Chrześcijaństwo – religia Pawła i jego bandy, czyli religia diabła

Nie oszukujmy się, na podstawie zgromadzonego przeze mnie materiału, który cały czas będę poszerzał i logicznego myślenia, można wyciągnąć wniosek, że chrześcijaństwo nie jest prawdziwą religią dającą zbawienie. Chrześcijaństwo założone zostało przez diabła rękoma Pawła i późniejszych kontynuatorów jego dzieła. Isus nie miał nic wspólnego z tą satanistyczną religią, podobne jak prawdziwi apostołowie, którzy głosili przystąpienie do zakonu i wiarę w Isusa. Wszyscy wy, którzy czytacie stronę Heńka (zbawienie.com – dla niewtajemniczonych) wiecie o tym dobrze, że wszystkie religie kontroluje Szatan. To co, przypuszczacie, że chrześcijaństwo jest jedyną prawdziwą religią pozbawioną diabelskich implikacji? To jest co najmniej naiwne. Wszyscy wiemy o szatańskim planie wywołania III wojen światowych http://zbawienie.com/plan3wojen.htm ? Heniek to ujawnił i chwała mu za to. Ale czemu nie otworzą wam się oczy i nie przejrzycie, co tak naprawdę Szatan mówi o chrześcijaństwie… On się sam przyznaje, że je założył. A my tego nie dostrzegamy. Spójrzmy, wklejam to ze strony Heńka:

“Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu. Owa wojna musi być prowadzona w taki sposób, ze Islam (Islamski Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm (Państwo Izrael) wzajemnie się zniszczą.

W tym samym czasie inne państwa, ponownie podzielone w tej kwestii będą powstrzymywane do punktu kompletnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego oraz ekonomicznego.

Wypuścimy Nihilistów oraz ateistów oraz sprowokujemy niezwykły socjalny kataklizm, który w całym tym horrorze wykaże jasno i dobitnie narodom efekty absolutnego ateizmu, pochodzenie zdziczenia i najbardziej krwawe orgie.

Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasu oraz kierunku, pożądających ideałów ale bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.

To wyjawienie spowoduje w rezultacie generalny reakcyjny ruch, po którym nastąpi zniszczenie chrześcijaństwa oraz ateizmu, obydwu zwyciężonych oraz zniszczonych w tym samym czasie.” (http://www.threeworldwars.com/albert-pike2.htm EN)

A teraz ruszcie głową! Jeśli szatan ustami Pike’a mówi, że boskie duchy uformowały chrześcijaństwo, to o kim mówi? O Bogu? Czy o demonach? O DEMONACH! Tutaj jakby Szatan przyznaje się do… Pawła, swojego sługi! Paweł z pewnością miał w sobie demona.

To, że chrześcijanie nie wiedzą gdzie umieścić swoją adorację jest prawdą. Powiedzcie, co oni muszą zrobić, aby dostąpić zbawienia? Hm, ile chrześcijan, tyle opinii.

–         stać się jak dzieci?

–         ochrzcić się?

–         na nowo narodzić cokolwiek to znaczy, bo dla każdego coś innego…?

–         wierzyć w Isusa i żyć w wolności?

–         modlić się do ducha świętego kimkolwiek on jest?

–         przestrzegać zapisów katechizmu kościoła katolickiego?

–         przestrzegać tylko 10 przykazań? W której wersji? Katolickiej czy żydowskiej? A może tylko tych, które wymienił Isus – czyli pominął pierwsze 4?

–         obchodzić Sabat jeżdżąc w ten dzień samochodami na nabożeństwa, a tym samym bezczeszcząc Sabat (Izajasz 58)?

Można by tu wymieniać długo, bo odłamów chrześcijaństwa są tysiące!!! Który odłam jest tym prawdziwym? Każdy uważa, że ten, w którym jest. Czy to nie wygląda dokładnie tak, jak Szatan to opisuje? Oni wszyscy nie wiedzą gdzie umieścić swoją adorację.

Nie zapominajmy, że chrześcijanami są przede wszystkim katolicy i protestanci. Potem mamy tych  nawróconych – tzw. „sekciarzy” w pawłowych zborach, np. zielonoświątkowców, adwentystów itd. można by długo wymieniać. Cechą wspólna tych wszystkich wyznań jest to, że nie wiedzą o manipulacji w Biblii i traktują ją w całości jako Słowo Boga. A to już wystarczy do tego, aby byli pod kontrolą diabła. Mało tego, obecnie obserwujemy ruch ekumeniczny, którego celem jest zjednoczenie ich wszystkich i adorację…. papieża!

Heniek na swojej stronie cały czas wychwala chrześcijaństwo i mówi, że jest najbardziej atakowane przez Szatana… Ale który odłam? A może założył swój odłam? Z pewnością, wystarczy przeczytać ten artykuł: http://zbawienie.com/nowe_przymierze.htm

Cała doktryna o trwającym obecnie nowym przymierzu jest diabelskim kłamstwem, co udowadniam tu.

W takiej sytuacji, może ja założę swój własny odłam chrześcijaństwa i będę guru?

Kto z was ma ochotę być moim wyznawcą?

Przejrzyjmy na oczy! Jedyną prawdziwą religią jest prawo mojżeszowe, bo nadał je sam Bóg, a Isus nic nie zmienił w prawie. Wszystko to co widać w ewangeliach jako sprzeczności z prawem mojżeszowym, to robota dzieci diabła. Do tego wniosku doszedłem na podstawie wiedzy którą mam i własnych przemyśleń. Można się ze mną zgadzać lub nie. A ja i tak nie znam całej prawdy. Niech każdy bierze odpowiedzialność za własne życie i nie zrzuca jej na autorytety. Czytajmy wszystkich, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia, ale myślmy samodzielnie.

Advertisements

33 thoughts on “Chrześcijaństwo – religia Pawła i jego bandy, czyli religia diabła

 1. Romek

  Po tym wszystkim co czytam i teraz myślę dałbym sprostowanie do Twojej wypowiedzi “Przejrzyjmy na oczy! Jedyną prawdziwą religią jest prawo mojżeszowe” ja bym powiedział nie religia bo naprawdę źle mi się kojarzy,a droga życiowa.
  Dlaczego (subiektywnie) bo moje patrzenie na religie to zbiór rytuałów i obrzędów mający na celu przypodobanie się Bogu, a prawo mojżeszowe to droga życia obejmująca całokształt naszego życia. Dla mnie religia ma wąski zakres w porównaniu z droga życia obejmującą całe nasze człowieczeństwo.

  Liked by 1 person

  Reply
 2. Bratpyt

  […]”którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasu oraz kierunku, pożądających ideałów ale bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.”[…]
  Z tego fragmentu JASNO wynika, że “boskie duchy” (Boga) formowały ( a raczej nadal formują) chrześcijaństwo, a “szatan ustami Pike’a”, zapowiada, że te “boskie duchy” widząc rozpad ( z winy i ze względu na działanie szatana) tego co z takim wysiłkiem dotąd tworzyły ([…]”bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację”[…]), uznają chwałę szatana i będą wiedzialy kogo faktycznie powinny były adorować. Skoro dotąd nie adorowały szatana, to znaczy, że dotąd adorowały BOGA.
  […] a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa […]
  Dlaczego masy pozbawione będą iluzji wobec chrześcijaństwa? Bo przekonają się, że to czego naucza Kościół Katolicki ( z którym niesłusznie kojarzy sie chrześcijaństwo) jest niezgodne z Pismem ( które dla wielu jest autorytetem i wsparciem). Brak moralnego wsparcia=brak iluzji=krwawe orgie.
  Gdzie jest, więc w powyższym cytacie dowód, że były to demony nie moge pojąć.

  Like

  Reply
 3. theredbrainbreakerkstian Post author

  No cóż… Twój koment jest fajnym przykładem jak bardzo można sobie naginać to co jest napisane pod to, w co chce się wierzyć. Widać, że jesteś świeży w temacie pawła i chrześcijaństwa i domyślam się że stąd to nieporozumienie. Postaram się jednak najprościej jak potrafię rozwiać wątpliwości.

  “Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasu oraz kierunku, pożądających ideałów ale bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.”

  Ustalmy jedną rzecz… Ten tekst jest pisany z pozycji szatana. Jeśli myślisz, że te “boskie duchy” to anioły Boże… ech! Jak tak pochylę się nad tym co napisałeś to szczerze, ręce mi opadają…Boskie duchy to twórcy chrześcijaństwa, a dalszy tekst jest obywatelach. Boskie duchy tak uformowały chrześcijaństwo, że ci obywatele nie wiedzą gdzie umieścić swoją adorację i to jest dokładnie to co widzimy. Ile masz odłamów chrześcijaństwa? Który daje zbawienie? A może wszystkie razem w postępującym procesie ekumenii?
  Nie no wybacz, jak można było wymyślić coś takiego? Piękny jest ten Twój koment… Czy czytałeś co Ty właściwie napisałeś? W zasadzie dalej to jest tak nielogiczne, że nie ma się czego uczepić, aby nawet podjąć polemikę. Ale dziękuję Ci bardzo za ten koment, niech on będzie lekcją działania owych “boskich duchów chrześcijaństwa”…
  Życzę Ci z całego serducha, abyś miał odwagę stanąć w prawdzie i poczytać mojego bloga. Pokazuje tutaj wszystko krok po kroku. Ale nie martw się. Bóg istnieje i nas nie zostawił. Ale nie jest to bóg chrześcijan, bo to szatan.
  Z początku naprawdę chciałem szczerze to wytłumaczyć, ale nie potrafię się zniżyć do tego poziomu, wybacz… Wiesz co jeszcze możesz zrobić? Sprawdzić angielską wersję, o ile znasz dobrze angielski.
  A więc jeszcze raz życzę Ci poznania Bracie. Wystąp z pawłowego Babilonu!

  Like

  Reply
  1. Bratpyt

   W zasadzie, nie powinienem dyskutować z kimś kto wierzy w to, że mieszka w skrytce dworcowej jak w “Facetach w czerni”. Ale przemogę się…
   Widzę, że masz drogi rabinie kłopoty ze zrozumieniem tego co czytasz, co stawia pod znakiem zapytania wszystkie Twoje DOMYSŁY zawarte na Twoim blogu. Nigdzie nie pisałem w swoim komentarzu o Pawle. To po pierwsze, dlatego nie wiem skąd taki nieuprzejmy wtręt z Twojej strony:

   […]Widać, że jesteś świeży w temacie pawła i chrześcijaństwa i domyślam się że stąd to nieporozumienie. […]

   Bynajmniej nie jestem zwolennikiem ani obrońcą Pawła a nawet mógłbym Ci napisać coś o Pawle po czym zapewne przez trzy dni nie zasnąłbyś z ekcytacji, ale nie zrobię tego. Jeśli czytałeś 22 rozdział Objawienia Jana to będziesz wiedział dlaczego. Zresztą skoro jesteś magistrem, ukończyłeś Szkołę Wyższą bodajże w Toruniu ( jak zdążyłeś sie już pochwalić) to powninieneś wiedzieć o czym piszę. Jednym słowem trzeba było czytać lektury…
   Poza tym powinieneś wiedzieć (kończąc tak szacowne szkoły) jak i DLACZEGO działa wahadło Foucaulta. Zresztą w samym Toruniu są dwa miejsca w których możesz to wahadło zobaczyć na własne oczy i zapewniam, Cię że żaden “dyjabeł” nim nie porusza.

   Jak widać, masz zastanawiającą manierę, cechę charakteru, która pozwala Ci na wywyższanie się i manipulowanie czyjąś wypowiedzią aby za wszelką cenę udowodnić swoją rację. Zalecałbym więcej pokory a mniej pychy gdyż:

   Prz 11:2 “Gdy pojawia się pycha, zjawia się i pohańbienie, a mądrość przebywa wśród pokornych.”

   oraz

   Prz 16:18 “Przed upadkiem pojawia się pycha, a przed potknięciem – duch wyniosłości.”

   Przykłady ? Proszę bardzo:
   […] Czy czytałeś co Ty właściwie napisałeś? W zasadzie dalej to jest tak nielogiczne, że nie ma się czego uczepić, aby nawet podjąć polemikę[…]

   […] Z początku naprawdę chciałem szczerze to wytłumaczyć, ale nie potrafię się zniżyć do tego poziomu, wybacz…[…]

   W zasadzie w zgodzie z Twoimi poglądami nie powinienem Ci wybaczyć, ale…. wybaczam Ci.

   Pozostałych przykładów poszukaj sobie w KAŻDYM swoim poście lub w prawie każdym komencie. Cały czas powtarzasz, że już wszystkich rozpracowałeś, że już coś na pewno wiesz, że Ciebie nikt już nie przekona, że masz na swoje twierdzenia DOWODY itd., etc…
   Postaraj sie to u siebie zmienić bo skończysz jak pewien znany Ci bloger, (twórca rewolucyjnej teorii Niebocentryzmu), który robi z siebie niestety błazna bo “wbił się w pychę” i myśli, że już trzyma diabła za ogon a każdy kto nie popiera jego absurdalnych teorii jest sługą szatana (nawet gdy ich na przykład tylko nie rozumie). A może być tak, że to jednak “Tatarzyn za łeb trzyma”…
   Zresztą w zaufaniu powiem Ci, że pomysł podsunął mu inny bloger, opierający się na nazistowskich “rękopisach”, wytworzonych dla wyciągnięcia GRUUUBEJ kasy z budżetu III Rzeszy. Stąd te wszystkie podróże nazistów do Tybetu ( i do innych miejsc) w poszukiwaniu tzw. Ariów. Kasa, podróże i unikanie frontu, to był ich cel dlatego preparowali różne bzdury, w które teraz wierzycie.
   Drugie źródło tego “epokowego odkrycia” utrzymywanego w tajemnicy przez wszystkich wkoło (oczywiście “sług dyjabła” i wszelkiej “rogacizny”) to zwykla beletrystyka.
   Trzecie żródło to apokryfy, które często prowadzą na manowce, bo w większości pisane są przez gnostyków. Zresztą sama Biblia zaprzecza tym twierdzeniom, wystarczy poczytać ze zrozumieniem co dla “znawców” nie powinno byc problemem. Dlatego uważaj, żeby nie było tak, że:
   Pwt 28:28 bw “Porazi cię Pan obłędem i ślepotą, i przytępieniem umysłu,”

   Wracając do mojego komentu nie zgodziłem się z Twoją interpretacją cytatu z Pike’a (chyba mi wolno?) i naprawdę nie musisz mi tłumaczyć, że ten tekst jest “pisany z pozycji szatana”.
   To, że mam inne zdanie nie upoważnia Cię do obrażania interlokutora, ani tym bardziej do zarzucania publicznie pozostawania przeze mnie w w Kościele Katolickim ([…]”Wystąp z pawłowego Babilonu![…]) skoro w swoim poście napisałem, że cytuję
   […] Bo przekonają się, że to czego naucza Kościół Katolicki ( z którym niesłusznie kojarzy sie chrześcijaństwo) jest niezgodne z Pismem[…]!

   Muszę więc prościej, bardziej łopatologicznie odnieść się do cytatu z Pike’a. Może więc fragment po fragmencie:

   […]“Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji[…]

   Tutaj chyba za dużo nie ma co tłumaczyć, poza tym, że moim zdaniem ( w przeciwieństwie do Ciebie) twórcą tzw. cywilizacji jest szatan za pomocą “białych” Izraelitów wypędzonych przez Boga z terenów dzisiejszego Izraela (proponuję Ci rozszyfrowac znaczenie słów “Brit” i “Ish”). Oni (i on) jest tym co “cesarskie”, Oni (i on) jest tym “Babilonem”, w którym żyjemy. Dlatego, szatan uderzy burząc, swoją “cywilizację” abyśmy o nią walczyli zabijając się nawzajem z tęsknoty za porządkiem, pełnymi półkami w sklepach, samochodami, komputerami etc.

   […] a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, […]

   Szatan, przekonuje nas, że “masy będą pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa” bo nie będą wierzyły w chrześcijańskie ideały nie poparte faktami, czynami przywódców katolickich ([…] Z KTÓRYMI NIESŁUSZNIE KOJARZY SIĘ CHRZEŚCIJAŃSTWO […]). Przecież nikt nie będzie np. wierzył biskupowi-homoseksualiście, lub papieżowi który twierdzi, że homoseksualizm to nie grzech a pedofilia to choroba jak katar! Nikt nie będzie walczył za wiarę opływających w bogactwo, i no właśnie, w pychę biskupów, proboszczów etc.

   […] którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasu oraz kierunku, […]

   To szatan mimochodem, niechcący przyznaje, że “boskie duchy” formują chrześcijaństwo! Nawet totalnemu, kłamcy może się coś takiego wymknąć.
   On oczywiście twierdzi, że odbywa się to “bez kompasu oraz kierunku”, bo to on chciałby być tym kompasem, on chciałby nadawać kierunek (ergo, obecnie właściwego kierunku NIE NADAJE) tylko działa na rzecz ZMIANY KIERUNKU w przyszłości!!!
   Poza tym, może sobie tak twierdzić bo NIE ZNA właściwego kierunku, tylko Bóg zna ten kieunek, cel.

   […]pożądających ideałów, ale bez wiedzy,gdzie umieścić swoje oddanie i adorację,[…]

   I znowu szatan twierdzi, że “masy pożądające ideałów” nie mają wiedzy, gdzie i w kim “umieścić swoje oddanie i adorację”.

   Dlatego zapowiada, że:
   […]”otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.”[…]

   Może teraz wytłumaczyłem to jaśniej, ale nie mam monopolu na wiedzę i zrozumienie, dlatego nie twierdzę, że mam na to dowody tylko to są moje przypuszczenia, dywagacje i teorie, dlatego radzę Ci niezmiernie rzadko używać pojęcia “dowód”, żeby nie “sądzić, bo będziesz sądzony”.
   Na koniec zadam może trochę intymne pytanie, czy już się obrzezałeś? A także czy składasz ofiary krwawe?

   Like

   Reply
   1. theredbrainbreakerkstian Post author

    Zacięty wojak jesteś. To dobrze. Dzięki temu znajdziesz kiedyś Prawdę.

    “W zasadzie, nie powinienem dyskutować z kimś kto wierzy w to, że mieszka w skrytce dworcowej jak w “Facetach w czerni”. Ale przemogę się…”
    @@@@ heh, ja też nie powinienem dyskutować z kimś, kto myśli, że ziemia jest planetą i obraca się wokół własnej osi, bo jest zwykły kult solarny, ale przemogę się

    “Widzę, że masz drogi rabinie kłopoty ze zrozumieniem tego co czytasz, co stawia pod znakiem zapytania wszystkie Twoje DOMYSŁY zawarte na Twoim blogu. Nigdzie nie pisałem w swoim komentarzu o Pawle. To po pierwsze, dlatego nie wiem skąd taki nieuprzejmy wtręt z Twojej strony:

    […]Widać, że jesteś świeży w temacie pawła i chrześcijaństwa i domyślam się że stąd to nieporozumienie. […]”
    @@@@@ Nie nazywaj mnie rabinem, bo się zezłoszczę, chyba, że tego właśnie chcesz pawłowy chrześcijaninie. Biblia nie określa ludzi przestrzegających Tory jako rabinów. Napisałem o Pawle, bo to on jest twórcą Twojego chrześcijaństwa. Wszystko ładnie opisuję na moim blogu. Trzeba czytać od początku.

    Bynajmniej nie jestem zwolennikiem ani obrońcą Pawła a nawet mógłbym Ci napisać coś o Pawle po czym zapewne przez trzy dni nie zasnąłbyś z ekcytacji, ale nie zrobię tego. Jeśli czytałeś 22 rozdział Objawienia Jana to będziesz wiedział dlaczego. Zresztą skoro jesteś magistrem, ukończyłeś Szkołę Wyższą bodajże w Toruniu ( jak zdążyłeś sie już pochwalić) to powninieneś wiedzieć o czym piszę. Jednym słowem trzeba było czytać lektury…”
    @@@@ nie rozumiem, niestety o czym piszesz, za mocno zakręciłeś. Może pisz jaśniej? Szkołę wyższą… To jest warte tyle co splunięcie diabła. Owszem, ukończyłem tę diabelską uczelnię. W swoim herbie ma słońce w środeczku. Nie jest to żaden powód do dumy i chwalenia i nie pisałem tego, żeby się chwalić. Ta sama uczelnia bezczelnie kłamie i naucza, że istnieje układ słoneczny i pierze ludziom mózgi na każdym kierunku studiów.

    “Poza tym powinieneś wiedzieć (kończąc tak szacowne szkoły) jak i DLACZEGO działa wahadło Foucaulta. Zresztą w samym Toruniu są dwa miejsca w których możesz to wahadło zobaczyć na własne oczy i zapewniam, Cię że żaden “dyjabeł” nim nie porusza.”
    @@@@ Wahadełko Foucaulta to temat, którego do tej pory nie badałem, więc nie będę zgrywał wszechwiedzącego, ale czy sądzisz, że jedynym wytłumaczeniem tego ruchu jest ruch obrotowy ziemi? Widzisz, moja wiedza pozwala mi się spodziewać, że ono działa z innego powodu. Z jakiego? Jeszcze nie wiem. Zarzucisz mi niewiedzę? To ja zarzucę Tobie naiwność i brak wiary w Słowo Boże. Biblia nam bardzo dosadnie eliminuje obecny model wszechświata. Ponadto nie wiesz jak bardzo masoni robią Cię w bambuko? To trochę wstyd wierzyć w planetę ziemię na obecnym etapie poznania, bo to wiedza dostępna za darmo. Są miażdżące dowody, które pozwalają stwierdzić, że to wahadełko działa z innego powodu niż ten podawany oficjalnie, a Ty udajesz, że ich nie widzisz, lub naprawdę ich nie widzisz, nie wiesz o nich.

    “Jak widać, masz zastanawiającą manierę, cechę charakteru, która pozwala Ci na wywyższanie się i manipulowanie czyjąś wypowiedzią aby za wszelką cenę udowodnić swoją rację.” Zalecałbym więcej pokory a mniej pychy gdyż:

    Prz 11:2 “Gdy pojawia się pycha, zjawia się i pohańbienie, a mądrość przebywa wśród pokornych.”

    oraz

    Prz 16:18 “Przed upadkiem pojawia się pycha, a przed potknięciem – duch wyniosłości.”

    @@@@ Pokorny jestem przed Bogiem, a nie przed ludźmi którzy mniej wiedzą i mniej rozumieją w temacie, który omawiam. Owszem, czasem mógłbym coś napisać lepiej, ale to jest moja ułomność wynikająca ze zmęczenia ludźmi. Jest to moja cecha nabyta po tym jak zacząłem pisać bloga.

    “Przykłady ? Proszę bardzo:
    […] Czy czytałeś co Ty właściwie napisałeś? W zasadzie dalej to jest tak nielogiczne, że nie ma się czego uczepić, aby nawet podjąć polemikę[…]

    […] Z początku naprawdę chciałem szczerze to wytłumaczyć, ale nie potrafię się zniżyć do tego poziomu, wybacz…[…]

    W zasadzie w zgodzie z Twoimi poglądami nie powinienem Ci wybaczyć, ale…. wybaczam Ci.”

    @@@@@A co Ty w ogóle masz mi do wybaczenia? Obraziłem Cię jako osobę? Nie. Twardo prowadzę rozmowę? Owszem. Jeśli nie potrafisz przyjąć na klatę tego co myślę, to nie jest mój problem.

    “Pozostałych przykładów poszukaj sobie w KAŻDYM swoim poście lub w prawie każdym komencie. Cały czas powtarzasz, że już wszystkich rozpracowałeś, że już coś na pewno wiesz, że Ciebie nikt już nie przekona, że masz na swoje twierdzenia DOWODY itd., etc…”
    @@@@ czy piszę tak odnośnie każdego tematu, który poruszam? Nie. A więc jeśli piszesz, że pisze w ten sposób w każdym swoim poście, to kłamiesz. Piszę tak odnośnie satanizmu Pawła i jego konsekwencji. Przeczytaj sobie posty w kategorii “planeta ziemia”. Czy od początku byłem święcie przekonany do NC? Nie? No własnie. A to jest tylko przykład. A więc nie kłam. Jeśli razi Cię mój sposób pisania, to po co czytasz mojego bloga? Ja nie czytam blogów, które działają mi na nerwy. Coraz mniej chce mi się zaglądać na blogi, które jeszcze nie tak dawno czytałem. Tobie radzę to samo. Zamiast tego lepiej poczytać coś co przyczyni się do wzrostu poznania.

    “Postaraj sie to u siebie zmienić bo skończysz jak pewien znany Ci bloger, (twórca rewolucyjnej teorii Niebocentryzmu), który robi z siebie niestety błazna bo “wbił się w pychę” i myśli, że już trzyma diabła za ogon a każdy kto nie popiera jego absurdalnych teorii jest sługą szatana (nawet gdy ich na przykład tylko nie rozumie).”
    @@@@ nie porównuj mnie do Mariusza, bo to zupełnie nietrafione porównanie. A co do niebocentryzmu, to akurat tak się składa, że w tym akurat ma rację. To że robi z siebie błazna nie świadczy o tym, że myli się we wszystkim co pisze. Trzeba się troszkę wysilić, żeby powybierać perełki z kupy gówna, która ostatnio pojawiła się na jego blogu.

    ” A może być tak, że to jednak “Tatarzyn za łeb trzyma”…
    Zresztą w zaufaniu powiem Ci, że pomysł podsunął mu inny bloger, opierający się na nazistowskich “rękopisach”, wytworzonych dla wyciągnięcia GRUUUBEJ kasy z budżetu III Rzeszy. Stąd te wszystkie podróże nazistów do Tybetu ( i do innych miejsc) w poszukiwaniu tzw. Ariów. Kasa, podróże i unikanie frontu, to był ich cel dlatego preparowali różne bzdury, w które teraz wierzycie.
    Drugie źródło tego “epokowego odkrycia” utrzymywanego w tajemnicy przez wszystkich wkoło (oczywiście “sług dyjabła” i wszelkiej “rogacizny”) to zwykla beletrystyka.”
    @@@@@ o tutaj dałeś pokaz w co wierzysz i jaka jest Twoja wiedza. Miło jest wiedzieć z kim mam do czynienia. Żyjesz w matrixie. Dyjabeł wcale nas nie oszukuje w temacie ziemi? On zwodzi całą ziemię naiwniaku. Tak jest napisane w Objawieniu Jana, na które się powołujesz. Co do tego kto Mariuszowi to podsunął a kto nie, to nie jest to dla mnie ważne, bo mam swoją głowę i potrafię myśleć samodzielnie i analizować to co widzę. Mam w nosie wszelkie tego typu argumenty. Diabeł też czasami mówi prawdę.

    “Trzecie żródło to apokryfy, które często prowadzą na manowce, bo w większości pisane są przez gnostyków. Zresztą sama Biblia zaprzecza tym twierdzeniom, wystarczy poczytać ze zrozumieniem co dla “znawców” nie powinno byc problemem. Dlatego uważaj, żeby nie było tak, że:
    Pwt 28:28 bw “Porazi cię Pan obłędem i ślepotą, i przytępieniem umysłu,”
    @@@@Apokryfy potwierdzają NC? A które? Nie znam takich, a chętnie bym poczytał. Jak na razie to ślepy jesteś sam. Biblia potwierdza, że nie ma planety ziemia – trochę mi urąga pisanie takich oczywistości. Kopernik był okultystą podobnie jak inni wielcy “nałókofcy”

    “Wracając do mojego komentu nie zgodziłem się z Twoją interpretacją cytatu z Pike’a (chyba mi wolno?) i naprawdę nie musisz mi tłumaczyć, że ten tekst jest “pisany z pozycji szatana”.
    To, że mam inne zdanie nie upoważnia Cię do obrażania interlokutora, ani tym bardziej do zarzucania publicznie pozostawania przeze mnie w w Kościele Katolickim ([…]”Wystąp z pawłowego Babilonu![…]) skoro w swoim poście napisałem, że cytuję
    […] Bo przekonają się, że to czego naucza Kościół Katolicki ( z którym niesłusznie kojarzy sie chrześcijaństwo) jest niezgodne z Pismem[…]!”
    @@@@@ nie rozumiesz, że katolicyzm to jest to samo co chrześcijaństwo, bo mają tego samego twórcę – pawła z tarsu. Dlatego dopóki jesteś chrześcijaninem, jesteś w babilonie. Wyjsć z babilonu oznacza zerwać z chrześcijaństwem i innymi religiami stworzonymi przez watykan.

    “Muszę więc prościej, bardziej łopatologicznie odnieść się do cytatu z Pike’a. Może więc fragment po fragmencie:

    […]“Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji[…]

    Tutaj chyba za dużo nie ma co tłumaczyć, poza tym, że moim zdaniem ( w przeciwieństwie do Ciebie) twórcą tzw. cywilizacji jest szatan za pomocą “białych” Izraelitów wypędzonych przez Boga z terenów dzisiejszego Izraela (proponuję Ci rozszyfrowac znaczenie słów “Brit” i “Ish”). Oni (i on) jest tym co “cesarskie”, Oni (i on) jest tym “Babilonem”, w którym żyjemy. Dlatego, szatan uderzy burząc, swoją “cywilizację” abyśmy o nią walczyli zabijając się nawzajem z tęsknoty za porządkiem, pełnymi półkami w sklepach, samochodami, komputerami etc.”
    @@@@ zgoda, ja również wiem, że twórća cywilizacji jest szatan, opisałem to tutaj:
    https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2014/09/07/noe-wybrany-przez-boga-czyli-diabelskie-pranie-mozgu-trwa-w-najlepsze-czesc-druga/

    “[…] a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, […]

    Szatan, przekonuje nas, że “masy będą pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa” bo nie będą wierzyły w chrześcijańskie ideały nie poparte faktami, czynami przywódców katolickich ([…] Z KTÓRYMI NIESŁUSZNIE KOJARZY SIĘ CHRZEŚCIJAŃSTWO […]).”
    @@@@ ależ jak najbardziej słusznie. Widzisz, jednym z moich najważniejszych ustaleń jest to, że katolicyzm = chrześcijaństwo. Z resztą, katolicy sami siebie nazywają chrześcijanami. Podałem już tak dużo dowodów na ten temat, że wystarczy poczytać. A szczególnie ostatnia 18 cz. serii “Co Szatan zrobił z Biblią” nie pozostawia złudzeń. A więc widać, że Twoje błędne zrozumienie tego co tu jest napisane wynika z tego, że uważasz chrześcijaństwo za coś odrębnego od katolicyzmu. I dokładnie to zauważyłem na samym początku naszej rozmowy i z tego powodu napisałem o Pawle, który stworzył to badziewie.

    “Przecież nikt nie będzie np. wierzył biskupowi-homoseksualiście, lub papieżowi który twierdzi, że homoseksualizm to nie grzech a pedofilia to choroba jak katar! Nikt nie będzie walczył za wiarę opływających w bogactwo, i no właśnie, w pychę biskupów, proboszczów etc.”
    @@@@@ nie wiem czy wiesz, ale chrześcijanie łączą się obecnie w ekumenicznej adoracji swojego papieża.

    […] którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasu oraz kierunku, […]

    “To szatan mimochodem, niechcący przyznaje, że “boskie duchy” formują chrześcijaństwo! Nawet totalnemu, kłamcy może się coś takiego wymknąć.”
    @@@@@ ależ skąd! Boskie duchy w tym przypadku to to demony. Tutaj CI tego nie przetłumaczę. Musisz chyba sam do tego dojść. Poszukać odpowiedzi gdzie indziej…

    “On oczywiście twierdzi, że odbywa się to “bez kompasu oraz kierunku”, bo to on chciałby być tym kompasem, on chciałby nadawać kierunek (ergo, obecnie właściwego kierunku NIE NADAJE) tylko działa na rzecz ZMIANY KIERUNKU w przyszłości!!!
    Poza tym, może sobie tak twierdzić bo NIE ZNA właściwego kierunku, tylko Bóg zna ten kieunek, cel.”
    @@@@@ Nie. To on sprawił, że powstało chrześcijaństwo – diabelska religia, która swoich wyznawców wprowadza w chaos i zamęt, a w rzeczywistości w egipsli kult Ozyrysa i Tammuza zabroniony w Ezechielu. Chrześcijanie nie wiedzą gdzie umieścić swoją adorację. Wystarczy np. poczytać na fejsie co wypisują. W bardzo wielu kluczowych sprawach jest tak – Ilu chrześcijan tyle opinii. To jest efekt działania szatana, który ostatecznie ich wszystkich zgarnie i oddadzą mu cześć. Szatan będzie coraz bardziej odkrywał swoje związki z chrześcijaństwem, bo będzie próbował ludziom wmówić, że to on jest prawdziwym Chrystusem. On pokaże ludziom prawdę po to, aby ich ostatecznie okłamać. Stara diabelska sztuczka. Powie: “słuchajcie, to ja jestem autorem waszych ewangelii (co udało mi się już w jakimś stopniu pokazać). Nie ma innego Chrystusa niż…JA. ” To jest tak logiczne…

    “[…]pożądających ideałów, ale bez wiedzy,gdzie umieścić swoje oddanie i adorację,[…]

    I znowu szatan twierdzi, że “masy pożądające ideałów” nie mają wiedzy, gdzie i w kim “umieścić swoje oddanie i adorację”.

    Dlatego zapowiada, że:
    […]”otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.”[…]”
    @@@@@ może wyjaśniłeś co miałeś na myśli, ale to jest absurdalne w obliczu wiedzy, którą udało mi się zgromadzić. Masz jak na dłoni: Szatan (twórca chrześcijaństwa) w końcu zgarnie swoich wyznawców i pokaże im siebie jako prawdziwego boga, którego oni naprawdę czczą. I większość to kupi. Czytając to co wypisują chrześcijanie nie mam najmniejszych wątpliwości, że dadzą się oszukać. Biblia jako przyczynę takiego stanu rzeczy podaje czary babilonu wielkiego.

    “Może teraz wytłumaczyłem to jaśniej, ale nie mam monopolu na wiedzę i zrozumienie, dlatego nie twierdzę, że mam na to dowody tylko to są moje przypuszczenia, dywagacje i teorie, dlatego radzę Ci niezmiernie rzadko używać pojęcia “dowód”, żeby nie “sądzić, bo będziesz sądzony”.”
    @@@@@ nauka nie sądźcie, to kpina z Tory, co pokazałem tutaj:
    https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2014/10/03/371/
    dlaczego o tym nie wiesz? Bo nie znasz Tory? Po co miałbyś sobie nią zawracać głowę, skoro myślisz, że żyjesz już w nowym przymierzu… A może Mesjasz faktycznie zmienił prawo? Chcesz w to wierzyć? Powodzenia w drodze na zatracenie.

    “Na koniec zadam może trochę intymne pytanie, czy już się obrzezałeś? A także czy składasz ofiary krwawe?”
    @@@@ a tutaj pokazałeś, że faktycznie nie znasz Tory, ale nie przejmuj się, wystarczy się jej pouczyć, a będzie lepiej – to nic nie boli. Składanie jakichkolwiek ofiar było możliwe tylko w Jerozolimie, w świątyni. Skoro nie ma świątyni, to ci co chcą składać ofiary kpią sobie z Boga. Jak Mesjasz wróci, to prawdopodobnie przywróci składanie ofiar.
    Co do obrzezania – jeszcze nie. Chcę to zrobić jak najszybciej, ale to nie jest takie proste dla mnie z różnych przyczyn, o których nie będę tutaj pisał. Jak to zrobię, to wtedy walnę wpis na całą stronę: “MAM OBRZEZANE PRĄCIE” BIJCIE MI BRAWO

    Like

    Reply
 4. Monika

  Kolejne kwiatki chrześcijaństwa:

  Detektyw Prawdy: “Błogosławcie tych, którzy was prześladują, błogosławcie, a nie przeklinajcie

  Jest to cytat z Rzymian i ogólnie chyba jeden z najcięższych i podejrzewam nie praktykowanych cytatów.

  Ja czytam Pismo od ok 4lat z różnym natężeniem. Jednakże od około pół roku, może trochę więcej wprowadzam w czyn to przesłanie z Rzymian 12.4

  W Gdańskiej brzmi ono tak:
  „(14) Dobrorzeczcie tym, którzy was prześladują; dobrorzeczcie, a nie przeklinajcie.”

  Dobrorzeczenie jest tym samym co błogosławienie. Z greckiego:ευλογειτε
  eulogeite – Wysławiajcie

  Dobrorzeczenie jest wyrażeniem przeciwstawnym do złorzeczenia.

  Doskonale widać to przed wyborami kto jak praktykuje ten nakaz. Niestety nie świecą często przykładem sympatycy prawicy, Sam Korwin nie rzadko mawia: ci durnie, idioci itd. To jest złe ziarno.
  Kiedyś modliłem się nawet o Tuska.

  Teraz się modlę o osobę, która pozbawiła mnie pracy i innych.

  Najgorzej jest modlic się o osoby, które na bieżąco i regularnie nas prześladują, są niemili, poniżają nas. Ktoś kto zrobił nam coś dawno temu jest historią, ale świeże prześladowanie stwarza blokadę do modlitwy za prześladowcę.

  Myślę, że łatwiej zdobyć czarny pas w karate niż być wzorowym chrześcijaninem. Dążyć jednak do tego ideału, którego nie osiągniemy powinniśmy. Taka jest wola Ojca.

  Módlmy się za nieprzyjaciół.”

  http://detektywprawdy.pl/2015/10/21/blogoslawcie-tych-ktorzy-was-przesladuja-blogoslawcie-a-nie-przeklinajcie/#comment-27690

  Zostawiłam tam taki komentarz:

  “Spróbujcie znaleźć takie niedorzeczne prawdy w Starym Testamencie, gdzie przemawiał Bóg przez proroków…

  Nie dziwię się wam, że trudno jest postepować zgodnie z takim nakazem miłowania wrogów, bo jest on nieludzki, nie logiczny i nieprawdziwy, nie pochodzi od Boga!

  Mamy świeży przykład pseudo uchodźców: “Miłujemy ich”, zapraszamy, karmimy a oni co? Wykorzystują naszą naiwnośc (europejskie prawo), nie dziekują, mają coraz więcej niedorzecznych żądań i roszczeń, nie szanują Europy i Europejczyków! Mają zamiar wprowadzić swoje prawo szariatu i żyć z naszych podatków! Będą nas mordować, gwałcić, niszczyć nasza kulturę. Wrogów nie wolno miłować, to satanizm! Wrogów trzeba trzymac na dystans i sie przed nimi bronić!

  Nie zauwazyliście, że te wszystkie medialne osoby, które próbują nas przekonać do solidarności z “uchodźcami” podpierają się często chrześcijańskimi zasadami o miłowaniu? Merkel pochodzi z CDU – Unia Chrześcijańsko Demokratyczna.

  Plan 3 wojen: ”Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasu oraz kierunku, pożądających ideałów ale bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.”

  Chrześcijaństwo, które zostało uformowane przez Upadłych ma spełniać i wypełnić swoją rolę. Chrześcijaństwo zastapiło wiarę w Boga Stworzyciela. Nawet wy tutaj zamiast badać Słowa Boga wypowiedziane przez proroków łamiecie głowy nad Pawłem…Wpadliście w pułapkę chrześcijaństwa!

  Bóg nie jest twórcą chrzescijaństwa, to wymyślona religia tak samo jak islam! Bóg nie błogosławi chrześcijanom, tylko szukających Boga z całego serca, duszy i myśli! A wasze mysli przy jezusie albo pawle i tak w kółko! A ucisk i kara Boża się zbliża…tylko to wszystko byście zrozumieli, co Bóg chce powiedziec ludziom jak byście zaczęli czytać proroków prawdziwych nie fałszywych!”

  Like

  Reply
  1. Iva

   Popieram to co napisałaś.

   Czytałam ten artykuł i nie zamierzam modlić się za prześladowców itp.
   Nie wiem jak się zachowam kiedy np. w moim mieście pojawią się “uchodźcy”. Nasze elity liczą na to, że położymy uszy po sobie. Jedno jest pewne, nie dam sobą pomiatać i nie mam zamiaru nadstawiać drugiego policzka, jak to sam sugerują.

   Fiodor Dostojewski w Idiocie napisał: “Jak Bóg chce kogoś ukarać, to mu najpierw rozum odbiera”.

   Zanim mnie to dopadło miałam szczęście trafić na ten blog.

   Like

   Reply
   1. Szymon Pułkownik

    Jakbym miał broń, to bym często trenował, sprawdzał ją, czyścił, a nie nadstawiał policzka, czyli położył się na ziemię z żoną i dziećmi, miał maczętę, aby ją uroczyście wręczyć islamistom.

    Like

    Reply
  2. angelika

   Spróbowałam poszukać takiej niedorzeczności jaką jest “miłowanie nieprzyjaciół” w ST i znalazłam takie kwiatki:
   Ozeasza 6:8
   “Oznajmiono ci człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie:
   tylko abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem”
   III Mój. 19:18
   “Nie będziesz się mścił i nie będziesz chował urazy do synów twojego ludu, lecz będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Jam jest Pan”

   Od razu napiszę pytanie do tych, co będą chcieli mi wytłumaczyć, kto jest moim bliźnim…
   Jeśli miłość bratnia dotyczyłaby tylko synów Izraela, to czy wobec tego mogę
   – składać fałszywe świadectwo przeciwko nieprzyjacielowi
   – pożądać domu nieprzyjaciela swego
   – pożądać męża nieprzyjaciółki mojej
   – oraz każdej rzeczy, którą ma mój wróg? (II Mój. 20)

   I tak na zastanowienie się Przysłów 27:17
   “Żelazo ostrzy się żelazem, a zachowanie swojego bliźniego wygładza człowiek”

   P.S. W cytacie jest “wypełniał prawo”… Krystian możesz dać czadu 🙂

   Like

   Reply
   1. Szymon Pułkownik

    Tak to podzieliłaś, że brzmi jak z katechizmu. Pierwszego i trzeciego nie wiem, ale drugie i czwarte czemu nie, bo to tylko ich rzeczy. Uznajesz Pawła za apostoła?

    Like

    Reply
    1. Angelika

     Szymciu! Coś Ty tu napisał? Przecie to z 10 przykazań jest, a skoro tak, to albo na wszystkie pytania odpowiadamy “tak” albo na wszystkie “nie”…To dekalog i nie ma miejsca na polemikę. Sam Krystian głosi taki pogląd…
     Katechizmu nie znam, a Paweł chociaż “podejrzany”, póki co jest w Biblii… Jakoś mi się przez 27 lat (Nauczyłam się czytać z książką “Mam 6 lat” i z Biblią…) strony NT nie spalił, nie wyblakły, nie poplamiły itd. Napisze jeszcze o Pawle, ale nie tu i nie dziś…

     Like

     Reply
   2. Brain Breaker Post author

    Angelika, trafny komentarz, ale w takich sytuacjach robię tak:

    Ważę argumenty. A waga zdecydowanie wskazuje na to, że w Torze absolutnie nie było miłości do nieprzyjaciół. Polecam poczytać jak Dawid pisał o “miłowaniu nieprzyjaciół” :

    https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2014/08/21/jak-traktowac-nieprzyjaciol-cz-2-polemika-z-henkiem-a-takze-inne-ogromnie-wazne-tematy/

    Temat miłości do nieprzyjaciół mamy przerobiony, z tym, że w tym konkretnym przypadku spodziewam się, że moja wiedza nie jest na razie wystarczająca aby satysfakcjonująco odpowiedzieć na to pytanie. Przypuszczalnie, czegoś nie wiem. Wobec tego wkładam ten temat na półkę do mojej głowy. Zapamiętam to sobie, a odpowiedź być może przyjdzie kiedyś do mnie sama. Może to być kwestia języka, może po prostu nieznajomości Tory, a może jeszcze inna.

    Lubię w takich sytuacjach popytać kogoś, kto wie więcej ode mnie i uważnie posłuchać i powyciągać samodzielne wnioski. Chętnie bym także posłuchał rabinów zdiabłasynów judaistów.
    Spytałbym także innych – prawdziwych znawców Tory. Niestety oni nie udzielają się za bardzo w sieci (przynajmniej w języku polskim). Być może kiedyś tutaj się zjawi ktoś (znawca Tory z większą wiedzą od nas), kto chętnie będzie udzielał przykładowych odpowiedzi na tego rodzaju problemowe pytania.

    Like

    Reply
  3. Szymon Pułkownik

   Moniko, Piotr boi się i nie dopuszcza wypowiedzi, z którymi się nie zgadza w tak niesłychanie ważnych tematach, dlatego nie ma tam twojego komentarza. To jest o wiele gorsze niż cenzura w tak zwanej: “prl”, bo tamci nie wstydzili się mówić, że nie wierzą w Boga, a on głosi, że wierzy, … w Jezusa.

   Like

   Reply
   1. Monika

    Dokładnie Szymon, to brzydka cecha charakteru i zakłamania Piotra. Czego sie boi w przeciwnych jego teoriom komentarzach, uważam że niektóe z tych rzeczy które napisałam chodzą po glowie większości chrześcijan… I jeszcze dlaczego skoro Jezus oddał życie za grzechy ludzi ludzie są oni ciągle karani przez Boga, a chrześcijanie to jedna z największych prześladowanych grup na świecie?

    Like

    Reply
  4. Brain Breaker Post author

   Monia
   Bardzo dobry komentarz im dałaś.
   Zobacz ile my już mamy dzięki temu, że zrozumieliśmy do czego tak naprawdę służy ta szatańska chrześcijańska doktryna. Jak to dobrze że uniknęliśmy np. beznadziejnych, skazanych na porażkę, idiotycznych prób miłowania morderców ISIS którzy zalewają Europę.

   Obserwowanie chrześcijan, którzy borykają się z tym problemem tylko mnie w tym utwierdza.
   I może z tego powodu warto śledzić co dzieje się u Piotra, czy na innych chrześcijańskich blogach. Jak znajdziecie podobne kwiatki, to dajcie znać, bo ja nie mam czasu ostatnio co się u nich dzieje.

   Like

   Reply
   1. Szymon Pułkownik

    Rafał i inni z jego strony wojują z Henrykiem, bo ten szybko przesuwa się w naszą stronę. Teraz chodzi o to, że Henryk głosi, że Jezus to nie Bóg. Henryk coraz bardziej skłania się do Tory, co może być pocieszające. Człowiek ma prawo zmieniać zdanie, poglądy, bo ma prawo się mylić. W końcu jest tylko i aż człowiekiem, czyli Stworzeniem Boga.

    Like

    Reply
 5. Szymon Pułkownik

  Henryk napisał ostatnio o fragmentach z tak zwanych: “dziejów apostolskich”.

  Nie znam tej części biblii, bo mnie odrzuciła z wiadomego względu. Bardzo mnie to zaciekawiło.
  I do tego nagłówki, które są w biblii z Warszawy:

  “Wysiłki Pawła w celu uspokojenia judeochrześcijan”

  Nie wierzę, że wtedy istniała taka nazwa. Nazwali ich tak, żeby ludzie wierzyli, że już wtedy tacy byli.

  od rozdziału 21:18
  “Nazajutrz zaś poszedł Paweł z nami do Jakuba, a gdy przybyli wszyscy starsi,
  Pozdrowiwszy ich, wyłożył im szczegółowo, czego Bóg dokonał wśród pogan przez jego służbę.
  A oni, gdy to usłyszeli, chwalili Boga i powiedzieli mu: Widzisz, bracie, ile to jest tysięcy Żydów, którzy uwierzyli, a wszyscy gorliwie trzymają się zakonu;
  O tobie jednak powiedziano im, że wszystkich Żydów, którzy żyją między poganami, nauczasz odstępstwa od Mojżesza, mówiąc, żeby nie obrzezywali dzieci ani też nie zachowywali zwyczajów.
  Co tu robić? Z pewnością usłyszą, że przyszedłeś.
  Zrób więc to, co ci mówimy: Jest między nami czterech mężów, którzy uczynili ślub;
  Weź ich, poddaj się wraz z nimi oczyszczeniu i pokryj za nich koszty, aby mogli ostrzyc głowy; wtedy wszyscy poznają, że to, co im o tobie powiedziano, nie odpowiada prawdzie, lecz że i ty sam przestrzegasz zakonu.
  Co się zaś tyczy pogan, którzy uwierzyli, wysłaliśmy na piśmie nasze zalecenie, aby się wystrzegali rzeczy ofiarowanych bałwanom i krwi, i tego, co zadławione, i nierządu.
  Wówczas Paweł, wziąwszy owych mężów, poddał się wraz z nimi oczyszczeniu następnego dnia i wszedł do świątyni, zgłaszając zakończenie dni oczyszczenia i czas złożenia ofiary za każdego z nich.

  Rozruchy w Jerozolimie i uwięzienie Pawła”

  Rozruchy to mi się kojarzą z rozrubami na stadionie.

  “A gdy te siedem dni miały się ku końcowi, ujrzeli go w świątyni Żydzi z Azji, podburzyli cały tłum i rzucili się na niego,
  Krzycząc: Mężowie izraelscy, pomóżcie! Oto jest człowiek, który wszędzie wszystkich naucza przeciwko ludowi i zakonowi, i temu miejscu, nadto jeszcze i Greków wprowadził do świątyni i zbezcześcił to święte miejsce.
  Przedtem bowiem widzieli z nim w mieście Trofima z Efezu i sądzili, że go Paweł wprowadził do świątyni.
  I poruszyło się całe miasto i powstało zbiegowisko ludu; a pochwyciwszy Pawła, wywlekli go ze świątyni na zewnątrz, a drzwi natychmiast zostały zamknięte.
  A gdy się szykowali, aby go zabić, doszła do dowódcy kohorty wieść, że jest wzburzona cała Jerozolima.
  Ten, wziąwszy z sobą żołnierzy i setników, natychmiast pobiegł do nich, oni zaś, skoro zobaczyli dowódcę i żołnierzy, zaprzestali bić Pawła.
  Wówczas dowódca zbliżył się, zatrzymał go i kazał związać dwoma łańcuchami, po czym wypytywał się, kim jest i co uczynił.
  Jedni z tłumu wołali tak, drudzy inaczej; a gdy z powodu wrzawy nie mógł się dowiedzieć nic pewnego, rozkazał zaprowadzić go do twierdzy.
  A gdy się znalazł przy schodach, doszło do tego, że żołnierze musieli go nieść z powodu natarczywości tłumu;
  Albowiem tłum ludzki napierał, krzycząc: Zabij go!
  A Paweł, gdy miano go już wprowadzić do twierdzy, rzekł do dowódcy: Czy wolno mi coś ci powiedzieć? A on rzekł: To ty mówisz po grecku?
  Nie jesteś więc tym Egipcjaninem, który niedawno wzniecił powstanie i wyprowadził na pustynię cztery tysiące skrytobójców?
  A Paweł rzekł: Jestem Żydem z Tarsu w Cylicji, obywatelem dosyć znacznego miasta; proszę cię, pozwól mi przemówić do ludu.
  A gdy ten pozwolił, Paweł, stanąwszy na schodach, skinął ręką na lud, a kiedy zapadło głębokie milczenie, przemówił do nich w języku hebrajskim tymi słowy:”

  świetny dowód

  Like

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   W tych dziejach apostolskich jest tyle podobnych dowodów napisanych wprost że głowa mała, trzeba je jednak czytać ze zrozumieniem i świadomością kim był ich autor i po co je pisał.
   Napisałeś że nie znasz dziejów…?? Nie rób tego błędu. Nie odrzucaj czegoś z czym się nie zaznajomiłeś i nie przeanalizowałeś. Bo to tak jakbyś rezygnował z patrzenia diabłu na ręce, a jak wiemy, to bardzo dobra i konieczna do stosowania metoda badawcza.

   Dużo wyznawców judaizmu po prostu odrzuca “NT” bez jego szczegółowego zbadania i przez to dalej tkwią z zwiedzeniu. Oczywiście ja cię nie porównuję do nich, ale wskazuje na to, że to jest istotne.

   Like

   Reply
 6. Szymon Pułkownik

  Henryk napisał:
  “Nie trzeba cytować Pawła, ponieważ jego uczeń, Łukasz sam go w ten sposób pogrążył.
  Nic dziwnego, że Paweł – będąc faryzeuszem byłby świetnym nauczycielem pośród Żydów.
  Ale z powodu jego nauk – ignorancji Prawa – nie miał on innego wyjścia, jak nauczać pogan, którzy Prawa nie znali i… pozornie byli łatwymi i naiwnymi ofiarami wroga Prawa, czyli Pawła.
  Widzimy coraz wyraźniej, w jakim stanie jest Chrześcijaństwo. Ponieważ odrzuca ono Prawo Boże i najhaniebniejszym efektem tego jest bałwochwalstwo i kul królowej niebios.”

  Nigdy nie zastanowiłem się dlaczego Paweł nauczał pogan. Teraz wiem. Wszystko układa się w jedną całość.

  Like

  Reply
  1. Monika

   Tak, Henryk bardzo mocną rzecz zauwazył tutaj przeciwko Pawłu i chrześcijaństwu, bardzo…
   I rzeczywiście tak to wyglada Szymonie, jak zauwazyłeś wcześniej w komentarzu, jakby się nawracał do Boga Izraela, jakie to miłe…

   Like

   Reply
  2. Brain Breaker Post author

   Nie czytałem tych tekstów Henryka do tej pory. Muszę zerknąć. Jednak widzę, że nie myliłem się co do niego. On cierpi na dolegliwość pt. ” za dużo rzeczy robię naraz zamiast skupić się na tekstach Pawła i Łukasza”. Pisałem już o tym dawno… Internet czasem przyśpiesza, a czasem spowalnia nasze poznanie w zależności od tego, czy to my decydujemy kiedy z niego korzystamy (i czy robimy to we właściwy sposób).
   Sam zakładałem tego bloga, aby pomóc Henrykowi w zrozumieniu. Miało to być pewne podziękowanie za jego pracę.
   Ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.

   Like

   Reply
 7. Szymon Pułkownik

  Nie kojarzę, żeby Paweł cytował Jezusa. Ale za to pamiętam, że powtarzał jak mantrę, że: “głosi swoją ewangelię”.

  Like

  Reply
 8. Szymon Pułkownik

  z zarobkowej strony Piotra:

  Chodziło o księdza śpiewającego znany utwór na czarnej mszy.

  mm 23 października 2015 at 21:28
  “nie sądźcie a nie będziecie sądzeni, nie potępiajcie a nie będziecie potępieni. faryzeusze również wszytko kwestionowali i uważali że sami wiedzą najlepiej – tylko oni. zaglądam czasami na tą stronę i mam wrażenie że nie możemy popadać w samouwielbienie i uważać że tylko my mamy monopol na poznanie prawdy czy właściwy sposób oddawania czci. czemu ten ksiądz jest niby nienormalny?”

  Odpowiedz
  admin 23 października 2015 at 21:40
  “dobrze że zaglądasz na tę stronę, bo ściąga Cię prawda. Widać czegoś Ci brakuje, masz nideosyt, którego nie zaspokoisz w KRK.
  Pan Jezus Chrystus, Bóg wcielony przyszedł na Ziemię po to, aby przeciwstawić sie religii, w której się wychował, zakwestionował nauczanie nauczycieli w państwie żydowskim, powywracał stragany w świątyni Bożej.
  Jeśli tego nie rozumiesz, to nie jestem w stanie Ci więcej pomóc….”

  Czy Jezus miłował nieprzyjaciół tak, jak to głosił? Jeśli Jezus przestrzegałby Prawo, to nie mógłby tego czynić. Jeśli miłowałby bliźnich, to czy uczyniłby awanturę w Świątyni Boga?

  Czy ktoś z nich w ogóle o tym pomyślał? Ich bogiem jest Paweł, nie Jezus. Przecież Paweł głosił, że zwiastuje: “swoją ewangelię”, a nie: “ewangelię Jezusa”. chociaż czy to różnica?Łykają wszystko, co niby powiedział Paweł, bo wierzą, że całe pismo jest natchnione. Nawet nie mogą tego zbadać, bo nie mogą tego zakwestionować. Tak działa strach; paniczny strach przez zniszczeniem wiary, światopoglądu danego przez Pawła; zamknięte koło

  w innym temacie:

  Cupak 24 października 2015 at 12:14

  “Odnośnie Żydów, obecnie nie ma już Żyda ani poganina wszyscy są jednością w Chrystusie, kto rozdziela Żydów i chrześcijan nie rozumie czym jest nowy Boży człwowiek:

  „Nie okłamujcie się nawzajem, skoro zewlekliście z siebie starego człowieka wraz z uczynkami jego,
  A przyoblekli nowego, który się odnawia ustawicznie ku poznaniu na obraz tego, który go stworzył.
  W odnowieniu tym nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, cudzoziemca, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich.
  Przeto przyobleczcie się jako wybrani Boży, święci i umiłowani, w serdeczne współczucie, w dobroć, pokorę, łagodność i cierpliwość” List do Kolosna 3:9-12

  „Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.” List do Galatów 3:26-28

  Wszyscy zostaliśmy przez Chrystusa wszczepieni do Ludu Bożego, bo jego naturalne gałęzie Żydzi zostały odłamane.

  „Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego” List do Rzymian 11:17”

  Nie mogę tego wszystkiego nazwać inaczej jak obłęd od Boga.

  Czy mamy się przez nich smucić?

  Liked by 1 person

  Reply
  1. Brain Breaker Post author

   Jest to kolejny sztandarowy przykład chrześcijańskiego zwiedzenia… Jezus… zaktualizował przykazania…
   Co ciekawe, większość chrześcijan nie ma nawet odwagi zmierzyć się mentalnie z tym problemem. Wolą o nim nie myśleć opierając się jedynie o “NT”.
   Z jednej strony jest to przygnębiające kiedy obserwuję tak koszmarne zwiedzenie wśród świadomych spisku ludzi, a z drugiej jakaś tam marna bo marna rozrywka.

   Like

   Reply
 9. Szymon Pułkownik

  Tak jak pisałeś: https://youtu.be/t3lNtMHl0vQ
  Oni w zamian nie proponują nam nic. Tak się zastanawiam czy oni nie są głupsi od wyznawców innych religii, bo ci niby wierzą, albo im się wydaje, że wierzą. Do kościołów chodzą (prawidlowe określenie) ludzie głównie niewierzący, bo czynią to z tradycji, przymusu, przyzwyczajenia. Chociaż jak się ich zapytasz to niby prawdziwie i głeboko wierzący.

  Like

  Reply
 10. Szymon Pułkownik

  I jeszcze jedno, na ich stronie jest uliczna ankieta z niby przypadkowymi ludźmi, których pytają o wiarę.

  rynce opadają z wypowiadających się głupców, ciemnota, średniowiecze, zabobon
  To, że mamy niby 21. wiek nic nie zmienia w mentalności niewolnika.

  W tym kraju nawet ateiści wstydzą się przyznać, że są niewierzącymi. oto potęga rzymu w całej okazałości!

  Like

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s