Co Szatan zrobił z Biblią cz. 40 – Rola judaizmu w oszustwie czasów końca i ciąg dalszy fałszerstwa Zachariasza 12:10

Wiecie jak można się przekonać czy nasze poznanie wzrasta? Można sobie poczytać swoje własne teksty po pewnym czasie, dysponując nową wiedzą i skonfrontować je ze sobą. I tak właśnie zrobiłem: przeczytałem sobie 15 część o fałszerstwie Zachariasza 12:10, które miało posłużyć zalegalizowaniu kłamstwa o tym, że Izraelici zabili jezusa. To kłamstwo jest wielowarstwowe, bo tak naprawdę nie wiadomo czy istniał ktoś taki jak jezus (a jeśli istniał, to mało co o nim wiemy – znamy jedynie jego sfałszowaną wersję napisaną przez Pawła i krk pod dyktando kultu płodności).

Okazało się, że podjąłem bardzo interesujący trop, bo wykazałem, że ewidentnie autorom naszych Biblii (czytaj watykańskim specom od kultu solarnego) zależało, aby wpoić nam do głowy fałszywy dogmat pt. “Izraelici zabili jezusa”. Ale jak zobaczycie, to kłamstwo jest także na rękę przywódcom religijnym judaizmu, jest prawdopodobne, że zostanie ono użyte przeciwko nim i wszystkim ludziom, gdy dojdzie kulminacji planu 3 wojen i rzeczywistego oświecenia wszystkich religii.

Można tutaj w ogóle dyskutować na temat Żydów i Izraelitów – kim są tak naprawdę i jedni i drudzy. Podejmowałem już ten temat kilkakrotnie, bo ewidentnie jest tutaj ostro zamieszane i w Biblii znajdują się ślady kolejnej manipulacji polegającej na tym, ze nagle nie wiadomo skąd pojawia się słowo “Żyd” i do końca nie wiadomo co ono oznacza. Z pewnością dzięki temu, że istnieje słowo “Żyd”, dzieciom diabła udało się przeforsować kłamstwo, jakoby narodem wybranym byli tylko dzisiejsi “Żydzi”.

Doszedłem do wniosku, że temat fałszerstwa Zachariasza 12:10 wymaga ponownego zweryfikowania pod kątem tego, co udało mi się ustalić tzn. jezus=Baal.

Zadałem sobie takie pytanie: o co tak naprawdę w tym chodzi? Kto wymyślił tę doktrynę (którą większość z nas bezmyślnie powtarzało jeszcze do niedawna) i po co?

A drugie pytanie, na które staram się odpowiedzieć w tym wpisie jest takie:

Jaką rolę w procesie prania mózgów ma do odegrania judaizm?

Moje przemyślenia z części 15 są częściowo nadal aktualne. Doktryna jakoby Izraelici zabili mesjasza umożliwiła atakowanie narodu wybranego – zrobiono z nich idiotów, którzy w zatwardziałości serca odrzucili swojego mesjasza. Dało to podstawę do walki pomiędzy judaizmem a chrześcijaństwem i ogólnie – do szerzenia nienawiści wobec narodu wybranego, którą obserwujemy do dziś wśród bardzo wielu ludzi. (pomijając to, że bardzo wielu białych ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest ogromne prawdopodobieństwo, że są Izraelitami)
Ale to tylko małe piwo. Uważam, że jest coś ważniejszego niż to.

W ostatnich wpisach opisałem swoje przypuszczenia na temat wykorzystania tzw. nowego testamentu do zwiedzenia ludzi i ustanowienia NWO. Wydaje mi się, że jest to właściwy sposób rozumowania, tzn. właściwe jest założenie, że treść “NT” nie jest przypadkowa i została przez upadłe anioły i ich potomstwo skomponowana w taki sposób, aby ułatwić oszukanie ludzi w czasach końca. Ponadto uważam, że “NT” jest nieco ważniejszy niż pisemka innych religii, bo jest skierowany do białych ludzi – a przecież to ich najbardziej nienawidzą upadłe anioły. Oszukiwanie i mordowanie białych ludzi przynoszą im większą satysfakcję niż mordowanie innych ras… Takie wnioski nasuwają się same po obserwacji tego co się dzieje na świecie (weźmy chociażby mapę aktywności rozpylania chemtrails) i po lekturze księgi Henocha, z której dowiadujemy się, że zaciekła walka toczy się właśnie przeciwko białym owcom (Izraelitom). (tutaj ważne: pamiętajmy, że Bóg pozwala na wyniszczanie białej rasy – odsyłam do 89-90 rozdziału księgi Henocha).
A więc wracając do “NT”… Można wykorzystać jego treść, aby spróbować przewidzieć zamiary upadłych aniołów.

Jak wiemy, upadłe stoją za powstaniem wszystkich solarnych religii łącznie z kabalistycznym judaizmem. Zacząłem się ostatnio zastanawiać jaka będzie rola judaizmu w czasach końca i do czego on jest w ogóle potrzebny watykańskim iluminatom. Starałem się znaleźć związek między tym co udało mi się ustalić w części 15, a tym, co napisałem w kilku ostatnich częściach – powiedzmy 36-39.

Przypominam: wiemy o tym, że planem upadłych aniołów jest jest ujawnienie się nam jako przybysze z kosmosu. Chcą nam wmówić, że miliardy lat temu zasiali życie na ziemi i następnie łączyli się z nami genetycznie.
Jaki to ma związek z judaizmem? Albo inaczej: jaką rolę ma w tym teatrze odegrać judaizm?

Z planu 3 wojen dowiadujemy się, że w momencie kiedy upadłe ujawnią się nam jako kosmici, ludzkość uzna ich jako swoich prawdziwych bogów. Wszystkie religie upadną łącznie z ateizmem.

Zakładam, że każda jedna religia w tym czasie przejdzie gruntowną przebudowę dogmatów, tzn. zostanie podane do publicznej wiadomości ich prawdziwe znaczenie. Przykładowo: chrześcijanie dowiedzą się w końcu, że jezus jest synem kosmity, który kiedyś odwiedził ziemię czyli… można powiedzieć że sam także jest kosmitą… czyli kosmicznym Chrystusem. I podobne zajścia będą miały w każdej jednej religii. Dogmaty, które były trudne do pojęcia i niezrozumiałe lub niewiarygodne dla większości, zyskają nowe realne znaczenie i ludzie nie będą mieli wyjścia jak tylko zgodzić się z oficjalnym praniem mózgów serwowanym przez iluminatów budowanym w oparciu o największe kłamstwo tego świata: planetę ziemię. Ludzie poznają prawdę, która zostanie wykorzystana przeciwko nim: dowiedzą się, że tak naprawdę wszystkie religie stanowią jedność, bo wszystkie nauczają tego samego: opisują kult płodności upadłych aniołów (przedstawiających się jako kosmitów), którzy wielokrotnie interweniowali w ciągu wieków, aby wyprowadzić ludzkość na właściwe tory…ewolucji… tzn. zwyczajnie bzykali kobiety i płodzili swoje potomstwo.
Jezus Baal z watykańskich ewangelii jest przykładem takiego dzieciątka – jest synem boga… Lucyfera, a więc jest synkretycznym bóstwem, które łączy ze sobą motywy zaczerpnięte z wielu kultur i religii solarnych…

Ludzie się dowiedzą, że u Greków, Rzymian, Egipcjan itd. są opisane takie same historie (bo faktycznie to prawda – upadłe anioły płodziły i płodzą potomstwo gdzie się da). W efekcie łatwo będzie ludziom zaakceptować fakt, że wszystkie religie czciły tego samego boga (który się im przedstawi jako przybysz z kosmosu). Ludzie po prostu uznają go jako swojego dobroczyńcę i stworzyciela. Lucyfer zatryumfuje razem z całą swoją świtą.

Masoni opisali ten plan bardzo zdawkowo w planie 3 wojen. Jest powiedziane, że religię otrzymają rzeczywiste światło:

“(…) otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.”
Teraz wróćmy do głównego tematu artykułu. Jaką rolę odegra tutaj judaizm?

Myślę, że znaczącą. Na początek przyjrzyjmy się jakie pranie mózgu otrzymują wyznawcy judaizmu dzisiaj. Pisałem o tym wielokrotnie. A więc krótko:

 1. Mówi się im, że dzisiejsze państwo Izrael stanowi wypełnienie się proroctw biblijnych. To jest największe kłamstwo skierowane w tych biedaków (albo i nie, niektórzy są sami sobie winni, bo tak samo jak choćby katolicy  – nie szukają Boga całym sercem i nigdy nie poznają prawdy o tym przeklętym masońskim przekręcie)
 2. Warto dodać, że ich religia przesiąknięta jest kabałą i nie ma wielkiego związku z Torą – rzeczywistym Prawem Boga Izraela.

Teraz postawmy pytanie: Jak to możliwe, że oni tkwią w tym kłamstwie? Jak zwykle wszystko opiera się o bardzo wczesną indoktrynację. Watykan robi wszędzie to samo: robią ludziom kwadratowe mózgi jak jeszcze są dziećmi.

W jaki sposób judaizm otrzyma swoje rzeczywiste światło? Myślę, że dość prawdopodobne jest to, że kabała zostanie oficjalnie uznana jako rzeczywista prawidłowa interpretacja Tory. Jak wiemy, kabała jest czystym kultem Lucyfera i została ona stworzona w celu skasowania Tory i wprowadzenia wyznawców judaizmu w kult płodności dokładnie tak samo jak to się dzieje we wszystkich religiach. A więc jak to będzie kiedy kabała zostanie oficjalnie zalegalizowana? Przykładowo: powiedzą nam, że biblijni patriarchowie byli potomstwem upadłych aniołów i dlatego byli tacy ważni. Nie będę tutaj opisywał prania mózgu, które zawiera kabała, bo po pierwsze, nie czytałem jej. Boję się tam zaglądać ze względu na to, że jest to najmocniejsza księga satanizmu i nie wiem, czy samo to, że ją przeczytam nie będzie grzechem. Natomiast z różnych źródeł wiem o niektórych tezach, które ona zawiera. Po pierwsze: jest to instruktaż czarów i cała filozofia oparta jest o istnienie kosmitów i wielkiego wszechświata. Wiele miejsc w Torze jest przekręconych i podana jest ich “prawidłowa” (według kabalistów) interpretacja.
Przy okazji, trzeba być niezłym idiotą, aby nie potrafić się połapać w tym, czym jest kabała i traktować ją na równi z Torą. Tak zrobił np. pan Szydłowski, który jest kabałą zachwycony.

Tak więc pierwsze pranie mózgu dla judaizmu w czasach końca będzie polegało na oficjalnej gloryfikacji kabały. Dziś szeregowi judaiści nie wiedzą czym jest ich religia. Wkrótce się dowiedzą. Otrzymają swoje rzeczywiste iluminackie światło. Wszystko jest przez iluminatów starannie przygotowane na stosowny moment.

Drugie pranie mózgu będzie konsekwencją pierwszego. Jak już wmówią im, że kabała jest tak super wspaniała, to nie będzie im trudno przekonać ich do tego, że rzeczywisty sens Tory jest inny. Będzie to droga do kasacji Tory, a jak wiemy, właśnie to jest jednym z głównych celów upadłych, watykanu, iluminatów, masonów i ich sługusów. Będzie to sytuacja, która umożliwi wprowadzenie NWO.

Trzecie pranie mózgu polegać będzie na tym, że jest pewien problem z proroctwami dotyczącymi pomazańca… Bo wszędzie jest napisane, że będzie wtedy obowiązywać Tora, a on będzie jej przestrzegał. Judaiści nie zaakceptują mesjasza, jeśli te proroctwa nie zostaną wypełnione. Jak pogodzić NWO z Torą i mesjaszem, który ma przestrzegać Prawa-Tory? Gdyby nie pierwsze 2 prania mózgu, to iluminatom nigdy nie udałoby się przekonać judaistów do tego, aby zaakceptowali jezusa Baala jako mesjasza. Ale kiedy najpierw nauczą ich “prawidłowego” kabalistycznego interpretowania Tory, to nie będzie to trudne. A więc plan jest taki, aby najpierw wybić im z głowy Torę poprzez gloryfikację kabały, a następnie użyć tego oszustwa do przekonania ich do tego, że kiedy przyjdzie jezus Baal, to zostaną wypełnione proroctwa i faktycznie będzie obowiązywać prawo boże (ale oczywiście to…kabalistyczne!)
Kiedy dzisiaj sobie o tym pomyślę, to jest to niemal nie do wyobrażenia, że można do tego stopnia oszukać ludzi… Ale dla nich nie ma rzeczy nie do zrobienia, zamierzają ludzi doprowadzić do takiego wyczerpania poprzez 3 wojnę światową, że przy jednoczesnym praniu mózgów, z pewnością im się to uda. Ujawnienie się upadłych aniołów jako kosmitów poczyni w umysłach ludzi takie spustoszenie, że gotowi będą zaakceptować dowolne kłamstwo.

Z resztą, podobne oszustwo ma miejsce już teraz… Jakoś udało im się przekonać judaistów do tego, że obecne państwo Izrael stanowi wypełnienie proroctw biblijnych. Nabrał się nawet na to mój znajomy. Nie rozmawiałem z nim od dawna odkąd się o tym dowiedziałem. Z resztą on sam nie chce ze mną gadać, bo ja atakuję judaizm. (Przy okazji – może kiedyś to przeczyta – szkoda mi ciebie, bo wiem że jesteś dobry człowiek.)

Jeśli watykańskim iluminatom  udało się przekonać judaistów do obecnego państwa Izrael. które jest wypełnieniem biblijnych proroctw, to zastanówcie się… Czy nie oznacza to, że równie łatwo wypiorą im mózgi w dowolny sposób, ponieważ już połknęli przynętę i pływają na haczyku nawet o tym nie wiedząc?

Uważam, że nie będzie dla nich żadnego problemu i przekonają ich do przychodzącego z kosmosu ufoludka jezusa Baala.

Tutaj taka ciekawostka… Kiedyś rozmawiałem z gorliwym judaistą i on nie wiedział o tym, że nie żyje na planecie ziemi… Był wręcz zbulwersowany tym co mu mówiłem Czyli tak jakby widać jak na dłoni, że kabała wykręca wszystkie biblijne wersety o kształcie ziemi i wszechświata na korzyść obecnego modelu nałókowego. Przy okazji… Nauka jest po prostu kwintesencją kabały i wzięła się od niej bezpośrednio. Czyli warto zapamiętać: nałókę o wszechświecie stworzono właśnie na podstawie kabały – stąd to podobieństwo. Wniosek: czego uczy się nasze dzieci w szkołach? KABAŁY!!!!!!!

Idźmy dalej.

Zauważmy, że ogólnie można powiedzieć, że wyznawcy judaizmu są przez postrzegani przez ogół ogłupionego tłumu religiantów jako znawcy Tory i “ST”, a ich największy problem polega na tym, że nie uznali jezusa jako mesjasza. I taki stereotyp starannie zaaplikowany do naszych mózgów przez Watykan funkcjonuje cały czas i ma się dobrze.

Małe podsumowanko:

Judaiści twierdzą, że w czasach prawdziwego mesjasza, który nadejdzie, będzie panować pokój i Prawo Boże. No i mają rację, ale to zostanie po mistrzowsku wykręcone w taki sposób, aby oni uznali za mesjasza… JEZUSA BAALA PRZYBYSZA Z KOSMOSU! Pranie mózgu będzie tak wielkie, że oni faktycznie zaakceptują fałszywe państwo Izrael, które wygra 3 wojnę światową z kosmitą jezusem Baalem na czele i uznają go jako swojego mesjasza.

Na pozostałych ludziach zrobi to ogromne wrażenie i pomyślą: “Skoro nawet Żydzi uznali Jezusa jako swojego zbawiciela, a oni przecież lepiej znają Biblię od nas, to oznacza, że ten jezus Baal faktycznie jest prawdziwym zbawicielem.” Mało tego, watykan starannie zadbał o to, aby wszystkie dzieci w krajach o gdzie żyją biali, są od małego były uczone o jezusie, który kiedyś przyjdzie…

Uważam, że judaizm zostanie wykorzystany do tego rodzaju procederu i wywarcia wpływu na inne religie, które w tym samym czasie uzyskają swoje “rzeczywiste światło”.

Dowody na to, że taki scenariusz jest prawdopodobny znajdują się w tzw. “nowym testamencie”, a konkretnie w apokalipsie i 19 rozdziale ew. “Jana”.Opisałem te fragmenty w części 15. Pokazałem, że komuś zależało na tym, aby zrobić z narodu wybranego morderców skoro doszło do tak jawnej manipulacji wersetami. Ponadto kiedy dotarłem do słynnego miejsca w Apokalipsie (a uważałem ją jeszcze za pismo natchnione), byłem dość zakłopotany i nie wiedziałem co z tym zrobić, bo tam znajdowało się pozornie to samo. Dziś już wiem, że apokalipsa to zbiór proroctw zapisanych na potrzeby kultu Baala. A ta wiedza pozwala mi uchwycić powód tej całej manipulacji.

Uważam, że w pierwszym rozdziale Apokalipsy

Obj 1:7. Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen.

doszło do interesującego zapisu – oszustwa, którego zadaniem jest właśnie przygotowanie nas na pranie mózgu czasów końca:
Przypominam o co mi chodzi: przywódcy duchowi judaizmu na widok przychodzącego z kosmosu (który nie istnieje) jezusa Baala, ogłoszą, że on jest prawdziwym żydowskim mesjaszem przepowiedzianym u proroków!

Kiedy judaizm klepnie jezusa jako mesjasza, razem z nim zrobią to wszystkie religie, bo judaizm posiada tutaj jakby największą wiarygodność i będzie to tzw. syndrom stada. Ludzie popatrzą wtedy w Obj 1:7, zobaczą, że to się wypełniło i faktycznie “Żydzi zabili kiedyś jezusa, a teraz się do tego przyznali i uznali swoją winę”. Będzie to jeden z wielu przekrętów mających na celu przekonanie ludzi do tego, że apokalipsa jest pismem natchnionym, ale jej prawdziwy sens dopiero wtedy zacznie nabierać kształtu.

Przy okazji: jeśli apokalipsa jest pismem natchnionym, to można powiedzieć, że jeśli tak, to należy załączyć do Biblii także plan 3 wojen, bo wszystko się niego wypełnia co do joty, a to oznacza, że to też musza być Słowa Boga… 🙂

Poszperajcie sobie, a przekonacie się, że często się mówi, że Żydzi w końcu uznają jezusa jako mesjasza, a wtedy nastanie właśnie królestwo boże zapowiedziane przez proroków. Okazuje się, że za tym przekrętem który sączy się nam do głów, TAKŻE STOI WATYKAN!

A W RZECZYWISTOŚCI BĘDZIE TO NEW WORLD ORDER, a nie biblijne Królestwo Boże.

Powtórzmy: Ten diabelski świat chce nam wmówić, że New World Order będzie Królestwem Bożym zapowiedzianym w Biblii. Judaizm ma według mnie odegrać ważną rolę w procesie ostatecznego oszukania ludzi. Werset 1:7 z apokalipsy jest na to dobrym przykładem.

Warto tutaj także dodać, że cały “NT” jest jednym wielkim atakiem skierowanym na naród wybrany. Jest wiele miejsc jawnie skierowanych przeciwko tzw. “Żydom”. Po co się atakuje naród wybrany, (fałszywie nazywany “Żydami”)? M. in. po to, aby ich wykreowaną winę wykorzystać do oszukania ludzi w czasach końca.  To jest wielowarstwowe kłamstwo budowane starannie w oparciu o inne kłamstwa. Mamy tu spiralę kłamstw, a pierwsze polega na tym, że Izraelici absolutnie nie zabili żadnego mesjasza – jak wiemy z części 15!

Jest to dobry przykład na to, aby zrozumieć w jaki sposób komponowano “nowy testament”. Ojcowie kościoła na czele z Pawłem nie mieli żadnego problemu z fałszowaniem historii i wymyślaniem kłamstw na kolanie. Nad tym całym procesem oczywiście czuwały upadłe anioły. Do dziś czuwają, aby ludzi starannie przygotować na swoje ujawnienie. Judaizm także ma tutaj do odegrania swoją rolę.

Opisałem swoje przypuszczenia. Czas pokaże, czy okażą się słuszne o ile dożyjemy…

I jeszcze jedno. Na czym będzie polegało oświecenie wszystkich religii? Spodziewam się , że święte księgi całego świata (oczywiście także “NT” i niestety “ST”) zyskają nowe (jawnie satanistyczne) znaczenie, a wszystkim się powie, że one opisują to samo tylko w inny sposób, a więc kult płodności kosmitów – naszych dobroczyńców.

Czy ktoś, kto wyznaje Torę w czysty sposób bez uznawania Talmudu i Kabały, da się nabrać na to przeklęte iluminackie wielowarstwowe oszustwo?

NIE!

A więc która “religia” jest jedyna, prawdziwa? Widać, że cały świat chce skasować Torę… Ciekawe czemu…

Pozdrawiam wszystkich agentów i jełopów, którzy mnie tutaj odwiedzają. Ten artykuł jest napisany specjalnie dla was.

Brain Breaker

Advertisements

39 thoughts on “Co Szatan zrobił z Biblią cz. 40 – Rola judaizmu w oszustwie czasów końca i ciąg dalszy fałszerstwa Zachariasza 12:10

  1. Monika

   Chcę zwrócić Waszą uwagę jeszcze na taki drobiazg z opisu przychodzącego Jezusa.

   Najpierw jednak podam kim jest Baal. “Kananejski bóg burzy, przyrody i płodności. Jego imię znaczy tyle co pan, właściciel, małżonek. Na Bliskim Wschodzie początkowo był także bóstwem gór, skał, drzew i źródeł, dbającym o obfite plony i płodność trzód swych wyznawców. (…)Miał być Baal synem boga Ela lub Dagona i bratem bogini Anat. To właśnie dzięki jej pomocy miał zmartwychwstać i zwyciężyć, podobnie jak budząca się co roku do życia przyroda. „Śmierć i zmartwychwstanie Baala były mityczną transpozycją przemiany pór roku” – czytamy w I tomie PWN-owskiej encyklopedii „Religia”. (…) „Baal jest symbolem zwycięstwa boskiego ładu nad ziemskim chaosem (…) Eposy ugaryckie opowiadają, że to właśnie Baal pokonał te moce i otrzymał tytuł „Cwałujący na Obłokach” (tytuł przypisywany Bogu Izraela w PS 68,4)” – czytamy w „Słowniku wiedzy biblijnej” wydanym przez oficynę Vocatio.

   Psalm 68,4-5
   4 A sprawiedliwi się cieszą i weselą przed Bogiem, i radością się rozkoszują.
   5 Śpiewajcie Bogu, grajcie Jego imieniu; wyrównajcie drogę Temu, co cwałuje na obłokach!
   Jahwe Mu na imię; radujcie się przed Jego obliczem!

   Mt 24, 29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, PRZYCHODZĄCEGO NA OBŁOKACH NIEBIESKICH z wielką mocą i chwałą.

   Ap 1 7 Oto NADCHODZI Z OBŁOKAMI, i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili.
   I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi. Tak: Amen.
   8 Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi,
   Wszechmogący.

   Like

   Reply
   1. Szymon Pułkownik

    Moniko, bardzo ciekawe
    Jezus jest bardzo często przedstawiany jako małżonek, oblubieniec, z przypowieści o: “Pannach roztropnych” czy z Apokalipsy, a kościół, czyli jego sługi, czciciele jako oblubienica.
    Co do przyrody, to szczególnie czci się Jezusa na wiosnę, czyli kult płodności, jaja, zajączek.
    “Baal jest symbolem zwycięstwa boskiego ładu nad ziemskim chaosem.” Wypisz, wymaluj nwo z kosmosu jako ufoludki na czele z Jezusem.

    Liked by 1 person

    Reply
   2. Brain Breaker Post author

    No bardzo pięknie, kolejny raz to samo… Jezus podszywający się pod Boga.
    Pytanie do wszystkich osób negujących “ST” i Boga Izraela:
    Jak myślicie? Dlaczego autorzy “NT” przypisali jezusowi tytuły Boga Izraela? Po co? Skoro PODOBNO według was Bóg Izraela jest kolejnym szeregowym pospolitym bożkiem takim samym jak wszystkie inne annunaki czy ufoki itd.
    Tak więc dlaczego autorzy “NT” rżnęli i kradli określenia wprost z “ST”? Komuś bardzo zależy na tym, aby jezus mógł udawać tego…no… tego “pospolitego pustynnego bożka”, którego tak bardzo nienawidzicie.

    Like

    Reply
 1. Szymon Pułkownik

  Jestem pewien, że to działanie Boga, palec Boży, że nie pozwolił zniszczyć Watykanowi “Starego Testamentu”. Musieli oni być tak głupi, skoro wmawiają nam, że Bóg się zmienił. Wystarczy spojrzeć na Boga za czasów Mojżesza, a tego za czasów niby Jezusa. Nie można tego pogodzić. Niektórzy głoszą, że Bóg był okrutny. Ja mówię, że sprawiedliwy. ale surowy

  Like

  Reply
 2. Szymon Pułkownik

  Aby poznać Prawdę o dwunastym wersecie Księgi Zachariasza wystarczy spojrzeć na werset wcześniej:

  12:9: “Bo się stanie dnia onego, że szukać BĘDĘ wszystkie narody, które przyciągną przeciwko Jeruzalemowi, abym je wytracił.
  12:10: “I wyleję na dom Dawidowy, i na obywateli Jeruzalemskich Ducha łaski i modlitw, a patrzyć będą na MIĘ, którego przebodli; i płakać będą nad nim płaczem, jako nad jednorodzonym; gorzko, mówię, płakać będą nad nim, jako gorzko płaczą nad pierworodnym.”

  Wystarczy zwrócić uwagę na słowa, wyrazy, które wyróżniłem wielką literą. Nie ma mowy o nikim innym; o żadnym niby Jezusie

  12:8: “Dnia onego Pan będzie bronił obywateli Jeruzalemskich, a któryby był między nimi najsłabszy, stanie się dnia onego podobny Dawidowi, a dom Dawidowy podobny bogom (nie rozumiem tego: “BOGOM”, rzekome przewinienia Dawida, Salomon?), podobny Aniołowi Pańskiemu przed nimi.”

  Dwunasty rozdział Księgi Zacharyjasza Biblii Gdańskiej

  Ten Salomon nie daje mi spokoju. Przecież w Biblii są rzekomo jego Mądrości; niby taki mądry król, a …

  Co do judaizmu, czyli jego możliwej roli w czasach końca, to ta wiadomość świetnie pasuje do uznania Jezusa jako mesjasza, czyli de facto do: “przyznania się głupich Żydów do zbrodni, błędu”: http://www.bibula.com/?p=1023

  Musimy pamiętać, że to są plany zła. Bóg może w każdej chwili je zniweczyć poprzez bezpośrednią, nagłą interwencje w losy świata.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Szymon dzięki za ten link. Zapomniałem o tym, a pasuje tutaj jak ulał… Rabin judaizmu na łożu śmierci wskazuje na… jezusa! Kolejny dowód w sprawie przemawiający za tym, co napisałem.
   Co do Salomona, to również mam takie same odczucia.

   Like

   Reply
  2. Brain Breaker Post author

   Cytat z linku…

   Świat żydowski trzyma tę tajemnicę nie wiedząc co z nią uczynić, jak ją zinterpretować, jak ją przełknąć. Jest tak wybuchowa, a jednocześnie tak prawdziwie porażająca, że ortodoksyjni Żydzi nie chcą w nią uwierzyć.

   Sprawa dotyczy notatki sporządzonej przez zmarłego w styczniu 2006 roku w wieku 108 lat rabina Yitzak Kaduri, jednego z najbardziej poważanych rabinów w historii. Rabin Kaduri, specjalista Talmudu i kabały, na kilka miesięcy przed swoją śmiercią spisał na małej karteczce swoje ostatnie słowa. Zaklejona w kopercie notatka miała być według życzenia rabina otwarta dopiero teraz. Gdy ją w końcu odczytano, wybuchła burza.

   Na kartce rabin Yitzhak Kaduri zapisał imię Mesjasza, na którego z utęsknieniem czekają Żydzi od tysięcy lat. Ku konsternacji ortodoksyjnych Żydów, jak również niedowierzaniu wszystkich Żydów na świecie, rabin Kaduri zapisał, że Mesjaszem, który przyjdzie jest Yehoshua, zwany także Yeshua, nam wszystkim znany jako Jezus. „Podniesie On ludzi i udowodni, że Jego słowa i prawo są ważne” – zapisał rabin Kaduri.
   Zdanie powyższe zapisane po hebrajsku brzmi: Yarim Ha’Am Veyokhiakh Shedvaro Vetorato Omdim, z którego ortodoksyjni Żydzi interpretując je w świetle stosowanych przez siebie kabalistycznych schematów, wyczytują właśnie imię Yehoshua, syna Yohozadaka.

   NIC DODAĆ NIC UJĄĆ

   Like

   Reply
 3. Szymon Pułkownik

  Na końcu strony, którą podałem w poprzedniej wiadomości, jest napisane: “Jezus Chrystus, Zbawiciel Świata, Prawdziwy i Jedyny Mesjasz, przepowiadany przez Proroków, został świadomie odrzucony przez Żydów. Żydzi, podstępnie pojmując, żądając śmierci i doprowadzając do ukrzyżowania Chrystusa, odwrócili się od Boga i przez dwa tysiąclecia stoją w opozycji do Chrześcijaństwa i wartości przekazanych całej ludzkości przez Boga. Niewierny, acz swego czasu umiłowany i wybrany przez Boga naród żydowski, odegra jednak w ekonomi Zbawienia zasadniczą rolę, nawracając się w końcu i przyjmując odrzuconego wcześniej Mesjasza – Jezusa Chrystusa.

  Być może obserwujemy pierwsze tego sygnały.”

  “ekonomia zbawienia”, co to za głupi termin

  Dokładnie o tym pisze Brain.

  Like

  Reply
 4. miczki

  A i jeszcze jedno – wiecie, że imię Christopher (Christ-bearer – urodzony w Chrystusie) znaczy to samo co… Cristobal. Patrząc na Biblię, imiona czczących Szatana/Baala kończyło się sylabą -bal lub -bel.

  Like

  Reply
 5. Szymon Pułkownik

  Jeszcze niedawno mogłem tylko zastanawiać się po co Rzym umieścił oficjalnie postać Jezusa w centrum swojej sekty. Oczywiście podpartego naukami Pawła, a nie samego Jezusa, co już samo w sobie jest absurdem. Myslałem, że pragną w ten sposób bluźnić Samemu Bogu i Go ośmieszać poprzez rzekomego syna pod przykrywką opium dla mas. Wtedy ludzie nie tylko z Rzymu mogliby powiedzieć na Sądzie: “Przecież wierzyliśmy w Jezusa!”.

  Like

  Reply
 6. Maniek

  werset zach 12:10 nie opisuje żadnegoJezusa któreg przebodli tylko wyśmiali czyli po ang.mocked me a przebili to pierced.Na dodatek septuaginta jest źle tłumaczona na j.polski nawet ta najnowsza to zwykłe tłumaczenia z b.tysiąclecia 3 wyd.A tak do rzeczy werset z zachar.nie dotyczy żadnego mesjasza.W wersji angielskiej nie ma nigdzie nic o proroctwach które mają związek z ewangeliami.

  Like

  Reply
 7. miczki

  Witaj Krystianie! Przeczytałem Twoje wszystkie artykuły i jestem pod olbrzymim wrażeniem, że Pan Bóg obdarzył taką mądrością prawą kobietę.Wczoraj przypadkowo znalazłem COŚ NIEPRAWDOPODOBNEGO! Naród Wybrany przez Naszego Pana Boga nigdy nie będzie nazywać się ani nie nazywał się Izrael! A to dlaczego? Nazwa “Izrael” może nie budzić zastrzeżeń w języku polskim, ale w angielskim już tak. Przeanalizujmy to:

  ISRAEL, inaczej IS-RA-EL

  IS – ISIS (satanistyczna bogini)
  RA – wiadomo, egipski bóg słońca
  EL – określenie Saturna aka Elohim aka Pan itd.

  Trzy satanistyczne bóstwa w nazwie “państwa”! Jeśli dodamy jeszcze heksagram na fladze państwa, który jest najmocniejszym symbolem w czarodziejstwie, nie dziwmy się, że ten kraj ma prawie największe wpływy światowe. Oddany Szatanowi w 100%!

  Kto jeszcze ma wpływ na świat prócz Izraela? Szwajcaria mająca na fladze krzyż grecki, silny okultystyczny znak, i Watykan.

  Królestwo Boże nie będzie miało określenia, bo będzie jedyne w swoim rodzaju i jedyne istniejące. Podobnie jak nasz Pan Bóg nie ma konkretnego imienia, gdyż JEST TYLKO JEDEN!

  Sądzę, że ta nazwa jest jednym z pierwszych fałszerstw, jeszcze za czasów starożytnych, wraz z nakazem obrzezania. Wielokrotnie pisano, że obrzezanie zaburza doznania seksualne, przez co tworzą się różne dewiacje. Jest stwierdzone, że najbardziej zboczeni są “Żydzi”. Wiadomo przez co. Przez brak napletka.

  Krystianie, mam prośbę – zamieść to jako główny artykuł, ponieważ jest to ważna informacja, a nie chciałbym, aby zginęła w zalewie innych komentarzy.

  PS. I nie określajmy Pana Boga określeniem “Pan”, które jest kalką “LORDA” z języka angielskiego. “Pan” po polsku jest co prawda równoznaczne z “LORD”, ale to imię należy do satanistycznego bożka.

  Z Panem Bogiem,
  Mikołaj!

  Like

  Reply
 8. miczki

  Ciąg dalszy postu… Krystianie, byłbym rad, jakbyś połączył go w jedno. Dzięki.

  Wiecie, jak Fenicjanie nazywali planetę Saturn? Zgadnijcie… Izrael! A słowo “Jew” (Żyd) pochodzi od “Jeud”, czyli… syn Saturna! Sorry, ale faktom nie zaprzeczymy. Kocham Pana Boga i chcę poznać prawdę, która jest zacierana od rządów Salomona, kiedy to zaczął służyć Szatanowi. Całkowicie zboczono z kursu od rządów Jeroboama, czyli… 931 r. p.n.e! Od prawie 3000 lat światem rządzi całkowicie Szatan!

  Jeruzalem był jedynym miastem w historii wiernym tylko Panu Bogu. Reszta w mniejszym lub większym stopniu czciła Baala.

  Powiem Wam, że nie wiem, dokąd mnie moje badania zaprowadzą. Na pewno nie odrzucę Pana Boga i Septuaginty. Ponadto polecam przeczytać “Dawne dzieje Izraela” Józefa Flawiusza. Opisuje on m. in. że historię Adama i Ewy przekazywano innym kulturom w łatwy do przyswojenia dla nich osób. Dlatego np. wspomnienie o potopie mamy w… 180 kręgach kulturowych! Podał też imiona ludzi, którzy odpowiadali za przeniesienie wydarzeń biblijnych do ważniejszych kultur.

  O związku Saturna z Izraelem:

  Znaczenie nazwy Izrael:
  http://the-red-thread.net/IS-RA-EL.html

  YHWH i Marduk – podobieństwa:
  http://the-red-thread.net/marduk-yhwh-comparisons.html

  Już w starożytności skarżono się na fałszowanie Biblii, więc nie dziwmy się, że wychodzą teraz takie kwiatki.

  PS. Jeszcze dodam, że w takim razie słowo “Izrael” bluźni Panu Bogu, bo Saturn był słynny z jedzenia… własnych dzieci!

  Ciepłe uściski wszystkim szukającym prawdy!
  Mikołaj

  Like

  Reply
 9. dadi82

  Fajny artykuł. Zastanawia mnie jedno dlaczego autor jest taki pewny tego New World Order? Na większości stron nawet tych dobrych, każdy bierze za pewnik new world order. Tymczasem poprzez swojego proroka Daniela zapowiada nam że nigdy nie dojdzie do połączenia się “świata”.
  Daniela 2:44
  “Za czasów tych królów Bóg nieba ustanowi inne królestwo. Ono istnieć będzie na wieki.”
  Nigdy nikomu nie udało się ponownie zjednoczyć Imperium rzymskiego. A próbowało wielu, choćby Napeoleon, Hitler, teraz próbują z UE. Ale nic z tego nie wychodzi, dlatego Twierdzę że Bóg nie dopuści do globalnego Państwa, choć takie są planu od wieków jego przeciwników.
  “….Tamte królestwa porazi i usunie o ono samo (królestwo Boże) utwierdzi się na wieki”.
  Nie przypominam sobie aby Bóg Izraela zapowiadał jakieś jedno globalne królestwo w czasach końca. Może coś źle interpretuję więc otwarty jestem na teksty z “ST” które mówią co innego.
  Rozproszy wśród narodów/ludów. Pozbiera z narodów itp

  (Ks. Jeremiasza 31:10, Biblia Tysiąclecia)
  (28) Nie bój się, sługo mój, Jakubie – wyrocznia Pana – bo jestem z tobą, bo zgotuję zagładę wszystkim narodom, wśród których cię rozproszyłem. Ciebie zaś nie wyniszczę; ukarzę cię jednak sprawiedliwie – nie ujdzie ci wina bezkarnie.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   To nie jest takie proste. Pod koniec Daniela mamy wersety o ucisku. New Word Order może być końcówką imperium rzymskiego. Jak na razie masoni realizują swoje plany bardzo dokładnie (porównując z planem 3 wojen) i nie wiem dlaczego miałbym zakładać, że nie uda im się NWO, skoro wszystko do tej pory im się udaje. Jeśli Bóg zainterweniuje wcześniej, to nie miałbym nic przeciwko, ale zdrowy rozsądek nie pozwala mi się łudzić.

   Like

   Reply
 10. Maniek

  To, że widziałeś żelazo zmieszane z mulistą gliną oznacza, że zmieszają się oni przez ludzkie nasienie, ale nie będą się odznaczać spoistością, podobnie jak żelazo nie da pomieszać się z gliną. (Daniel 2:43 BT_4)
  Ten werset wyjaśnia że mieszanie się upadłych z ludźmi ma miejsce w naszych czasach.Owe żelazo to upadli a glina to ludzie.Nikt na to jeszcze nie wpadł że chodzi o czasy teraźniejsze.Więc całe to zwiedzenie runie jak domek z kart.Nigdy nie dojdzie do NWO.Ziemię odziedziczy naród słowiański a naród izraela zmieszany z żelazem czyli człekokształtne hybrydy zginą z ręki Boga Słowian.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Interesująca interpretacja Daniela, ale co do boga Słowian, to mam kilka pytań:
   Czy znamy jego imię? Gdzie można o nim poczytać? Jakie jest jego prawo?

   Na marginesie…Sam pewnie jesteś Izraelitą… Dajesz się nabierać na tę samą propagandę co słuchacze radia marysia. Zabawne.

   Like

   Reply
 11. Maniek

  Chcesz znać imię Boga?A czy Boga ktoś stworzył a może się urodził?Bóg nie jest aniołem i nie został przez nikogo stworzony.To nie jest jakiś byt żeby posiadał imię jak stworzenia.Czyżbyś nie rozumiał tego że Bóg nie miał poczatku?Imię odróżnia wszystkie istoty stworzone od siebie.A skoro twój bóg posiada imię więc nie jest bogiem a stworzeniem.
  To może napisz jakie imię twojego boga?Zawołam go.
  Co do prawa Boga,to prawo było przyrodzone tak samo jak mieli aniołowie.Prawa nikt nie spisywał.Prawo było nadane,zakodowane od urodzenia.
  W ks.Henocha jest opisane jak upadli nauczyli ludzi pisać i było to złe w oczach Boga.Czyli pismo nie stanowi żadnego prawa bo każdy może sobie je poprawiać lub interpretować.Prawo było zapisane w mózgu.Czy pierwsi ludzie mieli gdzieś zapisane prawo?Jedynym prawem o którym wiemy było m.inn ” nie wolno wam spożywać owoców z drzewa poznania……
  Na marginesie nie jestem Izraelitą i nie słucham radia marysia,nie jestem wielbładem choć może mam niewielkiego garbika.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Tak tylko dopytuję… o to imię, myślałem, że podasz M…ariusz 🙂 bo widać po twoich poglądach (czytaj: nie twoich tylko twojego boga Mariusza), że go wyznajesz i powtarzasz w ślad za nim te kretynizmy, wymyślone na kolanie podczas stawiania kloca lub (i) podyktowane mu przez jego przewodników duchowych (czytaj: masońskich watykanistów).
   Jak można tak bezmyślnie powtarzać te bzdury? Świadczy to o tobie Mańku…
   Wymyślił byś kiedyś coś sam, a nie tylko spijasz to co ci Mariusz nasika do kubeczka.

   Piszesz o mnie, że jestem nemrodystą… Buehehehe, rozweselasz mnie.
   Żona narzeka, że jestem zbyt smutny… a dzięki tobie poprawił mi się humor. Z podziękowaniem i z pozdrowieniami dla twojego boga M… Kiedyś pani Pamela napisała, że biblijny Bóg może ją pocałować w dupę… Dziś ja piszę, że bóg Słowian może to samo zrobić mi.

   Dawno się z nikim nie żarłem, a czasami trzeba – dla zdrowia.

   Like

   Reply
 12. Maniek

  Jeszcze taki drobiazg,skoro wierzysz że Bóg zezwoli na NWO to tak jabyś wierzył w tryumf diabła a Bóg zostanie wyrzucony z niebios.
  Może bóg izraela nie ma pałera?

  Like

  Reply
 13. Szymon Pułkownik

  Henryk niczym prorok:

  http://zbawienie.forumotion.com/t197-dwoch-swiadkow-apokalipsy

  Bóg odbiera rozum.

  On twierdzi, że kończy się pierwsze trzy i pół roku Wielkiego ucisku!

  Tylko jakoś prawie cały świat nad tym nie myśli, bo nie ma o tym nawet najmniejszego pojęcia i tego nie odczuwa!

  Z jaką pewnością on to wszystko pisze. Ja bałbym się tak pisać, bo jestem tylko człowiekiem.

  Ciężko mi uwierzyć, że z nim się tak porobiło. To kombinowanie, lawirowanie proroctwami, aby wszystko dopasować do Jezusa.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   O jak dawno nie wchodziłem na stronkę Henia… I widzę, że dobrze… “Forum zbawienie to jeden z 2 świadków Apokalipsy”
   Palców szkoda, żeby to komentować. Jest dokładnie tak jak napisałeś: Bóg pogrąża w głupocie jako kara za zatwardziałość.

   Like

   Reply
   1. Angelika

    Skorzystałam z linku i serdecznie dziękuję (!) za takie bzdury, jakie się tam wypisuje…
    Nie pojmuję, jak można być tak zmanipulowanym i zapatrzonym w samozwańczego wykładowcę Słowa Bożego, który pisze: “Z tym Bożym Słowem jest coś nie tak!”
    Ludzie, włączcie myślenie!
    Podobnymi słowami Szatan mącił w głowie naszej pra-matce Ewie!!!
    Olo! To nie furia z powodu braku “takiego” poznania, tylko zdrowa troska o stan umysłu ludzi czytających…
    Zgodzę się ze słowami kolegów napisanymi powyżej, że Bóg pogrąża was w głupocie, a jest to kara za niesamowitą pychę, wyniosłość i zatwardziałość serc… Czytacie, a nie pojmujecie…
    Zaiste, jesteście na stówę zaginionym Izraelem, można to rozpoznać po sztywności karku…
    Z całego serca życzę, aby pomieszanie rozumu trwało krócej niż u króla Nabuchodonozora… A i jeszcze; weźcie wodę na waszą pustynię, aby się nie okazało, że wam jednak zbrakło… gdy nie będzie padał z nieba deszcz…

    Like

    Reply
    1. Szymon Pułkownik

     Angeliko, nie rozumiem do końca twojej wypowiedzi. To o forum Henryka czy o nas?

     “Nie pojmuję, jak można być tak zmanipulowanym i zapatrzonym w samozwańczego wykładowcę Słowa Bożego, który pisze: “Z tym Bożym Słowem jest coś nie tak!”

     to o Henryku?

     O co chodzi z tym: “Olo!”? To ty Angeliko, która wierzy Pawłowi, że całe pismo jest natchnione? To ty piszesz u Piotra i Rafała?

     Like

     Reply
     1. Angelika

      Szymon! Kto chciał to zrozumiał, o co chodzi.
      Podałeś link do strony Henryka, zatem to się tyczy wypowiedzi tam zawartych. Trochę mnie przeraża, jak tam się interpretuje Słowo Boże.
      Jestem w stanie zrozumieć wypowiedzi BB, który odrzuca cały nowy testament, bo pewne “rewelacje” są konsekwencją tej pierwszej decyzji.
      Natomiast nie pojmuję zupełnie, jak można sobie wybierać księgi “natchnione” samemu i twierdzić, że się posiadło wiedzę niedostępną dla milionów innych ludzi. To już nie manipulacja wersetami typowa dla np. Świadków Jehowy, ale głęboka wiara w potęgę własnego umysłu. Albo człowiek Ma WIARĘ, że Bóg czuwa nad swoim Słowem, albo uważa, że Bóg pozwala na skrajną manipulację i nie ingeruje zupełnie w to co się mówi i pisze.
      Cytat “z tym Słowem Bożym jest coś nie tak” to słowa pana Henryka.
      Skoro tak, to po co w ogóle się tym zajmować? Jak zdiagnozować, co Bóg powiedział, a co nie? Może wszyscy kłamią?
      Olo to użytkownik forum i moja odpowiedz na jego słowa:
      “niesiemy ową wiedzę Ludowi Wybranemu i nie tylko.” Kluczowe są ostatnie 2 słowa Henryku . Wyjaśniają dlaczego nasi “przyjaciele” z innych forów nic innego nie robią tylko 24 godziny na dobę śledzą każdy ruch na naszym forum…Oni nie mają takiego poznania, co doprowadza ich do furii bo to tu Bóg otwiera oczy tym których wybrał…” Podkreślmy: ” BO TO TU” (na forum znaczy się)… nigdzie indziej?
      Tak to ja piszę u Piotra i Rafała, i wszędzie tam gdzie mi się zachce. Nie trzymam się jednak kurczowo nauki jakiegokolwiek wykładowcy Słowa Bożego, jakiejkolwiek religii, bo nikt nie ma 100 % prawdy (patrz wyżej)
      Pozwolę sobie jeszcze zadać pytanie, co oznacza zwrot, że “całe pismo jest przez Boga natchnione”? Bo wg mnie to znaczy tyle, że co Bóg chciał przekazać ludziom to jest zawarte na kartach Pisma, które w takiej, a nie innej postaci dotarło do nas po tysiącach lat.
      Czepiajcie się Pawła, Marka, Łukasza i innych ile chcecie, ale uważam, że to wynika z nieumiejętnej wykładni ich słów. Ponadto niech mi ktoś odpowie, dlaczego akurat taki np. Henryk jest bardziej wiarygodny niż Paweł?
      Uważam, że jedno “proroctwo” się Pawłowi sprawdza na naszych oczach:
      “Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według własnych upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom”
      Róbcie swoją robotę, ja swoją… ale nie dajcie sobą manipulować!

      Like

      Reply
      1. Szymon Pułkownik

       Angeliko, Bóg nie ma syna. Jestem pewien.

       Przede wszystkim nie da się pogodzić dwóch części Biblii. Jest to niemożliwe.

       Nie wierzę w jezusa. Nawet nie możemy powiedzieć czy on w ogóle istniał. A jeśli istniał,
       to wciąż nie wiemy jak dalece mogły być zafałszowane jego nauki.

       Żadne proroctwo nie jest o jezusie.

       Wiesz, że ewangelie zostały napisane około sto lat po rzekomym jezusie?

       Domyślasz się dlaczego?

       jezus miał niby głosić rychłe nadejście swojego królestwa, jest napisane przecież, że powiedział uczniom, że nie umrą.

       Spójrz na świat, dawny i dzisiejszy. Nie ma dobrych owoców po jego naukach.

       Na prawdę nie widzisz sprzeczności, których nijak nie da się pogodzić? Biblia opisuje wojnę między apostołami, a Pawłem. On ich nienawidził, nazywał ich szyderczo: “psami”, “arcyapostołami” i głosił, że w niczym nie ustępuje od tych “arcyapostołów”.
       To, co przypisuje się jako teksty Pawła jest napisane zawiłym językiem, a podobno jezus głosił prostaczkom, czyli że mowa ma być prosta, tak, tak, nie, nie, a bez sensu mówił
       w przypowieściach (tak wiem, że go o to niby pytali dlaczego), a nie bezpośredni,
       prosto z mostu.

       Jest taka duża książka, która obala postać jezusa: “I znów zapiał kur” Karlheinza Deschnera,
       w tomach, której nie nawet nie sposób podważyć, bo zawiera tony źródeł, dowodów.

       Brain uczynił dużo więcej, bo pokazał Prawdę o jezusie przede wszystkim na podstawie pierwszej części Biblii. To wystarczyło, nawet nie było koniecznym poszukiwanie pozabiblijnych źródeł, ale to tylko dodatkowo potwierdziło, co było pewne.

       Nie wiem czy zauważyłaś, ale chrześcijanie są tacy sami jak niewolnicy sekty Rzymu. I ci, i ci powołują się na boga, czyli jezusa. Tylko Rzymianie są obłudnikami, bo niby wierzą w jezusa, ale w jego nauki już nie, bo ich po prostu nie przestrzegają.

       Wiesz, że Watykan dał nam taką Biblie? Wiesz, że to nie przypadek, że te części Biblii tak się nazywają. Bóg nie może umrzeć, a oni nazwali pierwszą część: “Testamentem”, czyli ostatnią wolą umierającego i bezczelnie dodali słowo: “stary”, aby nie zawracać sobie nim głowy
       i od razu sięgnąć po: “Nowy testament”, no bo przecież bogoczłowiek jezus umarł, a: “nowy” się tylko liczy.

       jezus to przeogromna pułapka
       chyba największa

       Też w niego wierzyłem, najpierw niby, a potem na prawdę, bo jako chrześcijanin.

       Zauważ, że tak zwana: “miłość do nieprzyjaciół” jest absurdalna, bo absolutnie nie życiowa.

       Pisz gdzie chcesz. Przecież nie mogę i nie chcę tobie zabronić.

       Like

       Reply
      2. Szymon Pułkownik

       Angeliko, napisałem to wszystko, bo czuję do ciebie sentyment. Nie jesteś typową chrześcijanką, bo przynajmniej zadajesz pytania, a nie łykasz wszystko jak młody pelikan (raczej pelikanka).

       Może to dziwne, ale…

       Like

       Reply
 14. Paweł

  “Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według własnych upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom”

  Angelika jak ty to rozumiesz czym jest ta zdrowa nauka bo np. katolicy powiedzą że chodzi o kościół i nauczanie księży , a ja z kolei rozumiem to tak że odwrócą się od ST , a zwrócą się ku NT.

  Like

  Reply
  1. Angelika

   Czym jest zdrowa nauka w dzisiejszych czasach? Obawiam się że odpowiedz jest naprawdę bardzo trudna z uwagi na miliony teorii, wykładni, dowodów, wywodów, zwodzicieli, mącicieli itd. itp. Zdrowa nauka zawiera w sobie trzy elementy:
   – wiarę, że Bóg nas nigdy nie okłamał i co zapowiedział, to się spełni…
   – nadzieję, że nam wybaczy…
   – i miłość… do Boga, ale i do siebie nawzajem, bo świat bez miłości (także do nieprzyjaciół) jest… szatański!
   Na okładce mojej Biblii napisałam kiedyś “Zwątpienie”, a na końcu dopisałam “Zaufanie”.
   Myślę, że wszystko to, co zawarte jest pomiędzy, jest procesem przechodzenia z jednego stanu umysłu do drugiego.
   Kocham zatem Stwórcę za wszystko co nam dał, jak Ojciec daje dzieciom. Kocham moje rodzeństwo, choć niekiedy to jest bardzo trudna miłość. Mam nadzieję, że Ojciec wybaczy mi wszystkie chwile zwątpienia i potknięcia, czas kiedy nie mógł o mnie powiedzieć “Jestem z ciebie dumny”. Wierzę, że gdy dobiegnie końca proces dorastania ludzkości, Bóg przywróci całej ziemi dawną świetlność, ludziom zdrowie i nieśmiertelność, i zamieszka z nami… i będzie Królem jakiego ten świat jeszcze nigdy nie miał.

   Czym jest zdrowa nauka?
   Poglądem, że Bóg nigdy nie kłamie…

   Like

   Reply
 15. Paweł

  Zgodzę się z tobą poza jednym , miłości do nieprzyjaciół , ponieważ to prowadzi do nwo , poza tym dla mnie dziwne jest to jak można miłować kogoś kto tego nie odwzajemnia , dajmy na to taki przykład : mężczyzna kocha kobietę , ale ta kobieta go nie kocha , więc czy to jest miłość ? według mnie to raczej jest obsesja bądz obłęd tego mężczyzny , to samo się tyczy chrześcijaństwa , czyli chrześcijanie mają miłować islamistów , ale islamiści ich nienawidzą i zabijają , nie widzisz w tym obłędu , nie mówiąc już o tym że i jedni i drudzy żyją w matrixie…

  Like

  Reply
 16. pogadaj_ze_mna

  Polejcie mu piwo bo dobrze gada. Tez od pewnego czasu mysle ze jezus to po trochu kosmita. I dlatego jesli mam jakies watpliwosci to kieruje sie bezposrednio w slowo bog. Napisz to slowo z malych i bez ogonkow poznasz smak prawdy. Jestesmy w polsce wiec mowmy po polsku bog JESTEM wiec ty jestes i ja jestem. A ja jestem chyba bialy byk z henocha.

  Like

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s