków jest martwa?
  Czyż Abraham, praojciec nasz nie został usprawiedliwiony z uczynków, gdy ofiarował na ołtarzu Izaaka, syna swego?
  Widzisz, że wiara współdziałała z uczynkami jego i że przez uczynki stała się doskonała.
  I wypełniło się Pismo, które mówi: I uwierzył Abraham Bogu i poczytane mu to zostało ku usprawiedliwieniu, i nazwany został przyjacielem Boga.
  Widzicie, że człowiek bywa usprawiedliwiony z uczynków, a nie jedynie z wiary.
  W podobny sposób i Rahab, nierządnica, czyż nie z uczynków została usprawiedliwiona, gdy przyjęła posłów i wypuściła ich inną drogą?
  Bo jak ciało bez ducha jest martwe, tak i wiara bez uczynków jest martwa.

  “Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą.”

  List Jakuba zamyka także usta wyznawcom Pawła.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Szymon, a zobacz na te wersety, jak tu jedzie Pawłem:

   2:10. Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego. 11. Bo Ten, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział też: Nie zabijaj; jeżeli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą zakonu. 12. Tak mówcie i czyńcie, jak ci, którzy mają być sądzeni przez zakon wolności.

   ZAKON WOLNOŚCI to klasyczne pawłowe diabelstwo. Cały “NT” poddano babilońskiej redakcji. Wszędzie widać ich macki.
   Ile to razy chrześcijanie cytowali mi ten fragment listu Jakuba jako dowód na to, że się mylę i nie trzeba wypełniać zakonu, bo się całego nie da. A skoro się całego nie da, to nie ma sensu nawet to, co się da.

   Like

   Reply
 21. Szymon Pułkownik

  Ma ktoś z was, oprócz autora strony, Septuagintę po polsku? Co o niej myślicie? Autorem tłumaczenia jest kapłan diabła, co źle świadczy. Pozdrawiam.

  Like

  Reply
 22. Monika

  Wygląda na to, że na serio się rozpoczęło:
  „Trzecia wojna światowa musi być wszczęta przez wykorzystanie różnic wywołanych przez agenturę iluminati między politycznym syjonizmem a przywódcami świata islamskiego. Wojna musi być poprowadzona w taki sposób, że będzie to konflikt islamu (muzułmańskiego świata arabskiego) z politycznym syjonizmem (państwem izrael), jakie wzajemnie się zniszczą.

  Tymczasem inne narody, ponownie podzielone w powyższej sprawie zostaną zmuszone do walki aż do zupełnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego i gospodarczego…Spuścimy ze smyczy nihilistów i ateistów, będziemy prowokować ogromny kataklizm społeczny, jaki w całej swej skali horroru wyraźnie ukaże narodom skutki zupełnego ateizmu, początek całkowitego zdziczenia i najkrwawszych zamieszek. Wówczas wszędzie obywatele zmuszeni będą do obrony siebie przeciw światu mniejszości rewolucjonistów, wyniszczą tych niszczycieli cywilizacji oraz całe tłumy, otumanione do tej pory przez Chrześcijaństwo, których deistyczny duch od tego momentu pozostanie bez kompasu i nieukierunkowany, gorączkowo poszukujący ideału, lecz nie wiedzący, gdzie okazywać swe uwielbienie, przyjmie prawdziwe światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny lucyfera, jaka w końcu zostanie wystawiona na widok publiczny. Ta manifestacja będzie skutkiem ogólnego ruchu reakcyjnego, jaki będzie następstwem zniszczenia Chrześcijaństwa i ateizmu, oba zostaną pobite i wyniszczone w tym samym czasie”.

  Europa się kończy, emigranci z Afryki nas zniszczą! Dojdzie do wojen domowych, to już się zaczęło…

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   To się zaczęło już dawno, a teraz przybiera na sile do tego stopnia, że widzą to szeregowi katolicy, których to zaczyna niepokoić. W krajach zachodniej Europy widać to bardziej niż np. w Polsce.

   Like

   Reply
 23. Monika

  Własnie przeczytałam, że Detektyw też dzisiaj umieścił wpis o tym, że to początek III wojny św. http://detektywprawdy.pl/2015/09/03/dlaczego-satanistyczna-ue-zmusza-eu-w-tym-polske-do-przyjecia-uchodzcow/#comment-22565

  Zobaczcie jak rozwinął ten temat (dużymi literami zaznaczyłam to co on pogrubił w tekście):
  “MASY POZBAWIONE ILUZJI WOBEC CHRZEŚCIJAŃSTWA, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo BEZ KOMPASU ORAZ KIERUNKU, pożądających ideałów ale BEZ WIEDZY, GDZIE UMIEŚCIĆ SWOJE ODDANIE i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.

  Kiedy dojdzie do mordów, faktycznie chrześcijaństwo zostanie obdarte ze skóry. Chrześcijaństwo będzie kojarzone z iluzją. Jak uwierzyć w chrześcijaństwo, kiedy Polacy i w innych karjach adekwatnie inni obywatele, będa mordować innych a Bóg nie zainterweniuje? będzie to ciężka próba dla chrześcijan. Znaczna część katolików tej próby chyba nie wytrzyma.

  Uważajmy na nienawiść do muzułmanów. Satanistom o to chodzi.

  Świat ma byc wyczerpany moralnie i fizycznie aby przyjąć nowa religię – lucyferianizm, będący trzecią drogą, oferujący koniec wojen i problemów ekonomicznych.

  Jest to niebywałe jak przeciętny Polak nie interesuje się naszą polityką żyjąc przyjemnościami tego świata.”

  Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to to, że podkreślił w tekście tylko pasujące mu elementy do jego układanki. tak więc nie rozwinął ważnej informacji o tym, że chrześcijaństwo zostało uformowane przez boskie duchy, czyt. Upadłych, Lucyfera i jego hordę. Dalej opisuje trafiony scenariusz jak to sie potoczy, tylko że jego wnioski są dziwne. Pisze: “uważajmy na nienawiśc do muzułmanów. Satanistom o to chodzi”. To ja sie pytam: to jak mamy bronić naszych praw, naszej ziemi, naszej wolności, jesli nie można według chrześcijanizmu nawet powiedzieć złego słowa niezadowolenia, bo broń Boże jezus pomysli, że my kogos nienawidzimy! Chrześcijanie muszą emigrantom oddać wszystko co mają, usmiechać się kiedy Europa jest niszczona- i wielbić i adorować Jezusa a w tym czasie Bóg Wszechmogący za jawne bałwochwalstwo i nieznajomość Prawa Bożego dopuści na nich mordy, gwałty, nędzę i tułaczkę (wszystko opisane u proroków!), a oni (chrześcijanie) będą mysleć, że to błogosławieństwo na nich spada bo przeciez Jezus powiedział : Błogosławieni cisi, milczący, ubodzy… SZOK!
  Detektywie nie zamykaj ust człowiekowi i nie namawiaj do biernej postawy, kiedy Twój kraj podstępem chcą zagarnąć i zniszczyć obce siły!

  Liked by 1 person

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Dokładnie! SZOK, że człowiek tyle wie, a jednocześnie nie rozumie tego co wie. Warto obserwować tok rozumowania chrześcijan, żeby wiedzieć jak ich bóg nimi manipuluje. Z tego warto wyciągać nauki dla siebie.
   Watykan wyhodował islam dla potomków Ismaela, a dla potomków Jakuba (Izraela) wyhodował chrześcijaństwo. Koniec tego teatru będzie taki, że islamiści będą chodzić z siekierami po ulicach, a ci najgorliwsi chrześcijanie będą sami się przed nimi kłaść. Szatan dopnie swego: będzie miał MASOWE ofiary z ludzi.
   Taki Detektyw powinien jako jeden z pierwszych położyć swoją głowę na pieńku przed islamistą – życzę powodzenia w umieraniu za religię diabła (chrześcijaństwo).
   Pytanie jest jeszcze inne: jak się zachowa w tym wszystkim kontrolowany przez Szatana talmudystyczny judaizm?

   Like

   Reply
   1. Szymon Pułkownik

    Talmudyczny judaizm albo wyrżnie się z islamem, albo przyjmie szatanizm ze wszystkimi religiami, czyli fałszywego mesjasza, czyli najprawdopodobniej upadłego anioła pod postacią ufoludka. Innego wyjścia nie widzę.

    Like

    Reply
 24. Monika

  No tak, jeszcze Detektyw napisał : “Wzór jest prosty: instalacja muzułmanów=socjalny kataklizm=mordowanie rękami chrześcijan Bogu ducha winnych muzułmanów.”

  Co on ma w głowie? ale odjechał…Agresywni, nienawidzący chrześcijanie będą mordować łagodnych, Bogu ducha winnych muzułmanów…

  Liked by 1 person

  Reply
  1. Szymon

   Typowe zachowanie zapatrzonych jak w rzymski obrazek wyznawców rzekomego Pawła.
   Czyż on nie są zwiedzeni przez diabła rękoma Pawła?! Ci uznający Pawła za “apostoła”
   i to “apostoła pogan” wybierają z biblii to, co im pasuje, a nie na przykład wszystkie Psalmy
   i, lub List Jakuba. Może odważą się na spojrzenie Prawdzie w tym liście? Tymczasem głoszą
   o nas, że my jesteśmy pod wpływem szatana.

   Like

   Reply
  2. Szymon

   Chrześcijanie powinno zachowywać się tak, jak w co wierzą:

   “A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.
   “A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz.
   A kto by cię przymuszał, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie.
   Temu, kto cię prosi, daj, a od tego, który chce od ciebie pożyczyć, nie odwracaj się.”

   “Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.
   Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
   Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.”

   ach te uczynki

   “Wy jesteście solą ziemi; jeśli tedy sól zwietrzeje, czymże ją nasolą? Na nic więcej już się nie przyda, tylko aby była precz wyrzucona i przez ludzi podeptana.
   Wy jesteście światłością świata, nie może się ukryć miasto położone na górze.
   Nie zapalają też świecy i nie stawiają jej pod korcem, lecz na świeczniku, i świeci wszystkim, którzy są w domu.
   Tak niechaj świeci wasza światłość przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.”

   Chrześcijanie mówią, że to o nich, a tam znów o uczynkach.

   Like

   Reply
  3. Brain Breaker Post author

   Trafnie postawione pytanie: CO ON MA W GŁOWIE?
   Tak sobie myślę, że czego ja wymagam od głupiutkiej pani w sklepie (katoliczki), jak ludzie, którzy tyle wiedzą, tak mało z tego rozumieją.

   Ale mam na to pewne wytłumaczenie: Bóg zabiera rozum tym, którzy nie szukają Go całym sercem.

   Like

   Reply
 25. DukeR

  Cyt. Szymon:
  “Typowe zachowanie zapatrzonych jak w rzymski obrazek wyznawców rzekomego Pawła.
  Czyż on nie są zwiedzeni przez diabła rękoma Pawła?! Ci uznający Pawła za “apostoła”
  i to “apostoła pogan” wybierają z biblii to, co im pasuje, a nie na przykład wszystkie Psalmy
  i, lub List Jakuba. Może odważą się na spojrzenie Prawdzie w tym liście? Tymczasem głoszą
  o nas, że my jesteśmy pod wpływem szatana.”

  Czytałem ostatnio proroka Ezechiela (skoro tak powołujecie się na proroków) i jest tam napisane że Bóg wybaczy Odstępstwa i Bałwochwalstwo. – To jak jest w końcu? Jednym wybaczy a innym nie? Czyli jednych obowiązują te prawa a innych nie – to jak rozpoznamy których co obowiązuje? Jak ma się to do niezmiennego prawa z Tory?

  A może to kolejna manipulacja tylko już tym razem w ST?

  Cyt: Ez. 20
  39 A więc, domu Izraela, tak mówi Pan Bóg: NIECH KAŻDY IDZIE SŁUŻYĆ SWOIM BOŻKOM, ale później na pewno będziecie Mnie słuchali i już więcej nie będziecie kalali mego świętego imienia waszymi ofiarami i waszymi bożkami. 40 Albowiem na mojej świętej górze, na wysokiej górze izraelskiej – wyrocznia Pana Boga – tam cały dom Izraela służyć Mi będzie – wszyscy, co
  są w kraju. Tam przyjmę ich łaskawie. I będę szukał waszych ofiar oraz pierwszych darów waszych ze wszystkimi waszymi świętościami. 41 Przyjmę was jako miłą woń, gdy was wyprowadzę spośród obcych narodów i wywiodę was z tych krajów, w których byliście rozproszeni. Wówczas okażę się w was Świętym przed oczami tych narodów. 42 i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy was wprowadzę na ziemię izraelską, do tego kraju, który poprzysiągłem dać waszym przodkom. 43 I tam wspomnicie o waszym postępowaniu i o wszystkich waszych czynach, którymiście się pokalali, i sami poczujecie wstręt do siebie na myśl o wszystkich złych czynach, których się dopuściliście. 44 Po tym poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wam to uczynię przez wzgląd na imię moje, a nie na skutek waszego złego postępowania ani waszych skażonych obyczajów, domu Izraela!» – wyrocznia Pana Boga.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Co za masakra. Przeczytaj sobie choćby rozdział 18 Ezechiela, a dowiesz się komu zostanie wybaczone bałwochwalstwo. Temu kto się nawróci do zakonu.
   Nie wiem do czego zmierzasz. Czy może uważasz, że na podstawie 39 wersetu możemy czcić maryjkę i modlić się do jej figurki, a i tak będziemy zbawieni, bo Bóg powiedział, że nam to wybaczy i na razie możemy to robić?
   Sam byłem do niedawna bałwochwalcą, ale PRZESTAŁEM nim być.

   Like

   Reply
 26. jakow

  Tak…. Dziekuje BOGU Abrahama w tym swietym dniu Jom Teruach za wszystkich tych, ktorzy zaparli się dogmatów i wierzeń serwowanych nam jako prawdy absolutne. Dziekuje za wszystkie cuda, ktore uczynił BOG SZABATU w moim nedznym onarczonym przeklenstwem zyciu. SWIETY BÓG jest zawsze na czas…. Glowa do góry przyjaciele, pamietajmy o obietnicy zaopatrzeniowej z ksiegi Izajasza. Nadchodzi trudny czas dla nieprawych, to im samael zgotuje ten apokaliptyczny scenariusz. To ich nowy testament pogrąży w ucisku. Ja wierzę w dobry koniec Ludu Boga. Z obrzezanym sercem Prawem NAJWYŻSZEGO…. SZABBAT SZALOM

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Witam serdecznie.
   Zobaczymy co to będzie. Jednak w trakcie 2 wojny światowej ci co wypełniali Torę mieli najgorzej… Czyżby w trakcie 3 wojny miało być inaczej, skoro to oni są najbardziej znienawidzeni przez ten diabelski świat?
   To są moje luźne gdybania…
   Mówisz, że Bóg zawsze jest na czas?
   Ja myślę, że przeważnie jest na ostatnią chwilę, ale… na czas. Już mnie tego nauczył przez te 2 lata…

   A co do Yom Teruach to zaczyna się dopiero jutro, bo nie było widać księżyca. Przynajmniej ja będę obchodził święta według widzialności księżyca. Nie wiem czy praktykujesz większościowy kalendarz żydowski (tam Yom Teruach ma 2 dni ! zamiast 1)?
   Dziękuję serdecznie za wpis. Możesz napisać coś więcej o sobie. Jesteś pierwszą osobą, która napisała na moim blogu w ten sposób… Musisz od dawna zachowywać Prawo…? Pomyliłem się? 🙂

   Like

   Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Czy otchłań trzeba otwierać, skoro przejście do otchłani jest na biegunach i one nie są zamknięte? Ufoludki (upadłe anioły) od dawna podróżują sobie w te i we w te.

   Like

   Reply
 27. Joanna

  Temat już widzę sprzed ponad 1,5 roku, ale dodam swoje 5 groszy.
  Na żadnym Żydzie cuda nie robią wrażenia, bo każdy z nich zna fragment z Księgi Powtórzonego Prawa 13, 2-6:

  “2 Jeśli powstanie u ciebie prorok, lub wyjaśniacz snów, i zapowie znak lub cud, 3 i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie: «Chodźmy do bogów obcych – których nie znałeś – i służmy im», 4 nie usłuchasz słów tego proroka, albo wyjaśniacza snów. Gdyż Pan, Bóg twój, doświadcza cię, chcąc poznać, czy miłujesz Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej duszy. 5 Za Panem, Bogiem swoim, pójdziesz. Jego się będziesz bał, przestrzegając Jego poleceń. Jego głosu będziesz słuchał, Jemu będziesz służył i przylgniesz do Niego. 6 Ów zaś prorok lub wyjaśniacz snów musi umrzeć, bo chcąc cię odwieść od drogi, jaką iść ci nakazał Pan, Bóg twój, głosił odstępstwo od Pana, Boga twego, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, wybawił cię z domu niewoli. W ten sposób usuniesz zło spośród siebie”.

  Nie dziwię się, że Paweł miał na pieńku z Żydami, głosił jakieś herezje pogańskie to i bał się o swoje życie wyzywając przy tym i złorzecząc tym, którzy nie chcieli porzucić Prawa.
  Szatan dla zabawy zwodzi ludzi, to jego zawód. Te myśli samobójcze, o których pisze jeden z dyskutantów odeszły, ponieważ Szatan miał taki kaprys. Pomyślał, że pobawi się jeszcze w dobrego Pana a świat dzięki takim cudom będzie się w nieskończoność utwierdzał w swoich wierzeniach i oddawał NIEŚWIADOMY pokłon temu, któremu pokłon się nie należy. Klęczą tysiące przed obrazami, na kolanach wchodzą do Częstochowy, żyć nie umierać! Dlaczego miałby się ujawnić???? Przecież Polska to jest dla niego raj!
  Bóg jest cierpliwy i testuje. Dał rozum i Torę, oczekuje od nas wypełniania Przykazań, nie bycia doskonałymi.

  A propos Jezusa. Przeszło mi ostatnio zadręczanie się Izajaszem 52 – 53, czy aby na pewno nie dotyczy on Jezusa po uświadomieniu sobie o kim mowa w Iz 52, 15 :

  “15 tak mnogie narody się zdumieją, królowie zamkną przed Nim usta, bo ujrzą coś, CZEGO IM NIGDY NIE OPOWIADANO, i pojmą coś niesłychanego.”
  Wygląda na to, że miliardy na świecie będą się spodziewały powrotu Jezusa, a tu surprise, surprise! Nikt się nie będzie spodziewał takiego Mesjasza jaki przyjdzie, bo z tego fragmentu wynika, że będzie to ktoś o kim wcześniej nie słyszeli.

  Like

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s