Smutne i szokujące: Monika kasuje Boga Izraela

Ostatnio stałem się uczestnikiem wydarzenia, które mnie zszokowało. Monika – osoba którą znam od początku mojej internetowej aktywności odrzuciła wiarę w Boga Izraela.

To wymaga paru słów komentarza, bo Monika pomogła mi w wielu odkryciach (chyba najważniejsze to to z 36 części), a jej komentarze zawsze dawały dużo do myślenia i były naprawdę dobre. Uważałem ją zawsze za osobę mądrą i bardzo podobną do mnie, a co ciekawe zawsze mi się wydawało, że ona przyjmuje Boga takim jaki on jest. Jest to cecha bardzo rzadko spotykana wśród ludzi, dlatego polubiłem ją bardzo.

Niestety ostatnio Monika zmieniła swoje podejście do Boga, lub po prostu ujawniła. Nie wiem jak to odbierać, uświadomiłem sobie, że przez internet można kreować swoją osobę dowolnie i dopóki nie pozna się osoby w realu, to mało się tak naprawdę wie o sobie nawzajem.

Jej blog jest (był!)  jedynym blogiem, który mogłem polecać z czystym sumieniem i dlatego go zalinkowałem. Uważam, że nadal warto na niego wchodzić po to, aby zobaczyć dokąd prowadzi droga, którą zdecydowała się pójść. Uważam także, że jej blog w takiej formie po pewnym czasie przestanie istnieć, kiedy uświadomi sobie dokąd zabrnęła. Dlatego warto go odwiedzać póki jeszcze jest.

Dyskusja merytoryczna toczyła się m.in. pod tym linkiem

http://szukacboga.blogspot.com/2016/05/ofiary-ze-zwierzat-ofiara-jezusa-baala.html

a także pod wcześniejszymi wpisami.

Nie będę tutaj powielał tego co tam napisałem, ale naszło mnie kilka myśli, które chcę odnotować.

Monika odrzuciła ofiary i obrzezanie, a więc sama sobie kreuje swojego boga kierując się UWAGA! swoim sumieniem, ponieważ odkryła pewne sprzeczności w Torze. Te sprzeczności pozwoliły jej na wyciągnięcie tak daleko idącego wniosku. Kierując się Jeremiaszem 8:8 podważyła więcej niż połowę “ST”, a w zasadzie skasowała cały, bo napisała nawet, że Mojżesz nie składał ofiar Bogu tylko upadłym aniołom. To tak pokrótce, szczegóły znajdują się (jeszcze) pod tym linkiem.

Tym samym zatoczyła wielkie koło i wylądowała w objęciach katolików, którzy również tworzą sobie w swoich własnych sercach takiego boga jaki im odpowiada. A przecież to katolicy mnie brzydzą ze wszystkich religiantów świata.

Przy okazji, mnie również ciekawi to, czy ona przez ten czas przestrzegała choćby Szabatu. Napisała, że dopiero co odrzuciła jeden system wierzeń i nie ma zamiaru się pakować w kolejny. To mi dało mocno do myślenia, bo to zdanie stoi w sprzeczności z tym, co pisała o Bogu przez ostatnie 2 lata. Myślałem, że jesteśmy do siebie tacy podobni, a okazało się, że jednak nie.

Ciekawe są motywy jakimi kierują się ludzie opuszczając krk. Moje były takie, że chciałem, aby człowiek miał mi definiować co jest grzechem a co nie jest. To mi najbardziej przeszkadzało w nauce kościoła. Kiedy natrafiłem na 4 przykazanie i zorientowałem się, że Szabat przypada z piątku na sobotę, to nie chciałem powielać tego samego błędu i samemu sobie definiować tego jak powinno się obchodzić Szabat. Pozwoliłem Bogu zaingerować w moje życie. Okazałem uległość i bojaźń. Jak widać jest to cecha rzadko spotykana, pozostaje mi się tylko z tym pogodzić.

O właśnie teraz widzę, że Monika została wprost zapytana o Szabat. No cóż, przyłączam się do tego pytania, również chciałbym to wiedzieć. A więc ponawiam to pytanie tutaj, ale na zasadzie chęci bycia doinformowanym, absolutnie nie jako atak czy wyśmiewanie twojej osoby. Po prostu bez tej informacji ciężko będzie ocenić to co się stało. Ponadto ośmielę się zapytać wprost: Moniko, czy mogłabyś szczerze napisać ile realnych wyrzeczeń uczyniłaś dla Boga Izraela w trakcie ostatniego roku?

Zadaję sobie takie pytanie: czy jest sens budować internetowe znajomości w oparciu o pewne wyobrażenie o danej osobie, które kreuje się tylko na podstawie tego co dana osoba pisze? Raczej nie. Dziś widzę, że zdecydowanie nie. Internet zawsze będzie wirtualny. Jeśli nie znamy człowieka w realu, to zawsze trzeba brać poprawkę na to, że to on sam kreuje siebie tak jak chce.

Zadam jeszcze inne pytanie: dlaczego Monia nie skasowała Jeremiaszem 8:8 tych nieścisłości, które pozostają w mniejszości i w zdecydowanej opozycji wobec ogromnej części Biblii (przykład: historia z córką Jafeta), a wzięła się od razu za to, co stanowi jej trzon (a więc ofiary i obrzezanie)? Pytania można mnożyć, ale nie widzę większego sensu, nie zamierzam się bić o “ST” z tej przyczyny, że ani Monika, ani nikt z uczestników tej kasacji Biblii nie zabrali się za to rzetelnie, uczciwie. Odbyło się to błyskawicznie i tendencyjnie, tak jakby z góry był ustalony wyrok.

Chcę jeszcze tylko zauważyć, że Monice przeszkadza brutalność Boga (na to wskazują ofiary). Jednocześnie uważa, że Boga nie da się znaleźć. A ja mówię: jeśli Boga nie da się znaleźć, to jest on sadystą. Znęca się nad nami nie wiadomo po co. A więc jest w tym momencie jeszcze gorszy niż to by wynikało z nakazu składania ofiar. Ukrył się w niebiosach i nas wyniszcza za pomocą upadłych aniołów nie dając nam żadnej szansy na zmianę swojego statusu. W ten sposób zaprzeczyła sama sobie.

Moniko, i jeszcze takie pytanie: po co szukasz Boga, skoro i tak nie da się go znaleźć? Nie należałoby zmienić nazwy bloga?

Tym wpisem chciałem tylko odnotować to, co się stało, bo jest to na tyle poważne, że tego wymaga. Nie chcę się kłócić, atakować, jątrzyć i niepotrzebnie denerwować. Pogodziłem się już z tym, że jestem “resztką Izraela” z Izajasza.

Czy to co się stało nie jest potwierdzeniem wiarygodności tego proroctwa?

https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2015/08/22/izajasz-1021-resztka-nawroci-sie-resztka-jakuba-do-boga-mocarza/

BB

P.S. W tym samym czasie odrzuciła Boga Izraela inna moja znajoma pisząca u Moniki pod nickiem Szukam_Boga.

Dziwne. Przeciwne.

Advertisements

34 thoughts on “Smutne i szokujące: Monika kasuje Boga Izraela

 1. Brain Breaker Post author

  Jeśli Bóg nie chce ofiar ze zwierząt i jest taki pełen miłości, litości, współczucia, to jak mógł dopuścić do tego, aby zwierzęta nawzajem sprawiały sobie tyle bólu:

  Czy hieny stworzył “Pan” a bawoły bóg, w którego wierzy Monika?

  Liked by 1 person

  Reply
 2. Brain Breaker Post author

  Czy może tutaj jest filmik dla wszystkich miłośników zwierząt:

  Obejrzyj dokładnie, a może wtedy zrozumiesz w jakim świecie żyjesz.

  Monika mi poradziła (POPRAWKA, teraz już wiem, że to nie Monika, tylko Monia):
  “I wiesz co trochę mi to przypomina słowa papcia frania, że ”bez kościoła nie ma Boga” ty twierdzisz , że bez Biblii Go nie ma… sądzisz , że fałszowanie biblii jest równoznaczne z fałszowaniem natury Boga??? NAPRAWDĘ??? Bóg jest jeden, wyjątkowy i jak słusznie zauważyłeś „stoi ponad tym całym bajzlem”! Chcesz poznać naturę Boga??? Rozejrzyj się, zobacz wschód słońca , posłuchaj śpiewu ptaków o brzasku, poczuj zapach kwitnącego bzu…. To jest cudowne i nie można tego z niczym porównać! Nie zamykaj Boga na kartkach papieru, bo zejdziesz na manowce jak pisze Henoch , na którego zresztą często się powołujesz.”

  Więc patrzę na otaczający mnie świat… zwierząt!

  Like

  Reply
  1. Monika

   Brain, odniosę się do Twojego artykułu o mnie bardzo szczerze jak znajdę tylko chwil kilka na skupienie, ale teraz chcę tylko wyjaśnić, bo z tego co widzę doszło do pomyłki, a mianowicie osoba o nicku czy imieniu MONIA na moim blogu to nie ja! On chyba tez ma na imię Monika i znacie się, z tego co zrozumiałam, z wczesniejszych relacji, typu FB. To tak w ramach sprostowania.

   Wszystko się wyjaśni, teraz tylko zależeć będzie od Ciebie jak ty na to spojrzysz, jesli uczciwie do tego co ci napiszę to zrozumiesz i będzie ci lżej, a jesli będziesz zniekształcał albo przeinterpretowywał moje słowa to nie będziesz miał wgladu w tą całą zaistniałą sytuację. Musisz mi tylko dać czas, aż ja znajdę też czas na to.

   Like

   Reply
   1. Brain Breaker Post author

    Faktycznie Moniko, jesteście dwiema różnymi osobami, przepraszam, pomyliłem się być może dlatego, że ty również masz w zwyczaju używać różne konta.
    Będę musiał jeszcze raz wszystko dokładnie przeczytać, ale w sumie to nie wiem ile to zmieni, myślę, że ogólna myśl tego wpisu jest jak najbardziej aktualna, bo przecież ty także skasowałaś ofiary i obrzezanie.
    Przepraszam wszystkich jeśli wprowadziłem zamieszanie, przepraszam ciebie (Monikę) i Monię także.

    Like

    Reply
   2. Brain Breaker Post author

    I jeszcze jedno. Monia, ja cię zapamiętałem z fejsa i widziałem także twój pierwszy wpis na blogu Moniki i wiedziałem, że to ty. Z tobą nie znam się tak dobrze jak z Moniką, aczkolwiek miło się z tobą rozmawiało i jest mi także przykro, że poszłaś tą drogą kasacji Boga Izraela.

    Niefortunnie się stało, że potem gdzieś zgubiłem w głowie tę informację, że Monia to Monia, a Monika to Monika, z powodu o którym pisałem powyżej. Monika nawet na moim blogu używała różnych swoich kont związanych z różnymi adresami email i mnie do tego przyzwyczaiła. Stało się jak się stało, myślę, że nie masz co się obrażać przez moją głupią nieuwagę.

    Like

    Reply
    1. Monia

     Ależ ja się wcale nie obrażam:) Po prostu czuje się trochę winna temu całemu zamieszaniu, a na pewno nie chciałam nikogo wprowadzić w błąd 🙂 Na co dzień muszę znosić wokoło ludzi, którzy mają Boga gdzieś, a to na nich powinnam się zwyobrażać… Bez względu na różnice naszych przekonań bardzo cenię ludzi, którzy szanują Boga i traktują Go poważnie! A za takich WAS uważam:) Czy poszłam drogą kasacji Boga Izraela? Nie przekreślaj mnie, być może jestem na innym etapie poznania. Nie rozumiem wielu rzeczy, wielu sytuacji z Biblii nie jestem w stanie przyjąć mentalnie, moje sumienie tego nie akceptuje… Pewnych rzeczy nie potrafię przeskoczyć…Przestrzegam dekalogu, staram się celebrować Szabat… Czuje z Bogiem więź i to jest piękne… Mam nadzieję, że Bóg ma dla mnie trochę więcej cierpliwości 🙂 Na pewno nie ustanę w poszukiwaniach. Życzę Wam wszystkiego najlepszego i pozdrawiam!!!

     Like

     Reply
  2. Maniek

   A skąd taki wniosek,że dzikie zwierzęta stworzył Bóg?
   To co,hybrydy też stworzył Bóg?
   Jak byś czytał starsze źródła od tej skopanej bibli to byś znał odpowiedź.
   Te dzikie bestie stworzyli upadli.Niegdyś na Ziemi trwała harmonia i nikt nikogo nie zabijał nawet zwierzaki.Nałukowcy wmawiają,że zwierzki pożerają słabe i chore aby przetrwał najlepszy gatunek i tak samo ma być z ludźmi.Czyli matriks totalny.Silny i słaby,pan i niewolnik.

   Like

   Reply
   1. Brain Breaker Post author

    No no czyli upadłe stworzyły np. lwa, a o lwie mamy np. fragment u proroków.
    Mogę się zgodzić z tym, że upadłe zepsuły ten świat, ale nie z tym, że zwierzęta mięsożerne zostały przez nich stworzone. Próbujesz na wszelkie możliwe sposoby podważyć Biblię i w zasadzie nie wiem po co puszczam twoje komentarze, trochę mi się to nudzi.

    Like

    Reply
    1. Maniek

     Brajanie masz rację ale pod warunkiem że biblia to dla ciebie jedyny święty autorytet.
     Biblia dla mnie to tylko książka napisana w Babilonie przez człekokształtne hybrydy.
     Biblia sama sobie zaprzecza a 623 nakazy i zakazy w torze są dla hybryd bo ja człowiek brzydzę się mordowaniem dzieci,noworodków,kobiet,oddawaniu ofiar z ludzi i zwierząt,grabieniu narodów,braniu w niewolę,pożyczaniu na lichwe,kradzieży,rzucaniu uroków,picia krwi,świątynnej prostytucji,pedofilii,haremów,heremów,wielożeństwa,obłudy,kłamstwa,pederastii,pijaństwa,obrzezań,
     morderstw,zazdrości,czarów.Tak ogólnie z natury spokojny jestem ale jeśli ktoś chce skrzywdzić moją rodzinę lub mnie to potraktuję go tak że zaboli i odstraszy.
     Ja z natury wiem że wyżej opisane występki brzydzą mnie i moich bliskich.Nie potrzebuję tory ani czcić takiego jełopa,mordercę i złodzieja.Moje sumienie nie dopuszcza nawet takiej myśli aby oddawać komukolwiek obcemu elementowi jakiejś paskudzie jaszczurczej czci.No sorry,najwyżej mnie ta jaszczurka spali żywcem na ołtarzu całopalnym ale będę oczciwy ludzkim wrodzonym uczuciom.

     Like

     Reply
 3. Paweł

  Straszne to jest , ale nie można tego ignorować , taki jest ten świat , zepsuty moralnie , ale to my ludzie jesteśmy temu winni i nikt inny…

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Tak Pawle, my i upadli aniołowie także – nie zapominajmy…
   W każdym razie widzimy, że ten…no… Bóg nie może od nas żądać składania ofiar, bo jest taki bardzo kochający wszystkie stworzenia… Chciałoby się powiedzieć po watykańsku “Bóg jest miłością” i splunąć.

   Like

   Reply
 4. Jakub Berlin

  Jeśli dobrze pamiętam to Krystianie gdzieś napisałeś coś takiego: “czy my dobrze rozumiemy przykazania” Powiem tak, nie zaatakuje Tory z jednego względu: Czy my dobrze rozumiemy to co czytamy? Czy my dobrze rozumiemy co znaczy naprawdę się obrzezać? Czy to może Egipcjanie i inne ludy podpatrzyli od Hebrajczyków ten zwyczaj i go wypaczyli? Czy tak samo było z ofiarami na cześć Boga? Inni podpatrzyli od Hebrajczyków coś czego nie rozumieli i to całkowicie wypaczyli. Skąd macie pewność że ten zabieg ma wyglądać tak jak współcześnie wam wmówiono, albo przedstawiono na malowidłach egipskich, czy pokazano jak to robią niektóre “pierwotne” ludy: https://www.youtube.com/watch?v=WPthgNqG1YY Może to wcale nie ma tak wyglądać? Zastanawialiście się nad tym? Może to nam się tak przedstawia żeby obrzydzić i zniekształcić Torę ? Skąd wiecie, że słowo obrzezać ma znaczyć zabieg odcięcia napletka? Skąd wiecie co znaczy słowo napletek? Wiem, że kombinuję jak koń pod górę. Ale co ? Nie można?

  Like

  Reply
 5. dadi82

  Napisze tak, jak po raz pierwszy wszedłem na tego bloga, zostałem z ciekawości. Długo mierzyłem się z tym by przeczytać “czo szatan zrobił z bilblią.” Na początku był szok. Potem blog Moniki….
  Gdy przebrnąłem przez powyższy blog i po raz pierwszy (na razie jedyny) przeczytałem ST w całości. (W twcj chwili czytam już po raz kolejny) Odwiedzałem Bloga Moniki, pisząc od czasu do czasu.
  Żaby było jasne nie zgadzałem się z BB w 2 kwestiach. Szabatu i niebocentryzmu. Ot uważałem, że szabat można obchodzić dowolnego dnia tygodnia. Wszak 6 dni pracy może być od środy do poniedziałku? Tak sądziłem przez miesiąc może dwa. Ale ten szabat cały czas nie dawał mi spokoju, niby go obchodziłem (w niedzielę) a jednak było coś nie tak. Prosiłem Boga o radę, o informację, oto aby skierował mnie na właściwy tor. I za Jego sprawą doszedłem (tak uważam) do jedynego poprawnego wniosku, szabat trwa od piątku (zachód słońca) do soboty (zachód słońca). Od momentu gdy tak go obchodzę spokój w tym temacie powrócił. W tym czasie nie wykonuję żadnej pracy, jedynie podgrzewam wcześniej przygotowane posiłki dla dzieci i idę z nimi na spacer. Żadnego gotowania, oglądania TV (meczów piłkarskich), pisania postów, jeżdżenia do rodziców na obiad czy do sklepów. Nic po prostu odpoczynek.
  Co do niebocentrymzu nadal mam inne zdanie niż BB. Ale to jest tak naprawdę temat marginalny moim zdaniem w kwestii Boga, wiary itp., że nie zaprzątam sobie nim głowy za bardzo.
  Tak więc na dziś dziękuję z całego serca Brain Breakorwi za jego pracę i żywię szczerą nadzieję, że Bóg Najwyższy nadal będzie jego wspierał. Co do Moniki, mam nadzieję że się opamięta i nie będzie szukała wyidealizowanego Boga tylko przyjmie naszego Stwórcę bezgranicznie. Widzę że tam szuka się Boga idealnego, najlepszego przyjaciela itp. Tym czasem Boga należy się bać! Bojaźń Boga i przestrzeganie jego prawa jest najważniejsze bo ona trzyma w ryzach nasze żądze i zachcianki. Tak przynajmniej jest ze mną.
  PS brak odpowiedzi kogokolwiek na temat szabatu u Moniki jasno pokazuje, że jedno z najważniejszych przykazań i praw Bożych jest lekceważone (obym się mylił), a bez tego moim zdaniem Bóg mądrością nikogo nie obdarzy. Rozumiem że czasem potrzeba czasu aby dostosować się do zakonu, ale musi być wola i plan jak to zrobić. Albo po prostu szczere proszenie Boga aby dopomógł w zmianie samego siebie. Ja bardzo dobrze znam swoje ułomności i praktycznie codziennie albo przynajmniej kilka razy w tygodniu proszę najwyższego aby miał mnie na “oku” i prowadził mnie swoimi ścieżkami. Gdy rozmawiam z Bogiem mówię: jeśli trzeba chłosty, czy kary abym nie zbłądził jestem na to gotowy i wręcz proszę oto.

  Pozdrawiam dadi82

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Dadi,
   Cieszę się, że zrozumiałeś że Szabat trwa od piątku do soboty i zacząłeś go obchodzić. Każdy kto uczciwie mierzy się z tym tematem dochodzi w końcu do prawdy.
   Zgadzam się z tym co napisałeś:
   PS brak odpowiedzi kogokolwiek na temat szabatu u Moniki jasno pokazuje, że jedno z najważniejszych przykazań i praw Bożych jest lekceważone (obym się mylił), a bez tego moim zdaniem Bóg mądrością nikogo nie obdarzy. “
   Wielokrotnie to podkreślałem.
   Poczekajmy aż Monika się wypowie w tej sprawie sama, uważam, że jeśli ktoś długo zatwardza swoje serce i nie obchodzi Szabatu mimo świadomości tego, że to 4 przykazanie, to wtedy Bóg go pogrąża w głupocie.
   Dziękuję za ten komentarz, każdy taki wpis jest nagrodą za moją pracę. Kwestie PZ/NC również uważam za marginalne, bo to są szczegóły i ograniczenia naszej percepcji i wyobraźni, które każdy ma inne.

   Like

   Reply
 6. Brain Breaker Post author

  Monia, odpowiem tutaj na twoje pytanie:
  http://szukacboga.blogspot.com/2016/05/ofiary-ze-zwierzat-ofiara-jezusa-baala.html?showComment=1463133157083#c4878918979994113807

  “Widzisz popraw mnie jeżeli się mylę: odszedłeś z katolicyzmu poprzez studiowanie NT, obaliłeś chrześcijaństwo na podstawie ST, ale ST już nie weryfikujesz bo??? ”

  Już nie pierwsza osoba ma mi za złe czy też pyta się zwyczajnie dlaczego nie weryfikuję “ST”. Odpowiadam kolejny raz:
  Na podstawie czego miałbym to zrobić? To już nie jest takie proste jak z “NT”. Na pewno nie zrobię tego w oparciu o swoje sumienie tak jak ty czy Monika. Przecież łatwo przewidzieć, że w efekcie ląduje się w zwątpieniu i traci się wiarę.
  Nie wiem czy dość jasno się wyraziłem w tym wpisie, ale chodziło mi o to, że nie wyobrażam sobie definiowania sobie systemu wartości w oparciu o swoje sumienie nie uwzględniając tego co znajduje się w Torze, bo Bogu oddaję ostatni głos. Ta myśl towarzyszyła mi od samego początku mojego nawrócenia a nawet wcześniej, bo było to coś co mi najbardziej przeszkadzało kiedy byłem jeszcze w matrixie krk. Nie mogłem pojąć tego jak doszło do tego, że człowiek człowiekowi definiuje grzech. Jeśli teraz miałbym ciebie posłuchać i definiować boga w oparciu o swoje sumienie, to robię dokładnie to samo z tą różnicą, że to ja (człowiek) definiuje sobie (człowiekowi) grzech, czyli grałbym podwójną rolę w tym marnym teatrze który mnie tak bulwersował. Są to dla mnie takie podstawy mojej wiary w Boga, kiedy uwolniłem się od krk to postawiłem Boga na 1 miejscu. Oczywiście bywało różnie, człowiek miewał lepsze i gorsze okresy, ale nikt z nas nie jest idealny.
  Ponieważ weryfikacja “ST” wymaga ogromnej wiedzy, której nie mam, nie biorę się za to. Ponadto, życie mnie także nauczyło, że Bóg wynagradza człowieka za czyny a nie za puste gadanie. Kiedy postanowiłem postawić swoje życie na głowie aby obchodzić Szabat, to Bóg mi to wynagrodził. Spytasz czym? Choćby tym w jaki logiczny sposób podważyłem “NT” i pokazałem czym jest kult jezusa. Ja jestem świadomy swojego wkładu w proces poznania i uważam, że Bóg posłużył się mną, ale to ja zrobiłem pierwszy krok. W myśl tej zasady której nauczyłem się z własnego doświadczenia życiowego, jeśli chciałbym weryfikować ST, to po pierwsze, najpierw muszę się obrzezać i obchodzić święta biblijne. W przeciwnym razie jestem pewien, że Bóg zwyczajnie zabierze mi rozum i pogrąży w głupocie mimo tego wszystkiego, co zrobiłem dla Niego do tej pory.
  Ja odczuwam ogromną bojaźń przed Stwórcą, a to co się dzieje i do czego mnie namawiasz jest dla mnie aktem buntu, igraniem z jedynym prawdziwym Bogiem, Stwórcą.
  Nie wyobrażam sobie życia w takim stanie świadomości, w którym jesteś ty czy inni, którzy Boga szukają w sobie. Co zrobicie, kiedy przybędzie ufoludek jezus baal tak długo zapowiadany przez watykański iluminacki matrix? Dalej będziecie wierzyć w swojego wydumanego boga, czy też kopniecie to wszystko w tyłek i pójdziecie za większością oszukanych “gojów” myślących, że stąpają po planecie ziemi?
  Znam człowieka, który wie o spisku prawie tyle co i ja, ale również szuka Boga w sobie, w swoim sumieniu. Co ciekawe jego sumienie pozwala mu bzykać panienki – co miesiąc inną.
  Jednocześnie uważa się za geniusza w leczeniu ludzi dietą, którą sam opracował w oparciu o UWAGA! teorię entropii, czyli teorię, która bazuje na szatańskim układzie słonecznym, czyli kulcie solarnym. Może kiedyś opiszę dokładnie jego przypadek, bo jest to dobrą ilustracją do tego co wy obecnie robicie – szukacie boga w sobie, w oparciu o swoje sumienie.
  Jak można swoje sumienie stawiać ponad Boga? Nie mogę tego pojąć, albo nigdy nie zmiękczyliście swojego karku, albo upadliście tak nisko, że stoczycie się na dno.

  Aha wiesz dlaczego jeszcze nie weryfikuję “ST”? Ostatnie 2 lata mojego życia to pogoń za Bogiem, potrzebuję teraz trochę spokoju i skupienia się na swoim życiu, rodzinie, planach. Przyzwyczaiłem niektórych, do częstych wpisów naładowanych myślami, ale ostatnio przystopowałem i jest mi z tym dobrze, bo tego aktualnie potrzebuję, a ponadto moja praca zawodowa nie pozwala mi na tak aktywne prowadzenie bloga jak kiedyś. Ponadto mam 2 małych dzieci o czym pewnie wiesz. Ponadto jest jeszcze jedna rzecz: kiedy człowiek intensywnie myśli i dochodzi do przełomowych wniosków, które są tak szokujące jak te z części ” co szatan zrobił z biblią”, to ciężko się skupić na prozaicznych czynnościach i planowaniu własnego życia, a jestem tym nieco zmęczony. Teraz chcę trochę normalnie pożyć. Dlatego cieszyłem się, że Monika dalej szuka, ale jak widać, uważam, że zgubiła się, a wiele osób razem z nią.

  Like

  Reply
 7. Jakub Berlin

  Szymonie Pułkowniku o talmudzie to ja tyle wiem co z antysemickich źródeł, czyli nic. Nigdy tego nie miałem w rękach ani nie czytałem. Nie wiem czy są jakieś tłumaczenia po polsku nie fragmentów tylko całej książki? Po angielsku niby jest ale na ile to wszystko jest wiarygodne? I czy w ogóle to co tłumaczą naprawdę jest talmudem? Nie wiem.
  Ja myślę, że bardzo wysocy rabini na pewno mają jakieś swoje tajne księgi w których wszystko o naszym świecie jest wyłożone jak kawa na ławę ale to nawet chyba nie jest dostępne dla zwykłych Żydów. To w ogóle nigdzie nie jest dostępne a za ujawnienie pewnie grozi wyrok śmierci. Słyszeliście o tajnych bibliotekach na Uralu, które istnieją od starożytności i nikt tam się nie dostał ?

  Like

  Reply
  1. Szymon Pułkownik

   No właśnie, pytanie czy w ogóle można dostać talmud?
   Nie wiem czy Szydłowski na niego się powołuje czy tylko mu się tak wydaje.

   Like

   Reply
 8. Petro

  Witam zainteresowanych. Ja też, nie znam Talmudu i Tory – I JUŻ NIE CHCĘ !!! Ale…. są tacy którzy znają. Zacytuję Wam fragment, po którym, uwolnicie się natychmiast, tak samo,jak ja od tych ”zdechłych ksiąg”!!!

  OTO CYTATY Z ŻYDOWSKIEGO TALMUDU: Yebhamoth 11b: „Kontakt płciowy z małą dziewczynką jest dozwolony, jesli ma ona ponad trzy lata” Nidrash Talpioth, str. 225-L: „Jehowa stworzył nie-Żyda w ludzkiej formie by Żyd nie musiał być obsługiwany przez bestię. Nie-Żyd jest zatem zwierzęciem w ludzkiej formie, skazanym na służenie Żydowi dzień i noc.” Jestem pewien, że macie DOSYĆ !!!!!!!!

  Like

  Reply
   1. Petro

    Witaj Brain! Zacytowałem fragment z Talmudu, żeby zainteresowani – Jakub Berlin i Szymon Pułkownik – i inni , przeczytali to sobie …….
    A Ty co ??? Zamiast odnieść się do cytatu, zaczynasz mnie pouczać!!! Pozdrawiam …

    Like

    Reply
    1. Brain Breaker Post author

     Petro, napisałem sprostowanie, aby początkujący w temacie czytelnicy mojego bloga znali moje zdanie na ten temat. Nie zamierzam cię pouczać. Nie zamierzam wchodzić z tobą w bezcelowe konwersacje.

     Like

     Reply
 9. Petro

  Dzięki Brain!!!
  To zdanie, które cytuję poniżej….. jest nad filmem!!! Daje, bardzo dużo, do myślenia……

  ”Jeśli Bóg nie chce ofiar ze zwierząt i jest taki pełen miłości, litości, współczucia, to jak mógł dopuścić do tego, aby zwierzęta nawzajem sprawiały sobie tyle bólu:”

  To jest okropny widok, zwierze jest SZARPANE I ZJADANE ŻYWCEM !!! TRWA TO DOSYĆ DŁUGO !!! JAK TE ZWIERZĘTA CIERPIĄ, MOŻECIE TO SOBIE WYOBRAZIĆ!!! Takie są hieny i szakale, nawet wygląd mają niemiły (delikatnie mówiąc).
  Np: zwierzęta z rodziny kotów – od razu duszą ofiarę, albo łamią kark !!!
  PRAWO NATURY??? RÓWNOWAGA W PRZYRODZIE??? JEDNE ZWIERZĘTA, MUSZĄ CAŁE ŻYCIE UCIEKAĆ A INNE CZYCHAJĄ, SKRADAJĄ SIĘ …… NIE JEST TO SPRAWIEDLIWE!!!!!!

  Like

  Reply
 10. Maniek

  Petro,tak niegdyś nie było.Tylko skąd masz o tym wiedzieć.
  Są inne przekazy pisane tylko nikt z papieży nie poświadczył że są święte.
  Widzisz tylko świętą i najświętrzą ze świętych pism biblię.Nie masz co liczyć że papież co nam nowego objawi.
  Może jesteś żydem,więc też nie masz co liczyć że coś po za biblią rabin uzna za koszerne.
  Przykro mi że ktoś ze wszystkich świętych tajemnicę wam robi i nie każe niczego innego badać.
  Może jednak nic nie wnikajcie tylko zajmicie się torą żeby was szatan nie zwiódł na manowce.
  Kija złamiesz a głupoty nie przepędzisz.Ręce opadają.No jak mam z nimi rozmawiać…..ufff

  Like

  Reply
 11. mackobogdaniec

  Witam.Nie wiem czy ma to jeszcze jakiekolwiek znaczenie dla Moniki ale być może ktoś inny przeczyta te posty i nie da się zmylić. Otóż czasami warto przy formułowaniu wniosków na temat danego wersu z Biblii sięgnąć do innych komentarzy niż swoje własne. Przeczytałem dyskusję do której link Brain podał w artykule i tam Monika i inni powołują się na księgę kapłańską 27 :

  (29) Każdy człowiek, który zostanie poświęcony przez obłożenie klątwą, nie może być wykupiony, lecz poniesie śmierć.

  Ten wers stał się jedną z podstaw powiedzmy negowania sensu Prawa Bożego .
  Tymczasem np ortodoksi którzy mają zajebistą rozkminkę takich hm..spornych wersów tłumaczą,że w wersie tym chodzi o ludzi skazanych prawomocnie według Prawa Bożego za jego przestąpienie na śmierć . Ludzie tacy nie mogą być wykupieni lecz poniosą śmierć.
  Drugim możliwym przypadkiem jest zdobycie przez Izraelitów wrogiego pogańskiego miasta. Wszystko zdobycze łącznie z mieszkańcami stawały się własnością Boga i nie mogły być zabrane i użyte przez zdobywców poza przypadkami gdy Bóg nakazał inaczej. Ludzie z tego miasta podlegali przekleństwu i nie mogli być wykupieni lecz byli zabijani z wyroku Boga.
  Przyczyną zamieszania jest niefortunne tłumaczenie bo w języku polskim wyraz ”poświęcenie” ma wybitnie pozytywne znaczenie i kojarzy się głównie z oddaniem czegoś np. życia,dóbr,czasu dla wyższego celu. Trudno też oddać jakimś polskim słowem sens tego prawa. Generalnie chodzi o to,że to co było powiedzmy przeznaczone dla Boga (również ludzie) jako Sędziego i Prawodawcy ze względu na przekleństwo (sataniści z kananejskich miast) czy z wyroku przekroczenia Prawa nie mogło zostać wykupione lecz wyrok należało wykonać czyli skazany na śmierć nie ma wartości do wykupu,skarbiec świątynny nie może przyjąć za niego wykupu. Nie chodziło absolutnie o składanie ofiar z ludzi czy coś w podobie.
  Podano też jak przykład historię z córka Jefeta. Otóż również w tym przypadku nie chodziło o ofiarę z człowieka lecz o życie w dziewictwie tzn owa kobieta miała nigdy nie mieć męża a Jefet wnuków z jej łona.
  I tak moim zdaniem niefortunne tłumaczenie a także jak sądzę działanie agentów ( pobieżnie przeczytałem dyskusję pod artykułem Moniki) spowodowało w zasadzie oczernienie Boga.
  Mam nadzieję,że to wyjaśnienie będzie pomocne.
  Bibliografia:
  Zdrowy rozsądek (polecam)
  Komentarze Cylkowa
  Biblia intelinearna wersja aramejska
  wersja grecka plus komentarze do poszczególnych terminów
  Septuaginta
  Żydowskie komentarze
  Nawet komentarz w tysiąclatce prawidłowo oddaje sens tego wersu
  Internet (polecam)
  Pozdrawiam

  Like

  Reply
  1. Eustachy

   Nie wydaje się cherem jako poświęcenie na usługi świątynne.
   Jest wyraźnie napisane ,że osoba ta ma być zabita dla Boga Izraela.
   Oczywiście ofiara sama w sobie jest usługą świątynną.
   Ofiara powinna być spalona.
   W czasach antycznych było to znane i uznane za normalny obyczaj.
   Dla np.Boga Molocha palono ofiary z ludzi.I nie było to nic nienormalnego.
   W słynnym serialu Gra otron czczono boga ognia i palono ofiary z ludzi a nawet swoje dzieci.
   Dzieci w antycznych czasach należały do rodziców i mogłeś sobie z nimi robić co chcesz.
   Tym bardziej oddać na ofiarę całopalną dla boga.W proroctwach niejednokrotnie Bóg Izraela
   wspominał że nie kazał tego robić a Izraeli to robili.
   Dziś też elita poświęca na ofiary dzieci i co?
   Z kąd czerpią natchnienie?

   Like

   Reply
   1. mackobogdaniec

    Cherem oznacz przekleństwo,karę i w tym znaczeniu jest użyte w biblii po aramejsku. Mogło to być cokolwiek np miasto,przedmiot,człowiek. Było to zarezerwowane dla Boga i wyłączone z użytku świątynnego i spod prawa wykupu więc użycie tego jako ofiary w świątynni jest absurdem gdyż podmioty cherem mogły być tylko i wyłącznie zniszczone bez jakiś kultowych konotacji. Odnoszenie zwyczajów satanistycznych kultów do Prawa Bożego jest grubym nadużyciem. Prawo Boże nie obejmowało ofiary z ludzi w innym aspekcie niż jako czynność bezwzględnie zakazaną i próby tłumaczenia tego w inny sposób wynikają albo z błędnego tłumaczenia albo z celowego fałszerstwa.

    Like

    Reply
  2. Brain Breaker Post author

   Zdrowy rozsądek – tego brakuje tym wszystkim którzy na siłę chcą zanegować ST. Znam tłumaczenie ortodoksów na temat sławnego obłożenia klątwą… Wydają się logiczne.
   Tak czy siak, zwróć uwagę, że w ST można się doczepić do różnych rzeczy. Nie jest dla mnie to czymś nowym, bo sam nie mam satysfakcjonujących mnie wytłumaczeń pewnych wersetów. Ale pytanie jest takie: jak skasujemy ST to co nam pozostaje? GÓWNO zwane new age, czyli nowoczesna forma satanizmu dla kretynów uważających się za kogoś lepszego niż motłoch katolików.
   Można także wejść w temat Słowian i Lechistanu…
   Nie spotkałem do tej pory nikogo, kto mógłby wyjaśnić to co się dzieje na świecie bez posługiwania się ST w sposób przekonujący. A na tym blogu było już tutaj sporo takich osób. Ale nawet patrząc po necie – ilu jest newageowskich Słowian…. Nikt z nich nie umie wytłumaczyć tego co się dzieje.
   Szczegóły o których piszesz też są ważne, ale moje doświadczenie nauczyło mnie co należy zrobić gdy ktoś neguje ST. Zawsze to działa. Trzeba zadać odpowiednie pytania…

   Like

   Reply
   1. Eustachy

    Po skasowaniu bibli zostaje nam sumienie.
    Tak jak było przed upadkiem.
    To złota reguła.Nie mylić ze S.testamentowym oko za oko ani z chrystianizowanym szanuj bliźniego.
    Prawidłowo brzmi traktuj wszystkich tak jakbyś chciał być traktowany.Każdy jest równy i wolny.
    Do tego dochodzi prawo karmiczne,co siejesz to zbierasz,jak sobie pościelesz tak się wyśpisz.
    Stwórca wykonał doskonałą pracę.Nie wtrąca się.
    A te słowiańskie popierduchy są promowane w celu
    utworzenia Wielkiej Rosji/Lechii.
    Nikt nie zwraca uwagi na mapę Gomberga.
    Siedem stref/królest taj jak to było z Atlantydą/Europa.
    O tym masz w bibli.Król królów i pan panów wybrany przez najwyższego.Co siedem lat jedno z królestw obejmowało panowanie/przewodnictwo.
    Jeśli król zrobił przekręt zbierała się rada i został zabity na oczach wszystkich.
    Unia europ.jest taką drobną kopią Atlantydy kiedy była złota era i którą chwali Mariuszek i jego nowa
    wróżka Wiola z przydziału od hrabiego.

    Like

    Reply
 12. mackobogdaniec

  Właśnie tak.Zanegowanie Tory to zniszczenie podstawy naszej wiedzy. Wiedza o historii jest pomocna ale nie ma w niej Boga. Religioznawstwo bywa pomocne ale tam natykamy się na przeciwników Wszechmogącego. Poza Słowem Boga nie ma nadziei na zbawienie dlatego jest ono atakowane. Zauważ,że Bóg nie wymaga od nas ślepej wiary tak jak się niektórym wydaje lecz szukania Go poprzez obiektywną wiedzę i właśnie zdrowy rozsądek. I da się Boga w ten sposób odnaleść czego jestem przykładem. Można od niewiary lub bałwochwalstwa drogą wiedzy dojść do wiary w Wiekuistego Boga. Trzeba tylko chcieć.Ot i wszystko.

  Like

  Reply
 13. olka

  Jestem zdania ,ze do S.T tez sa dopisane rozne dopiski i slowa Boże trzeba poszukac .Ofiary zwiazane byly z pojawieniem sie grzechu oraz z Bozym sposobem rozwiazania tego problemu .Ukazane w swiatynnym systemie ofiarniczym. znaczenie ofiar..nie byl wymyslem Mojzesza lecz Bozym zarzadzeniem .WJ 25.8,9. wynika to .ze caly kult swiatynnyi system ofiarniczy oparty byl na Bozym porzadku i mial olbrzymie znaczenie w .poznaniu planu zbawienia .ofiara calopalenia skladano ja niezaleznie od tego czy indywidualny czlowiek zaakceptuje plan zbawienia czy nie .bo Bog nie odstapi od swojego planu.az zrealizuje ofiara ta nie byla uzalezniona od ludzi kaplan wystepujacy z ramienia Boga mial obowiazek zlozyc ofiare niezaleznie od nastawienia ludu .Ofiara ustawiczna wyrazala konsekwencje ,madrosc sprawiedliwosc i milosc Boga do zgubionych ofiara za grzech uczyl ludzi drogi zbawienia i wskazywal im co konkretnie mieli uczynic aby ,dostapic oczyszczenia od grzechu.,pojednania z Bogiem.i uzdrowienia relacji miedzy ludzkiej.,Ksiega Kaplanska. jezeli ktos nieswiadomie zgrzeszyl przeciwko przykazaniom Bozym a potem uswiadomil to sobie swoj grzech to mial zlozyc ofiare ze zwierzecia bez skazy za swoj grzech. Istota tej ofiary bylo zastepstwo czyli ofiara niewinnych zwierzat w miejsce winnego czlowieka . wstrzasnac to miallo czlowiekiem .gdy przed zabiciem ,kladl reke na glowie ofiary ,wyznawal swoj grzech iprzenoszac je z siebie na niewinna ofiare a nastepnie musial osobiscie zabic offiarowane zwierze. mialo to wzbudzic wstret do grzechu.i przypominac o milosierdziu Bozym zbawieniu ,ale tylko dla pokutujacych. czyli wyrazajacych prawdziwa skruche, Czyli oczyszczenie z grzechu i zwyciestwa nad nim i nad smiercia.kiedy to zaden mieszkaniec nie powie Jestem chory Iz.33,24 .Lud ktory mieszka na Syjonie dostapi odpuszczenia winy.Ofiary starotestamentowe mialy przypominac ze grzech jest przestepstwem prawa Bozego ze powoduje rozdzial miedzy Bogiem a czlowiekiem niszczy relacje miedzyludzkie ,,ofiary mialy sluzyc odnowie moralnej ,uwolnieniu od poczucia winy i umozliwic rozpoczeciu wszystkiego od nowa wskazujac na milosiernego Boga ,ktory w kazdej chwili byl gotow przebaczyc skruszonemu grzesznikowi. .

  Like

  Reply
 14. olka

  Kult swiatynny i system ofiarniczy oparty byl na Bozym porzadku i mial olbrzymie znaczenie dla narodu zydowskiego az do zburzenia swiatyni w 70r po chrystusie.Podkreslic nalezy to ,dlatego ze ktos przytacza teksty z ksiag proroczych np. 1SM15,22..Iz.11,16..Jr6,20 .Oz.6,6..twierdza iz prorocy przeciwstawiali sie skladaniu ofiar .Prawda jest taka ,ze prorocy pietnowali wszelki kult tylko wtedy ,gdy motywacja byla zla Am 5,21.26 .

  Like

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s