Czy rabini judaizmu robią sobie celowe “jaja” z Tory?

Przyjrzymy się bardzo interesującej kwestii – na przykładzie zerkniemy, w jaki sposób przywódcy duchowi judaizmu (dzieci diabła) interpretują Torę 😀 Będzie sporo śmiechu, ale i współczucia dla tych prawdziwych Żydów, którzy w to wierzą…

Mamy takie oto fragmenty Tory:

Pwt Prawa 6 4. Słuchaj, Izraelu! Pan jest Bogiem naszym, Pan jedynie! 5. Będziesz tedy miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej siły swojej. 6. Niechaj słowa te, które Ja ci dziś nakazuje, będą w twoim sercu. 7. Będziesz je wpajał w twoich synów i będziesz o nich mówił, przebywając w swoim domu, idąc droga, kładąc się i wstając. 8. Przywiążesz je jako znak do swojej ręki i będą jako przepaska miedzy twoimi oczyma. 9. Wypiszesz je tez na odrzwiach twojego domu i na twoich bramach.

Pwt Prawa 11:13. A zatem, jeżeli słuchać będziecie moich przykazań, które Ja wam dziś daje, miłując Pana, Boga waszego, i służąc mu z całego serca swego i z całej swojej duszy,
14. to On będzie spuszczał deszcz na waszą ziemię we właściwym czasie: jesienny i wiosenny, a ty będziesz zbierał swoje zboże, swój moszcz i swoja oliwę; 15. on tez będzie dawał na twoich polach trawę dla twego bydła, a ty będziesz jadał do syta. 16. Strzeżcie się, aby wasze serce nie dało się zwieść i abyście nie odstąpili i nie służyli bogom innym i nie oddawali im pokłonu, 17. gdyż Pan wybuchnie na was gniewem i zamknie niebiosa, ze nie będzie deszczu, a ziemia nie wyda swego plonu, i szybko zginiecie w tej pięknej ziemi, która Pan wam daje. 18. Przyjmijcie zatem te moje słowa do swego serca i do swojej duszy i przywiążcie je jako znak do swojej reki, i niech będą jako opaska miedzy waszymi oczyma; 19. nauczajcie ich swoich synów, mówiąc o nich, gdy siedzisz w domu i gdy jesteś w drodze, i gdy się kładziesz, i gdy wstajesz. 20. Wypisz je także na odrzwiach twojego domu i na swoich bramach, 21. aby pomnożyły się dni wasze i dni waszych synów w ziemi, która Pan przysiągł dać waszym ojcom, tak jak dni niebios, które są nad ziemią.

Wiecie jak Żydzi stosują te nakazy w praktyce? Piszą coś na karteczkach, chowają do pudełeczka i przyklejają do odrzwi i bram 😀 W ten sposób każdy na pewno ma możliwość przeczytać, co tam jest w środku napisane… 😀 Czy to nie jest tak, że wolą Boga jest to, aby ten napis był widoczny, a nie chowany do jakiegoś pudełeczka, którego kult zakrawa wręcz o bałwochwalstwo? Żydzi to pudełeczko i ten napis nazywają Mezuzą. Warto przeczytać, co w wiki pisze na ten temat, aby mieć lepsze pojęcie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mezuza

Ale to jeszcze jest nic, bo nie zgadniecie, co Żydzi wypisują jako te słowa nakazane przez Boga… Piszą dokładnie te wersety, które już przytoczyłem powyżej 😀 !

A ja tutaj mam takie pytanie… Bo Bóg mówi wyraźnie o pewnych SŁOWACH, które mają się znaleźć w tym tekście. Które to mogą być słowa? Czy Żydzi poprawnie je identyfikują? Dlaczego piszą dokładnie te wersety Tory, a nie inne? Może spytajmy Boga, które to mają być słowa

Wyj 34:27. I rzekł Pan do Mojżesza: Spisz sobie te słowa, gdyż na podstawie tych słów zawarłem przymierze z tobą i z Izraelem. 28. I pozostał tam u Pana przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy. Nie jadł chleba i nie pił wody, i spisał na tablicach słowa przymierza, dziesięcioro słów.

Pwt Prawa 4:11. Wtedy przystąpiliście i stanęliście u stóp góry – a góra ta płonęła ogniem aż do
samego nieba, w ciemnościach, chmurach i mgle. 12. I przemówił Pan do was z tego ognia; głos słów słyszeliście, lecz postaci żadnej nie widzieliście, był tylko sam głos. 13. I oznajmił wam swoje przymierze, które nakazał wam zachowywać: dziesięć słów, które wypisał na dwóch kamiennych tablicach.

Pwt Prawa 10:2. a Ja napiszę na tych tablicach słowa, jakie były na pierwszych tablicach, które ty potłukłeś, i włożysz je do skrzyni. 3. Sporządziłem wiec skrzynie z drzewa akacjowego, wyciosałem tez dwie kamienne tablice, takie jak poprzednie, i z tymi dwiema tablicami w reku wstąpiłem na górę.
4. I napisał Pan na tablicach takim pismem, jak poprzednio, dziesięć słów, które wypowiedział do was na górze spośród ognia w dniu zgromadzenia, i wręczył mi je Pan. 5. A obróciwszy się, zstąpiłem z góry i włożyłem tablice do skrzyni, która sporządziłem; i były tam, jak mi rozkazał Pan. 

Dziesięć słów, to inaczej dziesięć przykazań. A więc uważam, że Bogu chodzi właśnie o te słowa – na odrzwiach oraz na bramach naszych domostw mamy napisać dziesięć przykazań w taki sposób, aby to było widoczne. Nie mamy tych słów zwijać w rulonik i chować do pojemniczka, tylko mają być widoczne. Nie musi tego robić specjalnie wybrany człowiek, tylko może to zrobić każdy z nas. I nie ma tu ani słowa o tym, że ma to być koszerne… To są wszystko wymysły talmudycznych rabinów judaizmu – dzieci diabła. 

Co jeszcze Żydzi robią na podstawie tych przepisów? (Pwt Prawa 6:7 7. Będziesz je wpajał w twoich synów i będziesz o nich mówił, przebywając w swoim domu, idąc droga, kładąc się i wstając. 8. Przywiążesz je jako znak do swojej ręki i będą jako przepaska miedzy twoimi oczyma.)

Dbają o to, żeby się codziennie modlić kiedy wstają i kiedy się kładą spać – mają czas, w którym muszą się wyrobić z poranną i wieczorną modlitwą. Zakładają wtedy na siebie te swoje szaty, owijają swoje ręce rzemykiem i modlą się – byle tylko odprawić ten rytuał… Do tego tak charakterystycznie kiwają głowami, co jest lucyferiańskim rytuałem symbolizującym akt seksualny (oczywiście im się tego nie mówi – o tym wiedzą tylko przywódcy religijni wyższych szczebli). To jest wszystko diabelskie rytualizowanie prawa. Ponadto, przywiązują sobie także do głowy i do ręki ten tekst. Dla ciekawskich, tak to wygląda: http://www.fzp.net.pl/modlitwa/tefilin

Myślicie, że naprawdę o to Bogu chodzi? Czy może raczej o to, aby nasza ręka nie grzeszyła przeciwko przykazaniom, a nasze oczy postrzegały świat poprzez pryzmat przykazań? Szkoda, że jeszcze nie robią jednego, zobaczmy:

Pwt Prawa 6:6. Niechaj słowa te, które Ja ci dziś nakazuje, będą w twoim sercu.

Uważam, że powinni rozcinać swoje klatki piersiowe i wkładać te pergaminy z tymi słowami w swoje serca – tak dosłownie, bo tak mamy napisane…

To jest okropne, jakich debili z nich zrobiono. Biedni Żydzi…

Będę dążył do tego, aby na swoich bramach zrobić tablicę z 10 przykazaniami widoczną dla każdego, kto mnie odwiedza (na razie to jest niemożliwe, bo nie mieszkam w swoim domu). A na odrzwiach zrobię sobie już teraz nadruki z 10 przykazaniami na wysokości wzroku.

Brain Breaker

Advertisements

2 thoughts on “Czy rabini judaizmu robią sobie celowe “jaja” z Tory?

  1. monika8000

    Super jest ten artykuł! Wygląda na to, że Bóg zabiera całkowicie rozum tym ludziom, którzy czczą szatana i demony. Prawdziwa mądrość tylko w Bogu Prawdziwym!

    Iz 44, 18 “Nie mają poznania ani rozumu, bo zaślepione są ich oczy, tak że nie widzą, a serca zatwardziałe, tak że nie rozumieją.”

    Like

    Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s