Co Szatan zrobił z Biblią cz.1

Wielu ludzi uważa, że Biblia jest natchniona w 100% i każde słowo które tam jest zapisane pochodzi od Boga. Na wszystkich uczelniach świata zajmujących się Biblią tak się naucza i nie wolno tego kwestionować. Ponadto co ciekawsze, wszystkie religie korzystające z Biblii tak nauczają. Celem tej serii artykułów jest udowodnienie, że tak nie jest, tzn., że ci którzy tak twierdzą, są w błędzie. Jak zobaczycie jest to bardzo proste do udowodnienia.

Przeciętny człowiek jak widzi taki temat, to ze strachu boi się czytać. Bo przez to sypie się cały jego poukładany świat. Dlatego na samym wstępie chcę wytłumaczyć każdemu kto to czyta, że dla mnie ten temat jest bardzo budujący i wzmacniający moją wiarę. Jak to możliwe? Z prostego powodu, mianowicie gdyby było tak, że Biblia jest przez Szatana nietknięta, to bym się martwił. Dlaczego? Bo wiadomo, że Szatan zawsze będzie atakował Boga, prawdę, i Jego słowo. Tak więc ślady działalności diabła na przestrzeni wieków znajdujemy także w Biblii i nie należy się tego bać. Ktoś może zapytać: dlaczego Bóg na to pozwolił? Dlaczego Bóg nie zachował swojego słowa w nieskazitelnym stanie? To jest pytanie do samego Boga, a ja nie jestem Jego rzecznikiem więc nie będę udzielał na nie odpowiedzi. Mogę tylko napisać to co mi się wydaje na podstawie mojego obecnego poznania.

Po pierwsze Bóg nie dopuścił do tego, aby człowiek nie mógł znaleźć prawdy krok po kroku czytając Biblię. Prawda w Biblii nadal się znajduje, trzeba jej poszukać i każdy ma taką możliwość. Szatańskie manipulacje są ogromną przeszkodą do czasu, jak się z tym pogodzisz i wykorzystasz je do patrzenia Szatanowi na ręce. Jak to zrobisz, to Twoje tempo poznania ogromnie przyśpieszy.

Po drugie przypuszczam, że Bóg dopuścił do zmian w Biblii ponieważ On się ukrywa przed ludźmi i daje się odnaleźć tylko tym, którzy Go szukają całym sercem. Bóg się nas zezłościł i wydał nas w ręce Szatana po to, abyśmy przekonali się do czego prowadzi odrzucenie Boskiego Prawa – zakonu mojżeszowego. I Bóg nie jest mściwy, tylko sprawiedliwy, bo zostawił nam możliwość wyboru komu chcemy służyć. Nie zapominajmy, że to my ludzie jako pierwsi odrzuciliśmy Boga i zerwaliśmy przymierze zawarte przez naszych przodków. Ci którzy zobaczą swój błąd, nawrócą się i będą służyć Bogu, będą wskrzeszeni do życia wiecznego w królestwie bożym na ziemi, w którym będzie obowiązywać prawo mojżeszowe. Czy to nie jest sprawiedliwe? Dla mnie to jest sprawiedliwe i genialne.

W jaki sposób szukać prawdy w tej Biblii, którą dzisiaj dysponujemy? Trzeba patrzeć na sprzeczności, bo każda sprzeczność jest oznaką błędu. Błędy mogą wynikać z omyłek kopistów, ale najgorsze są celowe machinacje dzieci diabła, którzy preparowali tekst Biblii do swoich celów. To jest praca do wykonania dla każdego z nas.

Jeśli Biblia byłaby natchniona w 100%, to nie mogłaby być sprzeczna. Bóg nie może zaprzeczać sam sobie. Nie może mówić nam, że coś jest dobre, a innym razem mówić, że to jest niedobre, niezgodne z Jego wolą. Jeśli tak miałoby być, to powinien powiedzieć: daję wam nowe prawo zamiast tamtego, a tak nie mówi. Bóg mówi, że prawo mojżeszowe będzie obowiązywało w Królestwie Bożym na ziemi, kiedy sprowadzi do ziemi obiecanej rozproszonych po całym świecie Izraelitów i wszystkich, którzy się nawrócili do zakonu.

Ktoś inny może powiedzieć, że Bóg może zmienić swoją wolę z upływem czasu. Owszem, Bóg może dostosowywać swoje zalecenia względem nas do obecnie panującej sytuacji dziejowej na ziemi. Czy faktycznie tak robi? Niech każdy z nas odpowie sobie sam na to pytanie wtedy, kiedy będzie na to gotowy. Na podstawie własnego poznania wiem, że to co Bóg mówi przez proroków wskazuje na niezmienność prawa mojżeszowego odkąd obowiązuje.

Wielu z nas boi się dopuścić do siebie tę myśl, że Biblia jest pozmieniana. Wynika to ze strachu, bo skoro tak, to jak mamy znaleźć prawdę i dowiedzieć się co faktycznie Bóg ma nam do powiedzenia? Jeszcze inni próbują za wszelką cenę znaleźć uzasadnienie tych sprzeczności, wynajdują rozmaite interpretacje, niekiedy karkołomne, niedorzeczne, w obronie Słowa Bożego (jak im się wydaje).

Tymczasem, moja teza jest poparta księgą Henocha:

 Hen 98:15

15 Biada wam, którzy rozpowszechniacie kłamstwo i niegodziwość! Są tacy, którzy piszą i zwodzą wielu swoimi kłamstwami. Nie ma dla was ocalenia, ale szybko zginiecie.

 Hen 99:1-2

1 Biada wam, którzy popełniacie niegodziwość, chwalicie i czcicie kłamliwe dzieła. Zostaniecie zniszczeni i nie zaznacie dobrego życia.
2 Biada wam, którzy zmieniacie słowa prawdy, zniekształcacie odwieczne prawo i uważacie się za bezgrzesznych. Zostaniecie pochłonięci przez ziemię.

 Hen 104:10-11

10 Teraz oznajmiam wam tajemnicę: wielu grzeszników zmieni i wypaczy słowa prawdy i wypowiadać będą słowa złe i kłamliwe i wymyślą wiele fałszu i napiszą księgi w swoim imieniu.
11 Oby tylko spisali wiernie w swoich językach wszystkie moje słowa i nie zmienili lub opuścili czegokolwiek z moich słów, ale spisali dokładnie wszystko, o czym świadczyłem przedtem o nich!

Brain Breaker

Advertisements

18 thoughts on “Co Szatan zrobił z Biblią cz.1

 1. Mała Mi

  BB napisałeś:
  “Po drugie przypuszczam, że Bóg dopuścił do zmian w Biblii ponieważ On się ukrywa przed ludźmi i daje się odnaleźć tylko tym, którzy Go szukają całym sercem. Bóg się nas zezłościł i wydał nas w ręce Szatana po to, abyśmy przekonali się do czego prowadzi odrzucenie Boskiego Prawa – zakonu mojżeszowego. I Bóg nie jest mściwy, tylko sprawiedliwy, bo zostawił nam możliwość wyboru komu chcemy służyć.”
  Czytając ten fragment Twoich rozważań, plus moje własne, dochodzę do punktu, gdzie przyznać trzeba, że na to właśnie wygląda. Smutna część prawdy jest prawdopodobnie taka, że Bóg się przed nami schował, na życzenie naszych przodków i naszych własnych ukochań, i tylko ludzie szukający Go żywym, szczerym i gorącym pragnieniem będą mieli z Nim kontakt teraz oraz Życie Wieczne. I najważniejsze przesłanie Miłości: Bóg- Stwórca jest, pomimo tylu naszych grzechów, odstępstw i skalania, ciągle Cierpliwy i Kochający, zauważ jak nas chroni na tym świecie szatana, gdzie gdyby nie Jego Ochrona już dawno ten świat zamieniłby się w kopię Północnej Korei… Dziękuję Cudowny, Cierpliwy Wiekuisty Boże, że masz nad nami jeszcze litość…

  Like

  Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   Tak masz rację. Napisałem to bo widzę jak zadziałał w moim życiu, kiedy naprawdę zacząłem Go szukać. Tak więc napisałem to z własnego doświadczenia. Z resztą, Bóg mówi nam o tym sam: V Mojżeszowa 4:27-31 27.

   I rozproszy was Pan miedzy ludami,
   a pozostaniecie tylko nieliczna garstka
   wsród narodów, do których was Pan zaprowadzi.
   28. A tam będziecie służyli bogom będącym
   dziełem rąk ludzkich z drzewa i kamienia,
   którzy nie widzą i nie słyszą, nie
   jedzą i nie wąchają.
   29. I będziecie tam szukać Pana, swego
   Boga. Znajdziesz go, jeżeli będziesz go szukał
   całym swoim sercem i cała swoją dusza.
   30. Gdy znajdziesz się w niedoli i spotka
   cie to wszystko u kresu dni, nawrócisz sie
   do Pana, swego Boga, i będziesz słuchał
   jego głosu,
   31. gdyż Pan, twój Bóg, jest Bogiem miłosiernym,
   nie opuści cię ani cie nie zniszczy
   i nie zapomni o przymierzu z ojcami twoimi,
   które im zaprzysiągł.

   Like

   Reply
 2. Mała Mi

  Wow! Eureka! Tyle razy czytałam, a dopiero dzisiaj dotarł do mnie TEN LIST OD MOJEGO BOGA! Dziękuję Listonoszu BB:)

  Like

  Reply
  1. theredbrainbreakerkstian Post author

   Andrzej pytanie trochę dziwne, ale odpowiem najlepiej jak umiem.
   Świadkowie jehowy to jedna z wielu religii wymyślonych przez diabła. Jehowa to imię diabła. Kierownictwo świadków jehowy z pewnością jest synami diabła, bo oni doskonale wiedzą co robią, a rozkazy biorą od samego watykanu. Żeby być dzieckiem diabła, musisz mieć geny diabła. Nie możesz się stać dzieckiem diabła tylko dlatego, że wyznajesz religię stworzoną przez diabła. Jesteś świeży w temacie, ale to nie szkodzi. Kto pyta nie błądzi.

   Like

   Reply
 3. Damian

  Jasne ze można, szukam prawy od roku, nie uznaje krzyża, kościołami żadnych religii. Czytam Biblie i modliłem sie właśnie do “Pana Jezusa” i tylko do niego swoimi słowami właśnie. Odmawiam tylko Ojcze nasz w innej wersji, tzn w takiej jak podaje biblia. Czytałem artykuł i trochę ni namieszał. A ze staram sie miec otwarty umysł staram sie sprawdzać a nie negować. Dlatego spytałem jak sie modlić skoro wg Ciebie nie można sie zwracać do Boga “Pan”. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.

  Like

  Reply
 4. Damian

  I czemu Boga Izraela a nie ogólnie swego ludu, czyli nas? Jakie masz zdanie na temat śmierci Jezusa na krzyżu? Pewnie znalazłbym to w twoich artykułach ale jestem laikiem na twoim blogu. Proszę o wyrozumiałość.

  Like

  Reply
  1. Szymon Pułkownik

   Nie ma dowodu na istnienie Jezusa. Mógł istnieć ktoś taki, ale jego nauki zostały zniszczone lub sfałszowane. Mógł po prostu głosić Torę i cytować proroków.

   Like

   Reply
 5. Damin

  Można. Napisałem dłuższy komentarz wcześniej, i nie wiem czy przez mój błąd jest nie zamieszczony czy coś nie tak?

  Like

  Reply
 6. perceptio

  Jeśli prawo Mojżesza ma obowiązywać w Królestwie Bożym,
  to jakie prawo obowiązywało pierwszych ludzi na ziemi zanim zgrzeszyli na długo przed Mojżeszem? O jakim odwiecznym prawie pisał Henoch? Czy od Mojżesza się wszystko zaczęło? Coś zgubiłeś po drodze przyjacielu w swoich rozważaniach.
  Czy fragment z księgi Izajasza 1:11-14 jest wg. ciebie fałszerstwem?

  I jeszcze jedno:
  5 Mojżeszowa 18:15 – o kim jest tu mowa, bo już całkiem się pogubiłem?

  Przepraszam, że same pytania z mojej strony, ale skoro lubisz dużo pisać, to proszę o zgodne odpowiedzi na wszystkie 😉

  P.S
  Jak płyta. Czy Bóg już pobłogosławił? Można gdzieś posłuchać?
  Mam podobny styl – pytam z sympatii, jak kolega po fachu 🙂

  Like

  Reply
  1. Joanna

   Nie można Biblii czytać fragmentarycznie, każdy jest w stanie w ten sposób dowodzić swoich nawet najbardziej zwariowanych teorii. Przecież Izajasz mówi do Izraela, który tarza się w grzechach jak Sodoma i Gomora, że Bogu obrzydły ich CZCZE (Iz 1,13) ofiary. Czcze jest tu ważnym słowem, oznacza bowiem nie że ofiary są złe i Bóg ma ich dość, ale że Izrael pogrążony w grzechu (Iz2,6-9) zachowuje się jak ludy pogańskie i obraża Boga nieustannie, a ofiary stają się w ten sposób obrzydliwe dla Boga. To wskazuje na wagę obrzezania serca ZANIM przystąpi się do wypełniania Prawa. Wypełnianie Prawa mechaniczne bez nawrócenia serca nie ma znaczenia i to im Bóg u każdego proroka wypomina. Jeśli mąż notorycznie zdradza żonę, ale przynosi jej za każdym razem kwiaty i prezenty sądząc, że załatwią one sprawę, a nie myśląc nawet o zaprzestaniu upokarzania jej to jak myślisz jak długo żona to wytrzyma? Podobnie Izajasz opisuje całą tą trudną relację Boga z Izraelem. Karanie i przebaczanie i ponowne karanie.

   Pwt 18, 15 – wiemy tylko tyle, że będzie to wielki Prorok, być może jeden z tych, którzy już byli na kartach Pism.

   Like

   Reply
 7. perceptio

  Czyli wciąż czekamy, tak jak cały ten zepsuty świat na wielkiego wybawiciela – świetnie.
  Nie widzę różnicy.

  Owszem, Izrael bezcześcił ofiary, podobnie jak cały świat dziś bezcześci ostateczną ofiarę.

  Zdradzana żona nie musi byś tak mądra jak Wiekuisty. Kwiatki mogą być również dobrym dodatkiem do wysokiej pensji męża. 🙂

  Like

  Reply
 8. Bogdan

  Perceptio, my nie czekamy na jezuska. To Wiekuisty Bóg wybawi Izraela, nie jezusek. 

  My czekamy na zebranie Izraela z czterech stron świata i na „korzeń Jessego” który będzie władał Izraelem i sądził lud.
  Nie może to być jezusek, ponieważ:
  1. Bóg przez Mojżesza w Powtórzonym Prawie mówi, że jeżeli będzie posyłał proroków, to takich jak Mojżesz, którzy jednak nie będą rozmawiać z Bogiem twarzą w twarz, jak robił to Mojżesz, ale dostaną przekaz w widzeniach lub snach – jak wiemy z baśni o jezusku, jezusek był jeszcze lepszy od Mojżesza
  2. Bóg wielokrotnie powtarza, że nigdy nie odda Swojej Chwały komuś innemu, a tu przychodzi jezusek, i mówi, że bóg oddał mu swoją chwałę.
  3. Wszyscy prorocy mówią zgodnie, że po zebraniu całego Izraela będą składane ofiary ze zwierząt – jak wiemy z baśni, jezusek zniósł te ofiary na zawsze 🙂
  4. Synem pierworodnym jest Izrael, nie jezusek – poczytaj uważnie
  5. Sługą Boga, który nada narodom prawo a jego wybawienia wyczekują wyspy będzie Izrael, a nie jezusek – poczytaj uważnie Izajasza. To przez lud Boga będzie zaprowadzone Prawo na ziemi. Kamieniem z Daniela też jest lud Boga. Wszyscy Prorocy mówią to samo o zebraniu Izraela.
  6. „Korzeń Jessego” podniesie znak dla pogan i zgromadzi wygnańców z Izraela i rozproszonych z Judy. Będzie to albo Dawid, albo ktoś z rodu Dawida. 
Nie może to być jezusek, ponieważ jednym z błędów, jaki popełnili pisarze baśni o jezusku, jest umieszczenie w jego rodowodzie Jechoniasza, którego Bóg ustami Jeremiasza (Jer 22,30) przeklął zaznaczając, że nikt z jego potomków nigdy nie będzie władcą Izraela.
  7. Izajasza 53 też nie może być o jezusku, bo jego opis wskazuje, że bezprawia on nie popełnił, a jezusek wręcz przeciwnie, namawia do łamania Prawa. Przykład, Bóg nakazał przysięgać, a jezusk mało, że to znosi, mówi jeszcze, …….”a co nadto, od złego pochodzi”. Czyli robi z Boga tego złego. 

  Rozumiesz już Perceptio, kim jest twój jezusek?

  Pozdrawiam,
  Bogdan

  Like

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s