Izajasz: 10:(21) Resztka nawróci się, resztka Jakuba, do Boga Mocarza.

Opiszę tutaj w anonimowy sposób moją znajomość z pewnymi osobami, bo będzie to punkt wyjścia do tego, aby zrozumieć to, co chce przekazać tym wpisem.

Kilka lat temu poznałem osobę, która z początku wydawała mi się bardzo mądra. Streszczę wam krótko jej historię. Niech to będzie “Kasia”.

Kasia miała kilkuletnie dziecko, które przeszło ciężką chorobę – raka. Opowiadała mi w szczegółach swoje traumatyczne przeżycia – jeżdżenie po lekarzach, problemy z diagnozą, “leczenie”, które do pewnego momentu przebiegało w szpitalu… Owe “leczenie” omal nie skończyło się amputacją ręki dziecka. Kasi podawano już oświadczenie, na którym miała się podpisać, że się na to zgadza. Jednak całe to doświadczenie zmusiło Kasię do szperania w internecie. Na skutek tego zorientowała się, że coś jest nie tak z oficjalną medycyną i po długich przemyśleniach odważyła się wypisać dziecko ze szpitala na własną prośbę. W międzyczasie dowiedziała się o alternatywnych metodach leczenia ziołami czy terapią Gersona. Pomogła jej pewna kobieta, która zaleciła picie określonych ziół. Dziś dziecko jest zdrowe i nie ma nawrotów, bo Kasia zmieniła sposób żywienia dziecka. Co jest jeszcze ciekawe, Kasia przypuszcza, że rak ujawnił się po szczepieniu dziecka.
Na skutek tej “przygody” (której nikomu nie życzę, patrzenie na cierpienia własnego dziecka to koszmar) Kasia dowiedziała się o masonach, spisku, programie depopulacji… Jest na tyle mądrą osobą, że potrafiła przyswoić sobie te informacje i połączyć to z tym co ją spotkało.
Ale Kasia się zatrzymała w którymś momencie i stwierdziła, że zmieni sposób życia, żywienia i na tym zakończy swoje myślenie. A  dziwo Kasia nie neguje istnienia Boga, miała w zwyczaju modlenie się do maryjki. To kiedyś… Nie wiem jak teraz, po rozmowach ze mną…

Nie przyszło jej do głowy, aby zapytać Boga co ma do powiedzenia na ten temat. Nie zaczęła czytać Biblii.

Ja przez pewien czas traktowałem Kasię jako swoją przyjaciółkę i starałem się jej wytłumaczyć, że powinna zacząć czytać Biblię, aby zrozumieć to co się stało i to co się obecnie dzieje na świecie.

Kasia mnie nie posłuchała. I na tym zakończyła się nasza znajomość, bo w którymś momencie, kiedy sobie uświadomiłem, że tego ona tego nie chce, odpuściłem. Każdy ma prawo decydować o swoim życiu, ale ja nie muszę się spotykać z tymi, którzy mnie gorszą.

Przeżycia tej osoby były naprawdę traumatyczne, ale jak widać jej zatwardziałość okazała się większa. Bóg może chłostać ludzi, a oni i tak na pewnym poziomie się zatrzymują i nie podejmują tego najważniejszego kroku: zwrócenia się ku Niemu.


Druga osoba, o której tutaj chce napisać, to przypadkowy gość, który mnie zagadał przed sklepem. Facet okazał się krisznowcem, wierzył w reinkarnację. Gadaliśmy chyba z godzinę. Wiedział o wolnej energii, widział, że ten świat się kończy (on to interpretował tak, że świat przejdzie niedługo swoją “kolejną reinkarnację”), wiedział wiele rzeczy o których ja wiem (np. depopulacji). Ale co z tego? Jak mi powiedział pod koniec… Najważniejsze jest to, aby… miłować drugiego człowieka najlepiej jak się potrafi…

Co wam to przypomina? Nauki Jezusa? Czyżby Krishna był Jezusem? Ja już o tym pisałem i to przerabiałem, ale ten gość się zapierał, że tak nie jest i że nie ma nic wspólnego z katolicyzmem. Starałem się mu uświadomić, że się myli. Z perspektywy Watykanu nie ma to znaczenia, że zmienił religię i tak wielbi diabła. Zadałem mu zadanie domowe, aby poszukał elementów kultu słońca w swojej religii.. Ciekawe czy odrobi. Facet oczywiście nie wiedział o tym, że kult słońca to kult diabła.

Co ciekawe ostatnio spotkałem także ateistę, który dał mi identyczną radę: miłuj drugiego człowieka.

A ja pytam: a gdzie miłość do Boga? Kto stworzył świat i ludzi? Czy tak trudno się połapać w tym, że wielki wybuch i ewolucja to okrutne kłamstwo satanistów? 

Jak widać, dla większości ludzi jest to temat nie do przeskoczenia…


Co łączy te dwie pierwsze osoby? Sporo wiedzą, ale ani jedna ani druga osoba nie zrobiła z tej wiedzy odpowiedniego użytku.
Każda z nich znalazła sobie jakąś niszę, w której jej dobrze.
Natomiast wszyscy oni dadzą się nabrać na New Age i New World Order. A niby tak bardzo się różnią… Oni wszyscy sami dla siebie są bogami.

Szatan przygotowuje cały szereg pułapek, na które dają się złapać ludzie – nawet ci świadomi depopulacji i spisku. Wszystko to zapowiedział nam Bóg przez Izajasza.

Izajasz 10:(21) Resztka nawróci się, resztka Jakuba, do Boga Mocarza. (22) Bo, choćby twój lud, Izraelu, był tak liczny jak piasek morski, tylko resztka z niego się nawróci. Zagłada jest postanowiona zgodnie z pełnią sprawiedliwości. (23) Gdyż, jak jest postanowione, Wszechmocny, Pan Zastępów dokona zagłady na całej ziemi.

Kto w dzisiejszych czasach boi się Boga? Do Boga nawróci się resztka. Pozostałych czeka zagłada. Po raz kolejny widać, że słowa, które Bóg wypowiedział przez proroków są Prawdą.

Brain Breaker

Advertisements

41 thoughts on “Izajasz: 10:(21) Resztka nawróci się, resztka Jakuba, do Boga Mocarza.

 1. Monika

  Izajasz 10:(21) Resztka nawróci się, resztka Jakuba, do Boga Mocarza. (22) Bo, choćby twój lud, Izraelu, był tak liczny jak piasek morski, tylko resztka z niego się nawróci. Zagłada jest postanowiona zgodnie z pełnią sprawiedliwości. (23) Gdyż, jak jest postanowione, Wszechmocny, Pan Zastępów dokona zagłady na całej ziemi.

  Tylko resztka się nawróci…do Boga i Jego Prawa…

  Zaglada będzie w dniach ostatecznych, w Dzień Gniewu Boga- Wielki Ucisk…
  Zobacz Brain jak teraz bardziej zrozumiałe i klarowne jest zestawienie fragmentów proroków, które zebrałam kilka mcy temu tutaj: http://szukacboga.blogspot.co.uk/

  I pasuje Dawid na namaszczonego Władcę Królestwa powstałego z Ludów Izraelskich:)

  *Troszke inna sprawa: A oto co napisał Henryk na swoim forum:
  “Z tych przyczyn uważam, że sabat nas obowiązuje jeżeli chcemy być posłuszni wobec Boga. Brain Breaker nie jest daleki prawdy, skoro chce się obrzezać.

  Być może nie jest to odpowiednia chwila i być może nie ma w TEJ CHWILI takiej potrzeby, ale nie zdziwiłbym się, że na pustyni Bóg wydałby polecenie obrzezania się jako pierwsze polecenie dla wyzwolonego Izraela.
  Osobiscie nie spieszyłbym się z taką decyzją!”
  http://zbawienie.forumotion.com/t98p30-czy-prawdziwy-nasladowca-chrystusa-moze-zabic-blizniego#2327

  Pomimo, że wierzy w chrystusa z ewangelii broni Prawa Boga, sabatu i obrzezania… Nie tak jak pewna znana nam ekipa, która wyśmiewa i wyszydza Boże Prawo. Ale przecież sam Bóg przez Izajasza zapowiedział: “Bo, choćby twój lud, Izraelu, był tak liczny jak piasek morski, tylko resztka z niego się nawróci. Zagłada jest postanowiona zgodnie z pełnią sprawiedliwości.”

  Liked by 1 person

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Z tym królem Dawidem to jest ciekawe, trzeba by to mieć na uwadze czytając proroków, czy to by pasowało.
   Rzeczywiście Twój artykuł staje się teraz klarowniejszy.
   Monika tradycyjnie starasz się w każdym zobaczyć to, co dobre… W Henryku też…
   No cóż, ja nie łudzę się, że coś zaczyna rozumieć. Już nie raz się na tym przejechałem… Powiem tak: jak zacznie nauczać, że zakon obowiązuje, to wtedy zacznę czytać to co pisze. Na razie robi to co zawsze: mota się na lewo i prawo, zmienia zdanie co tydzień bez posiadania dowodów, jest niekonsekwentny, raz pisze tak, a raz tak. Mnie to męczy. Jak można polegać na opinii takiego człowieka? Ile warte jest jego zdanie? Dzisiaj jest takie, jutro takie… I podkreślam, że zmiana zdania nie jest niczym złym, tylko trzeba mieć podstawę do tego. A jeśli do tego Henryk co i rusz zaprzecza sam sobie i robi to notorycznie, to nie mam jakichkolwiek podstaw do tego aby traktować go poważnie i liczyć się z jego zdaniem. Jak kiedyś się wyleczy z tej choroby, którą ma chyba na skutek długotrwałej obecności u świadków jehowy, to daj znać.
   Tak więc ja absolutnie nie widzę, aby z jego strony szedł przekaz o tym, że Tora obowiązuje i uważam, że nie ma co się ekscytować takimi wpisami. Jutro napisze coś, co totalnie temu zaprzeczy, zobaczysz 🙂 Zależy w którą stronę będzie wiał wiater w Perth 🙂

   Like

   Reply
   1. Monika

    Wczoraj czytając Mądrość Syracha w Sept natknęłam sie na taki ciekawy kolejny element układanki o czasach końca. Tylko zanim zacytuję przypomnę, że Bóg dosłownie obiecał wzbudzić Dawida na Króla zebranego na nowo Królestwa Izraela:

    Sept: Jer30 „8W owym dniu połamię jarzmo z ich szyi – mówi Pan – i porozrywam postronki. Już nie będą pracować dla obcych, ale dla Pana, swojego Boga. Przywrócę im Dawida jako króla.”

    BW (8) I stanie się w owym dniu – mówi Pan Zastępów: Złamię jarzmo na jego szyi i rozerwę jego więzy, i już go nie ujarzmią cudzoziemcy.
    (9) I będą służyli Panu, swojemu Bogu, i Dawidowi, swojemu królowi, którego im wzbudzę.

    A oto te wersety: Syr 48 1 I powstał Eliasz, prorok jak ogień, a jego słowo płonęło jak pochodnia. (…)
    10 Ty jesteś wyznaczony na odpowiednią chwilę w porze karania, by ukoić gniew, nim wybuchnie. by serce ojca skierować do syna i umocnic pokolenie Jakuba, 11 Szczęśliwi, którzy cię zobaczą i którzy zasną w miłości, bo i my żyć będziemy.
    oraz o tym samym w Ks. Malachiasza

    Mal 3, 22 Ale zanim nadejdzie dzień Pana, ten wielki i sławny, poślę do was Eliasza Thesbitę. 23 On od nowa skieruje serce ojca do syna i serce każdego ku swemu bliźniemu, abym nie musiał przyjść po to, by całkowicie porazić ziemię. 24 Pamietajcie o Prawie Mojżesza, mojego sługi, o wszystkich nakazach i wyrokach, które mu przekazałem na Chorebie dla całego Izraela.

    Czyli przed Dniem Gniewu Pańskiego Bóg wyśle nam Eliasza, by nas nawrócił…A później Królem Izraela będzie wskrzeszony DAWID!

    Like

    Reply
    1. Brain Breaker Post author

     Monika dzięki za tę myśl. Trzeba to mieć na uwadze czytając proroków. Musimy się wszystkiego uczyć od zera. By trzeba to solidnie przeanalizować, żeby coś przesądzić.

     Like

     Reply
 2. Szymon

  “I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel
  I odwróci bezbożność od Jakuba. A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.”

  Nie wierzę, że Paweł nie znał Księgi Izajasza. Czyli o jakim przymierzu tu pisze, jak głosił,
  że jest nowe?

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Strzał w 10! JEST EWIDENTNY PRZYKŁAD JEGO ŻENUJĄCEJ ŚWIADOMEJ MANIPULACJI.
   Polecam serię “blef nowego przymierza, szczególnie cz. 1”.
   Mało tego, tutaj jeszcze pisze, że zbawiony będzie cały Izrael, podczas gdy Izajasz pisze, że resztka.

   Wmawia się nam, że Paweł doskonale znał zakon. Radtrap i inni lansują taki pogląd.

   Skoro tak, to dlaczego pisał takie kłamstwa i manipulował Słowami proroków?

   Like

   Reply
 3. Szymon

  Wiem, dlatego wrzuciłem to w tym temacie. Wiem, że to dogłębnie zbadałeś, ale tego kąkołu jest tyle, że nie ogarniam.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Moje ostatnie 2 lata życia – gorliwego szukania Boga pozwalają mi stwierdzić, że Bóg wysłuchuje modlitw. Tylko przeważnie działa w ostatniej chwili. Ponadto nie wszystkie nasze modlitwy są dobre z Jego punktu widzenia. Jego myśli nie są naszymi myślami… Nie ogarniamy Jego mądrości. Dlatego czasem może nam się wydawać, że coś jest dla nas dobre, a tak nie jest. Albo jest drugie wyjście: jest dobre, ale to jeszcze nie jest ten czas na to.

   Przy okazji:
   Bóg wysłuchał moich próśb i pozwolił mi obrzezać syna. Sprawił, że zrobiłem to poza wszelkimi procedurami, z dobrej woli lekarza. Do tego nie musiałem łamać Szabatu, bo terminy się zgrały idealnie. Dla mnie to bardzo mocne przeżycie w mojej osobistej relacji z Bogiem.
   Przy okazji, kolejny malutki dowodzik w “sprawie Pawła” i jego diabelskich wypocin w liście do Galatów i zakazu obrzezania. Wygląda na to, że Bogu faktycznie zależy na obrzezaniu pomimo zerwania przymierza.

   Like

   Reply
 4. Szymon Pułkownik

  “I wy teraz się smucicie, lecz znowu ujrzę was, i będzie się radowało serce wasze, a nikt nie odbierze wam radości waszej.
  A w owym dniu o nic mnie pytać nie będziecie. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam:
  O cokolwiek, byście prosili Ojca w imieniu moim, da wam.
  Dotąd o nic nie prosiliście w imieniu moim; proście, a weźmiecie, aby radość wasza była zupełna.”

  Jan 16, 22-24

  “Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: O cokolwiek, byście prosili Ojca w imieniu moim,
  da wam.”

  Jak to rozumiecie? Czy można to oddzielić czy chodzi o kontekst? Czy według chrześcijan
  to odnosi się każdej modlitwy czy tylko do ostatecznych czasów?

  Like

  Reply
 5. Szymon Pułkownik

  Bardzo mnie nurtuje: Bóg dał mężczyźnie panowanie nad kobietą.
  Nie rozumiem czemu wszędzie jest napisane, że Izraelitą jest się od strony matki. Czy są teksty to potwierdzające? Czy to nie twór judaizmu? Czy “rodowody” u Mateusza i Łukasza są podane tylko do oszukania? Według matki powinno się liczyć od Marii. Oba są Józefa?

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   To całkiem prawdopodobne, że jest to jeden z wielu wymysłów judaizmu. Jak wiadomo w Biblii wszędzie jest przykładowo “Abraham zrodził Izaaka” – a kobieta jest jakby pominięta.
   Nie znam biblijnego potwierdzenia na to, że pochodzenie izraelskie ma się po matce. To zakrawa o absurd. Chyba że nie dość uważnie czytałem Biblię – co również jest możliwe. Jeśli tak, to może niech ktoś poda takowy biblijny dowód.
   A jeżeli chodzi o rodowody, to zakładając, że jeden jest Józefa, a drugi Marii, to trzeba zwrócić uwagę, że ten Marii powinien być skonstruowany inaczej: Frania zrodziła Baśkę, a Baśka Eleonorę, Eleonora Mariolę itd. a jak wiadomo, oba rodowody są napisane w taki sposób, że wymienia się męskich potomków.
   Biorąc to pod uwagę, to nie chce mi się wierzyć, że jeden z nich mógłby być rodowodem Marii. a jeśli zamiarem Łukasza było faktycznie pokazanie rodowodu Marii (z której zrobił Aszerę), to zrobił to dość nieudolnie.

   Wygląda mi na to, że pochodzenie izraelskie od matki wymyślono po to, aby udowodnić, że jezus był potomkiem Dawida (a jak wiadomo występuje tu sprzeczność, bo jego ojcem jest duch święty). Trzeba było temu zaradzić i może przez to ten pogląd narodził się najpierw wśród chrześcijan, a potem został przejęty przez talmudyczny judaizm – jako kpina z Boga – oni lubują się w takich rzeczach.
   To tylko moje spekulacje…

   Like

   Reply
 6. Szymon Pułkownik

  Dziękuję.

  Chciałem zwrócić uwagę, że głosi się: “Jezus Chrystus” a zdecydowana większość myśli,
  że Chrystus to nazwisko. Te dwa wyrazy powtarzane tyle razy, stały się jakby jednym. Totalny przykład braku myślenia, czyli wyprania mózgów. Zaszczytny tytuł Mesjasza prawie wszystkim wydaje się już zarezerwowany dla Jezusa.

  Wracając do rodowodu czy rodowodów, wiem, że kiedyś o tym wspominałeś w zwązku z tym Jozue.

  “Mateusz”: “A Jakub był ojcem Józefa, męża Marii, z której narodził się Isus, zwany Chrystusem.”

  Łukasz od Pawła: “A Isus, rozpoczynając działalność, miał lat około trzydziestu, a był jak mniemano, synem Józefa, syna Helego,”

  Chrześcijanie nadal będą twierdzić, że cała biblia jest natchniona czy czegoś nie rozumiem?

  W biblii nie są nawet wymienieni rodzice Marii. Że diabeł tego nie dopisał, a co dopiero pisać, że pochodziła ona od Judy.

  Z innej beczki

  Bóg tak wiele nawołuje do przestrzegania Zakonu, bo pragnie nam błogosławić.
  Piotr napisał, że stracił dorobek życia, bo go oszukano. Pisze bloga, głosi Jezusa, czy nie powinien mu błogosławić? Chrześcijanin zapewne powie, że to krzyż, wystawianie na próbę.

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Podobno samo słowo “mesjasz” zostało wymyślone, a u proroków było “pomazaniec”. Król Izraela był pomazańcem – namaszczonym przez Boga. Ten temat warto dokładnie sprawdzić, ale na razie nie mam czasu.

   Natomiast co do błogosławieństw, to mogę dorzucić przykład mojej siostry, która jest gorliwą katoliczką, a całe życie ma jak krew z nosa pod górę. Jej mąż to samo. Co oni powiedzą? Dokładnie to, co napisałeś: “to ich krzyż”.
   Ze swojego doświadczenia mogę dorzucić, że odczuwam na własnej skórze jak Bóg na bieżąco mnie wytapia i wynagradza lub każe w zależności od tego co zrobię.
   Ale to mało istotne w tym wątku, w końcu ja i Piotr mamy innego Boga.

   Like

   Reply
 7. Brain Breaker Post author

  Ostatnio mnie zmroziła pewna wiadomość. Dowiedziałem się, że owa “Kasia” z mojego wpisu wysłała swoje dziecko do…1 komunii!
  Kasia z racji tego, że ma dużą wiedzę o masonach i spisku, uważa się za kogoś unikatowego i już od dawna nie traktuje kościoła poważnie. Ale kiedy przyszło co do czego, to dziecko wysłała do 1 komunii.
  To jest dla mnie dowód na to, że Kasia jest Izraelitką podobnie jak cała rzesza białych ludzi. Dlaczego? Bo to lud o zatwardziałym karku. Jak bardzo trzeba mieć zatwardziały kark, aby po doświadczeniach jakie przeszła Kasia i mając taką wiedzę, wysłać dziecko do 1 komunii?
  Ludzie, którzy uważają, że są wybrańcami i żyją troszkę poza systemem robią takie rzeczy…
  To jest piękny dowód na to, jak bardzo głęboko tkwimy w szponach diabła. Tkwią w nich nawet ci, którzy sporo wiedzą o spisku i uważają się za kogoś wyjątkowego.
  Dla mnie jest to koszmarne przeżycie, bo znam Kasię dość dobrze. Już rozumiem po co ją poznałem. Aby mieć kolejny dowód na to, że Izraelici to biała rasa ludzi.

  Mogę podać jeszcze inny przykład człowieka – kolegi z pracy. Narzeka na zdrowie, na politykę itd. Kiedy usiłowałem mu zapodać myśl, że wiele rzeczy nie wie i gdyby o nich wiedział, to by inaczej na to spojrzał i wiele zrozumiał, to odpowiedział mi:
  “Wiesz, ja wolę nie wiedzieć.”

  I co ? Czy to nie jest kolejny Izraelita o zatwardziałym karku? Niedługo Bóg ześle na nas ogromne przekleństwa, a większość z nas i tak będzie miała to gdzieś i będzie wolała sączyć piwko z biedronki przed telewizorkiem, podniecać się polityką i sportem.

  Ludzie! Biała rasa ludzi to Izrael, mam 99% pewności. Te moje osobiste przygody mnie w tym utwierdziły.

  Like

  Reply
 8. Szymon Pułkownik

  fakt, dzisiejsze “narody” to sztuczność

  Przed chwilą czytałem, że 81,2 % Polaków ocenia pozytywnie życie. Przecież bez Boga nie można być szczęśliwym. Głupi, ale pasuje to do tego ludu.

  Liked by 1 person

  Reply
 9. Szymon Pułkownik

  “Wtedy Isus rzekł do uczniów swoich: Jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie krzyż swój, i niech idzie za mną.
  Bo kto by chciał życie swoje zachować, utraci je, a kto by utracił życie swoje dla mnie, odnajdzie je.”

  “Kto zaś zaprze się mnie przed ludźmi, tego i Ja się zaprę przed aniołami Bożymi.”

  W biblii jest napisane, że Piotr zaparł się Jezusa. Nie mogę uwierzyć, że ktoś kto widziałby takie cuda, byłby w stanie zaprzeć się. Przecież Piotr nie bałby się śmierci, a niby później umarł na odwróconym krzyżu, choć tak ważnego wydarzenia nie znajdziemy w biblii. No, ale jak autorstwo “Dziejów apostolskich” przypisuje się Łukaszowi, uczniowi Pawła… .

  Like

  Reply
 10. Jackow

  Od wielu lat edukuje ludzi o nwo itp. 95 % to betony które wolą swoje zycie w kłamach niż skonfrontowanie się z informacjami spoza mainstreamu. Zdaję sobie sprawę, że dziś muszę uważać na swoich rozmówców, więc moje dzielenie się inf o tym matrixie zawężam do minimum słuchaczy. Niestety doświadczam wiele złego ze strony rodaków, którzy zamiast w BOGU, pokładają nadzieję w tej diabelskiej iluzji. Dziś Jom Kippur, nie jem od wczoraj 18.30. Obudziłem się z bólem głowy i nudnościami za które w pewnym sensie dziękuję BOGU Awrahama. Wiem, że diabeł manipuluje kalendarzami, lecz moon calendar nie oszukuje. Odnosnie izajasza 10 to od 7 lat caly ten fragment jest o nwo, banksterach i syjonistycznym izrahellu. 7 werset potwierdza depopulacje. Aszur tutaj to wg mnie wladza malego rogu z ks Daniela7. Szalom

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Kiedy się zorientowałem, że owe 95% to betony które nie potrafią pojąć tego, że Paweł z Tarsu to w mordę kopany zdiabłasyn, to byłem w szoku. Myślałem, że mój blog wielu osobom rozwieje wątpliwości. Jednak to nie tak… Beton okazał się za twardy.

   Ja Jom Kippur mam według karaimów, czyli w czwartek wieczorem. Pierwszy raz w życiu nic nie zjem przez 24 godziny.
   Ty zachowujesz święta według kalendarza żydowskiego, a on przecież nie jest księżycowy… To jak?
   Wyjaśnij to a może dowiem się czegoś nowego.

   BW Iz 10: (5) Biada Asyryjczykowi, lasce mojego gniewu, w którego ręku jest rózga mojej zawziętości. (6) Poślę go przeciwko narodowi niegodziwemu i przeciwko ludowi mojego gniewu powołam go, aby brał łup i grabił, i podeptał go jak błoto na ulicy. (7) Lecz on nie tak sądzi, a jego serce nie tak myśli, bo umyślił w swoim sercu zniszczyć i wytępić niemało narodów. (8) Mówi bowiem: Czyż wszyscy moi wodzowie nie są królami? (9) Czy z Kalno nie stało się tak jak z Karkemisz, a z Arpadem tak jak z Hamatem? Czy z Samarią nie tak jak z Damaszkiem? (10) Jak moja ręka dosięgła państw bożków, których posągi były liczniejsze niż jeruzalemskie i samaryjskie, (11) jak uczyniłem Samarii i jej bałwanom, tak uczynię Jeruzalemowi i jego bałwanom, (12) i stanie się, że gdy Pan dokona całego swojego dzieła na górze Syjon i w Jeruzalemie, wtedy ukarze owoc pychy serca króla asyryjskiego i chełpliwą wyniosłość jego oczu. (13) Rzekł bowiem: Uczyniłem to mocą swojej ręki i dzięki swojej mądrości, gdyż jestem rozumny; zniosłem granice ludów i zrabowałem ich skarby, i jak mocarz strąciłem siedzących na tronie.

   Bardzo słusznie zauważyłeś, że 7 werset to potwierdzenie depopulacji. Całkiem możliwe jest także, król asyryjski to dzisiejszy Babilon – Watykan.

   Mamy ze sobą wiele wspólnego, miło mi że mam kolejnego znajomego. Witaj serdecznie! 🙂

   Like

   Reply
 11. Jakub Berlin

  Myślałem nad tym wszystki i jeżeli masz rację, że tylko resztka ocaleje do życia wiecznego a nie wielka rzesza, której nikt nie mógł zliczyć jak napisali w apkoalipsie, to nie jest to za wesołe. No bo równie dobrze po co szukać Boga jak i tak czy siak będę zbawiony z uczynków lub wiary w Jezusa.
  Jest ok 7 mld ludzi, to ile to jest ta resztka? No bo jak by od zbawienia mieli odpaść tylko Ci którzy są przy władzy i wszystko robią Bogu na nie, to może by ich było obecnie, no nie wiem tak przykładowo do 20 mln, to zdaniem apokalipsy reszta nieświadoma do zbawienia(oczywiście przy odpokutowaniu grzechów)?

  Czy zbawieni będą tylko ci którzy się na poważnie interesują Bogiem?

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Sądzę, że tak właśnie będzie. Nikt przypadkowo nie uzyska zbawienia. A więc szansę na zbawienie mają tylko ci, którzy na poważnie interesują się Bogiem – tak uważam. Po co Bóg by nas wystawiał na taką próbę lojalności, gdyby miał plany, aby zbawieni zostali także bałwochwalcy? Myślę, że szczególnie w dzisiejszych czasach, nasze pokolenie nie będzie miało taryfy ulgowej ze względu na dostęp do informacji.

   Like

   Reply
 12. Jakub Berlin

  Ile mogło być na świecie ludzi za czasów Noego. Powiedzmy, że kilka milionów, jeśli nawet bym przesadził i byłoby ich kilka tyś, to i tak to jest przerażające jak mało weszło do arki.
  Tylko 8 osób. Tylko 8 na cały świat. Pozostali mieli to gdzieś.

  Like

  Reply
 13. tomiczny

  Uwaga z tą ,,resztką ,wiele tekstów w ST mówi iż będzie ich wielu ,np Zach 10 ,,8 ,,zawiadamia na nich i zgromadze ich ,gdyż ich odkupie ,i będą tak liczni jak niegdyś .
  Zach 10 ,,10 Sprowadze ich z powrotem z ziemi Egipskiej … lecz nie starczy dla nich miejsca .
  Oznacza 2 ,,1 A liczba synów Izraela będzie jak piasek morski ,którego nie można ani zmierzyć ani zliczyć …
  Trzeba być ostrożnym .
  Powiem tak ,przewodnią myślą ST jest ponowna ,,zbiórka rozproszonego Izraela ,, , a jeśli to dzisiejsi Słowianie to może ich być na dzień dobry 500 milionów

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Istnieje także inna możliwość. Zostanie zbawiona resztka, która zostanie rozmnożona. Warto dokładnie się wczytać w proroków.
   Druga ewentualność, która z resztą nie koliduje z pierwszą:
   Ta resztka na przestrzeni wieków wśród wszystkich pokoleń i tak stworzy całą masę ludzi, co nie zmieni faktu, że będzie to ułamek wszystkich Izraelitów, którzy stąpali kiedykolwiek po ziemi.
   Jeśli jednak Tomiczny piszesz, że istnieje możliwość, że zbawieni zostaną wszyscy Słowianie (jak wynika z kontekstu), to nie wiesz co piszesz. Co ślina na język…?
   Jak mogą zostać zbawieni bałwochwalcy? Większość Słowian (lub białej rasy) to gorliwi bałwochwalcy. Nawet ci bierni nie mają szans na zbawienie (mówię o obecnym pokoleniu).

   Like

   Reply
   1. Monika

    Jest taki fragment z Jeremiasza
    31 33 Lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu.Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.
    Jer 31:34 I już nie będą siebie nawzajem pouczać, mówiąc: Poznajcie Pana! Gdyż wszyscy oni znać mnie będą, od najmłodszego do najstarszego z nich – mówi Pan – Odpuszczę bowiem ich winę, a ich grzechu nigdy nie wspomnę.

    Ten fragment w Septuagincie brzmi tak: Jer (38) 31,33 “To przymierze, które po tych dniach zawrę z domem Izraela -mówi Pan- będzie takie: Umieszczę moje prawa w ich myśli, w sercu ich je wypiszę; i będę dla nich Bogiem, a oni będą ludem dla mnie. 34 Nikt już nie będzie pouczał swojego rodaka, nikt swojego brata, mówiąc: Poznaj Pana, bo znać mnie będą wszyscy: od najmniejszego do największego z nich; będę litościwy dla ich nieprawości i grzechów ich dłużej nie będę trzymał w pamięci”.

    Mowa tutaj o nowym przymierzu i Bóg mówi, że odpuści winy Swojemu Ludowi a ich grzechów nigdy nie wspomni…

    Bóg zapomni o ich złym postępowaniu jednak też sprawi, że Lud Izraelski będzie bardzo żałował swoich niecnych czynów, zepsutych obyczajów, bałwochwalstwa? i że odpowiednio odpokutuje za to:

    Sept: Ezech20 „42Przekonacie się, że ja jestem Panem, kiedy wyprowadzę was do krainy Izraela: do ziemi, którą przysięgłem waszym ojcom. 43Tam przypominać się wam będą wasze postępki i wasze obyczaje, które was plugawiły. I rozdrapywac będziecie swe policzki z powodu waszych złych czynów. 44Przekonacie się, że ja jestem Panem, kiedy tak właśnie z wami postąpię, aby moje imię nie było zniewazane na waszych złych drogach i przez wasze zepsute obyczaje – mówi Pan.”

    Sept: Ezech36 „31Wtedy wspominać będziecie swoje złe postępowanie i swoje zepsute obyczaje i wy sami gardzić będziecie sobą z powodu waszych czynów nieprawych i obrzydliwych zachowań.”

    Czyli jest nadzieja dla grzeszników…Może tacy bałwochwalcy nieświadomi tego co robią doznają odpustu ich win?

    Like

    Reply
     1. Monika

      I tak i nie. Bo rzeczywiście przestępując Prawo ponosimy tego konsekwencje, czasami drastyczne bo aż śmierć, czasami udaje nam się nawrócić i życ dalej przy Bogu i Jego Prawie..
      Jeśli w jakimś stopniu robiliśmy to nieświadomie lub są inne okoliczności łagodzące to i wyrok powinien być inny, a i my sami mniej zepsuci w środku, że tak to nazwę… Bóg zbada nasze serca i nerki i sprawiedliwy wyrok wyda w odpowiednim czasie.

      Like

      Reply
     2. Roman

      Zgadzam się z Tobą Szymon nieznajomość Prawa nie zwalnia z odpowiedzialności, tą odpowiedzialność musimy ponieść i ją ponosimy przecież teraz jako całe społeczeństwo, Bóg nikogo z nas nie zwalnia z odpowiedzialności.
      Jednak zarazem Bóg w swej doskonałości będzie sądzić każdego z nas równo wobec swego doskonałego Prawa, tylko że każdy z nas będzie w indywidualnej sytuacji poznawczej Jego Prawa i stosowania się względem niego.
      Bo przecież hipotetycznie są osoby które znają dobrze Prawo Boże i się w ogóle z nim nie liczą, i są osoby które tego prawa tak dobrze nie znają a mimo to w dużej mierze je przestrzegają bo maja w sercu i sumieniu zaszczepione od Boga wartości moralne a dzisiejszy zepsuty świat ma na niech mały wpływ np. ktoś żyjący bez dzisiejszego medialnego prania mózgu.
      Zastanówcie się nad tym.

      Like

      Reply
 14. tomiczny

  Szymon ,nieznajomość Prawa NAPEWNO zwalnia od odpowiedzialności .
  W konstytucji pisze iż ramy prawne muszą być znane i zrozumiałe dla obywatela aby go można było ukarać , np.ktoś z Afryki popełnia bigamie ….
  To jest potoczny slogan , który się zakorzenil w społeczeństwie ,lecz nie ma nic z praktyką prawną .

  Like

  Reply
 15. tomiczny

  Moniko , pytasz na końcu twojego komentarza ,, może tacy nieświadomi balwochwalcy …doznają odpustu ich win ?
  ,,,i rozdrapywać będziecie swe policzki …
  Tylko do przeczytaj kilka razy na spokojnie ..(pisze ,co , kiedy i jak i dlaczego )
  I tu nie jest mowa o nas rok temu ,
  Pozdrawiam Cię

  Like

  Reply
  1. Monika

   Ale co mam czytać na spokojnie? Twoje komentarze sa niejasne… Mam na myśli dobrych ale zwiedzionych ludzi… Ja też byłam katoliczką z niewiedzy, i później bardzo przepraszałam Boga za bałwochwalstwo (“rozdrapywałam moje policzki”), to dlaczego inni nie mogą podobnie do mnie? Wiem, że to dotyczy Sądu Boga nad Izraelem przy końcu dni. Ale sprawy wszystkich naszych grzechów są rozpatrywane przez Boga na tym samym sprawiedliwym kodeksie. Więc moja konkulzja jest taka, że jeśli Bóg teraz czy wtedy uzna, że odpuści winy i nie będzie pamiętał, to tak właśnie zrobi! To moje, Twoje, czy kogoś innego nawróconego rok temu a tamte za jakiś czas mierzą się innymi Prawami? Czy te fragmenty nie są uniwersalne, bo mówią o Charakterze Boga i Jego sprawiedliwego stosunku do naszych grzechów?

   Like

   Reply
 16. Roman

  Zgadzam się z Tobą Monika, jest to uniwersalna prawda. My wiedząc o wiele więcej o prawdziwym charakterze Boga i jego prawie które obowiązuje, będziemy sądzeni zgodnie z tym co my z naszą wiedzą robiliśmy niż Ci którzy tej wiedzy nie mieli.
  To w ogóle nie podważa Prawa Bożego, a jedynie stawia każdego z nas w indywidualnej sytuacji przed sądem Bożym, gdzie Bóg w swojej doskonałości prześwietla nas dogłębnie i wie na ile nasze możliwości duchowe, intelektualne pozwalały nam na przestrzeganie Jego doskonałego prawa.
  To bardzo ciekawa myśl.

  Like

  Reply
 17. Szymon Pułkownik

  Znalazłem bardzo ciekawe fragmenty w dwudziestej ósmej części Piątej Księgi Mojżesza, czyli w Księdze Powtórzonego Prawa:

  Bóg przedstawił w Moabie przekleństwa w przypadku zerwania Przymierza, między innymi:

  “Wśród wszystkich ludów, do których zaprowadzi cię Pan, będziesz przedmiotem grozy, szyderczych przypowieści i drwin.”

  Powszechnie znane są opinie o Polakach na świecie, zwłaszcza kawały o Polakach opowiadane w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Anglii.

  “Obcy przybysz, który jest pośród ciebie, będzie się wznosił coraz wyżej nad ciebie, a ty będziesz schodził coraz niżej.
  On będzie tobie pożyczał, a nie ty jemu, on będzie głową, a ty będziesz ogonem.”

  lichwa chazarów i innych

  Tomiczny, fragment dla ciebie:

  “A jak Pan radował się, wyświadczając wam dobro i rozmnażając was, tak radować się będzie, gubiąc was i tępiąc, i zostaniecie wytępieni z ziemi, do której idziesz, aby ją objąć w posiadanie.”

  “Pozostanie tylko nieliczna garstka z was, którzy byliście liczni jak gwiazdy na niebie, dlatego że nie słuchałeś głosu Pana, Boga twego.”

  Like

  Reply
 18. S.

  Ale chce powiedzieć coś jeszcze, właściwie to zmotywowało mnie do napisania komentarza, ale z powodu emocji musiałem również wspomnieć o powyższym. Mianowicie tzw. teoretycy spiskowi. Po kolei:
  1. Zauważcie proszę, że dosłownie MASA LUDZI “budzi się” z tzw. matrixa – tj. dowiadują się np. że ziemia nie jest kulą, o zatruwaniu chemią z samolotów, o świadomym zatruwaniu jedzenia, powietrza, o zmianie częstotliwości muzyki z 432 na 400hz i o wiele wiele innych rzeczach się dowiadują, które winny ich doprowadzić do szukania źródła tego
  2. Ci ludzie jednak niczego nie robią jak tylko dalej badają te okoliczności, a zarazem próbują się ukryć przed “plagami”. Tak,z mojej wiedzy część takich ludzi ucieka żyć na dziko (patrz tzw. Sunjaja z “jasnej strony mocy). Myślą jednocześnie naiwnie, że jest “bóg roślinka” new age, któremu wymknęło się coś spod kontroli i że zgraja masonów wbrew woli tego boga zawładnęła całym światem. Tym czasem myślą, że włąsną mocą uciekną od tych plag tworząc własną politykę , albo restaurując stare pogańskie obyczaje.
  3. Tym samym Bóg mówi, że nie ujdą kary. Widzą plagi, a nie chcą mimo to upaść przed Świętym Izraela, który jest JEDYNĄ MOŻLIWOŚCIĄ NA PRZEŻYCIE. ONI CHCĄ SWOIMI SIŁAMI WALCZYĆ Z SYSTEMEM, KTÓRY SPROWADZIŁ SAM BÓG W FORMIE WYROKU (PATRZ 4 BESTIE DAWIDA, BÓG MÓWI DO NABUKANDLEZARA MÓJ SŁUGA”
  DLATEGO TAK RZEKŁ BÓG JAKUBA:
  (27) Powiesz im: To mówi Jahwe Zastępów, Bóg Izraela: Pijcie i upijajcie się; wymiotujcie i padajcie, nie mogąc powstać wobec miecza, który poślę między was. (28) Jeżeli zaś się zdarzy, że nie będą chcieli wziąć kubka z twej ręki, by pić, powiesz im: To mówi Jahwe Zastępów: MUSICIE WYPIĆ! (29) Bo oto od miasta, nad którym wzywano mojego imienia, rozpoczynam karę, a wy mielibyście pozostać nieukarani? NIE UJDZIECIE KARY, lecz raczej miecz powołam przeciw wszystkim mieszkańcom ziemi – wyrocznia Jahwe Zastępów. (30) Ty zaś będziesz im prorokował wszystkie te słowa i powiesz im: Jahwe grzmi z wysoka i ze swego świętego przybytku głos wydaje. Grzmi potężnie przeciw swemu pastwisku, krzyk podnosi, jak tłoczący prasę do wina. Do wszystkich mieszkańców ziemi (31) dochodzi wrzawa, aż do krańców ziemi; albowiem Jahwe prowadzi spór z narodami, pozywa przed sąd wszystko ciało, występnych oddaje na pastwę miecza – wyrocznia Jahwe.

  Like

  Reply
 19. Sławek

  Tak jak mówi podany fragment Izajasza “Gdyż, jak jest postanowione, Wszechmocny, Pan Zastępów dokona zagłady na całej ziemi.”s
  Resztka więc ma zostać ocalona z tej zagłady obejmującej całą ziemię. Resztką tą jest Izrael, który w szczycie czasów nawróci się do Boga Izraelskiego (Słowo Boże kasuje możliwość istnienia czegoś takiego jak chrześcijańskie przymierze AKA pogańskie). Co to znaczy nawrócić się do Boga Izraela, jest niespójne z tym, co powszechnie się mówi. Chrześcijanie też powiedzą, że opierają się na Bogu Izraela (w założeniu). Przede wszystkim należy pamiętać, że nie da się nawrócić do Boga Izraela jeśli się Go nie zna. Stąd też to, czy nawróciliśmy się do Boga Izraela, czy np. do baala stanowić będzie OSOBOWOŚĆ Boga, a niekoniecznie Jego imię, czy używanie wobec Niego jakichś haseł. (litera ma mniejsze znaczenie). Kto dziś wzywa Boga Izraela, wielbi Boga o takiej osobowości (niezmiennej), którą przedstawili nam święci prorocy. Myśli Boże z czasów chociażby Mojżesza do dnia dzisiejszego nie zmieniły się w żadnej mierze. Zacytujcie chrześcijaninowi, ba nie chrześcijaninowi, ale nawet tzw. wyznawcy judaizmu, czy ludziom, którzy opuścili chrześcijaństwo, historię Pinchasa opisaną w IV MOJ, który przebija włócznią Madianitkę wraz z odstępczym bratem, co skutkowało uśmierzeniem gniewu przez Boga na cały obóz. Oni odpowiedzą ci, że to jest złe, że ze względu na czasy, w ktorych oni żyli, koniecznym było być “okrutnym”. A oni wcale nie byli okrutni, bo w świetle obiektywnego wzorca – PRAWA BOŻEGO – tak należało uczynić, aby przebłagać gniew Boga. Ale oni – chrzescijanie i inne wyznania – spoglądają na te rzeczy relatywnie, swoim złudnym sztucznie uformowanym sercem, pojonym przez lata chrześcijansko-europejskich wartości i mówią po prostu: ‘nie zabijaj’ , co jeest kolejną bzdurą i MANIPULACJĄ ZAWARTĄ W TORZE, również przez tłumaczy tzw. Zydowskich. BÓG POWIEDZIAŁ “NIE ZABIJAJ” ???? KŁAMSTWO!!!!! BÓG POWIEDZIAŁ NIE MORDUJ, BO BOG SAM NIE ŁAMIE SWOJEGO PRAWA. I prawo Boże w ścisłych okolicznościach nie tylko zezwala zabić człowieka, ale WRĘCZ NAKAZUJE!!! Gdyby Prawo Boga nie nakazywało zabijać człowieka ( np. bluźniercy, czarownicy, bałwochwalcy) to sam BÓG miałby KREW NA RĘKACH pozwalając komuś takiemu żyć wśród Izraela!!!) A więc czasy są takie, aby promowane wartości od dziecka przedstawiać w postaci – ANTY – ANTY BOŻE, to jest ten cały DUCH ANTY, chrześcijanie to nazywają duchem antychrysta. Wyjdziecie na zewwnątrz, spotkacie sąsiadów, kogokolwiek – ten właśnie jest tego ducha, tej myśli antynamaszczeniowej, czyli przeciwnej myślom Bożym – charakterowi o osobowości Stwórcy Boga Izraela.

  Like

  Reply
 20. olka

  Teraz na dzisiaj to ja mam takie zdanie dowiadujemy sie nowych faktow ,odkrywane sa nowe tajemnice dzieje sie ,powiem wam ze wiara jest najwazniejsza ,Bog bada nasze serca .Jest czas ze Bog Stworca nas chroni i ochroni .obserwujcie.

  Like

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s