Kilka słów na temat biblijnego kaledarza

No dobrze,  dziś zachowuję Święto Szałasów – pierwszy raz w życiu. Udało mi się to po długim czasie. Przy okazji napiszę coś o kalendarzu biblijnym.

Jak wiecie są 2 sposoby liczenia czasu biblijnego – jeden rabiniczny – w oparciu o wyliczenia matematyczne, a drugi karaimski – w oparciu o obserwację księżyca.

Osobiście uważam, że należy obserwować księżyc, a oficjalny kalendarz żydowski (rabiniczny) to kolejne jaja z Tory, jakie nam fundują przywódcy duchowi judaizmu. Niby zostali zmuszeni przez cesarza Konstantyna do wykonania tego kalendarza, bo ponoć zabronił im rozsyłać sygnał z Izraela który nadawano po zaobserwowaniu księżyca.

Tak czy siak, na pierwszej stronie Biblii jest napisane, że do wyznaczania czasu służy księżyc i słońce, a nie wyliczenia matematyczne.

Dziś w temacie kalendarza mamy spore zamieszania i obie strony mają argumenty na poparcie swoich tez. Gdyby ktoś chciał to może powiedzieć, że właściwie to nie ma 100% pewności kiedy przypadają święta biblijne i wobec tego nie będzie ich zachowywał. To rozumowanie jest mi znane, bo wielu w ten sposób unika obchodzenia Szabatu – twierdzą, że nie wiedzą kiedy on wypada.

Co do świąt, to nie mam 100% pewności kiedy należy je zachowywać i mogą się zdarzyć przesunięcia jedno dniowe – zależy którą metodę liczenia czasu uznać jako prawidłową judaistyczną czy karaimską. To jest problem który każdy musi rozwiązać sobie sam.

W zasadzie to realnie nigdy nie brałem pod uwagę, żeby z tego powodu nie obchodzić świąt.

Doszedłem do pewnego kompromisu miedzy jednym a drugim kalendarzem.
Kalendarz karaimski opiera się na obserwacji księżyca i możliwa jest taka sytuacja, że księżyc nie jest widoczny pierwszego dnia obserwacji, ani drugiego. W tej sytuacji uznają, że święto jest kolejnego – trzeciego dnia. Może się tak zdarzyć bardzo rzadko, kiedy chmury uniemożliwiają obserwację.
Kiedyś miała miejsce taka sytuacja ( a było to na wiosnę – przed Paschą) i zorientowałem się, że przez to przesunięcie Pascha nie wypada w pełnię księżyca, a to jest niedopuszczalne.

W związku z tym uznałem, że mój sposób liczenia czasu będzie polegał na tym, że będę korzystał z kalendarza karaimskiego ale tylko do pewnego stopnia. Mianowicie jeśli księżyc nie będzie widoczny pierwszego dnia obserwacji, to z automatu uznam, że pierwszy dzień miesiąca zaczyna się kolejnego dnia. W ten sposób uda mi się uniknąć przesunięcia i Pascha powinna wypaść zawsze w pełnię.

Kalendarz judaizmu również na niektóre jednodniowe święta ma przeznaczone 2 dni – domyślam się, że to właśnie z tego powodu, że zdają sobie sprawę, że może to być jeden z nich, ale nie wiedzą dokładnie który. Ale są to 2 dni, a nie 3 tak jak w kalendarzu karaimskim.

Opisałem swoje podejście, nie wiem czy jest ono do końca słuszne, ale jest ono oparte na moim własnym doświadczeniu. W polskim necie niewiele jest informacji na ten temat, bo Polacy Tory jak wiadomo nie przestrzegają 🙂 Może te informacje będą komuś pomocne i posłużą do własnych przemyśleń.

Jakoś trzeba sobie wyznaczyć daty świąt mimo że nie mamy 100% pewności co do tego kiedy one faktycznie wypadają. Takie jest moje zdanie.

Przy okazji…

Sam fakt, że udało mi się zmienić swoje życie w taki sposób, aby móc zachowywać święta biblijne jest dla mnie bardzo budujący. Kiedy przypomnę sobie swój stan umysłu kiedy zacząłem sobie uświadamiać, że Tora raczej obowiązuje to wtedy wydawało mi się to nieosiągalne. A jednak Bóg pomógł mi, bo widział moją determinację. Dlatego kiedy czytam nauki wielkich nauczycieli takich jak choćby ojciec Henryk z Australii, którzy twierdzą, że nie da się nawet wypełniać Szabatu to… (sami sobie dopowiedzcie).

Mamy dziś święto Szałasów – 15 dzień 7 miesiąca. Święto radości. Kilka dni temu był dzień pojednania.

Ciężko się radować, kiedy nie ma Boga z nami. Nie ma po co pielgrzymować do Jerozolimy. Nie byłem nawet zerwać wierzbowych gałązek nad strumieniem. Muszę to jeszcze przemyśleć, bo być może należałoby nawet radować się połowicznie – ale jednak.

Być może za tydzień (22 dnia) zorganizuję sobie ten dzień trochę inaczej – zrobię pyszne  jedzenie, a mieszkanie udekoruję wierzbowymi gałązkami.

Wszystkiego muszę się nauczyć sam, moi rodzice woleli stawiać kapliczki i modlić się do katolickich demonów.

Kiedy pomyślę sobie jak bardzo udało mi się zmienić swoje życie z Bożą pomocą, to dodaje mi to otuchy i to dopiero jest powód do radości.
Wspaniale jest czuć, że ma się Boga po swojej stronie.

Pozdrawiam was, niech Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba błogosławi i wam.

Brain Breaker

 

 

 

 

Advertisements

15 thoughts on “Kilka słów na temat biblijnego kaledarza

 1. artur kov

  Czesc Krystian

  Koment nie na temat, ale trudno.

  Chce Ci po prostu podziekowac 🙂

  Jakies pol roku temu zauwazylem ze cos jest nie tak z tym swiatem. Obejrzalem filmy Aarona Rosso i pomyslalem ze mamy przeje…..ne. Zainteresowalem sie wtedy geopolityka (robertbrzoza.pl). Na tym etapie, reke dal bym sobie odciac ze nie ma zadnego Boga – tak mi sprali mozg 😛 Potem zawedrowalem do Mariusza, Niebocentryzm, moim zdaniem, jest poczatkiem, fundamentem tego aby wzroslo nasze poznanie. Kupilem Biblie. Potem, jak po sznurku, odkrylem strone Henka. Przeczytalem wszystkie arty, ktore duzo mi pokazaly i wyjasnily, ale nie wszystko. Pamietam potem jak sie modlilem ,i na zakonczenie, troche sarkastycznie zapytalem w myslach – “I teraz niby mam sie jeszcze modlic do Jezusa? ” Nie potrafilem jakos tego przeskoczyc, to nie bylo dla mnie logiczne i grzecznie poprosilem w modlitwie o troche czasu, aby poznac Chrystusa, tak abym mogl sie do niego modlic swiadomie. Po tej modlitwie, jak z automatu trafilem tutaj. I wszystko sie ulozylo 🙂 Przeczytalem twoje wszystkie artykuly i chce abys wiedzial, ze dzieki twojej pracy pomogles wielu osobom.

  Zdaje sobie sprawe z ogromu pracy jaki w to wlozyles. Ja nie wiem czy mialbym na tyle wytrwalosci aby do tego dojsc. Rowniez wiem ze ty sam tez bys nie dal rady 😛 Poprostu widac ze ktos nad toba czuwa i cie prowadzi.

  Pozdrowienia :):)

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Witaj Arturze.

   Dziękuję za miłe słowa. Jeśli w pół roku wyszedłeś z matrixa i dotarłeś aż tutaj, to szybko ci to poszło. Świat przyśpiesza… Prawda jest dostępna dla tych, co jej szukają.
   Takie komentarze jak twój wiele dla mnie znaczą, wczoraj miałem dzięki temu lepszy nastrój.

   Napisałeś to co ja gdzieś czuję pod skórą… Również uważam, że Bóg mnie prowadzi. To co napisałem do tej pory kosztowało mnie mnóstwo pracy umysłowej, nierzadko kosztem rodziny.

   Ostatnio troszkę zwolniłem, bo chcę trochę pożyć, odpocząć i zastanowić się nad tym co z Prawa mogę wypełniać obecnie i to robić.

   Zgadzam się – jeśli wiemy o niebocentryzmie, to momentalnie zdajemy sobie sprawę z istnienia inteligentnego Stwórcy. To jest punkt wyjścia. Zagląda tutaj wielu ludzi zainteresowanych NC i jestem ciekaw ilu z nich zdaje sobie sprawę z tego co dla nas jest oczywiste.

   Ciekawą drogę przeszedłeś. Ja miałem przyjemność obserwować jak rodzi się NC bo w tamtym czasie śledziłem bloga Mariusza. Byłem uczestnikiem tych wydarzeń.

   Twój komentarz jest dowodem na to, że ludzie potrafią myśleć sami i wyławiać to co jest istotne korzystając z pracy innych. Ale takich ludzi jest niewielu niestety.
   Napisałeś coś, co jest dla mnie nagrodą za wysiłek który włożyłem w tego bloga. Dziękuję.

   Pozdrawiam

   Like

   Reply
   1. obiektywny

    Niebocentryzm to temat, którego jeszcze nie zgłębiłem. Dlaczego? Bo nie jest mi to teraz potrzebne (mam masę innych tematów do zgłębienia np kalendarze).
    Jest taki “punkt wyjścia”, który jest znacznie bliżej przeciętnego człowieka. DNA – piękny dowód na istnienie Stwórcy:) Polecam często ludziom ten wykładzik:

    Smuci mnie tylko, że ludzie w tak małym stopniu potrafią z takich materiałów korzystać. Nie pytają dlaczego system edukacji nadal uczy ewolucji. Parafrazując, mają mózgi ale nie myślą.

    Like

    Reply
   2. Brain Breaker Post author

    Oglądnąłem sobie.
    Ludzie nie korzystają z tego typu materiałów, bo są nauczeni, że na tym najlepiej się znają nałókofcy. Lekarze są od zdrowia, księża od religii, a nałókofcy od nałóki.

    Obiektywny, ale mam nadzieję, że chociaż wiesz, że nie stąpasz po planecie ziemi… Bo wiesz – heliocentryzm to satanizm dla mas… Nie wolno w to wierzyć, bo grzeszysz potwornie…

    Like

    Reply
    1. obiektywny

     Dokładnie, mówisz coś człowiekowi w odpowiedzi usłyszysz że jesteś wariat ale jak np lekarz powie to samo to wtedy już nie jest wariactwo tylko ‘wiedza’.
     Nie wierzę w heliocentryzm. Będąc bardziej precyzyjnym – nie rozkminiłem kwestii płaska ziemia vs niebocentryzm. Póki co wystarczy mi wiedza, że naukowcy nas okłamują a opisy biblijne przeczą ziemi kuli (krańce ziemi itd).
     Jako prosty człowiek nie mam możliwości samodzielnego empirycznego zweryfikowania kształtu ziemi co byłoby najpewniejszym rozwiązaniem.
     Podobno (chyba w latach ’30) jakiś gość zrobił sobie kapsułę i wystrzelił się w niej do góry i zobaczył kształt ziemi z góry przez szybkę a potem opisał go jak kształt skończony z wywiniętymi do góry brzegami, ale pewnie trzeba to traktować jako anegdotę.

     Like

     Reply
    2. Mariusz

     Naukowcy są od nauki, odkrywcze. Zadaj sobie pytanie, kim jest naukowiec i dlaczego rościsz sobie prawo do negowania kompetencji ludzi, z całą pewnością, lepiej wykształconych od Ciebie. Nie pojmuję Twojego ograniczenia w tej kwestii. Lekarz jest od leczenia – kolejne błyskotliwe stwierdzenie. Nie zapominaj, że on również jest naukowcem w swojej dziedzinie. Smutne, że osoba, która kreuje się na ‘oświeconą’ wpada w pułapki świata komercji i ślepo podąża za szablonami utworzonymi przez media. Dopuszczasz się niesamowitej ignorancji w tej kwestii. Szczerze mówią polecam Ci posłuchać lub poczytać jakieś artykuły tych “naukowców”, szczególnie zajmujących się językiem polskim. Twój “warsztat’ i sposób pisania WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA. Zasmuca mnie, że jest tylu zwolenników poglądów, które reprezentujesz. Według mnie bije od Ciebie fałsz i zakompleksienie. Mam wrażenie, że w realnym świecie, nie dajesz sobie rady, a ten blog jest wyrazem Twoich życiowych frustracji. Prawda osiada na powiekach, przez co Ty przestałeś widzieć. Nie pozdrawiam.

     Like

     Reply
    3. Brain Breaker Post author

     Mariuszu, rozgrzałeś mnie do czerwoności, a właśnie miałem się kłaść spać.

     Uwielbiam kiedy wchodzi tu ktoś umoczony po pachy w matrixie i się wymądrza… Człowiecze ty nic nie wiesz o tym jak bardzo jesteś dymany przez watykańsko masoński matrix w którym się urodziłeś… Nie jest to powód do dumy tylko do wstydu.
     Wiesz kim są tacy jak ty? To albo głupcy, albo tchórze, albo ignoranci, albo wszystko razem.

     “Zadaj sobie pytanie, kim jest naukowiec i dlaczego rościsz sobie prawo do negowania kompetencji ludzi, z całą pewnością, lepiej wykształconych od Ciebie”

     Człowieku, mój 3 letni synek lada dzień będzie wiedział więcej od ciebie. Uczelnie wyższe i niższe w tym przedszkola, cała “nałóka” jest kreowana i manipulowana, ocenzurowana przez watykan za pomocą jezuitów.

     Teraz robię głęboki wdech i wydech. Uwielbiam tłumaczyć takie podstawy ludziom takim jak ty, którzy i tak to zleją i pójdą żyć dalej w swoim słodkim matrixie.

     Oglądnij sobie chociażby filmy o kreacjonizmie Kenta Hovinda a zrozumiesz jaką ściemą jest ewolucja i świat liczący miliardy lat. Jak masz odrobinę oleju w głowie, to załapiesz, a jak nie to pisz tutaj nic więcej, bo dość mam głupców wokół siebie, jak i na tym blogu.
     JESTEM ZMĘCZONY GŁUPOTĄ LUDZI KUMASZ? DAJ ŻYĆ.

     Oszustwa masz w niemal każdej dziedzinie “nałóki” tylko w zależności od dziedziny są większe lub mniejsze. A nałókofcy to przeważnie roboty których nauczono w co mają wierzyć, choć ci na górze to watykańskie kukły nadzorujący cały proces prania mózgów.

     Skończyłem ekonomię, specjalność finanse międzynarodowe i również dowiedziałem się bzdur z których dopiero potem zdałem sobie sprawę. Dowiedziałem się np. że wszystkie ogromne banki światowe mają wspólny cel: dbają o zrównoważony rozwój i udzielają pożyczek krajom mniej rozwiniętym.
     Dziś normalnie to bym nie wytrzymał słysząc takie bzdury. Nie chce mi się o tym gadać, bo i tak nie ma do kogo patrząc po tym co napisałeś.

     Zarzucasz mi że poruszam się szablonami utworzonymi przez media?
     Czy ty w ogóle wiesz co ty mówisz i do kogo mówisz? A do tego zarzucasz mi ignorancję?
     Chłopie nie chcę cię już obrażać. Idę spać.
     Chciałbym mieć do czynienia z ludźmi bardziej inteligentnymi jak to kiedyś powiedział mój dziadek leżąc w szpitalu do ordynatora i całej “śmietanki” lekarzy…

     Like

     Reply
 2. Konrad

  Witam, chciałbym na wstępie pogratulować wspaniałej pracy jaką wykonujecie na blogu, słowa uznania dla Krystiana, a także dla Moniki, jako, że czytam obydwa blogi.Dlatego , pozwolę sobie wstawić mój komentarz na obu blogach.Obydwoje szukacie prawdy z całego serca, fachowo i profesjonalnie przytaczając cytaty z różnych przekładów biblijnych, a także księgi Henocha i innych żródeł.Należy Wam się ogromny szacunek za to co robicie, dzięki waszej pracy nie jednej osobie otworzą się oczy. Odkryliście prawdę, że Nowy Testament jest sfałszowany przez upadłych aniołów z lucyferem na czele i że jezus nie jest Synem Boga, ani też zapowiadanym mesjaszem. I pomimo, że ostatnio się trochę poróżniliście, to tak naprawdę obydwoje idziecie w dobrym kierunku i życzę Wam, żebyście nie poddawali się i dalej sumiennie prowadzili bloga, a na pewno kolejne tajemnice biblijne zostaną rozwikłane.Szkoda tylko, że pomimo waszej wspaniałej pracy, pomimo całej masy dowodów, ciągle tyle osób woli żyć w kłamstwie. Dla tych opornych na prawdę postanowiłem dokonać krótkiego podsumowania, bez wersetów biblijnych, Septuaginty, księgi Henocha, po prostu same fakty:

  Stary Testament: Nowy Testament:
  Kościół Katolicki
  1. Jest JEDEN BÓG 1. Bóg w Trójcy (Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Św. ) Pierwsze przykaznie: + bonus:kult Maryjny, papieży i wszystkich Świętych Nie będdziesz miał Bogów cudzych oprócz mnie
  2.Drugie przykaznie: 2. Drugie przykazanie usunięte
  Nie będziesz tworzył rzeźb, obrazów, Rzeźby, obrazy, figurki Świętych wszędzie wizerunków Boga swego
  3. Dzień Święty święcił 3. Dzień Święty święcił
  (Szabat=sobota=siódmy dzień tygodnia) (zmiana kalandarza, 7- dzień tygodnia=niedziela)
  4. Warunek zbawienia 4. Warunek zbawienia
  – przestrzegane prawa – wiara w Jezusa
  i 10-ciu przykazań
  5. Stosunek do nieprzyjaciół 5. Stosunek do nieprzyjaciół
  – oko za oko, ząb za ząb – miłuj nieprzyjaciół i módl się za nich
  6. Odpuszczanie grzechów: 6.Odpuszczanie grzechów:
  – tylko Bóg może wybaczyć grzechy – poprzez pośrednika księdza

  Powyższe zestawienie pokazuje jasno i dobitnie, że Nowy Testament stoi w całkowitej sprzeczności do Nowego Testamentu. Jak można być tak ślepym i wierzyć, że jezus nie zniósł prawa mojżeszowego i dekalogu , tylko go uzupełnił ? Nie może być dwóch przeciwstawnych prawd !
  Apokalipsa:
  Apokalipsa Św. Jana przedstawiona w Nowym Testamencie przestrzega, że najpierw przyjdzie Antychryst, kótry będzie robił cuda, żeby zwieść ludzi, a potem dopiero pojawi się Jezus Chrystus-odkupiciel. Oczywiście Nowy Testament jest sfałszowany, a więc będzie zupełnie na odwrót.Tak jak to perfekcyjnie przedstawił Krystian.Najpierw pojawi się Mesjasz z rodu Dawida, zapowiadany u proroków, a w opozycji do niego pojawi się jezus . I ludzie będą mieli szanse wybrać za kim pójdą.Zwiedzeni i oszukani w większości podążą niestety wprost w objęcia lucyfera na zatracenie.

  Objawienia Maryjne:
  W Edenie upadły anioł ukazał się jako wąż. W Lourdes, Fatimie, Medziugorie upadły anioł ukazał się jako… anioł i przedstawił się jako Matka Boska-Kólowa Niebios.Najpierw, żeby zwieść ludzi powiedział kilka zdań o miłośći braterskiej, konieczności nawrócenia się, potrzebie pokoju na świecie itp. Potem mały szantażyk: módlcie się do mnie, odprawiajcie różaniec, a ja Królowa Niebios wstawię się do Boga w waszej intencji. W przeciwnym razie, jeśli się nie nawrócicie, świat pogrąży się w wojnie i cierpieniu. I ludzie niestety dali się oszukać i zamiast modlić się do Boga-Stwórcy Świata, zaczęli odprawiać różaniec i modlić się do demona. A jak wiadomo z masońskich planów 3 wojen światowych, wszystkie wojny były z góry zaplanowane.Po II wojnie światowej ludzie pomyśleli: Maryja nas ostrzegała, niestety za mało się modlilismy, musimy się więcej modlić i częściej odprawiać różaniec. Efekt ? Wszyszcy dali się zwieść i oszukać. Szatan osiągnął to co chciał, odciągnął ludzi od prawdziwego Boga. W chrześcijańswie nikt już nie modli się do Boga – wszyscy modlą się do fałyszywych bożków. Jest to niezgodne z pierwszym i drugim przykazeniem Bożym. Ludzie nie dostrzegają takich prostych faktów, tylko idą na zatracenie.

  Egzorcyzmy:
  Jak to jest możliwe, że demon ucieka na imię Jezusa ? Nie zgadzam się z interpretacją Krystiana, że demon ucieka, bo boi się imienia jezusa, syna ich przywódcy lucyfera. Sorry, Krystian ten jeden raz się z Tobą nie zgadzam. Wszystkie demony działają razem pod dowództwem lucyfera. Opętanie jest od początku do końca zaplanowanym działaniem, takim trikiem lucyfera, żeby wykazać boskość jezusa. Tak to sobie wymyślił:
  – najpierw trzeba opętać wybraną osobę,
  – potem trzeba ukazać całe demoniczne zło, które zadziała na ludzkie emocje,
  – opuścić ciało, oczywiście w imieniu jezusa
  Efekt jest taki, że wszyscy mają fałszywy dowód, że jezus jest prawdziwym Bogiem. Po takim widowisku nikt nie zaprzeczy w boskość, świętość, potęgę i moc jezusa.

  Kłamstwo powtarzane milion razy, niestety dla większości staje się prawdą.A jeśli kłamstwo jest przekazywane z pokolenia na pokolenie, to pozostaje tak głęboko w świadomości danej społeczności, że każda próba wyjawienia prawdy spotyka się z odrzuceniem, krytyką i oskarżeniem o szaleństwo.

  Tak jak lekarz powinien leczyć pacjenta, a przynajmniej nie szkodzić, tak ksiądz powinien głosić i nauczać praw Bożych, a przynajmniej nie prowadzić ślepy lud na zatracenie. Niestety świat stanął do góry nogami.Cały świat został zwiedziony przez lucyfera i spółkę.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Witaj Konradzie,

   Hm… Monika idzie dobrą drogą tzn. w “dobrym kierunku”?? Chcesz żebym dostał palpitacji mózgu??
   Nie wiem czy to jakiś żart? Zabrzmiało jak nie-żart…
   New age który tam się wylewa, a ostatnio także wiara w wielki wszechświat, czyli heliocentryzm – kult słońca, to dobry kierunek? Dziwne…Przedziwne… Nie czaję.

   Każdy ma swój udział w odkrywaniu prawdy, Monika odkryła, że Jezus jest synem Lucyfera, ale czy należy się szacunek osobie, która straciła rozum i tak idiotyczny sposób zanegowała Boga Izraela? Nie sądzę. Bóg posługuje się różnymi osobami w ujawnianiu prawdy, ale kiedy zechce może pogrążyć każdego w głupocie jeśli ta osoba na to zasłuży. Tak się stało np. w przypadku Henryka. Monika to tylko kolejny przykład.
   Nie pozwolę na to, aby pozytywnie wypowiadano się o niej na tym blogu po tym, co tam się zadziało. Jak można gloryfikować satanizm okraszony czystą głupotą?
   Do dziś czekam na wizję rzeczywistości, jaka zaprezentuje, po odrzuceniu Boga, ale jak na razie…cisza… Pisząc to rzygać i się chce, więc pozwól, że zakończę ten wątek.

   Co do innych tematów…

   Masz rację, demony grają teatr przed nami po to aby gloryfikować Jezusa. Czy zastanawiałeś się nad tym, że i ja i ty mamy jednocześnie rację w tej kwestii?

   Zestawienie dałeś trafne. Dla wielu – nie do przełknięcia.

   Im dłużej nad tym myślę, tym bardziej sądzę, że pomazaniec przyjdzie przed Jezusem Baalem. Do rozwikłania pozostaje jeszcze trochę zagadek…

   Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam

   Like

   Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Nie jestem w stanie zachowywać tych Szabatów w obecnej pracy.
   Zalecenia co do dnia nowiu są takie, że nie ma handlu i składało się ofiary., Gdzie jest napisane, że nów powinno się obchodzić tak samo jak Szabat cotygodniowy? Pytam z ciekawości.

   Like

   Reply
 3. Bogdan

  Masz racje. W 5 Księgu Szabat występuje tylko w kontekście tygodniowym, tzn. 7 dzień jest dniem, w którym nie można wykonywać żadnej pracy. Jest tam mowa również o Szabatach dla ziemi, 7 rok, jest rokiem odpoczynku, bez siewu i zbiorów.
  Pierwsza wzmianka, jaką znalazłem, o nowiu księżyca jest w Księdze Liczb 28: 11, ale dotyczy tylko składania ofiar w pierwszy dzień miesiąca, a nie zakazu pracy.
  Muszę jeszcze sprawdzić, jak wygląda to u Proroków.
  To by było logiczne. Bóg wyróżnia, jako dni odpoczynku (oprócz świąt oczywiście) ostatnie części większych okresów – ostatni dzień tygodnia, ostatni rok z okresu 7-miu lat, ostatni rok z okresu 50 lat.
  Nowie księżyca wydają się być konieczne do odmierzania czasu i wyznaczania świąt.
  Jeżeli się mylę, poprawcie mnie.
  Pozdrawiam,
  Bogdan

  Like

  Reply
 4. Bartek Bartosz

  Odrzuciles Krystusa i Objawienie a co powiesz na temat Proroctw które mówią o czasach końca
  Np . O Jeremiasza rozdział 50 i 51 o Babilonie
  Oczywiście wg Septuaginty. ..
  Jestes aktywny Bracie jeszcze ,obchodziles Pasche w tym roku we wtorek po zachodzie słońca szabat masz zamiar nie pracować nie iść do pracy ?
  Może Bóg poblogoslawil ci tak ze możesz nie pracować i nie umrzeć z głodu?
  Bóg z Tobą! !

  Like

  Reply
 5. Bartek Bartosz

  Ziomek Tora do Ciebie trafiła, do mnie też wspaniałe prawo naszego Boga ,tez miałem problem z zaakceptowaniem Krystusa jak Najwyzszedł Kapłana, weź Bracie spójrz na Niego nie przez pryzmat mitów i przekłamań tekstów.
  Poczytaj Tzw Apokryfy wypalone prze Plugawy Rzym z kanonu.
  Melhizedek kim On jest wg Ciebie Bracie ?? Paweł Żyd Fsryzeusz kłamie na jego temat a ksiega Rodzaju co mówi ze Król Salemu błogosławił Abrahamowi .
  2 Henocha zapoznaj się z tymi tekstami, 2 Barucha co mówi Święty Izraelski na Temat Swojego Ludu .
  Niech Bojaźń Boga Jedynego Będzie Z Toba
  Nasz Bóg ma Wielki Plan co do każdego z nas Bracie! !
  Do Ciebie takze Pomodlić się do Naszego Boga o Wyzwolenie spod Jerzmanowice Nasienia Węża!
  Pokój z Tobą Bracie

  Like

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s